Gebeliğe Hazırlık Eşimde varikosel çıktı bakar mısınız sonucuna kızlar 🤲😔

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Svgidrmzz

Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2021
473
236
30
Kızlar eşimle 9 aydır deneme yapıyoruz olmadı ben göründüm eşim gorunmemisti bugün doktora gittik birtakım tahliller yapıldı varikosel saptandı diğer sonuçlar çıkmadı spermiyogram ve kan tahlili ultrasonda da sol grade 2 varikosel izlenmekte diyor doktor sperm sonucuna göre bir yol izleyeceğiz dedi ama ameliyat olman gerek dedi. Ne yapmam lazım bilmiyorum yaşımız 28 daha yaş olarak iyi ama sorun olunca insan ne zaman olur bilemiyor ve evhamlanıyor. Doktor ameliyat olsan dahi tekrarlayabilir dedi. Sizin bu konuda tecrübe ettiğimiz duyduğunuz bir şeyler varsa fikir verirseniz sevinirim

Eklentiler

• IMG_20220214_154347.jpg
    IMG_20220214_154347.jpg
    82,5 KB · Görüntüleme: 197
Grade 2 orta derece demek, yani çok ilerlemiş bir varikosel değil. Ameliyat olursa eşiniz ve gerekli takviyeler kullanırsa hemencecik toparlar. Kist için de sanirim antibiyotik benzeri ilaclar kullanılır. Ve ne güzel demişsiniz 28 daha yaşınız. Hemen olursa vakit kaybı olmamış olur

Kızlar eşimle 9 aydır deneme yapıyoruz olmadı ben göründüm eşim gorunmemisti bugün doktora gittik birtakım tahliller yapıldı varikosel saptandı diğer sonuçlar çıkmadı spermiyogram ve kan tahlili ultrasonda da sol grade 2 varikosel izlenmekte diyor doktor sperm sonucuna göre bir yol izleyeceğiz dedi ama ameliyat olman gerek dedi. Ne yapmam lazım bilmiyorum yaşımız 28 daha yaş olarak iyi ama sorun olunca insan ne zaman olur bilemiyor ve evhamlanıyor. Doktor ameliyat olsan dahi tekrarlayabilir dedi. Sizin bu konuda tecrübe ettiğimiz duyduğunuz bir şeyler varsa fikir verirseniz sevinirim
2.seviye varikoseliniz var bundan ziyade reflüde görünmüş yani sıcak ve pis kan geri akıyor
Muhtemelen sper değerlerini bozmuştur
Operasyondan korkmayın belden uyuşturmalıda yapılıyor
Benim eşimdede var fakat bize operasyon önermedi doktor
Ayrıca bir doktorlada kalmayın diğer sonuçlarınızda çıkınca bir doktora daha gidin

2.seviye varikoseliniz var bundan ziyade reflüde görünmüş yani sıcak ve pis kan geri akıyor
Muhtemelen sper değerlerini bozmuştur
Operasyondan korkmayın belden uyuşturmalıda yapılıyor
Benim eşimdede var fakat bize operasyon önermedi doktor
Ayrıca bir doktorlada kalmayın diğer sonuçlarınızda çıkınca bir doktora daha gidin
Şaştım kaldım canım eşim ameliyat istiyor zaten de bakalım

bizimde öyle tespit edildi
ama bize operasyona gerek yok denildi
nasıl düzelicek bu değerler bilmiyorum
sperm tahliliniz ne zaman çıkacakmış ?
Yarın dendi canim doppler , hormon testi ve spermiyogram 1500 lira tuttu özelde başka doktora gitsek yine aynı tutacak napacaz bilmiyorum

Yarın dendi canim doppler , hormon testi ve spermiyogram 1500 lira tuttu özelde başka doktora gitsek yine aynı tutacak napacaz bilmiyorum
yok aynı tahlillerle başka doktora gidin sadece muayne ücreti verirsiniz
zaten tahliller yeni olacağı için onun üzerinden yorum yapıyorlar
ameliyat kararını bence tek bir doktor ile vermeyin derim
istanbuldamısınız?

yok aynı tahlillerle başka doktora gidin sadece muayne ücreti verirsiniz
zaten tahliller yeni olacağı için onun üzerinden yorum yapıyorlar
ameliyat kararını bence tek bir doktor ile vermeyin derim
istanbuldamısınız?
Evet İstanbul'dayız ameliyat için biraz araştırma yapacağız siz ne zamandır bekliyorsuniz

Evet İstanbul'dayız ameliyat için biraz araştırma yapacağız siz ne zamandır bekliyorsuniz
bizde bir bucuk yıldır bekliyoruz bir yıl dolunca gittik
sperm sayımız ve hızımız iyi fakat morfoloji denen bi değer var o bozuk
suan vitamin takviyeleri alıyoruz fakat ben eşimi ikna edersem varikosel için bir doktora daha görünmek istiyorum
bu arada muhsin balaban var varikosel konusunda cok uzman istersenizz instagramdan bi bakın kendisine

bizde bir bucuk yıldır bekliyoruz bir yıl dolunca gittik
sperm sayımız ve hızımız iyi fakat morfoloji denen bi değer var o bozuk
suan vitamin takviyeleri alıyoruz fakat ben eşimi ikna edersem varikosel için bir doktora daha görünmek istiyorum
bu arada muhsin balaban var varikosel konusunda cok uzman istersenizz instagramdan bi bakın kendisine
Grade 2 orta derece demek, yani çok ilerlemiş bir varikosel değil. Ameliyat olursa eşiniz ve gerekli takviyeler kullanırsa hemencecik toparlar. Kist için de sanirim antibiyotik benzeri ilaclar kullanılır. Ve ne güzel demişsiniz 28 daha yaşınız. Hemen olursa vakit kaybı olmamış olur
Teşekkür ederim canım doktor kist önemli bir şey değil zaten dedi ama ameliyat ol dedi daha fazla ilerlemeden çünkü çok çabuk ilerleyen bir hastalık dedi kararsız kaldık ameliyat iyi mi kötü mü bilmiyoruz

Teşekkür ederim canım doktor kist önemli bir şey değil zaten dedi ama ameliyat ol dedi daha fazla ilerlemeden çünkü çok çabuk ilerleyen bir hastalık dedi kararsız kaldık ameliyat iyi mi kötü mü bilmiyoruz
Alanında uzman bir doktorsa şayet insallah guzel olur ama başka doktorlara da sorun içiniz rahat eder en azından ve cok kişi var bu şekilde olan canim korkma

Her 10 erkekten 9 unda görülebilen bir rahatsızlık.Düzenli sperm testi yaptırıp sperm kalitenizi etkileyip etkilemediğine bakılmalı üremeyi etkiliyorsa varikosel ameliyatı olmalı. Özelde minimum 9000 tl şuanki fiyatı.

Merhaba. Süreciniz nasıl ilerliyor. Varıkosel ameliyatı oldu mu eşiniz? Bizde de 1.5 yıl sonunda gebelik oluşmayınca renklı doppler ultrosan cektırdık ve varıkosel oldugunu öyle öğrendik. Suan ameliyat olmak ıstemıyoruz. :KK43:

X