Eşimden iyice soğudum.

Genelde ben bunu demem ama bu adam çoktan tekmeyi hak etmiş. Zaten genelde ailen size bakmış ailem sizi kucaklamış adamda iyi bir meziyet diye elde tutacağın hiçbir şey yok. bir güler yüz dahi yok. Ne denir bilemedim keşke çocuk hiç olmasaydı ama olan olmuş. Böyle hayat geçer mi bilemem ama bu adam böyle devam eder karar sana kalmış

Annenize nasıl bunu reva görüyorsunuz anlamıyorum. Sizi doğurup büyüten, canından can veren, gecesini gündüzüne katan kadının hiç mi değeri yok gözünüzde? Kadıncağızın çocuğu yaşında herif tarafından hizmetçi edilmesine, önüne yemek konmasına, bi Güler yüz gösterememesine nasıl izin veriyorsunuz?
Kadın tam çocuğunu büyütmüş rahat edecekken hop bi de kucağına yeni bebek vermişsiniz. Kömürünüze kadar düşünüyor. Neden neden? Niye bu sorumsuzluk? Zaten sizi bilmişler de evlenmenizi istememişler, gerçekten de evliliği beceremeyecek kadar küçükmüşsünüz.

Üzgünüm ama eşiniz sizi de bebeği de düşündüğünüz gibi sevmiyor hiç değilse ananızı elin herifini beslemek zorunda bırakmayın

Ablacım,odun odundur..
Ne kadar yontsan da odun kalır.
Seninkisi odundan kasımpatı yapmaya çalışmak..
Hıyardan vişne suyu çıkartmak için çabalamak.
Odun oldugunu dediğin adam için bu kadar serseniz normal mi ?
Bilerek almışsın.
Sonradan olmamış ki dogmatikmis zaten.

Böyle birinden cocuk yapmasaydiniz. Yazık cocuğa

Eee her sorumluluğun yükünü eşine değil annene verirsen karşında da böyle sorumsuz biri olur. Hoş eşinin zaten içinden gelmiyor belli. Doğumdan snra senin annende kalmanda onun okadar işine gelmiski masraf yok dert yok tasa yok gece bebeğe bakmak yok mis eşin tabikide gelme der. Gidersen sorumluluğu olacak cunku

Niye siz de bireysiniz. Cocuk dusunmeseydiniz hemen. Ise girer calisirdinizda ailenize de destek olurdunuz yuk olmazdinız. Aile uyarmiş yine de evlenmissiniz memnjndunuzki cocuk da olmus ee ne değişti şimdi. Esinizle aynısınız

Valla çok üzüldüm. Aileniz sırf sizin için görmezden geliyorlar eşinizin tavırlarını.
Her şeyi sırf sizin için yapıyorlar. Anne yüreği işte. Allah kimseye böyle damat vermesin.

Yav bacım hadi kendine acımıyorsun, annene üzülüyorsun, el kadar bebeğine acı. Terk et gel annenin yanına. Allah razı olsun annenden. Allah başından eksik etmesin..niye ömrünü tüketiyorsun. Yok surat asar, yok yapmaz,yok bilmem ne. Alışmış herşeyi senin halletmene. Sensiz bırak ne hali varsa görsün,senin yokluğunu yaşasın da görsün.. Bazı emekler boşa gitmeli artık. Hiç üzülme. Canına yazık. Lohusa halinle, bugünleri hiç unutmayacaksın.

Yapıyor yapıyor yapıyor.
Peki siz ne yapıyorsunuz?
Sessiz sessiz sinir olmak dışında yani :)
Anamın evinde anama surat asan nanköre gelme derim valla.
Hem de annemin önünde derim.
Gelme gudubet suratını gösterme bize lazım değilsin. Bir iş de gördüğün yok zaten diye bozarım oracıkta.
Pis herifler ay sinirim tepeme çıktı yine.

Annenize gelirken , eşinizden bir şeyler isteyin. Gelince de verin bebeği yatın 1 saat.
En kısa sürede evinize geçin. Sadece ve sadece bebek ve kendinizi düşünün.
Bir tartışma çıkarırsa, güzelce konuşun. Bu evlilikte tek sorumluluk sahibi ben değilim. Üzerine düşeni yapmayacaksın olmana da gerek yok. Ya kendini düzeltirsin yada ben artık yokum.
Böyle devam ederse valla değmez. Evlilik bu değil

Siz bunca nankörlüğüne niye ses çıkarmıyorsunuz da idare ediyorsunuz? Bulunmaz hint kumaşı mı? Kendinize yapılana hadi susuyorsunuz o sizin tercihinizde ailenize yapılan terbiyesizliklere ,saygısızlıklara, nankörlüklere nasıl susuyorsunuz? Anne babanız için üzüldüm sizin hatırınıza onlarda böyle bir varlığa katlanmak zorunda kalıyor yazık.

İyi de niye evlendiniz? Her şeyi anneniz yapıyor, masrafınızı karşılıyor, yakıtınızı alıyor, bebeğinize bakıyor. Anlamıyorum evlendikten bir gün sonra mı başlıyor bu eşlerin terslikleri? Böyle adamları seçip ben bunu adam ederim mi diyorsunuz?
Çıkın gidin evinize, çocuğunuzu da beraber büyütün. Doğurduğunuz çocuğa bile annenizin yardımıyla bakıyorsunuz. Masraf olmasın diye karısıyla çocuğunun ailesinin evinde kalmasını isteyen bir adamdan nasıl baba olacak?

Düzyazının paragrafsızlığındaki metni sonuna kadar okudum

Annenize çok üzüldüm. Kadın yakacak, özel hastaneye kadar varan her şeyi yapıyor ama koca kişisi yok.

Bir de zaten yapmaz diye koşullamışsınız kendinizi. Ayrılın bence de..

Eşimin ailesi yardim etmedi diye yazıp durmuşsunuz. Yardim etmek zorunda değil.Evlenirken 2 birey kimseden yardim beklememeli. Kendi ailene yazık değil mi? Umursamaz koca,umursamaz baba,para yok. Ne diye çekiyorsun ? Ailen basta seni uyarmış,sen de koşarak çocuk yapmissin. Sen anneysen o da baba ne demek annende kal demek.

1. Eşiniz bu kadar nankörken ailenizi feda edip durmayın artık

2. Eşiniz ailenizin işlerine yardım etmek zorunda değil. Düşünüyorum, kaynanam bana hayvanlara yardım etsen falan dese, zaten işte çalışıyorum. Birde gidip o işi yapmam. Niye yapayım? Eşiniz de ailenizin kendisini bu kadar parçalamasının altında ezilip hırsını sizden çıkarıyor muhtemelen

Boşan, çekme hiç ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…