Eşim önceki eşinden olan kızı ve tembelmişim

Evet anne nerede?
Allah evladımızı el kızının insafına bırakmasın! Hala arkasındayım ÖZ BE ÖZ ANNE NEREDE????

Baba baba olacak dedik zaten
Ama çocuklu adamla sevgili olup ya çocuk ya ben diyen bir kadın ne kadar iyi niyetlidir ?
Ya çocuk ya ben diye bir yorum okumadım.
Bu arada ben asla konu sahibini yada onun niyetini savunmuyorum,
sadece bir kadın çocuklu bir adamla evlendi diye onun çocuğunu zorla sevmesini, aramasını, sormasını, yalandan ilgili gibi görünmesini bekleyen kocasının beklentisinin normal olmadığını genel olarak savundum.
Çünkü o çocuğu zorla da olsa kadının sevmesi gerekiyormuş, hatta önce çocuğunu sevip sonra admı sevmesi gerekiyormuş, sonrasından evlenmeye karar vermesi gerekiyor şeklinde şaşırtıcı yorumlar var. Akıl tutulması. Bu zihniyete alkış tutamam.

Cocuk kac yasinda? Siz ve eşinizin yaslari nedir?

Bu konudaki baba figürü yanlış, o yuzden bosuna tartisiyorsunuz. Anne hakkinda yorum yapmak istemedim hayatta mi, hasta mi bu konuda bilgi verilmemiş.
Cocugu eve getirmek icin yemek olmasina gerek yok, varsa bile adamin kendisi yapabilirdi. Eşi ve kızının arasindaki iliskiyi guzellikle kendisi kurmaliydi. Ara, sor diye baski yapmakla olmaz.
Cocuguna sempati duymadigin adamla evlenmekte yanlış. Cocuk ben babamla yasamak istiyorum deyip eve yerlestiginde ne yapacaksin? Kari koca disari cikip cocugu dışlayamazsın, kek yapip cocuga vermemezlik edemezsin, camasirlari yikarken cocugunkileri birakamazsin. Ev islerine dahil olmayan bir kocan varsa, onun cocugunun işleride sana kalacak, bunu bilmek icin alim olmaya gerek yok. 14 yasindaki cocugun ev islerindeki sorumlulugu bellidir sofraya yardim eder, kendi odasini toparlar, çamaşır asar, surekli ev süpürüp silmesini bekleyemezsin egitim hayatı var.
Dusunmeden evlenmenin sonuclari bunlar

kızı kaç yaşında ki ? Ayrıca beni djnlersen sakın izin verme sizinle yaşamasına . Baya sorun cıkacagindan eminim eger sizinle yaşarsa . Ve sende hemen bi tane dogurmaya bak bence
Ne güzel çözüm ama öz çocuğunu annesine veren bir Tibet öküzünden herkes çocuk yapmalı mikimmmmil bir baba

Evlenmeden önce bunları düşünecektiniz

Sizle evlenince kendi çocugunu yok saymasını istemek çok yanlış zaten yok sayarsa o adam dan değil çocuk cacık bile yapılmaz

+100

Sizin son yorumunuza cevap bile vermedim çünkü anlaşamıyoruz uzatmak istemedim. Siz de bana başkalarının yorumlarına cevap verirken laf sokmayın lütfen. Yeterince fazla konuştuğumuzu düşünüyorum. Gerçekten okuduğunuzu işinize geldiği gibi anlıyorsunuz. Tekrar başa dönmek niyetim yok sadece anlamamışsınız ısrarla anlamak istememek sizin tercihiniz ama insanlara yanlış bilgilendirme yapmayın. Zira kişi çocuğunu sevmediği biriyle evlenmemeli cümlesinden önce çocuğunu sonra adamı sevmeli, zorla da olsa sevmesi gerek gibi bir anlam çıkmıyor. Siz öyle anlıyorsunuz. Bana önermek istediğiniz algı düşüklüğüne karşı çözümleri kendinize kullanmanız yararınıza olur

