Eşim şimdiden başladı kız babası korkusu mu bu nedir ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Elf2020

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2024
113
-77
25
Kızlar selam kızımız olacağını öğrendik ve eşime bi haller geldi
Bana diyor yok kızıma şort giydirmem yok onu yapmam sen bu konulara girme bilmem ne doğmamış çocuğa şimdiden başladı küçükten öğretecekmişsin haklı ama bu kadarı abartı değil mi başım açık çocuk benden elbise onu bunu görür diye banada sende artık diz altı elbise gitin diye başladı çocuk gelince yok öyle diz üstü şeyler açık giyinmeler diyor ben nerde ne giyineceğim bilirim baskı ile olmaz daha çocuk doğmadı bile okula başlayana kadar dedim sen ne triplendin şimdiden bu nasil bir psikoloji korkuyor mu ne yapıyor anlamadım böyle bişey yaşayan oldumu ?

Baskı ve yasakla büyütülen çocuklardan en iyi yalancılar çıkar. Eşinizi şimdiden uyarın bence çok yanlış bir tutum bu yapacağı varsa sizden gizli yapar çocuk öyle daha mı iyi olur?

çocuga yasaklar koymak yerine haklarını öğretmeli, kendisini taşımayı, insanlara saygıyı, zararlı insanlardan uzak durmayı öğretmeli. bunun sonucu olarak da kendine uygun olanı o seçmeli. kadın erkeğin çorabına sakalına karışmamalı erkek de kadının. kısaca çocuğunuza birey olmayı öğretin bırakın o karar versin gerisine

Baştan hamuru bellidir bu adamın. Yapsın yapsın evde giydirmediğinizi Feriha gibi mekan tuvaletinde giyip öyle gider okula.
Aynı şeyi söyledim oda diyor güzel dille anlatırım söylerim ama bana göre baskıdır yinede

Aynı şeyi söyledim oda diyor güzel dille anlatırım söylerim ama bana göre baskıdır yinede
İyi de ne anlatacak? Kıza kısa giyinme diyeceğine “baban seni korur kızım merak etme” demesi lazım. Kısa giymesi uzun giymesi değil sorun. Sorun kızı baskılaması.

Eşinizi kızınız doğmadan düzeltin ortalık sapık kaynadığı ve bebeklere bile bakıldığı için korkulabilir ama onu giydirmem etmem diye saçma triplerle hareket edilmez.
Siz annesi babası olarak istediğiniz gibi belli bir yaşa kadar giydirebilirsiniz ama kendi isteklerini dile getirdiğinde inatlaşmak ters teper. Ben bir kere zıbınla bebeğimi paylaştığım için biri şikayet etmiş olacak ki gönderimi instagram sildi çocuğu sapıklardan korumak için. Demekki evet bu sapıklardan artık çok var o yüzden bazı dikkat etmemiz gereken noktalar var ama her iki cinsiyet içinde geçerli.

Demek ki şortlu kızlara o gözle bakıyor eşiniz, hiç normal bir zihniyet değil bu. Böyle erkekler kendi eşlerine, kızlarına kısıtlama getirir ama gözleri dışarıda fıldır fıldırdır.

Ay ne tuhaf bi kafa yapısı
Eşinizin bunları düşünmesi çok anormal.
Eşinizin psikolojik bi rahatsızlığı varmı?

Zihniyet berbat. Sonra gel de böyle çocuklardan özgüvenli bireyler olmasını bekle. Kılık kıyafetine karışarak, kısıtlayarak mı koruyacak kızını? Daha doğrusu başkalarının gözü bacağını, dekoltesini görmeyince kızını korumuş olacak öyle mi? Yazık.​

Son düzenleme:
1 adam 7 sinde neyse 70 sindende öyledir. Evlenirkende böyledir de sen görmezden gelmişsindir. Iyyy tam eski kafalılık oğlu olsa paşa gibi davranıp kızı kısıtlayacak haspam. Ama kötü bir haberim var ilerde kızının sevgilileri olacak ve cinsellikte yaşayacak ohhh o zaman ayılsın bayılsın.
Bu arada bal kız sağlıkla gelsin

Kızım var boşandım babası geçen gün konuştuğunda “kızım kısa etek giymiyorsun dimi dedi!” Bende araya girdim annen nasıl giyorsa sende giyorsun annecim göbek açık da giyorsun kısa etek te ve buna kimse karışamaz dedim. Biraz ağzının payını vermeyi öğrenin beyefendiye göre mı giyineceksiniz? Böyle tiplere gereken cevabı vermezseniz tepenize çıkar!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…