Eşim ve tuhaf hali

pumpkiinn

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2024
280
160
30
Herkese merhaba
genel olarak eşimle aramız iyidir fakat hamileliğimde sanki değişen bir kaç yönü oldu gibi hissediyorum yada ben bu süreçte aşırı duygusala bağlamışta olabilirim. Bir kaç gün önce yine sohbet halindeyken aslında konusarak çözülebilecek bir şeyi çıkmaza soktu ve sokak ortasında bana bağırmaya basladı eve cok yakın olduğumuz için artık utancımdan eve çıktım tek kelime etmedim ertesi gün elinde çiçek affettirmeye calıstı kendisini çünkü gerçekten cok yersiz bir tepkiydi.
Dün ise hamilelikle ilgili bir şey konusuyorduk ‘çok cahilsin ya o kadar şey okuyorsun dinliyorsun bunu öğrenemedin mi ?’ Dedi bana pardon anlayamadım dedim benim söylediğimin doğru olduğunu sonrasında kendisine kanıtladım sonra yok özür dilerimler bilmem ne yine aynı yılışıklıklar. Neyse dedim uzatmıcam sus.
Gün içinde zaten iletişimimiz yok evden çalışıyor olmamıza rağmen her ikimizde aşırı yoğun olduğumuz için yemek ve sonrasında bir iki sohbet edebiliyorsak ediyoruz.
Çay koydum dizi açtık baktım uyuyor. Kalkıp yatağına git istersen bakalım cocuk olduğunda nasıl uyku problemini aşacağız dedim sadece bunu diyen sen misin yine bas bas bağırmaya basladı. Yatak odasına geçtim bir süre sonra geldi ve gerçekten aynı yatakta olmaktan aynı ortamda nefes almaktan bile soğuduğumu fark ederek salona geldim orada uyumuşum.
Şimdi yine herkes kendi alanında çalışıyor tek kelime yok Uykusunda değilim saat 21.30 du bedensel bir yorgunluğu vs de yok yani o kadar heveslendim çay içer dizi izleriz diye hazırlık yaptım direk horlayan bir adam dizinin 2. Dakikasında. Gerçekten böyle biri değildi yani 5 senelik evliyim hamilelik sürecimde inanılmaz değişti tanıştığım sevdiğim adam bu değil kesinlikle ki böyle biri olsaydı zaten asla cocuk planı yapmazdım. ne yapmamı önerirsiniiz

Son düzenleme:
Böyle garip halleri olabiliyor bazı erkeklerin, bu süreç onlar için de çocuk fikrine alışma süreci. Hoşunuza gitmeyen bir durum olduğunda açıkça kendisine söyleyin, kendi hislerinizi söyleyin suçlamadan ancak tartışmaya dönmesine müsaade etmeyin. Bakabildiğiniz kadar keyifinize bakın, takılmayın.

Adam sonradan bu kadar değiştiğine göre anlatamadığı başka bir sorunu var demek ki…

Şimdi konussam hiç sorun yokmuş gibi yaklaşır buna eminim ama dünden önceki günde aynısını yaptı sorunu çözdüğümüzü düşündüm konuşarak dün yine aynı problem.
Yani konuşmakta bir işe yaramıyor yanımda sağımda solumda görmeye tahammülüm yok en ufacık şeyde bağırıp azarlanır mı insan

Normal zamanda da uyuduğu ,bağırdığı ya da sizinle aynı fikirde olmadığı zamanlar olmuştur ama hamileliğin verdiği hassasiyet olmadığı için tolere edebilmissiniz. İçinize kapanmak yerine duygularınızı anlatın. Soğukluk nereye kadar sürecek ?

evet bu 8 aylık süreçte senelerdir görüştüğüm insan gitti yerine bambaşka biri geldi
Olabilir.

Belki anne babasıyla ya da işiyle ilgili bir sorun vardır.

Eş ilişkisi dışında dostluğunuz iyiyse anlatır zaten.

