Esim yaninda oturmami istemiyor.

Size koca, çocuğunuza baba görümlü süs bitkisi.
Her şeyin yolu yordamı vardır.
Yorgun olan insan duruma göre sizinle az çok biraz vakit geçirir, sonra inzivaya çekilir.
Sizi kovması karakterini ve size olan saygısını yansıtma şekli maalesef.
Saygısız ve bencil.
Bu adamlar asla düzelmez.

Herkese hayırlı geceler..
Benim derdim eşimin hareketleri beni yanında istemiyor gibi sabah 8 buçuk akşam 7 çalışıyor. Işten geliyor yemek çay vs. Derken tv izliyor kızım 4 yaşında çok hareketli hiç yerinde duramaz. Hep hareket halinde bu yüzden tam oturuyorum iş bitti çay içeyim diyorum bi bakıyorum eşim gidin başka odaya falan diyor bugün akşam geldi mesela yemek yedik tam yemeğe başlıycam kızı da al gidin başka odaya diyor. Mesela kv. Bizimle kalıyor tam çay içiyoruz hadi kızı yatır diyor. Bi nevi bizi kovuyor. Çok sinir oluyorum çokkk. Biraz önce kavga ettik bağırdım cagirdim. Yaptığı şeye çok sinirlendiği mi söyledim. Napayım yoruluyorum bide sizi mi dinliyim diyor. Mesela odada oturur ben mutlaktayım hep yanına giderdim biseye ihtiyacın var mi falan sorardım öperdim falan Artık yapmiyicam söz verdim kendime. Çünkü hep böyle yapıyor. Acayip sinirim bozuluyor. Ne yapmam lazım arkadaşlar. Öyle dışarısı kötü alışkanlığı yok telefonunu bile almaz eline hiç ortaliktadir yani. Sifre falanda yok öyle biride değil hani. O bakımdan sıkıntım yok ama bende yanında zaman geçireyim diyorum özlüyorum sohpet edelim diyorum. Azıcık laf açıyorum hemen laf buluyor yüzünü asiyor hadi kızı al çik odadan diyor. Ama o bisey anlattığın da ben susup diinliyorum ama o tam tersi. Kavga etmesi de cabası yani. Ben bu adama ne yapayım şimdi hiç gitmiyim dimi yanına. O gelsin habire dimi
Sabah 8 akşam 7 çalışsaydım şöyle kendimi eşinizin yerine koydum eş olarak değil de bi insan olarak değerlendireyim dedim , ben de olsam ben de eve geldiğimde istediğim tek şey kafa dinlemek dinlenmek olurdu gerçekten uzun iş saati var buna uykusuzluk yorgunlukta eklenince tahammülü kalmıyor ister istemez bencil oluyor bilmiyorum farkında mısınız ama adamın kendi hayatı yok biz kadın olarak düşündüğümüzde her şeyi istiyoruz ama erkeklere gelince sanırım bazen acımasız olabiliyoruz onlar da doğa üstü varlıklar değil sonuçta.
Evde yemek yapmak utu vs. görevimiz değil ama o dışarda çalışıyorsa biz kadınlarda evde bir şeyler yaparak hem zihin sağlığımızı korur aile duzeni ile çocuklarımıza güzellikleri aktarma yolu buluruz
Benim tavsiyem bu durumdan madem sikayetcisiniz ,
Eşinizle bağırıp çağrışmak yerine bi de çocuk var.muhtemelen o da vardı yanınızda , şikayetinizi normal şekilde de belirtebilirdiniz net kararlı göz temaslı bir şekilde ben eşinizin bunu anlamayacak bir kapasitede olduğunu düşünmüyorum sık sık tekrar edin şikayetinizi takı alışkanlık haline gelip yerlesene kadar .. sen dili yerine ben dili kullanarak. Gereksiz kavgalarla kafa yormayin.

