Eşim önceki eşinden olan kızı ve tembelmişim

Ben bakmayacağım demedimki okumadınız konuyu sanırım
Büyük konuşmayım belki bizlerde dul cocuklu ile evlenicez yada dul olarak çocuksuz biriyle evlenicez.Bu işler gerçekten zor eğer ki sorumluluk alabilecekseniz çocuklu kisilerle evlenin.Benim babamda dul ve evlenmesini istemiyordum.Biraz yumusadim.Ben evlenince babam benimle yaşamak istemiyor.Sehirdisina gidicem.Yinede yalnız kalmak istemiyorsa evlensin diyorum Yinede tedirginim babam evlenince el gibi olmak istemiyorum evinde.

Siz zaten evli değil miydiniz?

Çocuğunu anneanneye babaanneye atan ne anneden hayır gelir ne babadan hayır gelir. Yanlış eş seçimi yapmışsın. Tavsiyem bundan sakın çocuk yapmaman yönünden. Sanki pazardan elma portakal alıyorlar. Ya üzülüyorum böyle çocuklara. Sevgisiz ilgisiz kimsesiz büyüyorlar. Ölse anne baba dersin ki kader.
Ben de boşanmış bir anneyim ayda bir birkaç saat alıyor babaları özlemekten bir hal oluyorum. Hergün okul kreş çıkışına heyecanla gidiyorum. Babaları tırt ama bana birşey olsa bakar herhalde

Sizin ne anlatmak istediğinizi soruyordım ama onu siz de bilmediğinizden eveleyip gevelediniz
Yani şimdi sizde okuduğunu anlama problemi var diye ben anlatamamış - eveleyip gevelemiş olacaksam, tamam kabul ettim. Tamam şampiyon no stress, nefes al rahatla, sensin
Okuduklarını-gördüklerini-dinledikerini anlamamak kısaca algı düşüklüğü büyük depresyonlara sebep oluyor, önerilerim olur ama sen beni dinlemezsin.

Herkesin bakış açısı farklı elbette,saygı duyuyorum,bana göre misafir değil ev sahibidir.

Eşim zaten kızını çok sever,Allah var kızı da dünya iyisidir,kendi evladim olsa bu kadar vicdanlı merhametli olmasını isterdim. Yine de zor bir süreç,yaşayan herkesin Allah yardımcısı olsun.

Babasının yanında yaşamaya başlayınca ev işlerine yardımcı olmasinin nesi kötü, siz ev işlerinde çocuğunuzun yaşına göre görev vermiyor musunuz?

Yazdığım mesajı alıntı yaptığım mesajla beraber, bir bütün halinde okumaya ve değerlendirmeye ne dersiniz ? Konu sahibi çocuğu tanımıyor. Aynı evde henüz 1 gün dahi yaşamamışlar.

Çocuğun sofra kurulur veya kaldırılırken yardım etmeyeceği bilgisi bazı üyelere ilahi bir güçle(!) mi bildirildi ? Konu sahibinin mesajlarında verilen bilgi: adamın ilk eşinden, şu anda babaannesiyle yaşayan 14 yaşında bir kızı olduğu.

Çocuğuyla beraber yaşamayıp,çocuğuna babaanne evinde yaşamayı reva gören babaya da yazıklar olsun.

Hepsini okudum merak etmeyin. Aynı evde bir gün bile yaşamamış olmalarının sorumlusu babası.. ancak aynı evde yaşadıklarında çocuğun ev islerinde yardımcı olmasını "külkedisi masalına" benzetmeniz ilginç..
Ayrıca ev işleri derken sizin akliniza gelen elinde camasir yıkasın,evleri süpürsün silsin falan herhalde..Bunlar da size ilahi bir güçle bildirilmis anlaşılan,fazla masal okumayın isterseniz,etkisinden çıkamıyorsunuz galiba..

Babamla yaşıyorum.Nikah var düğünden sonra beraber yaşayacağız.

İlla göz göre göre başımı yakacağım diyorsunuz. Kayınvalidenizin, düğünü beklemeden gelip; aynı evde yaşamanızla ilgili kurduğu çok kritik bir cümle vardı. O cümleden geçen his: "o kadar masraf edildi, nikah kıyıldı, kız işyerinden tazminatını da aldı; oğlumun bu işten hiçbir kazancı olmadı. Boşanacaklarsa da önce karı-koca olsunlar vb" idi.

Benim aldığım tazminat evime aldığım mutfak aletlerine yetmez.Hirs uğruna nikah yaptım.Pismanim halbuki SGK ye gitmeliydim

Hangi mesaja ve tavsiyeye cevap yazıldığını, bütün halinde okumaktan bahsediyordum.

Yeniden alıntıladım mesajarı, konu açılış mesajını sayfa da yer kaplamasın diye eklemedim. Onu da yeniden okuyabilirsiniz.

Aslında herkes misafir kelimesine takıldı ama benim söylemek istediğim şey,adamın kızını bir defa olsun evine çağırmamış olmasıydı,bir defa beraber sofraya oturmamış olmalarıydı. Neyse ,Allah herkesin gönlüne göre versin iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah

Kusura bakmayında eşinin çocuğu padişah çocuğu değil benim 14 yaşında öz kardeşim tabağını makineye atıp yeri süpürüyorsa eş çocuğu da yapacak öz çocuğum da yapacak. Kimse kül kedisi değil benim öz be öz kardeşim de kül kedisi değil birey olarak cinsiyet ayırt etmeden Aydın bir insan olarak yetişen bir evlat sadece.
Siz ne dediğinizi bilmiyorsunuz.
Biz resmen kızı da eve dahil etsinler diye yapıcı yorumlar yapıyoruz aksine siz ise konuyu çarpıtma derdindesiniz !

Okudum hanımefendi, çok şükür okuma yazmam var.. orda ne güzel bir yorum yapılmış,üvey anne olarak görmeyin abla olun denmiş,okuyorsunuz siz de değil mi..

Baba baba olacak dedik zaten
Ama çocuklu adamla sevgili olup ya çocuk ya ben diyen bir kadın ne kadar iyi niyetlidir ?

Konu içeriğinde çocuk hakkında verilen bilgilerden bir tanesi :
Bu sabah arayıp sınava hazırlandığını eğitimine bizim yanımızda Ankara’da devam etmek istediğini söyledi kız.

Bu da konu içeriğinde yer alan, konu sahibi ve kızın ilişkisine dair bilgi

Mesajlarda da çocuğun 14 yaşında, babaannesiyle yaşayan bir kız olduğu bilgisi verildi.

Mesajınızı yeniden okuyun. Konudaki bilgilere bakarak; kızın annesinde hayır olmadığından tutun da, çocuğa dair önyargı içeren bu varsayımlara nasıl ulaştınız ?

Araya sıkıştırılan cümlenin anlamını görmemek için satır mı atladınız ?
Kastettiğiniz cümleyi de biliyorum,annesi ile ilgili yorum.. ona özellikle değinmek istemedim, maddiyat diye çocuğunu almamasıni kabul edemediğim icin.. evladim yok ama olsaydı gerekirse temizlige gider her işi yapar kızımı kimseye vermezdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…