İlk tartısmamızda yani cicek alıp getirdiğinde evet konustum acıkca söyledim. Zaten endişeliyim korkularım var kaygılarım var duygusalım dedim izah ettim ama yok o an evet seni anlıyor empati kuruyor gibi oluyor ama dün yine aynıydı işte hiç bir şey değişmemiş aslında beni dinlememiş bile belliki

Olabilir.

Belki anne babasıyla ya da işiyle ilgili bir sorun vardır.

Eş ilişkisi dışında dostluğunuz iyiyse anlatır zaten.
Ben iyi olduğunu düşünüyordum ama değilmiş işte düşmanıymısım gibi davranıyor oda oda kaçıyorum bende kendisinden

Yani ben hamilelere ekstra hassasiyet beklentisi icinde olmadim ama sokak ortasinda da bagirmazsin eşine ya da cahil demezsin.

Ben hamilelik hassasiyetiniz oldugunu dusunemedim anlattiklariniz isiginda, esinizin tavri yeni yeni degistiyse bilmediginiz baska bir problemi olabilir.

Bu kadar çabuk kestirip atmayın bencebir kaç gün izin alamaz misiniz ? Ya da hafta sonu tatili ?

Bir yerde okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum eşi hamile kalan erkeklerin kan değerlerine bakıldığında onlarda da hamilelik değeri ortaya çıkmış. Bende hamileyim benimle birlikte eşimde de koku hassasiyeti başladı, bazen duygusal olarak da değiştiğini fark ediyorum gerçek mi tabii ki bilmiyorum ama ya eşiniz kendine baba olmayı çok stres haline getirdi yada çözemediği ve size anlatamadığı bir sıkıntısı var.

Yani demek istediğim oturup konuşmak değil, örneğin uyuması bu kadar hazırlık yaptım, uyudun, üzüldüm gibi olay sıcakken. Azarlaması yanlış hamile bir kadını.

Duygusallığım var evet ama bunu hamile değilken de söylese yada bağırsa yine cok içerlerdim bilmiyorum nasıl bir problemin içinde ama öyle bir şeyleri kafasına takıp dert edecek bir tip değil kendisi

Keske bu kadar etkileniyorlarsa gerçekten bir şeye değse çektikleri :) anca kalp kır bağır çağır. Sorsan evet oda hassastır mutlaka ama diyorum ya hamile değilken de biri bana cahil dese haksız yere üstelik bozulurdum

Duygusallığım var evet ama bunu hamile değilken de söylese yada bağırsa yine cok içerlerdim bilmiyorum nasıl bir problemin içinde ama öyle bir şeyleri kafasına takıp dert edecek bir tip değil kendisi
Benim esim de ilk bebegime hamileyken baska birine donusmustu, meger bebekli arkadaslari "oglum nasil yeteceksin" temali didaktik konusmalar yapmislar kisa sure once, adam evde "kac para ulan bi flut" diye dolanacak kivamdaydi.

Ekonomi cok kotu, anneler isin manevi yonune takilirken babalar maddi yonune takiliyorlar bu ebeveyn olma isinin, belki boyle birseydir

Yani demek istediğim oturup konuşmak değil, örneğin uyuması bu kadar hazırlık yaptım, uyudun, üzüldüm gibi olay sıcakken. Azarlaması yanlış hamile bir kadını.
Dedim o azarlamayı seçti sağolsun. Umrumda değil zaten sadece bir anne figürü var karşısında benim hissettiğim. O eski karı koca yakınlığı yok yani

Belkide.. ama bu ona size bağırma hakkını vermezki hemde sokak ortasında rezil oldum resmen. Yada cahilmişim.. off off gerçekten eski zamanlarımı çok özlüyorum

Belkide.. ama bu ona size bağırma hakkını vermezki hemde sokak ortasında rezil oldum resmen. Yada cahilmişim.. off off gerçekten eski zamanlarımı çok özlüyorum
Kesinlikle haklisiniz.

Hicbir sorun, sorunun sebebi olmayan kisiyi uzme hakki vermez.

Cok kaba, umarim duzeltebilirsiniz, saglicakla buyutun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…