Eşim ve eski eşi

ben boşandım 2 yaşında kızımla, kendi evime geçtim. eski eşim beni aldattı, aldattığı kadınla da konuşmak zorunda kaldım. o hayatındayken kızım babasından pasta mı istedi tam hatırlamıyorum çok oldu. o zaman 3 yaşında filandı, pasta gönderirken kıyma et yumurta yağ vs ev için birşeyler gönderdi.
onun hayatında beni aldattığı kadın vardı. şimdi bu durumda ben adamı beklentiye mı sokmuş oluyorum? hayır. arada bir çocuk var ve o çocuğun iyiliğini düşünen her erkek bu tarz ufak tefek şeyler de yapabilir. adam iki eve bakmıyor sonuçta arada da olsa alışveriş yapması gayet makul ve bunun karşılığında da beklentiye girecek değil yapmayın. ufak bir alışveriş yapacak da beklentiye girececk. bana çok abartı geliyor bu adamla boşanmışız daha benden ne beklentisi olacak?
keza konu sahibinin de yeni evliliğinden bir çocuğu var. ben karşı değilim ve bu şekilde düşünmüyorum. her eksiğimi karşılamayacağına göre benden de bir beklentisi olamaz. çocuğunun babası olarak elinden geleni yapması lazım.

siz bilirsiniz. ben bakış açımı söyledim. böyle mutluysanız böyle yapın tabii.

bu arada benim eski eşimle aramda çok ciddi sınırlar var. ben sınırsız bir insan değilim benim kadar sınırlı bir insan sanmıyorum olsun :) ama buna da karşı değilim. böyle bir ilişkimiz yok. sadece arada alışveriş yapılmasına karşı değilim. o da çocuğu için.

Kızdığınız konuda haklısınız ama ifade şekliniz yanlış
İki çocuklu bir adamla evlendim, yıllarca nafakalarını ödedik, okul masraflarını karşıladık, giyim, market her türlü alışverişlerini yaptık buna annelerinin ihtiyaçları da dahil oldu kadın çalışmıyor çünkü. Eşim kendi evini onlara verdi biz benim evimde yaşıyoruz. İkimizde çalıştık ve o çocuklar elleri ekmek tutana kadar elimizden geleni yaptık, olması gereken de bu. Hiç bir zaman neden ben senin çocukların için çalışıyorum demedim ama eşimde hiç bir zaman aldım gitti yapmadı. Çocukların şu ihtiyacı var nasıl yapalım dedi beraber çözdük, benden habersiz yap desem de bir şey yapmamıştır bugüne dek. Büyüdüler ikisi de çalışıyor, oğlan askere gitti bu yıl her hafta arıyor baba üçbin baba beş bin gönder :)) canı sağolsun helali hoş olsun, asla hesap etmem sevdiğim adamın çocukları. Lakin her işin bir sınırı var, insan kurbanını evinde keser başka bir evde gizli saklı kesmez, eşinin onurunu kıracak hareketler yapmaz yapmamalı. Eşiniz dengeyi kuramayan bir adam yaşadığınız sorunlar onun suçu çocukla bir ilgisi yok. Çocukları kıyaslamayı bırakıp eşinizle sorunu çözmelisiniz, para ya da başka konular fark etmez adam size eşi gibi davranmıyor sorun burada.

bazıların yorumuna göre bu durumda sizin üstünüzde kuma olmuş oluyor eski eş.

jameya bana neden laf atıyorsun yeterince konuşup fikir alışverişi yaptık sanırım. sen bu konularda böyle düşünüyorsan öyle yap. ama ben farklı düşünüyorum. eşim eski eşin ihtiyaçlarını karşılayamaz. karşılarsa hadi by by derim. herkeste bunu kabul etmek zorunda değil. bir şey söylemek istiyorsan bana söyle. ki söyledin ve epey kendimizi ifade ettik zaten. şikayete ne gerek var? bunca zaman konularında çok tartıştın insanlarla ben müdahil bile olmadım sen öyle mutluysan öyle yaşa. ama bana ters şeyler bunlar. ben hristiyan ahlakına sahip bir melek değilim. ben onurum için yaşıyorum ve onurumu kıracak şeylere de mahal veremem.

Oğluna yapacakları alışverişe harcadığı paraya karışmaya hakkınız yok. Ama kurban saçmaymış
o değil de bazı kocalar da boşanınca eski eşe yağdırmaya başlıyorlar. Ul+n daha önce neredeydin. Madem bu kadar centilmendin ne diye boşandın..

laf atmıyorum tabiki kendi fikrin ve saygı da duyuyorum.

Adı üstünde eski eş benim onunla bir sorunum olmadı hiç, eşim bizi muhatapta etmedi
Ama o kadın benim eşimin eski eşi ve çocuklarının annesi, ne olursa olsun 13 yıllık bir evlilik geçirmişler ve kadın çocuklarının başında oturup onları büyüttü bunun için gereken saygıyı her zaman duyarım ona. İlk yıllarda suistimaller olmadı değil oldu, çocukları kullanmak, para için çocuklarla şantaj vs... ben duruşumu hiç bozmadım ama eşime de mesafeyi aştırmadım. Çalışmayan, hiç ayaklarının üzerinde durmamış, kendi başına doktora bile gidemeyen zavallı bir kadın benim için onu ezmek ego tatmini olur bırak kuma diye düşünmek :))) bu işlerde biraz olgunluk lazım, insanca düşünmek lazım, evlendiklerinde kadın 19 eşim 21 yaşındaymış çocuklarmış yani o zaman olmuş şeyler için bugün kimseye bedel ödetmem, kadındır, annedir,insandır yine bir şeye ihtiyacı olsa direk muhataplığım yoktur ama önce ben yardım ederim

ben size çok katılıyorum aynı fikirdeyiz. kesinlikle çok ciddi olgunluk gerekiyor. ben buna karşı değilim eski eşin durumu yoksa hele kendim bile yardımcı olurum. hepimiz insanız zaten bitmiş bir evlilikten ne olabilir.

