Eşim Ve Ailesi..

15 yillik evli olup da hala ne derim nasil derim diye dusunuyosa kusura bakmayin abla baya pasif galiba.hadi evliligin ilk yillari olsa anlarim ama bu kadar zamanda bunlari cozmesi lazimdi.yapacagi tek resti cekip artik yeter demek.gerekirse cirkefe baglamak.cunku arsiz yuzsuz insanlarin anladigi tek dil bu hep soylerim
Ben oniki yillik evliyim bende de evlerden irak bir kaynana gorumce vardi ama hepsi agzini dilini bagladi oturdu.Simdi cat cat her seyi soyluyorum esime istemedigim herseyi soyluyorum.benim esim ki annesine ablasina hasa tapan bi insandi.su hale gelecegine kimse inanmazdi. uc dort yil bunlarla ugrastim baya bi iktidar savasi verdik ama ben kazandim:)

Abla burada kendisi konu açıp derdini anlatmaktan aciz ise daha çok çeker o eş ve ailesinden.
Çok üzüldüm bu yazdığınıza.. Stresliydi, her konu birbirine karışıyordu konuştukça.. Daha yeni, taze bir olay ve üyeliği de yok.. Ben fikri sundum o da tamam yazalım dedi.. Aciziyetle bağdaştırmanız çok yanlış oldu.. Ki aslında çok mücadele etmiş ama o kültürde olan bir aileyle baş etmeye çalışmaktan hala vazgeçmemiş bir kadın için aciz demeniz hiç olmadı..

Ortak parayi adam hangi rahatlikla çat diye verebiliyor? Abla cok mu sessiz sakin?
Abla hiç sessiz sakin bir tip değil ama konuşarak halletmeye çalışıyordu.. Bak yanlış yapıyorsun, her çağırdıklarında koşa koşa gitme, bizim de evimiz ailemiz var vs vs çok söyledi anlattı ama olmadı.. İşte şimdi bir dönüm noktası gibi bir şey oldu ve artık farklı bir yöntemle halledecek.. Kavga dövüş şeklinde yani.. Şu an bile eşi yine eski haline döndü çok iyi, yardımsever, destekçi eş..

Tamam parayı istediler ama adam habersiz mi vermiş verirken kadın bir tepki göstermemiş mi? Bizim de şu şu ihtiyacımız var bunu verirsek biz ne yapacağız dememiş mi? Para isteme mevzusu bizde de çok oldu ve zaman zaman oluyor ama o para verilecek bile olsa mutlaka vermeden önce tepkimi koyardım eşime. Böyle böyle biraz olsun reddetmeyi öğrendi ama sıfıra indiremedik. Yani mesela telefon mu alınacak ararlardı filanca markete şu telefon gelmiş onu bana al. Elinde var mı yok mu sormak yok. Eve şunu yaptıracağım şu kadar para ver. Zaruri olmayan şeyler için bile böyle talepler geliyor. Vermeden önce konuşması lazım eşiyle

Bu aile ve adamla sorunlarını yıllardır bak yapma etme diye konusarak cozmeye calısmıs abla.
Çok haklısınız, bence de eşi ne kadar yardımcı olursa olsun ailesine karşı her şeyi unutabilen bir insansa oturup konuşmanın faydası olmazdı, olmamış nitekim.. Biraz yardımcı olsanız olmaz mı? Hiç inancınız yoksa bile.. Belki o sizin gibi düşünememiş zamanında ama şimdi anlamış çözmeye çalışıyor..

Hani şu hep borç alıp durdupunuz Ayşr, sayemde bir ev parası yediniz ya hala mı tanıyamadınız dese keşke.

Bir de para çat diye nasıl veriliyor bunu açıklar mısınız? Cebinde 30 binle mi geziyor yoksa adamın hesabında mı duruyor? Kendi hesabına paraları alıp yo veremem demeliydi gayet net.

