Eşim önceki eşinden olan kızı ve tembelmişim

Çocuklu adamla evlenme o zaman kardeşim
Bi bitmedi bu tipler ya
Adam baba olsaydı, çocuğuna düşkün olsaydı zaten çocuklu eşinden ayrılmış bir kadın seçerdi yada çocuğuna bakacağından emin olacak bir kadın seçerdi.
Adam baba değilken, hiç bir kan bağı olmayan kadın nasıl Annelik yapsın.
Kadın çocuk şartıyla mı evlendi ki sanki, bunu biliyormuyuz?
Sapla samanı karıştıran tipler hiç bitmez evet.
Akıl mantık kurun lütfen realist olun.

Adam baba olsaydı, çocuğuna düşkün olsaydı zaten çocuklu eşinden ayrılmış bir kadın seçerdi yada çocuğuna bakacağından emin olacak bir kadın seçerdi.
Adam baba değilken, hiç bir kan bağı olmayan kadın nasıl Annelik yapsın.
Kadın çocuk şartıyla mı evlendi ki sanki, bunu biliyormuyuz?
Sapla samanı karıştıran tipler hiç bitmez evet.
Akıl mantık kurun lütfen realist olun.

Çocuğu olduğunu bilerek evlendi değil mi? Çocuk sonradan çıkmadı ortaya. O mantığı siz kursanız keşke. Kimse annelik yapsın demiyor o çocuğun zaten bir annesi var ama yarın babasının evine geldiğinde bir abla/arkadaş olarak bakmak zorunda evet. Kundakta bebek değil söz konusu olan 14 yaşında bir çocuk. Çocuklu adamla evlenmeyi göze alan o çocuğunun babasının evine geleceğini birlikte bir hayat süreceklerini de göze alacak. Yazdığınız gibi eğer içinden gelmiyorsa yapamam diyorsa çocuklu adamla evlenmeyecekti en başta

Valla bence şöyle de yapılabilir çocuk 14 yaşında ve kız çocuğu artık erişkinliğe az kalmış yaş itibari ile kardeşiniz olabilir bu yaşta bir çocuk.
Anasında hayır yok öğretin işlerin ucundan o da tutsun abla kardeş gibi aranız iyi de olabilir benim kardeşimle aramda 17 yaş var.
Kendinizi üvey anne olarak görmeyin de o kızı kardes gibi kendinize bir arkadaş gibi de görebilirsiniz küçük değil çünkü

Yahu ne alakası var benim kardeşim 14 yaşında erkek valla masallah annem süpürge tutmayı da öğretti. Yemekten sonra süpürge tuttuğu da oluyor arada. Tabağını her zaman bulaşık makinesine yerleştirir.
Siz bu forumda aşırı muhalefetsiniz. Söylediğim hiçbir şey de art niyet yok aksine 14 yaşında çocukla olan biziz.
O çocukta 14 yaşında tabi işin ucundan tutacak birlik beraberliği öğrenecek. Yarın bir gün üniversitede ev arkadaşı da olacak. Evlenip eşi de olacak.
Kül kedisi değil evin bireyi olmak işin ucundan tutmayı gerektirir

Kız, babasının yeni düzeninde 1 gün dahi yaşamamış; evine hiç gelmemiş. Konu sahibi çocuğa dair, yaşı dışında bir bilgi de vermemiş. Çocuğun kendi kişisel bakımını ve bireysel ihtiyaçlarını gidermede yetersiz olduğunu nereden biliyorsunuz ?

Çocuğu olduğunu bilerek evlendi değil mi? Çocuk sonradan çıkmadı ortaya. O mantığı siz kursanız keşke. Kimse annelik yapsın demiyor o çocuğun zaten bir annesi var ama yarın babasının evine geldiğinde bir abla/arkadaş olarak bakmak zorunda evet. Kundakta bebek değil söz konusu olan 14 yaşında bir çocuk. Çocuklu adamla evlenmeyi göze alan o çocuğunun babasının evine geleceğini birlikte bir hayat süreceklerini de göze alacak.
Ben olayın sevip sevmeme konusunu ele alarak yorum yapmıştım hemde tam o yorumu alıntılamıştım.
Sevmek zorunda değil bu mecburi bir şey gibi dayatılmaz. Bakmak derkende maksat ne yani yemek ütü falan mı? Ama baba bağrına bassın diye bekliyor gibi algıladım ben, sürekli arayıp sorsun yalandan sevgi gösterileri yapsın istiyor.
Ben sahte olan herşeye karşıyım o kadar. Nokta.