Sabah 8 akşam 7 çalışsaydım şöyle kendimi eşinizin yerine koydum eş olarak değil de bi insan olarak değerlendireyim dedim , ben de olsam ben de eve geldiğimde istediğim tek şey kafa dinlemek dinlenmek olurdu gerçekten uzun iş saati var buna uykusuzluk yorgunlukta eklenince tahammülü kalmıyor ister istemez bencil oluyor bilmiyorum farkında mısınız ama adamın kendi hayatı yok biz kadın olarak düşündüğümüzde her şeyi istiyoruz ama erkeklere gelince sanırım bazen acımasız olabiliyoruz onlar da doğa üstü varlıklar değil sonuçta.
Evde yemek yapmak utu vs. görevimiz değil ama o dışarda çalışıyorsa biz kadınlarda evde bir şeyler yaparak hem zihin sağlığımızı korur aile duzeni ile çocuklarımıza güzellikleri aktarma yolu buluruz
Benim tavsiyem bu durumdan madem sikayetcisiniz ,
Eşinizle bağırıp çağrışmak yerine bi de çocuk var.muhtemelen o da vardı yanınızda , şikayetinizi normal şekilde de belirtebilirdiniz net kararlı göz temaslı bir şekilde ben eşinizin bunu anlamayacak bir kapasitede olduğunu düşünmüyorum sık sık tekrar edin şikayetinizi takı alışkanlık haline gelip yerlesene kadar .. sen dili yerine ben dili kullanarak. Gereksiz kavgalarla kafa yormayin.
Ya gerçekten sadece beğenmeyecektim ama dayanamadım. “Çocuğun yanında bağırmayın” konusuna tamamen katılıyorum. Ama geri kalan önerilerinizin hiçbirine katılmıyorum.
“Biz kadın olarak” şeklindeki genellemelerin tümüne karşıyım. Evde ütü yaparak huzur bulup akıl sağlığını koruyabilen, evin düzenini dingin dingin ev işi yaparak sağlayan kadınların da ellerinden öpüyorum, gerçekten düşündükçe bile içim sıkılıyor. Ev içi emeği lütfen görmezden gelmeyin. yapılanların hepsi emek, insanların büyük bir çoğunluğu ev işlerini huzur bulmak için değil, yapılması gerektiği için yapıyorlar.

Bu olayda da hanımefendinin yazdıklarını okudukça onun adına ben incindim. Sabahın köründen akşamın bi vaktine kadar, eve de iş getirdiğim bir işte çalışırken şu anda pandemi sebebiyle geçici ev hanımıyım bu arada, dışarda yoğun çalışmanın da evde sabahtan akşama ev işi yapmanın da ne demek olduğunu gayet iyi biliyorum. Eve gelince kafa dinlemenin yolu karşımdakine “al çocuğu çık odadan” demek değildir.

konu sahibi, ben olsam çocuğu incitmeden, bu davranışta bulunan adamın burnundan getirirdim. Fitil fitil hem de. Değil ki bi de yanına gitmek?

Bi laf vardır, çocuğunuza gece masallar okuyarak uyutamayacaksınız çocuk yapmayın diye. Bu söz tam olarak eşiniz için söylenmiş. İşi ne kadar kötü giderse gitsin, evde eşi var yavrusu var, evde günün stresini atmak için fırsatlar yaratmalı insan. İşi kapıdan içeriye sokmamalı. Bazı kişilere aile olmak ağır geliyor demek ki.

Ne kadar sinir bozucu işinden dolayıda olsa, yada başka bir sorundan size böyle davranamaz bu çözüm değil konuşun güzelce baktınız olmuyor terk edin bir süre ne demek o hadi cıkın siz başka odaya kalsın evde tek başına zaten öyle istiyor belki anlar hatasını anlamazsada kendi bilir buna psikolojik şiddet derler.