Bir de para çat diye nasıl veriliyor bunu açıklar mısınız? Cebinde 30 binle mi geziyor yoksa adamın hesabında mı duruyor? Kendi hesabına paraları alıp yo veremem demeliydi gayet net.
Punduna getiriyorlar işte.. Normal zamanda elti yani abinib eşi evinde ağırlamaz ama o gün gittiklerinde evine davet etmiş falan hatta bi şaşırmış abla.. şöyle oldu böyle oldu çocuklar kaldı orada gelemedi.. hesaplar tutmadı sen bize veriver falan derkenn eşi de kabul etmiş.. Abla olur mu öyle şey yok veremeyiz vs dese de eşi kenarda köşede mahcup olurum bizde öyle yok denmez falan diyip vermiş hesaptan zaten elinde falan gezdirmiyor.. Ablanın haberi olsa önceden zaten belki parayı çeker falan ama aniden kafalanıp verilmiş..

Bir de arkadaşlar parayla ilgili olarak şunu söyleyebilirim; bu olay yani ciddi para akışı 2 oldu biri evlenirken biri geçen hafta.. Abla zaten kartını falan ayrı tutuyordu bundan sonra birikimini de gizli saklı halledecek. Şu an asıl sorun bu abiye kv ye kp ye hayır dememesi eşinin. İşi gücü olsa bile şofor gibi sağa sola gönderilmesi, evinde kaç misafir ağırladı çeşit çeşit yemekler yaptı eşi diyor ki sen benim ailemi güler yüzle ağırlamıyordun hiç.. Şimdi mesela kv onlara gelmiş eşi diyor ki annem elbet gidecek ama senin annen bizimle yaşıyor.. tehdit gibi yani ki annesi çocuklara baktı yıllarca alışverişlerine işlerine hastanelerine koşturdu.. o yüzden kalıyordu çocuklar okula gidiyor okuldan dönüyor karşılayacak başka kimse yok annesi haricinde ama eşi kendi ailesiyle bir gün bile çocuklarına ya da onlara destek olmamış insanlarla kıyas yaptı. En çok çözümsüzlüğü bu konularda yaşıyor..

Hani eşi iyi adamdı. Bildiğin aileci ve nankör bir tip. Karısının izni olmadığı halde ne hakla verir parayı?
Bu adama iyi bir ayar çekmesi lazım. Ve benim önerim aynı. Boşanma protokolünü önüne koyacak.

Aile mevzuları olmadığı zaman hiç bir sorunları yok.. Ailesine gidildiği zaman ya da onlar geldiğinde vs yani ailesi söz konusu olunca adama bir şey oluyor.. Hadi insan yerine koysalar, senede bir gittiklerinde bir ağırlasalar o bile yok yanii.. Adamın asıl ailesinin abla ve çocuklar olduğunu anlaması gerek ama o da biraz zor görünüyor.. Diyorum ya abla kv nin bavulunu falan kapıya koydu gönderdi kadını 2 gün sonra geri geldi.. Değişik insanlar..

Eş ana kuzusu işte. Bunu anlamayacak ne var?
Ailesini önde tutup eşini eziyor. Bu eşe iyi denmez. Elbette ev hayatında müşterek davranacaklar. Ablanız neden bunu lütuf gibi algılıyor? Zaten olması gereken bu. Adam kendi maaşıyla hem evi geçindirip hem sülalesini doyurabilir miydi?
Sanmıyorum. Ablanız bu güne kadar kocamdır deyip susmuş ama neden susmuş anlamadım. Keşke zamanında bu işe bir dur deseymiş. Gerçi istenmediğini bile bile sırf eş hatrı diye (eşi zaten acayip) istenmediği aileye gidip, parasıyla rezil olan kadın, üstelik çalışan bir kadına ne diyebiliriz ki?
Boşanmaktan ya da terkedilmekten çok korkan bir kadın. Madem rest çekmeye niyeti yok. Aynen bu düzene devam etsin, huzur kaçmasın.

Sorunun kaynağı kv veya görümce, elti değil eş. Eşi kapı gibi arkasında dursa, ailemin huzurunu kaçırmayın dese o aile mum olur. Kv yüzsüzse ablanız da yüzsüz onlara göre. Resmen kadınla bilmiyorduk diye dalga geçip bir de parasına konmuşlar. Kocası karısını çok çok küçük düşürmüş ailesinin gözünde. O yüzden ablanıza saygı duymuyor ne eş ne ailesi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…