Eşimden soğudum ne yapmalıyım

akosul

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2024
3
1
4 yıldır evliyim 28 yaşımdayım eşim sevgiliyken de sert birisiydi ancak zamanla bazı şeyleri anlamaya ve rahatsız olmaya başladım. Sürekli kavga ediyoruz ve eşim beni sürekli azarlıyor benim hiçbir şeyden anlamadığımı söylüyor. Kendisi uzun uzun konuşan biri ben hemen susuyorumı. Ben de eskiden rahatsız olduğumu üzüldüğümü vs anlatırdım artık içimden o da gelmiyor. Sanki gözümde eş veya sevgili gibi değil artık.

Son düzenleme:
Çalışıyor musunuz, çalışmıyorsanız aileniz boşanma durumunda destek olurlar mı?
Çalışıyorum güzel para da kazanıyorum ailem de sorun etmez sanmam ancak boşanma fikri sinirliyken çok mantıklı gelse de ciddi ciddi düşününce korkunç geliyor tek başıma ne yapacağım diye düşünüyorum yaş neredeyse 30 bir Garip geliyor. İlişkimiz evlilikle beraber 8-9 sene olacak alışkanlıktan dolayı sanırım bağımlı gibi oldum

4 yıldır evliyim 29 yaşımdayım eşim sevgiliyken de sert birisiydi o zamanlar anlayamıyordum daha saftım ancak zamanla bazı şeyleri anlamaya ve rahatsız olmaya başladım. Sürekli kavga ediyoruz ve eşim beni sürekli azarlıyor benim hiçbir şeyden anlamadığımı söylüyor. Kendisi uzun uzun konuşan biri ben hemen susuyorum ama içime de oturuyor bayağı. Sana öğreteceğim diyor mesela en basit bir mutfak işini unuttum diyelim ya da alışverişte bir şey aklıma gelmiyor yine sinirleniyor. Ama aşırı sinirleniyor eli ayağı titriyor beni dövmemek için kendini zor tutuyor. Ben de kendisinden çok soğudum zamanla eskiden rahatsız olduğumu üzüldüğümü vs anlatırdım artık içimden o da gelmiyor. Sanki despot bir yönetici gibi gözümde eş veya sevgili gibi değil artık. Benim açımdan cinsellik de zor geliyor kavga etmemek için yapmaya çalışıyorum ama cinsellik konusunda bile en ufak eksikliğimde hemen kavga çıkıyor beni azarlıyor. Boşanmayı düşünüyorum nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum
Çocuğunuz var mj bilmiyorum ama bu durumda en sağlıklısı korunmak çocuk olmamasına dikkat etmek. Onun haricinde sevmediğiniz mutlu olmadığınız bir ilişkiyi devam ettirmek zorunda değilsiniz

4 yıldır evliyim 29 yaşımdayım eşim sevgiliyken de sert birisiydi o zamanlar anlayamıyordum daha saftım ancak zamanla bazı şeyleri anlamaya ve rahatsız olmaya başladım. Sürekli kavga ediyoruz ve eşim beni sürekli azarlıyor benim hiçbir şeyden anlamadığımı söylüyor. Kendisi uzun uzun konuşan biri ben hemen susuyorum ama içime de oturuyor bayağı. Sana öğreteceğim diyor mesela en basit bir mutfak işini unuttum diyelim ya da alışverişte bir şey aklıma gelmiyor yine sinirleniyor. Ama aşırı sinirleniyor eli ayağı titriyor beni dövmemek için kendini zor tutuyor. Ben de kendisinden çok soğudum zamanla eskiden rahatsız olduğumu üzüldüğümü vs anlatırdım artık içimden o da gelmiyor. Sanki despot bir yönetici gibi gözümde eş veya sevgili gibi değil artık. Benim açımdan cinsellik de zor geliyor kavga etmemek için yapmaya çalışıyorum ama cinsellik konusunda bile en ufak eksikliğimde hemen kavga çıkıyor beni azarlıyor. Boşanmayı düşünüyorum nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum
Çocuk yoksa gelecek kaygınız da yoksa sizi şamar oğlanı sanan bu adamla yaşamayın. Ona hayat arkadaşı değil terbiye edilecek köpek lazım gibi duruyor

Çalışıyorum güzel para da kazanıyorum ailem de sorun etmez sanmam ancak boşanma fikri sinirliyken çok mantıklı gelse de ciddi ciddi düşününce korkunç geliyor tek başıma ne yapacağım diye düşünüyorum yaş neredeyse 30 bir Garip geliyor. İlişkimiz evlilikle beraber 8-9 sene olacak alışkanlıktan dolayı sanırım bağımlı gibi oldum
Eğer evliliğinizi kurtarmak istiyorsanız eşinizle açık açık konuşun sizi üzen kıran şeyleri. Böyle yaptığı müddetçe sizi nasıl üzdüğünden bahsedin. Sen dili değil ben dili kullanın. Boşanmakla tehdit etmeyin ama gidebileceğinizin de sinyallerini verin. Elinin altında görmesin sizi.
Terapi almayı da teklif edebilirsiniz. Geçinmeye gönlü varsa bir şeyleri düzeltmeye uğraşır. Yoksa ya boşanacaksınız ya da boşanma fikri size korkunç geliyorsa görmezden gelip bu şekilde yaşamaya devam edeceksiniz.

Ne var 30 san Türkiyede çoğu insan artık 40 yaşında evleniyor. Mutsuzsan geç kalmadan ayrılmaya bak

Ona kendisinin mükemmel olduğunu hissettiren nedir? Kendi eksikliklerini, ezikliğini sizi sindirerek kapatmaya çalışıyor.
Boş yere ömrünüzü heba etmeyin.

Oo mis şartlar mis.
30 yaşın nesi var?
Hayata tam yeni başlama yaşı.
Öfke kontrolü için terapi şartı koş yanasmazsa boşanmak istiyorum de.

Boşanmayı düşünmek yerine çoktan aksiyon alman gerekmiyo mu?

Hitlerin bile günahını almış bulundum şurda🤦🏻‍♀️

Burda bazi koca, helede KV konularında Hitler bile "apla boooşan" derdi.
Tamam, adam dünya savaşı mavaşi yapmış etmiş ama evinde karısına iyiymiş yani :)

Edit: KKde favori cümle. Özünde iyi.
Adamda özünde iyiymiş işte:KK66:

Geliriniz var ailenizde destek olursa bu adamı çekmek için bir sebebiniz yok gibi, alışkanlık derseniz zamanla yokluğuna da alışırsınız hemde çok kolay alışırsınız. Varlığı huzur vermeyen birinin yokluğu huzur verecektir emin olun.
Yaşınız genç ayrıca 30’lu yaşlar en güzel yaşlar, kimsenin öfkesini tribini çekerek ziyan etmeyin hayatınızı.

X