Benim derdim eşimin hareketleri beni yanında istemiyor gibi sabah 8 buçuk akşam 7 çalışıyor. Işten geliyor yemek çay vs. Derken tv izliyor kızım 4 yaşında çok hareketli hiç yerinde duramaz. Hep hareket halinde bu yüzden tam oturuyorum iş bitti çay içeyim diyorum bi bakıyorum eşim gidin başka odaya falan diyor bugün akşam geldi mesela yemek yedik tam yemeğe başlıycam kızı da al gidin başka odaya diyor. Mesela kv. Bizimle kalıyor tam çay içiyoruz hadi kızı yatır diyor. Bi nevi bizi kovuyor. Çok sinir oluyorum çokkk. Biraz önce kavga ettik bağırdım cagirdim. Yaptığı şeye çok sinirlendiği mi söyledim. Napayım yoruluyorum bide sizi mi dinliyim diyor. Mesela odada oturur ben mutlaktayım hep yanına giderdim biseye ihtiyacın var mi falan sorardım öperdim falan Artık yapmiyicam söz verdim kendime. Çünkü hep böyle yapıyor. Acayip sinirim bozuluyor. Ne yapmam lazım arkadaşlar. Öyle dışarısı kötü alışkanlığı yok telefonunu bile almaz eline hiç ortaliktadir yani. Sifre falanda yok öyle biride değil hani. O bakımdan sıkıntım yok ama bende yanında zaman geçireyim diyorum özlüyorum sohpet edelim diyorum. Azıcık laf açıyorum hemen laf buluyor yüzünü asiyor hadi kızı al çik odadan diyor. Ama o bisey anlattığın da ben susup diinliyorum ama o tam tersi. Kavga etmesi de cabası yani. Ben bu adama ne yapayım şimdi hiç gitmiyim dimi yanına. O gelsin habire dimi
Çok saçma bir eşiniz var .Oldu olAcak düküm diye seslen .Al çocugu odaya gıt nedır ya.Hepımız yoruluoruz canım .

Yine koca olmayacak birisi koca,
Baba olmayacak birisi baba yapılmış.

Çok üzüldüm ya 4 yaşındaki çocuk istenmediğini, ilgilenilmediğini, kovulduğunu, sevilmediğini anlayacak yaşta artık. 😡
Lütfen sağlıklı anne-çocuk, baba-çocuk ilişkisi yaşatamayacağınız ortama çocuk yapmayın. O hastalıklı ilişkilerin travmaları, bıraktığı hasarları geçmiyor çünkü.
Siz bebek seveceksiniz, mağazada beğendiğiniz tütüleri giydireceksiniz, sosyal medyaya pembikli bebikli resimler yükleyeceksiniz diye sağlıksız dünyanıza çocuk getirme, böyle bir vebal alma hakkınız yok.

Aaaa ne münasebet ya al çocuğu çık demek neyin nesi madem yalnız yaşayacaktı otursaydı anasının evinde evlenmeyi çocuk yapmayı biliyor ama beyefendi. Bi de bu muameleyi haklı gören kadınlar var bi yaşıma daha girdim. O kadının ve o çocuğun eş ilgisine baba şefkatine ihtiyacı yok mu bu şekilde bir aile ilişkisi olabilir mi ya allah aşkına. Baba işten gelir. Bir saat iki saat neyse oturur dinlenir iki çocuğuyla oynar çocuğun zaten uyku saati gelir sonra eşiyle vakit geçirir bunu da yapamayacksa evlenmesin bi zahmet. Benim eşimin eve gelişi 12 yi 1 i bulur kızım direk tepesine atlar adam dinlenirken bile ensesine sırtına binmeye çalışır bi kere de şu lafı duymadım yani yazık günah ya o çocuğa da böyle bir mantık olabilir mi

Valla 5 senelik evliyken 3 çocuk sahibi olmuşlar annem babam, ki ben acayip haraketli bı cocuktum. Düz duvara gerçekten tırmanan cinsten.
Babam işten gelir beni ayağında salla babam salla bebekken çok ağlamışım, biraz palazlanmaya başladığımda da bakarmış vs vs. Odadan kovmak ne çocuk hareketli ise hareketlidir. Atacak haliniz yok.
Bi tek çalışan işten yorgun gelen kendisimi. E benimde eşim işten geliyor bebeğimi ayağında salla babam salla, oğlumuza da bakar ben iş yaparım.

Kölemisiniz bütün gün uğraşıp akşamları biraz dinlenmek, içi çift laf etmek, eşinin seninle ilgilenmesini istemen çok mu olmayacak bı istek.
Konuşma güzel kardesim yanına da gitme. Madem sizi istemiyor siz hiç istemeyin.
Valla taş yesin, akşamları da çay yerine zıkkım içsin.
Kadınlara rahat yok yeminle.

