Eşim Ve Ailesi..

Evet, eşi 1 alıyorsa abla 3 alıyor maaş olarak.
Artık vermeyecek o zaman...

Para güçtür, neden gücünü eşine teslim ediyor, akıllı olsun biraz...

15 yıl dolduğuna göre sabır kotası da dolmuştur ablanın, bi cinnetle "yetti lan yaptıkların" diyerek herşeyi lehine çevirecek, başka oluru yok...

Abladan yana umudum yok açıkçası, onda bu rest çekme ışığını göremedim.
Eşin de ailesinin de nasıl insanlar oldukları belliyse bunca yıl ne diye susmuş? Eşi onu saymayıp parayı verdiyse şimdi parasızlarsa hala nasıl rest çekeyim diye sormanın manası ne?

Bazı çok belli noktaları ne olur ne olmaz bilen eden olur diye yazamadık. Elbette biraz karışıklık olmuş olabilir, hiç başkasının ağzından bir metin yazmamıştım, konuşurken de oturtamadım o kısımları :)
Belli şeyler yaşanır, birikir, birikir.. Sen bana neden gülümsemedin? diye kavga çıkar ya o hesap.. Bu paraların gitmesi de öyle oldu.. Baktığınız zaman aslında düğünde ve sonrasında giden çok maddi değeri olan şeyler var ama şu an bu noktada sabrı tükendi sanırım ablamızın..

Ama hala 15 yıl öncesinin lafları dolanıyor, etmeyin eylemeyin yahu😬😬

Düğün zamanı olan maddi kayıplar ( sanırım takılar ) miktar olarak 15 yıl acısı içinde kalacak bir miktar miydi?Ev parasi kadar miydi?

Genelde taki taki die dert edilen seyler olsun olsun 20 30binden fazla olmuyor,bunlar 15 sene unutulmayacak paralar degıl.

Güncel olarak verilen para ne kadar peki? 3 5 binse ayri yorum yapilir 15 20 ise ayri ?

Derdi degerlendirmek için biraz matematiksel bilgilere ihtiyac var 😁😁.

"Eşim ailesine para verdi" demek ayri " esim şunun için biriktirdigimiz şu kadar parayi verdi , bizim de maddi durumumuz şu, " demek ayri.

Asgari ucretle calisan birine 3 5 bin fazla bir paradir, durumu iyi birisi 10 15 verir umuru olmaz

Düğün zamanı olan maddi kayıplar ( sanırım takılar ) miktar olarak 15 yıl acısı içinde kalacak bir miktar miydi?Ev parasi kadar miydi?

Genelde taki taki die dert edilen seyler olsun olsun 20 30binden fazla olmuyor,bunlar 15 sene unutulmayacak paralar degıl.

Güncel olarak verilen para ne kadar peki? 3 5 binse ayri yorum yapilir 15 20 ise ayri ?

"Eşim ailesine para verdi" demek ayri " esim şunun için biriktirdigimiz şu kadar parayi verdi , bizim de maddi durumumuz şu, " demek ayri.

Asgari ucretle calisan birine 3 5 bin fazla bir paradir, durumu iyi birisi 10 15 verir umuru olmaz
Bir ev alacak kadar altını almışlar.. Arada alınan paralar var. Şimdi 30 bin gitti. Çok ciddi koydu şu an bütçelerine bu.

Bir de şu an gerçekten ihtiyaçları olduğu dönemdeydiler, ona rağmen vermesi, çocuklarını bile gözünün görmemesi koydu ablaya. Aptal yerine koyuldu bir de, çünkü bunu planlamışlar büyük ihtimalle..

Bir ev alacak kadar altını almışlar.. Arada alınan paralar var. Şimdi 30 bin gitti. Çok ciddi koydu şu an bütçelerine bu.

