Eşim ve eski eşi

meryemmasal

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2024
11
-83
27
Merhaba öncelikle.
Ben 2 yıl önce dul ve çocuklu bir adamla evlilik yaptım. Ama eşim eski eşinin evinden elini ayağını bir türlü çekemiyor biz nişanlıyken oğlunu vermeye gidince boş göndermemek için poşet poşet alışveriş yapardı o eve, o huyundan kavgayla gürültüyle vazgeçirdim. Ama öğrendimki bu bayram onlara kurban kesmiş. Üstelik bana söz vermişti asla öyle birşey yapmayacağım diye. Tek bahanesi oğlu ne yaparsa sürekli oğlunu öne sürüyor artık bıktım usandım siz olsanız göz yumarmıydınız eşinizin eski karosıma kurban kesmesini?? Çıldırmak üzereyim mahvoldum ağlamaktan oğlan zaten 10 gün bizde kaldı üstelik ete ağzını bile sürmüyor asla yemiyor yese bile onamı düştü o eve kurban kesmek

Karşıda sömüren bi eski eş yoksa eşinizde çocuğu ne yer ne içer diye düşünüp bişeyler alabilir babası sonuçta sadece nafaka ödeyip geçmekle olmaz ki.
6 bin nafaka veriyor oğlanın çorabına kadar herseyini alıyor. Benden önce onlara ev almış zaten üstüne düşeni fazlasıyla yapıyor ama benim istemediğimi bile bile böyle bişey yapması salak yerine koyması Ağrıma gidiyor

Baştan evlenmeyecektiniz , tek yorumum bu lütfen kızmayın Kurbanı ben de saçma ve gereksiz buldum, biliyorsunuz kurban parası olanlara farz yoksa da yok, yani gidip başka birine kurban kesmek saçmalık toptan gereksiz. Çocuk da et yiyecek yazılmış, et mi yok kasaptan alıp yeniyor kurbana ne gerek var ... Sizden habersiz gidip orda böyle işlere kalkışması zaten fiyasko. Kızacakllar sen de her şeyde boşan diyorsun diye ama ben boşanırdım dostlarım bu şekilde hiçe sayılamam bu adam da salak ayrıca kendini sömürtüyor. Salak insanla hayat geçmez.

Siz bu adamın çocuğu olduğunu bilerek evlenmişsiniz. Başınıza gelecekleri baştan kabul ettiniz. Evladı o evde tabiki alacak yese de yemese de. Kadınla birebir münasebeti yoksa o konuda rahatsız eden birşey yoksa karışamazsınız. Çok rahatsız olacaktıysanız baştan evlenmeyecek tabiri caizse çekirdeksiz üzüm bulacaktınız. Sizin de yarın birgün çocuğunuz olacak yese de yemese de giyse de giymese de herşeyin en iyisini evladınıza isteyeceksiniz. Çocuk anne babası ayrıldığı için bir yanı zaten buruk bide üvey annenin kalkıp böyle şeyleri sorun ettiğini duysa yazık gerçekten çok yazık. Kurban da keser arabada alır bütçesi el verdiği sürece sizden kısıp oraya mı veriyor? Adamın çocuğu orada ayda bir bilmem kaç lira nafaka vermekle babalık olmuyor. Bırakın da evladı için birşeyler yaparken sizden icazet almasın.

Bizimde eski esinden olan kizi var esmin ama kurban kesmedi kesmezde yani.
Ama her gelmesinde herzaman elbise vs alir giden geri donmez hatta bir daha cocugun uzerinde gormeyiz ama yinede alir giydirir yollar.
Ilk zamanlar evet poset poset alirdi herseyi koyardi ama zamanla onuda almiyo benim birsey dememle alakasi yok hiç birsey dahi demedim kendisi geri cekildi artik.
Karsi taraftan cok cekdiginden dolayi onlar lokma dahi koklatmam daha diyo ama kizi geldiginde bizdeyken cikartir yedirir ictirir en ufak birsey olsa meyve suyu mesela baba istiyorum dese onu napar eder getirir eve icsin yesin oyle gitsin diye.

Ya şimdi konuşunca konuştu diyorlar. Senin eşin çocuğuna (bak dikkat et çocuğu diyorum çünkü kadın o çocuğu tek başına yapmadı babası senin eşin) nafaka vermek ve sorumluğunu üstlenmek zorunda. Öz çocuğuna isterse kurban da keser poşet poşet alışveriş de yapar. Karışamazsınız. Ha zorunuza gidebilir bunu çocuklu biriyle evlenmeden düşünecektiniz.

İnsanlar aşık olur evlenir boşanır tekrar aşık olur, tekrar tekrar aşık olur. Her kadının yada erkeğin alternatifi vardır. Ama evlat bambaşka birşey asla eşi benzeri yoktur yerini kimse alamaz. Eşinizin bu davranışlarını iyi bir baba olmasına yorup mutlu olun bence. Sizi madur etmiyorsa üstelemeyin.

Çocuğuna yaptıkları sizi ilgilendirmez, 6000 lira para mı? Bunu bile bile evlendiniz bu adamla.

Siz de anneymişsiniz. Eşinizle ortak çocuğunuz var mı ?

Daha neler gördüm ben bir akrabamın eski eşi
Yeni eşi arayıp küfürler etti senin yüzünden yeniden bir araya gelemedik vs diye, ancak şu ki babası çocuğuna bakmak zorunda boşandı diye atamaz, bunları kabul etmelisiniz veya yolunuza bakmalısınız kaç sene sürecek bu bakma olayı insan çocuğunu atamaz ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…