Ama eşine sorsam sıralar bir sürü zırvalık.
Analarının biricik şımartılmış evlatları bunlar. Kafaları eve gelince hiç birşey götürmez. Çünkü evdekiler çok kolay kırdıkları hayır dedikleri çantada keklikleri.

Benim babam da eve gelince dinlenmek isterdi sessiz olun derdi. Onun muadili. Eşiniz direkt oda değiştirin demiş oldukça kırıcı. Sizin onunla vakit gecirme ihtiyaxinizdan habersiz maalesef

Sonra bu kadınlar bosandiginda diyorlar ki orada sebep yoktu. Her şey güzeldi filan diyorlar. Çocuğa ilgi yok eşe ilgi yok. Ne zamana kadar devam edersin bilmiyorum ama sen değerlisin. Bu dünyaya sadece çocuk bakmaya kendinden vazgeçmeye gelmedin.

Benim derdim eşimin hareketleri beni yanında istemiyor gibi sabah 8 buçuk akşam 7 çalışıyor. Işten geliyor yemek çay vs. Derken tv izliyor kızım 4 yaşında çok hareketli hiç yerinde duramaz. Hep hareket halinde bu yüzden tam oturuyorum iş bitti çay içeyim diyorum bi bakıyorum eşim gidin başka odaya falan diyor bugün akşam geldi mesela yemek yedik tam yemeğe başlıycam kızı da al gidin başka odaya diyor. Mesela kv. Bizimle kalıyor tam çay içiyoruz hadi kızı yatır diyor. Bi nevi bizi kovuyor. Çok sinir oluyorum çokkk. Biraz önce kavga ettik bağırdım cagirdim. Yaptığı şeye çok sinirlendiği mi söyledim. Napayım yoruluyorum bide sizi mi dinliyim diyor. Mesela odada oturur ben mutlaktayım hep yanına giderdim biseye ihtiyacın var mi falan sorardım öperdim falan Artık yapmiyicam söz verdim kendime. Çünkü hep böyle yapıyor. Acayip sinirim bozuluyor. Ne yapmam lazım arkadaşlar. Öyle dışarısı kötü alışkanlığı yok telefonunu bile almaz eline hiç ortaliktadir yani. Sifre falanda yok öyle biride değil hani. O bakımdan sıkıntım yok ama bende yanında zaman geçireyim diyorum özlüyorum sohpet edelim diyorum. Azıcık laf açıyorum hemen laf buluyor yüzünü asiyor hadi kızı al çik odadan diyor. Ama o bisey anlattığın da ben susup diinliyorum ama o tam tersi. Kavga etmesi de cabası yani. Ben bu adama ne yapayım şimdi hiç gitmiyim dimi yanına. O gelsin habire dimiH
Hanımefendi hiç kötü huyu yok vs diye anlatmışsınız da insanla cansız varlığı ayıran - bakın cansız diyorum - en önemli unsur yok eşinizde.
Yemek yerken, misafir varken ve ya tek başınayken çocuğu al çık diyecek adamın o dilini koparır alnına yapıştırırım unicorn diye dolaşır etrafta.
İş stresi vs. geçin alttan almayı. Yaptığı şey hem çok kaba hem çok kalasça.
Siz ağaçla evlenseniz size daha çok faydası olurmuş.

Adam bunalmıs ya demek kı kız da hareketlıyse kafası kaldırmıyor sız de sureklı konusup adamın ilgisini cekmeyen seyler mı anlatıyorsunuz acaba? Bu ara maddı sıkıntısı olabılır mı? Bence bır sure kafa dınlesın o demeden sız alın cocugu cıkın odadan. Ozlemesını saglayın sızı
O zaman evlenmeyecekti tek başına yaşayacaktı
Kaldıramıyorsan niye çocuk yapıyorsun
Pipisine sahip çıkamayan adamlar kadınlara hükmetme hakkı görüyor kendinde

X