Ben olayın sevip sevmeme konusunu ele alarak yorum yapmıştım hemde tam o yorumu alıntılamıştım.
Sevmek zorunda değil bu mecburi bir şey gibi dayatılmaz. Bakmak derkende maksat ne yani yemek ütü falan mı? Ama baba bağrına bassın diye bekliyor gibi algıladım ben, sürekli arayıp sorsun yalandan sevgi gösterileri yapsın istiyor.
Ben sahte olan herşeye karşıyım o kadar. Nokta.

Hele bakmak zorunda hiç değil yazan sizsiniz. Siz açıklayın bence bakmak derken masat ne?

Hele bakmak zorunda hiç değil yazan sizsiniz. Siz açıklayın bence bakmak derken masat ne?
Konu sahibinin yazdığı gibi
"Ama eşim bana sürekli onu aramadığımı ilgisiz olduğumu sevmediğimi söyleyip suçluyor."
Manevi bir beklenti var ortada. Bunu karşılamak zorunda değil hemde hiç. İnsan yeri geliyor kendi kardeşine yapamıyor bunu, kaldı ki kanı kanından olmayana mecburen yaptırmaya zorlanması daha büyük sorunlar yaratacaktır.
İçinden gelmiyorsa zorla olacak şey değil bu hem kendisine hemde karşıya zarardan başka birşey değil ve dediğim gibi bir kere daha yazma ihtiyacı hissediyorum anlamanız için. Sahte olan herşeye karşıyım hemde her şeye bu soyut veya somut olabilir.

kızı kaç yaşında ki ? Ayrıca beni djnlersen sakın izin verme sizinle yaşamasına . Baya sorun cıkacagindan eminim eger sizinle yaşarsa . Ve sende hemen bi tane dogurmaya bak bence
Sadece 5 tl farkla büyük boy olsun ister misiniz?? Sokağa falan atsın mı çocuğu?? Baba olamayandan koca hiç olmaz.

Konu sahibinin yazdığı gibi
"Ama eşim bana sürekli onu aramadığımı ilgisiz olduğumu sevmediğimi söyleyip suçluyor."
Manevi bir beklenti var ortada. Bunu karşılamak zorunda değil hemde hiç. İnsan yeri geliyor kendi kardeşine yapamıyor bunu, kaldı ki kanı kanından olmayana mecburen yaptırmaya zorlanması daha büyük sorunlar yaratacaktır.
İçinden gelmiyorsa zorla olacak şey değil bu hem kendisine hemde karşıya zarardan başka birşey değil ve dediğim gibi bir kere daha yazma ihtiyacı hissediyorum anlamanız için. Sahte olan herşeye karşıyım hemde her şeye bu soyut veya somut olabilir.

Sevgi zaten içten gelen bir şey kimse zorla kimseyi sevemez ama birinin birini sevmemesi için de nedene ihtiyaç vardır. Biri şahsınıza bir şey yapar sevmezsiniz anlarım ama 14 yaşında bir çocuğun sevilmemesi ve bunun nedeni eşinin kızı olması safi kötü kalpliliktendir

Siz benim sorum cevap verir misiniz? Yazdığınız benim size sorduğumdan çok alakasız şu an. Ben sizin yazdığınızı soruyorum size. Hele bakmak zorunda hiç değil derken bakmaktan kastınız nedir?