Ben konu sahibinin çocuğu problem yaptığını düşünmedim babasından ayrı dursun gelmesin demiyor sen ilgilenmeyeceksin derken benim tembelliğim yüzümden mi diye soruyor o da yemek olmuyormuş akşamları yani istemiyorum gelmesin demiyor bana öyle geldi en azından

Tabii, sizinle farklı düşüncelerimiz olabilir. Ve farklı olduğu için de şükür durumundayım yorumlarımda belirttiğim gibi, cümlelerin anlamı ve kullanımı kişiden kişiye değişebilir ve herkesin algılaması farklı olabilir. Ancak, belirtmek istediğim nokta, herhangi bir yorumda, özellikle de bu tür hassas konularda, İnsanların hayatlarını etkileyebilecek konularda yanlış bilgi vermekten kaçınmalı ve her zaman doğru anlamı aktarmaya çalışmalıyız.
Bu arda yazan sizmiydiniz bilmiyorum ama evet çocuğunu çok sevmeden evlenilmemeliymiş, kocayla kocanın başkasıyla olan çocuğunu aynı derece sevmek gerekliymiş farklı kalıpta düşünmemeliymişiz, v s babada baba olsa herneyse saçma sapan şeyler vardı yorumda. Sonuçta veri var elimde ve bunu istediğim gibi kullanma halkına sahibim, bundan size ne?

Bu veriyi kullanmamı Laf sokma gibi algılamışsanız da (bu duygu neden yaşanır biliyormusunuz) yanlışınızı anlamışsınız, ve algınız laf sokma kadar abartılı bir duruma gelmiş, şu an o adamı ve çocuğunu eşit severek evleneceksin v.s cümlelerinizin yanlış olduğunu anladığınızı temenni ediyorum.

Son düzenleme:
Algılamanızın farklı olduğunu kabul etmenize, biliyor olmanıza sevindim. Doğru bilgi vermeye çalışın o zaman. Yazılan cümleye kendi yorumunuzu katmayın. Doğru anlamıyorsunuz çünkü. Kendi kendinize anlam yükleyerek benim cümlelerimi çarpıtıp bir başka üyeye beni çekiştiriyorsunuz. Nasıl bundan bana ne? Veri dediğiniz de çarpıttığınız cümlelerim.

Bir saat konuştuk ama yazan ben miydim bilmiyorsunuz, çok inandırıcı. Çocuğunu ‘Çok’ sevmeden evlenilmemeli, kocayla eşit sevilmeli, farklı kalıpta düşünülmemeli demedim ne dediğimi yazayım ki doğrusunu öğrenin. Kişi çocuğunu sevmediği biriyle evlenmemeli, çocuğu babadan/anneden ayrı düşünmemeli bir bütün olarak görmeli. Bunlar anlam olarak birbirlerinden çok farklılar. Zaten sevginin bir ölçülebilir derecesi olduğuna inanmam o yüzden eşit sevmek, çok sevmek gibi kavramları doğru bulmuyorum, kullanmam da. Yüz kere yazdım yine yazayım sevmek bir zorunluluk olamaz zira içten gelen bir durum. Bu hissiyat yoksa sevmiyorsa kişi çocuklu biriyle evlenmemeli. Anlayamadığınız bir şeyi başkalarına anlatma çabasına girmeyin bence.

Cümlelerim yanlış değil. Neden yanlışınızı anladınız gibi saçma bir hissiyata kapıldığınız anlamadım. Sizinle aynı düşünmek zorunda mıyım? Bir kere konuştuk anlamadınız elli kere de konuşsak belli ki anlamayacaksınız, gerçekten yoruldum. Benim cümlelerimi kullanarak, eleştirerek başka üyelere yorum yazmayın ki bana cevap hakkı doğmasın. Ayrıca bambaşka konularda sırf ben yazdım diye bıraktığınız beğenmedim emojilerini çocukça buluyorum

Son düzenleme:
Eşin bir defa baştan sona hatalı ve hadsiz

Onun öz çocuğu ve herkesten çok kızını düşünmesi gerekiyor
Sizin onun kızının dersi okulu yemeği hakkında sorumluluğunuz yok ki
Kızın annesi ve babası kimse o sorumlu.