Ya masraflar konusunda böyle kuruş kuruş bir hesap bir mümkün değil mesela market alışverişi yapıp eve gönderiyorsun ne diyeceksin çocuğa annen yemesin sakın mı :)) ya da bayram zamanı eşimle toplu bir para yollarız üst baş, evin ihtiyaçları alınsın falan diye ne diyeceğiz sakın anneniz harcamasın mı:)) evin kombisi bozuldu ya da çamaşır makinası bozuldu ne diyeyim ben yaptırıyorum sen kullanma mı:))) ben her zaman gönül hoşluğuyla yaptım helali hoş olsun, benim karnım tok sırtım pekse onların da öyle olsun kimseye bir muhtaçlıkları olmasın. Zaten büyüdüler kızın çok iyi bir işi var, oğlanda askerden dönünce çalışmaya devam edecek bize günlük işlerde bir ihtiyaçları kalmadı ama büyük şeylerde tabi yine üstümüze düşeni yaparız, bu eski eşin ihtiyaçlarını karşılamak olmuyor.

Zaten kimse üçe beşe takmadı konuda o kadar, çocuklar arasında adaletsizlik ve kurban mevzu oldu. Adam ilk çocuğa koştur koştur gidip yağdırırken 2.ye habire yok çekiyor. Kurbanı dışarda kesemezsin, eşinden habersiz kesemezsin, eski eşe kurban kesemezsin, çocuğun adına da olsa evinde keser yollarsın ya da hisse alıp bağışlarsın çocuğuna kim bakıyorsa, eşin haberli olacağı şekilde çok patırtı çıkarmadan bu işi yürütürsün, örf adet diye bir şey var şunu kime sorsam ne alaka diyor.

Bence de adam kurban konusunda ağır hatalı
Çocukları arasında eşit olmamakla da hatalı
Eski eşle sınırını koruyamamak konusunda da hatalı
Konu sahibesinin hatası ise bu yanlışları çocukla bağdaştırmak, hatayı yapan kişi eşi yoksa ben sanmıyorum el kadar sabinin yediği içtiği bu kadar rahatsızlık versin. Bu konularda kendini ifade etme şekli yanlış olmuş bence adam öküz onca onu bir anlaması lazım

Ben size hayran kaldım ya ilk defa bir yorumcuya böyle hissettim . Adınıza fan hesabı mi açsak ne yapsak çoğu yerde bu kadarını ben alçakgönüllülukle yapamazdim dedim . Umarım sağlıklı , huzurlu ve mutlu bir ömür yaşarsınız . Eşiniz her gün ayaklarınızı yikasa az

Sizin belli ki haliniz vaktiniz yerindeymiş, diğer kadınla aynı kulvarda olmadığınızdan ve eşiniz sizden esirgemediğinden ve sizden habersiz iş yapacak karakterde olmadığından medeni şekilde yürütmüşsünüz. Konu sizden çok farklı

Onure oldum çok çok teşekkür ederim
Biz bunları karşılıklı severek yaptık, böyle bir insan olmam da eşimin payı çok büyüktür
Beni hiç üzmedi, ezmedi, ben bir yaptıysam o bana o bana on yaptı her zaman, para işleri aramızda hiç dert olmadı
Ben boşanmış ebeveynlerin çocuğuyum, tek derdim eşimin çocuklarıyla arasındaki bağın kopmaması sağlıklı kalması idi, benim yaşadıklarımı o çocuklarda yaşamasın diyerek baktım olaya ve her zaman ilk hedefim onları arada bırakmamak oldu. Tüm bunların sonunda ortaya çok güzel bir evlilik çıktı, bağları güçlü, saygısı,sevgisi çok bir ilişkimiz oldu.

Biz zengin bir aile değiliz, ikimizde maaşlı çalışandık ben şimdi emekli oldum eşim devam ediyor çalışmaya
Bu konularda erkeğin adil ve düşünceli olması çok önemli. Eski eşle evliliğinin bitmiş olduğunu ve sınırlarını çok iyi idrak etmeli erkek. Çocuğun için elinden geleni yaparsın eyvallah ama eşini ezemezsin saygısızlık edemezsin, yine tekrarlıyorum sorun erkekte statüsü ne olursa olsun

Sizi çok beğeniyorum her zaman söylerim
Ama bir konuda okumuştum çocuk istememişsiniz bu durum benim bakış açımda çok ilginç gelip farkındalık sağlamıştı.. çocuk istemeyen biri neden bir başkasının çocuğunu da sevsin ki diye düşünüyordum hep ama tabi ki türlü türlü insanız

Maşallah Allah bozmasın gerçekten çok büyük sevgi ve saygı olması lazım ki bu kadar fedakarlık yapilsin ben kendi adıma bunları yapamazdim herhalde .

Çocuk yapmamak kişisel tercihimdi ama bu doğmuş olan şu anda var olan çocukları sevmeme engel değil
Ha kendi doğurduğum çocuklar gibi mi seviyorum hayır, her zaman söylemişimdir ben kimsenin annesi değilim
Onlar eşimin oldukları için çok kıymetliler eşimi çok seviyorum
Yıllar geçtikçe de aramızda dostane bir bağ oluştu, bana saygısızlık etmiyorlar, üzmüyorlar insan olarak tabi ki seviyorum hoş artık çocuk değiller biri 25 diğeri 20 yaşında oldu :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…