Merhaba iyi haftasonları öncelikle hepinize. Ara ara foruma giriyorum konuları okuyorum kendi durumuma benzer olanları. Sadede geleyim neyse çalışıyorum akşama doğru okuyacağım cevaplarınızı. Bir bucuk senedir evliyim şimdi kendime bir iş yeri açtım ufak ve orada çalışıyorum. Eşimin eski eşinden bir kızı var benim çocuğum yok zaten ilk evliliğim bu eşim. Aileler bilirsiniz klasik kavga gürültü biz severek evlendik. Şimdi kızı babannesinde ve biz ben çocuk yapmadığım ve bakamadığım için anlamam dilinden anlaşamam almadık henüz bir sene sonra alacağız. Alışırım zamanla ona da o değil sorun. Ama eşim bana sürekli onu aramadığımı ilgisiz olduğumu sevmediğimi söyleyip suçluyor. Akşam bir yemek bile yapmıyorsun onu nasıl getireyim diyo çocukla kendisi uğraşmaktan korkuyor aslında. Çünkü benden çok onun ilgilenmesi gerek öz ebeveyni sonuçta. Bu sabah arayıp sınava hazırlandığını eğitimine bizim yanımızda Ankara’da devam etmek istediğini söyledi kız. Eşim bunu bildiğiniz geçiştirdi onu o zaman düşünürüz daha çok var dedi ve kapattı telefonu. Değişik bir ruh hali ile. Sizce babamı güvenmiyor yoksa daha önce yaşadığımız annesi yüzünden olan sıkıntılardan dolayımı yanımızda olursa sorun yaşayacağımızı düşünüyordur. Çünkü nişanlılık sürecinde biraz laf dolaştırma olayı oldu kızın yaşı itibari ile ve ben eşimden ayrıldım. Ne dersiniz yorumlarınız nedir merak ediyorum zeki kadınlar❤️ hepinize teşekkür ederim şimdiden vakit ayıran iki kelam eden herkese..
Siz annesi misiniz? Bakmak istemiyosaniz bakmak zorunda degilsiniz. Kendi cocuguna bakacaksa getirsin. Yemekse derdi kendi yapsin mutfagi sirtinizda mi gezdiriyosunuz. Benim teyzemle enistem ayni sizin gibi evlilik yaptilar enistenin kizi vardi teyzem hic evlenmemisti. Teyzem asla karismadi. Ne iyi olaya ne kotu olaya. Sonucta babasi o. Siz asil yanlisi bastan yapmissiniz. Cocuklu insanlar cocuklu insanlarla evlenmeli

Sevgi zaten içten gelen bir şey kimse zorla kimseyi sevemez ama birinin birini sevmemesi için de nedene ihtiyaç vardır. Biri şahsınıza bir şey yapar sevmezsiniz anlarım ama 14 yaşında bir çocuğun sevilmemesi ve bunun nedeni eşinin kızı olması safi kötü kalpliliktendir

Siz benim sorum cevap verir misiniz? Yazdığınız benim size sorduğumdan çok alakasız şu an. Ben sizin yazdığınızı soruyorum size. Hele bakmak zorunda hiç değil derken bakmaktan kastınız nedir?
Bu bilgiyle ne yapacaksınız bilmiyorum ama:)) Bakmak zorunda değilden ne anlıyorsanız o. Mecburiyeti yok, mesuliyeti almak zorunda değil.

Yazdığım şeyi anlayın lütfen anlamadıydanız bir daha okumaktan zarar gelmez, Sevmesin nefret etsin değil, sevmek zorunda değil yani nötr duygular besliyor olabilir bu çok normal.
Siz nefret etmediğiniz her insanı seviyormusunuz? hep arayıp hal hatır mı soruyorsunuz, yalandan sevgi gösterilerinde mi bulunuyorsunuz?

Babasının evinin kapısından adım attığı anda; kıza külkedisi masalını yaşatın diyorsunuz yani. Lafın önüne, arkasına 1-2 tatlı cümle ekleseniz de; gerçek niyet ve öğüt apaçık görünüyor.
Babasının yanında yaşamaya başlayınca ev işlerine yardımcı olmasinin nesi kötü, siz ev işlerinde çocuğunuzun yaşına göre görev vermiyor musunuz?

Babasının yanında yaşamaya başlayınca ev işlerine yardımcı olmasinin nesi kötü, siz ev işlerinde çocuğunuzun yaşına göre görev vermiyor musunuz?
Daha babasının evine misafir olamamış çocuk,ne beraber yaşaması?

Önce o eve çocuğunu davet etsin baba,evi çocuğa göre bir düzenlesin de. Külkedisi olmak sonraya kalsın bence.

Önce o eve çocuğunu davet etsin baba,evi çocuğa göre bir düzenlesin de. Külkedisi olmak sonraya kalsın bence.
Siz baya baya konuyu çarpıtma niyetindesiniz anlaşılan.. öz annesi olmayınca ev islerine yardim etmedi külkedilik oluyor dimi!

Bu bilgiyle ne yapacaksınız bilmiyorum ama:)) Bakmak zorunda değilden ne anlıyorsanız o. Mecburiyeti yok, mesuliyeti almak zorunda değil.