Kız annesi babası hayatta iken niye babaannede yaşıyor ?
Bu aşırı saçma

Bu adamdan çocuk yaparsanız günün birinde size bir şey olsa çocuğunuzu babaanneye atma ihtimalini göz önünde bulundurarak çocuk sahibi olma kararı verin.

Başını ve sonunu okudum çok uzun yazmışsınız. Sonra tümünü okurum, Kabalık olarak algılamayın gözlerim ağrıdı.
Hanımefendi neyiniz var? Ne bu öfke hemde hiç tanımadığınız birine karşı... şu anki durumunuz çok üzücü. Ruhunuzu sakinleştirin.

Kabalık olarak algılıyorum, öyle çünkü. Okumak hatta cevap yazmak gibi bir zorunluğunuz yok, insan okumadığı bir şeye neden cevap yazar onu zaten anlamam. Bakın yine kendi kendinize olmayan bir şeyler kurdunuz. Gayet sakinim, öfkeli de değilim. İnanın sizi sandığınız kadar önemsemiyorum. Boş yere beni sinirlendirmek için çaba harcamayın yani güzel parmaklarınıza yazık :)) Siz biraz telefondan uzak kalıp gözlerinizi dinlendirin madem

Çocuk yapmayın.
Evliliğinizi iyi gözlemleyin.
Kendinizi asla öteletmeyin.

Çocuksuz bir kadını tercih eden adam kendi çocuğu ile ilgelenecek nokta.
Asla kendinize yükletmeyin.
Ayrıca sizin bi hayatınız iş yeriniz ve geleceğe ait planlarınız var.
Kendi cocuguna bakmak istemeyen size yükletmeye çalışan eşinize açık açık bu yükle hayatımın yönünü değiştiremem deyin.

Benim iki çocuğum var. Benden ve eşimden başka kimse sorumluluğunu yükünü almak zorunda değil…
Sevgi ve aşk ile tercih edip evlendiğiniz eşiniz sizi kendi hayat planındaki sorumluluğuna ortak edemez…
Hoş adam kızınıda istemiyor…
Vicdan rahatlatma peşinde…

Hanımefendi tüm gün boyunca ifade ettiğiniz düşüncelerin benim tarafımdan bir geçerliliği olmadığını belirtmek istiyorum.
Boşuna geçen böyle uzun bir dialog ilk defa yaşıyorum. Allah birdaha yaşatmasın, geçen zaman önemli! zamanını kime harcadığın daha önemli.
Sizin yanlış bir tutum sergilediğinizi ve aşağılayıcı bir dil kullandığınızı fakat tüm bunların sebepsiz değil piskolojik bir problem olduğunu düşünüyorum ve artık konunun başka bir hal aldığını, yazışmamıza gerek kalmadığı kanaatindeyim. Aynı kanaatteyseniz lütfen cevap yazmayınız. Umarım bu konuda hemfikirizdir.

Depresyonun beden dilini birçoğumuz biliyordur, bunlardan birtanesi hiç komik olmayan birşeye gülmektir.

Ne şimdi bu yaptığınız? Rica ediyorum yakamdan düşün artık. Yazmayın demişsiniz uzatmamak adına yazmadım. İkidir aynı şeyi yapıyorsunuz,ben kapatıyorum cevap yazmıyorum siz açıyorsunuz. Bunu da ortaya yazarak yapıyorsunuz. Kendi kendinize teşhis koymaya da geçtiniz bir o eksikti. Benim karakterim de psikolojim de sizi zerre ilgilendirmez. Daha fazla uzatmayın artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…