Eşimden boşanmalı mıyım?

Kimsenin günahını almak istemem ama eşiniz büyük ihtimalle ailesi tarafından size atılan iftiraları gerçek zannetmiş ya da gerçek olduğuna inandırmışlar.Eşiniz ilerde çocuk için DNA testi isterse şaşırmayın.Çünkü karşınızda çok bencil ve merhametsiz biri var.Doğumunuzda bile yanınızda olmamış daha ne olsun ? Size hamileliğinizde bile değer vermeyen sizi yıpratan biri sizinle evli olmayı haketmiyor.Ben olsam çocuğumu bile göstermem.Babalık sıfatını bu mahlukla yan yana tutmam.

Baska kadına gitmis olsa affet mi derdiniz ?
Onu bir misal verdim. Bu süreçte gitti başka kadına tutuldu da sonra sizden af diledi mesela. Bu belki bir nebze sadece bir nebze yanlış anlamayın kabul edilebilir evladınıız için. Ama eğer bebeğin cinsiyeti kız diye yaptıysa bu yobazlik. Cahiliye devrinde kızını diri diri gömenlerden hiç bir farkı yok. Çünkü zihniyet aynı. O devirde yaşasa aynısını yapardı. Şimdi barışacaksınız o yavruyu bağrına basacak mi yoksa hor görüp kötü mü davranacak bilmiyorum. Ikinci çocuğu da isteyecek erkek olsun diye. Kız olsa yine gidecek erkek olsa kızı iyice dışlayacak. Bunun affı yok bence. Cinsiyeti siz belirlemediniz. Allah öyle nasip etmiş öyle olmuş. Ne sizin suçunuz var ne de o minik yavrunun. Ayrıca ben biyologum ama siz de biliyorsunuzdur zaten. Cinsiyeti belirleyen erkektir.
Not. Benim yazdıklarım sadece varsayım. Böyle düşünüp düşünmediğinden emin olun. Allah yardımcınız olsun.

Son düzenleme:
O hormonların etkisiyle hemen yumuşamayın.
Gercekten Gözlem yapmak istiyorsanız da ayrı yasayın bekleyin. Seven ve pişman olan adam zaten zamanla kendini gösterir. Ama umutta beslemeyin.

Ailesi ve bi kac akrabalari tarafindan dolduruluyordu. Çok çabuk sinirlenen sonrasında haksız olduğunu bilse bile asla kabul etmeyen biri. Asla özür dilemez, bencil ve keyfine rahatına düşkündür. Yorumunuz için çok teşekkürler.

Bebek kız diye mi yaptı bilmiyorum ama şöyle diyim cinsiyetden sonra terk etmeler başladı. Sorsanız kız çocuklarını çok sever.

O hormonların etkisiyle hemen yumuşamayın.
Gercekten Gözlem yapmak istiyorsanız da ayrı yasayın bekleyin. Seven ve pişman olan adam zaten zamanla kendini gösterir. Ama umutta beslemeyin.

Çok teşekkürler yorumunuz için. Şu an ayrı yaşıyoruz sadece bi kaç kez görüştük. Hormonların etkisinden olsa gerek gerçektende. Kendisinde zerre pişmanlık yok.

Yaşadıklarınız çok ağır ,ben evli değilim ve hamile de kalmadım ama tahmin edebiliyorum ki hamilelikte hormonlar tavan yapıyor ve insan dağılıp,mahvolabiliyor.Siz böyle bir durumda olmanıza rağmen yine de sağlıklı düşünebiliyorsunuz.Bence siz çok güçlüsünüz ve kendi ayaklarınızın üstünde bebeğinizle durabilirsiniz.Boşanmanızı öneriyorum.

Amîn inşallah çok teşekkürler.
Ben sürekli kendimi kabahatlı görüyordum ve hamilelik hormonlar vs. o dönemde inanin tavan yapıyor. Evi terk ettiğim icin kendimi hep suçladım, gitmeseydim böyle olmazdi diye düsündüm.

Bakin sizi asla kirmak istemem tanimiyorum sizi. En onemlisi bir annesiniz ve evladinizla degerlisiniz. O kadar sert yazima ragmen asla uslubunuzu bozmadiniz ve gayet guzel cevap verdinizki bu ne kadar örnek oldugunuzu gosterir. O an o kadar konu okudum ki sizinkini okuyunca cok kizdim size ve dedimki bazen agir seyleri duymak insani hem sarsar hemde yerine getirir. Diger yandan konunuzla ilgili olarak suan esinize sans vermek istiyorsunuz anliyorum ama ben care olacagina inanmiyorum benim onerim iyice emin olana kadar ayri evlerde kalmak. Cunku su ana kadar hep siz kosmussunuz o kendini hep ustun gorup sizi horlamis. Yinede vazgecmemissiniz o daha ezmis ve kendinde hak gormus. Sizi sevse bunu yapmazdi asla, sevmeyede gerek yok azcik vicdan olsa insanligindan bunlari birine yapmazsin. O nedenle suan melek olsa boş bence. Ben hemen gitmwyin derim. Siz bu kadar degersiz degilsiniz. Bekara kari bosamak kolay diyebilirsiniz ama bende anneyim evladim var sizinkine yakin ama esim boyle davransa hatta daha azini davransa bile ayrailirim cunku bende bir anne evladiyim banada yazik. Kimsenin kimseden degersiz kismi yok. Sizi uzduysemde özür dilerim

