Eşim önceki eşinden olan kızı ve tembelmişim

Nasıl ya, "neyi nereye yazacağımı bundan sonra size sorarım" dememi falan mı bekliyorsunuz şimdi. Platform sahibi olsa ortaya yazılana bu tepkiyi vermez. Yakadan düşmeyen ayrıca sizsiniz.
Tekrara düşmeyi hiç sevmem ama Tekrarlıyorum...
Hanımefendi tüm gün boyunca ifade ettiğiniz düşüncelerin benim tarafımdan bir geçerliliği olmadığını belirtmek istiyorum.
Boşuna geçen böyle uzun bir dialog ilk defa yaşıyorum. Allah birdaha yaşatmasın, geçen zaman önemli! zamanını kime harcadığın daha önemli.
Sizin yanlış bir tutum sergilediğinizi ve aşağılayıcı bir dil kullandığınızı fakat tüm bunların sebepsiz değil piskolojik bir problem olduğunu düşünüyorum ve artık konunun başka bir hal aldığını, yazışmamıza gerek kalmadığı kanaatindeyim. Aynı kanaatteyseniz lütfen cevap yazmayınız. Umarım bu konuda hemfikirizdir.

Sizin aksinize bir kere okuduğumda anlayabiliyorum. Zaten cevap vermiyorum ki siz gidip ortaya benimle ilgili şeyler yazıyorsunuz. Bunu yaptığınızda bana cevap hakkı doğar. Daha önce de söyledim almadınız yine aynı şey. Cevap vermemi istemiyorsanız benim hakkımda yazmayı bırakın. Yakamdan düşün artık.

Hanımefendi tüm gün boyunca ifade ettiğiniz düşüncelerin benim tarafımdan bir geçerliliği olmadığını belirtmek istiyorum.
Boşuna geçen böyle uzun bir dialog ilk defa yaşıyorum. Allah birdaha yaşatmasın, geçen zaman önemli! zamanını kime harcadığın daha önemli.
Sizin yanlış bir tutum sergilediğinizi ve aşağılayıcı bir dil kullandığınızı fakat tüm bunların sebepsiz değil piskolojik bir problem olduğunu düşünüyorum ve artık konunun başka bir hal aldığını, yazışmamıza gerek kalmadığı kanaatindeyim. Aynı kanaatteyseniz lütfen cevap yazmayınız. Umarım bu konuda hemfikirizdir.

Bu adamdan çocuk yaparsanız günün birinde size bir şey olsa çocuğunuzu babaanneye atma ihtimalini göz önünde bulundurarak çocuk sahibi olma kararı verin.
buna pek katılmıyorum anne baba ayrı olup biri evlenmişti evlendiği kişiyle çok zor zamanlar yaşadım keşke anane ya da babanne bana baksaydı da travmalarım olmasaydı..
direkt dediğim çocuğum olduğunda bana bisey olursa lütfen annem baksın başka bir kadın bakmasın çocuğuma diye..

Çocuklu biriyle evlenirken çocuğun sizinle yaşayacağı ihtimali kabul ederek evlenmiş oluyorsunuz, şuan yemek yapmıyor olabilirsiniz çünkü evde sizden yemek bekleyen biri yok bu çok normal ama çocuk geldiğinde sorumluluğunuz artacağı için yapacaksınız mecburen bunu eşinize zaten açıklarsınız.

Çocuk bence de sizinle yaşamalı, babaanneyle arasında 2 jenerasyon fark var ve zaten gelmek istiyormuş. Geldiğinde güzelce konuşursunuz, annesine saygı duyduğunuzu ancak evinizde olan şeylerin evinizde kalması gerektiğini anlatırsınız. Zaten sıcak davranır, o hissiyatı ona geçirebilirseniz sizi benimseyeceği için öyle şeyler yapmaz.

Çocuk doğurmayı planlıyorsanız eğer, bu da eşinizin çocuğu sizinle yaşamaya alıştıktan sonra olmalı ki, ekstra sorun çıkmasın kıskançlıktan dolayı.

Neden mecburen yemek yapsın ki.. babası yapsın.
Burda kadın zaten çocuğu istemiyorum demiyor baba denen kişi kendisi sorumluluk almak istemediği için yemeği veya başka şeyleri bahane ediyor.
Bir-çok arkadaşım hic yemek yapmayi bilmeden evlendi ve esleri cook güzel yemek yapıyordu,eşinden öğrendi yemek yapmayi. Baba figürü evladını gercekten istiyorsa getirir çocuğunu yemeğini de yapar,kadinla çocuk arasında bağ kurulmasi icin çabalar da..
Zaten burda konu olan çocuk küçük bir bebek değil,yeri gelir kendi yemeğini bile yapabilir önemli olan o bağın oluşması,birlikte bi aile olabilmeleri. Bu şekilde mecbur yapacaksin gibi ifadeler çok yanlış bence.

Evde yemek yeniyor sonuçta, eşinin yaptığını düşündüm açıkçası. Kendi çocuğu olsa yapmayacak mı konu sahibi?

O bağın oluşması için konu sahibinin çocuğun gözünde bir şeyler yapıyor olması gerekiyor. Mesela çocuk “buraya geldim, sevdiğim yemekleri pişiriyor demek ki benim burada olmamdan rahatsız değil.” şeklinde düşünebilir.
Zamanla zaten çocuk yetişkinse makarnasını haşlar, yumurtasını pişirir ama alışma sürecine kadar o çocuk misafir ve hizmet etmek gerekir.