Işte şimdi işin rengi belli oldu , ev parası ve şuan 30bin 😱😱
Ablanın eline maşayi alma zamanı gelmiş de geçmiş bile.👹👹
Merak ettim ne için vermis bu 30bini eşi? Keyfi bisey olamaz heralde? Sağlik sorunu filan mi?

Evet, eşi 1 alıyorsa abla 3 alıyor maaş olarak.
15 yıldır kendi maaşıyla kocasının ailesini doyuran kadının, bugün rest çekeceğini sanmıyorum.
Kocacım ama yeter artık der en fazla. Sonra aynı düzen devam eder.
Sanırım kocasından daha fazla kazandığı için, kocası kendisini ezik hissetmesin diye maaş kartı ve harcama yetkisini kocasına vermiş, kendisi kenara çekilmiş, izliyor 15 yıldır.
Kocasını ezmeyeyim derken çocuklarının rızkını 15 senedir çarçur ederken aklı neredeydi ablanızın?

Ablanızın yapacağını sanmam ama bence kesin çözüm şu:
"Ya altınlarımı ve borç alınan paraları bana getireceksin. Ya da anlaşmalı boşanma protokolünü imzalayacaksın" diyecek eşine. Ancak öyle kurtarır 15 yılın maddiyatını.

Işte şimdi işin rengi belli oldu , ev parası ve şuan 30bin 😱😱
Ablanın eline maşayi alma zamanı gelmiş de geçmiş bile.👹👹
Merak ettim ne için vermis bu 30bini eşi? Keyfi bisey olamaz heralde? Sağlik sorunu filan mi?
Yeğenlerinin ekstra ödemeleri çıkmış bir de memlekete gitmek istiyorlarmış ama paraları yokmuş.

15 yıldır kendi maaşıyla kocasının ailesini doyuran kadının, bugün rest çekeceğini sanmıyorum.
Kocacım ama yeter artık der en fazla. Sonra aynı düzen devam eder.
Sanırım kocasından daha fazla kazandığı için, kocası kendisini ezik hissetmesin diye maaş kartı ve harcama yetkisini kocasına vermiş, kendisi kenara çekilmiş, izliyor 15 yıldır.
Kocasını ezmeyeyim derken çocuklarının rızkını 15 senedir çarçur ederken aklı neredeydi ablanızın?
Maaş kartı falan ablada. Ama mesela biriktiriyor diyelim onlar gidiyor. Altın olarak gidiyor ne bileyim masraf diyorlar, eve lazım diyorlar öyle gidiyor. Maddi olarak yine o kadar dert değildi, alıştı herhalde bu düzene ama kandırılmak üzüyor işte onu.. Mesela bir iş çevirecekler eşi arıyorlar gelin diyorlar patt bi anda yapıyorlar ortalığı karıştırıp hallediyorlar.. Aslında problem eşinde tabii ama söyle söyle bugüne kadar bir faydasını göremedi..

Başlık sadece "eşim" olsaymış keşke. Adamın ailesi ne yapıyor anlamadım. Karşıdaki sürekli verirse onlar da "demek ki önemli değil" deyip isterler.

İlk olayda "sürpriz yapalım" diyerek yalan söyleyen eşi. Hazırlık yapsalardı yalan olduğu belli olurdu. Abisi alıklık yapıp söylemiş. O da söylemese adam karısını ayakta uyutacakmış zaten.
Para meselesine gelince, eşine sormadan, onun fikrini, emeğini önemsemeden ona buna para saçan adama rest çekmek için 15 sene beklenmez. Bu kadar sene sabreden kişi bundan sonra da rest çekmez bence.
Bu adamla gelirini çoktan ayırmalıydı. Umarım maaş kartını vermemiştir.