Çok ağır şeyler yaşamışsın canim Allah yardımcın olsun çok üzüldüm.
Bu kişi nasıl bir mahluktur ki kendi çocuğunu bile görmeye gelmiyor, karısı doğum yapıyor hastaneye gitmiyor, bu nasıl bir şey böyle ya . Ben bile okuyunca nefret ettim adamdan, sen nasıl bunla aynı yatağa gireceksin bir daha. Bu adam düzelmez bence, çocuğuna bile üzülmeyin bir adam işte daha ne diyeyim.

Dogumdan sonra biraz iyilesince esimin ayagina kadar gittim sirf kendi kanindan canindan olan bebegini görsün diye.

Şu hareketi yapmanız hayatınızın hatası..
O görmek istese zaten siz kovsanızda gelirdi...
Boşanmalı mıyım diye sormanız bunun üzerine çok saçma çok

Hiç kırılmadım inanın özür dilemenizede hiç gerek yok aksine çok teşekkür ederim yorumunuz için gerçekten dediğiniz etkiyi yarattı. Sizinle ayni fikirdeyim üstelik. Şu an doğum sonrası sendromunuda atlattim ve artik hislerime göre hareket etmemeye gayret ediyorum. Konuyuda bu sebepten forumda paylaştım ki aklı başında ve daha tecrübeli arkadaşlardanda fikir alayım. Ailemlede sürekli irtibat halindeyim. Bireysel hareket edip hata yapmak istemiyorum. Ailemde sizin gibi düşünüyor ve bende bu şekilde hareket edeceğim. Yorumunuz icin tekrardan çok teşekkürler.

kayınvalide faktörü sizde oldukça fazla bence. muhtemelen gitme yapma bakma pişman olacak tıpış tıpış dönecek çok dendi sizin 12 yaşında kocanızda denilenleri dinledi ve yanınıza gelmedi. çünkü doğum yapan karısı doğanda kendi canı kanı değil. bu kadar öenmli bir anda bile sizi yalnız bırakan adamdan size koca bebeğinize de baba olmasın zaten hayır gelmez. doğumdan sonra ayağına gitmenizi anlıyorum kendinizi çok güzel ifade etmişsiniz. hormonlar yardım isteği paylaşma isteği belkiler keşkeler vb. ama artık üstünden uzun bir süre geçmiş ve mantık devreye girmiş. avukatla görüşmekle kalmayın davayı açın. velayeti de alın. işiniz eviniz arkanızda duran bir aileniz var. bebeğinize de bakarsınız yeni bir hayatta kurarsınız. misler gibi de yaşarsınız.

Dusunceniz icin sevindim. Bazen cocuklar icin dort duvar arasindaki mutsuz kavgali evlilik yerine ayri fakat mutlu bir yasam daha iyidir. Zorluklari elbet var arkadasimdan biliyorum. Bazen esimle evde tartissak oglum hemen korkup aglamaya basliyo bacaklarima sariliyo ama nasil bir korku yuzundeki ve aglama nobeti. Bunun hep yasandigini ve evde anneye kotu davranan bir baba gorecek ayrica baba kendi fikrine sahip olmadigi icin kayinvalide faktoru hep olacak yeri gelecek cocuk hakkinda söz sahibi olmadiginizi hissedeceksiniz ve esiniz sizi hic korumayacak. Bu dongu kavgalarla buyuyen bir cocuk ki trvma yasayacak ve evlilik bir yerde tikanip bitecek. Cocuk yine bu bosanmayi yasayacak hemde travmasiyla birlikte o daha kotu. O adam su zamana kadar evladim var demediyse ona bile yuregi sizlamadiysa bu saatten sonra zor ama yinede en iyi siz bilirsiniz karsinizdakini. Hakkinizda hayirli neyse o olsun isterim. Allah yolunuzu guzelelstirsin bu saatten sonra..

O kadar güzel yorumlamışınız ki çok teşekkürler, herşeyimizi annesine anlatırdı çocuk gibi sürekli her tartışmamızdan haberdardı ve " bi sorun mu var" diye sorardı oğluna herseferinde şok geçirirdim. Balayında bile sürekli arayıp hastamisiniz diye sorardı. Büyük ihtimal yine onun tarafından yönlendirildi. Erkek anneleri nedense ogullarıni evlendirince kendilerini Hanimsultan sanıyolar. Bebeğimin öyle merhametsiz cahillerin elinde büyümesini istemiyorum artık cesaretliyim ve hic bişeyden korkmuyorum. Bu seferde istenmediğini anladı ve tehditler savurmaya başladı. Avukatım ilgilenecek bundan sonrasıyla. Bende işime gücüme bakacağım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…