Mecburiyet kısmına gelirsek de, çocuklu biriyle evlendiyse mecbur olduğu konular tabii ki var, “kocamın çocuğu, o karnını doyursun, çamaşırını yıkasın” diye düşünecek olan biri varsa hiç evlilik topuna girmesin zaten.

Arkadaşlar mecbur, zorunlu gibi ifadeler çok saygısızca kimse mecbur ya da zorunda değil, öz ana baba dışında.
Benim doğurduğum çocuktan ben mesulüm başka bir adam ya da kadın buna zorunlu olamaz olmamalı da.
Yapıcı yorumlardan çok uzak ifadeler kullanılıyor.
Ben konu sahibine kendini üvey anne gibi görme onu kardeş gibi kendini de ablası gibi gör dedim diye linc yedim.
Yani anlamıyorum bazen yorumları.
İnsanları çocuktan soğutan çok fazla yorum var yapıcı yorumlar dışında yapmayın daha kötü oluyor.
Zorundasın mecbursun çocukluyla evlendin cart curt yani bu ifadeler yapıcı değil. Daha farklı yöntemler sunulabilir.
Herkes çocuklu boşanma adayıdır hepimiz dahiliz buna.
Şunu da kimse unutmasın erkekler hayatında başka bir kadın olmasa evlenmese çocuğu tek başına yanına alamaz nasıl bakacak? Çalışıyor ediyor kadın gibi değiller ki ha keşke olsalar o ayrı ama eğri oturup doğru konuşalım. Boşanmış adamlar çocuğu ancak evlendikleri eşe güvenerek yanlarına alabilir bence ama ben çocuğuma başka kadın baksın istemem annem baksın daha iyi kanı canı en azından

Evde pişen bir yemek varsa zaten cocugun da önüne konulur. Burda konu sahibinin eşi " yemek yapmayi bilmiyorsun,çocuğu nasıl getireyim" diyen biri. Sizce bu doğru mu simdi,çocuklu adamla evlendi diye mecbur yemek yapacak düşüncesi!

Gerçekten yapıcılıktan cookk uzak yorumlar, mecbur yapacak.. hizmet edecek...

Çocuklu bir adamla evlenmek demek,adamın cocuga karşı sorumluluklarinin bilinciden olmak demek,ona mecbur hizmet etmek değil.

Annesi babaya güvenerek mi çocuk yaptı mesela,o zaman o mecbur calissin baksin çocuğuna. Sonucta annelik doğurmakla olmuyor değil mi?

Annesi babaya güvenerek mi çocuk yaptı mesela,o zaman o mecbur calissin baksin çocuğuna. Sonucta annelik doğurmakla olmuyor değil mi?
öz anneye zerre laf etmediler sahip çıkmadığı için yeminle şaşkınlık içindeyim 3-5 çocuk yapıp babaya atılabilir o zaman eşşek değil mi yeni gelen kadın baksın oh ben doğurur bırakırım üremiş olurum mis

Ben konuya yorumumu yazdım, beğenmemişsiniz olabilir.

Burada like skoru kovalamıyorum zaten umrumda da değil ama niye ikna etmeye ya da fikrimi çürütmeye çalışıyorsunuz? Burada bunu konu sahiplerine yapıyoruz çünkü değil mi, ben konu sahibi değilim.

Çocuklu biriyle evli olan anne ve ebeveynleri başkalarıyla evli olan çocuk olarak yorumumu yaptım, ister umursar, kulağına kiler yapar, ister “bu ne saçmalamış ya” der geçer.

Sadece bu mesajı görüp, önceki mesajları görmeyenler için; mesajlar alıntılanıp paylaşılmıştır.

Ben konu sahibine kendini üvey anne gibi görme onu kardeş gibi kendini de ablası gibi gör dedim diye linc yedim.

e çünkü herkes gibi düşünmek zorunda değilsiniz değil mi? Mesela bu söyleminiz çok hoş niye eleştirilmiş anlamadım.
Yaşadığınız için hayıflandığınız durumu bana yapmaya çalışıyorsunuz sizinle aynı düşüncede olmak zorunda mıyım pardon?

ban yemek istemiyorum. Eğlenin ama benden ekmek çıkmaz size

Like skorumu yorumunuzu çürütme gibi bi derdim yok ki demekki siz yorumunuzun altı boş olduğunu fark ettiniz.
Burda insanlar fikir alisverisinde bulunuyor ve ben de yorumumu yaptım, neden bu kadar gerildiniz anlamadim.

Zorunda , mecbur gibi ifadeleriniz hoş değil. Kimse mecbur ya da zorunda değil. Ben de başkasıyla evlenmiş bir ebeveynin çocuğuyum keşke babaannem baksaydı keşke…. En büyük keşkem budur çocukluğuma dair.

Like skorumu yorumunuzu çürütme gibi bi derdim yok ki demekki siz yorumunuzun altı boş olduğunu fark ettiniz.
Burda insanlar fikir alisverisinde bulunuyor ve ben de yorumumu yaptım, neden bu kadar gerildiniz anlamadim.
Yorumumu alıntılayıp bana yazdığınız için cevap vermiş olabilir miyim? saçma sapan konuşuyorsunuz.

Söylediğim gibi ban yemek istemiyorum, üstümden de prim yaptırmam ekmek çıkmaz. Hadi iyi eğlenceler

Konu sahibi son görülme 25 şubat (dün) 18:03. Konu sahibi konusuna yeniden yazarsa; konuda yer almayan detayları anlatırsa, o zaman o kısımlara da yorum yapar insanlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…