Maaş kartı falan ablada. Ama mesela biriktiriyor diyelim onlar gidiyor. Altın olarak gidiyor ne bileyim masraf diyorlar, eve lazım diyorlar öyle gidiyor. Maddi olarak yine o kadar dert değildi, alıştı herhalde bu düzene ama kandırılmak üzüyor işte onu.. Mesela bir iş çevirecekler eşi arıyorlar gelin diyorlar patt bi anda yapıyorlar ortalığı karıştırıp hallediyorlar.. Aslında problem eşinde tabii ama söyle söyle bugüne kadar bir faydasını göremedi..
Söylemek işe yaramıyorsa vermiyorum diyecekti. Bu kadar basit.
Boşar diye mi korktu, şiddet mi vardı? 15 sene bu kadar susmak normal değil.

Söylemek işe yaramıyorsa vermiyorum diyecekti. Bu kadar basit.
Boşar diye mi korktu, şiddet mi vardı? 15 sene bu kadar susmak normal değil.
Asla.. Ne şiddet ne bir şey.. Evde her zaman yardımcı bir adam eşi. Yemeği, temizliği, yardımı asla esirgemez.. Dışarıya çıkalım dediğin anda çıkar eşiyle.. Problem şu aslında.. Mesela bir program yapıyorlar her zaman olmasa da anne baba abi çağırdı mı koşarak gidiyor.. Kendi evini unutuyor o anda.. Para da o yüzden sorun oldu zaten.. Kendi ailesini unutuveriyor adam ailesi söz konusu olunca.. Eşin ailesi de sağolsunlar pek iyi değiller.. İyice batıyor kadının gözüne. Mesela görümceyi arıyor nasılsın diyor görümce kimsiniz diyor. Abla adını söylüyor mesela Ayşe diyor hangi Ayşe diyor görümce :KK70: Saçma sapan davranıyorlar anlayacağınız. Bu sefer abla eş ailesi her çağırmada koşan eşine kızıyor..

Asla.. Ne şiddet ne bir şey.. Evde her zaman yardımcı bir adam eşi. Yemeği, temizliği, yardımı asla esirgemez.. Dışarıya çıkalım dediğin anda çıkar eşiyle.. Problem şu aslında.. Mesela bir program yapıyorlar her zaman olmasa da anne baba abi çağırdı mı koşarak gidiyor.. Kendi evini unutuyor o anda.. Para da o yüzden sorun oldu zaten.. Kendi ailesini unutuveriyor adam ailesi söz konusu olunca.. Eşin ailesi de sağolsunlar pek iyi değiller.. İyice batıyor kadının gözüne. Mesela görümceyi arıyor nasılsın diyor görümce kimsiniz diyor. Abla adını söylüyor mesela Ayşe diyor hangi Ayşe diyor görümce :KK70: Saçma sapan davranıyorlar anlayacağınız. Bu sefer abla eş ailesi her çağırmada koşan eşine kızıyor..
Madem adam bu kadar mülayim, ablanız neden bu kadar saf?
Karı koca sömürülmeyi hayatlarının hedefi olarak mı seçmişler?
Neden hayır demeyi bilmiyorlar?
Biraz aklı olan insan düşünür, çocuklarımızı büyüyor, onların geleceği için birikim yapalım der ama karı-koca "biz yiyemiyoruz, siz yeyin" diye altın tepside sunuyorlar kazançlarını.

Ablanızın yapacağını sanmam ama bence kesin çözüm şu:
"Ya altınlarımı ve borç alınan paraları bana getireceksin. Ya da anlaşmalı boşanma protokolünü imzalayacaksın" diyecek eşine. Ancak öyle kurtarır 15 yılın maddiyatını.
Hayra yorumlanacak ruya gıbı yazdıgın.
Ama ruya iste 😥
Yıllarca calisip Bakmıs o insanlara, sımdı asla su resti cekemez.

Hayra yorumlanacak ruya gıbı yazdıgın.
Ama ruya iste 😥
Yıllarca calisip Bakmıs o insanlara, sımdı asla su resti cekemez.
Bence de.
Ev parası kadar altını eli titremeden veren ve 15 yıldır istemeyen yüce gönüllü kadın, bunu asla yapmaz.

X