Yazdığım şeyi anlayın lütfen anlamadıydanız bir daha okumaktan zarar gelmez, Sevmesin nefret etsin değil, sevmek zorunda değil yani nötr duygular besliyor olabilir bu çok normal.
Siz nefret etmediğiniz her insanı seviyormusunuz? hep arayıp hal hatır mı soruyorsunuz, yalandan sevgi gösterilerinde mi bulunuyorsunuz?

Bakmak zorunda işte burada anlaşamıyoruz. O çocuk o eve geldiğinde bakmak zorunda. O ev o çocuğun babasının evi. Artık bakmaktan ne anlatıyorsanız o. Bakmayı göze alamayan çocuklu adamla evlenmeyecek. Kaldı ki kundakta bebekten değin 14 yaşında genç kızdan söz ediyoruz.

Bir kere okuduğumda anlayabiliyorum gayet. Bana önerdiğinizi kendiniz uygulayın bence. Nefret nerden çıktı şimdi? Çocuğunu sevmediği insanla evlenmeseydi o zaman. Bu da yanlış. Anlamamakta ısrar ettiğiniz şey şu çocuk annesi babasıyla bir bütündür. Çocuklu adamla evlenip çocuğundan ayrı değerlendiremezsiniz.

Çocuklu insanla evlenmenin bazı yükümlülükleri var. Kaldıramayacak olan çocuklu insanla evlenmemeli.

Siz baya baya konuyu çarpıtma niyetindesiniz anlaşılan.. öz annesi olmayınca ev islerine yardim etmedi külkedilik oluyor dimi!
Konuyu çarpıtmak değil bu. Siz kendinizi 14 yaşında hayal edin, anneniz babanız ayrı. Babaannede kalıyorsunuz. Herkes kendi havasında. Anneniz parası yok diye sizi yanına alamıyor. Babanız evlenmiş dünya umrunda değil,kendisi bir halta yaramıyor ,dolayısıyla babanızın eşi de elini kolunu kavuşturmuş bekliyor haliyle. Sizi evine buyur eden yok,konu iş yapmaya ne zaman gelir sizce bu şartlar altında?

Benim annem babamın kızlarına annelik yaptı. İlk günlerinin nasıl geçtiğini hep anlatır. Önce çocukların size alışması gerekir,çaba sarfetmeniz gerekir. Kendilerini babalarının evine ait hissetmeleri için belli bir süreç var,o süreçte misafir olursunuz. Sonra zamanla kendi eviniz olarak benimsersiniz. Hah işte sizin bahsettiğiniz işlere ortak olma evresi bundan sonra başlar.

Konudaki çocuk daha babasının sofrasına oturmamış,kendisinden “daha alamadık,bir yıl sonra alıcaz,ben o zamana kadar alışırım” diye bahsediliyor. Şimdi oturup tekrar yorumlayabilirsiniz iş yapma konusunu.

Konuyu takip etmedim, öncelikle baba evinde misafir olunmaz. bunu hissettirecek baba baba değilir. Konuyu okurken bu adamın çocuğuna babalık yapacak bir baba hissiyatı almadım. Hatta kendisi yenemediği için eşine ağır sözler söylediğini, onu sevmesine ilgi göstermesine arayıp sormasına mecbur bıraktığını düşünüyorum (bunun zorla olmayacağını bilemeyecek kadar şuursuz bir baba)

Daha bu zamana kadar baba evine gelmemiş 14 yaşında bir çocukmuş artık bu babadan ne alır bilemem. Anne evine gelseydi olay başkaydı belki çünkü anne merhameti başkadır ama bu çocuk ilgisiz sevgisiz yetersiz bir baba evinde ve babayı hiç tanımadığı bir kadınla paylaşmak zorunda kalmasımı doğru yoksa dede- anneanne- babanne yanında büyümek mi, bu tartışmaya epey açık bir konu.
Baba eğer baba gibi bir baba olsaydı elbette baba derdim. Ama şu şartlarda ben sadece biyolojik bir babadan başka birşey göremedim ortada.

offf bahanelere bak. Yani işin gücün sağlam olsa hemen getircekmiymiş. İyi hizmetçilik yapman mı gerekiyormuş.adamın kafa yapısı sakat. Sakın çocuk yapma

X