Eşim kpss çalışmama izin vermiyor

Elbette, sorun kapanıp kapanmamak değil zaten. Ablam kapanmak istedi kapandı. Annem dahil hepimiz açık olmamıza rağmen, tesettür elbiselerini bile birlikte seçtik. Allah için kapanana elbette saygı duymak gerekiyor.
Ama ülkemizde koca için kapanan bir sürü kadın var. Bir tanesi de demiyor ki sen kimsin de ben senin için tesettüre gireyim. Gerçekten anlamak mümkün değil.
benim bir arkadasim vardı kapalı kızlara görücü geliyor, ona gelmiyor diye kapanmıştı 😂 ve harbiden o yıl evlendi 😂

O çocuğa yazık günah ya nasıl fikirler bunlar. Bi çocuğun sağlıklı bi aileye ihtiyacı var alırım giderimle olmuyor böyle bi insanı baba yapacaksınız da bu baba sizi rahat bırakacak da siz çocuğu alacaksınız da iş yok güç yok kpss istiyorsunuz , tüm bu olasılıklar gerçekleşecek, arada zavallı bebek sizi beklesin dursun.

Bebek bakmak hiç kolay değil ben eşimle zorlanıyorum tek başınıza bakacaksınız bu psikolojik yıpranmayla

Bende kpss çalıştım bu süreçte korundum atamam oldu ve hamile olduğumu o süreçte öğrendim , eğer bebekle böyle bi sürece girsem sınavı kazanamazdım çok fazla zaman ve süreklilik isteyen bir şey.

Benim eşimle aram iyiydi bebekten sonra tartışmalar arttı düzen bozuluyor illa ki. Biz bile böyle olduysak bebek yapınca evlilik asla kurtulmazmış dedi eşim. Arkadaşına da bebek yapmayın dedi çünkü boşanacak kadar kötüler ama bebk olursa düzelir kafasındalar.
Bizim eşimle tüm tartışmalarımız çocuklarla ilgilidir. Çocuk olunca evlilik düzelir kafası türk kadınlarının beynine yerleşmiş nedense?
Tanıdığım iki kadın oldu işyerlerimde ikisi de aldatıldığını öğrenir öğrenmez hamile kaldılar. Ozaman ben bekardım, aldatılınca çocuk yapmak gerekiyor sanıyordum. Meğer boşanmak gerekiyormuş 😅

Evet 34 yaşındaymış.
Ama konu gerçek değil bence. Durmuş durmuş şimdi aklına gelmiş kpssye girmek.
Deistim diyor, "ramazanın yüzü suyu hürmetine rabbim dualarımızı kabul etsin" diye mesajı var.
Ne dediği belli değil 🙄
Yeni deist olmuş olabilir. Geçiş aşamasında olabilir. Deizm konusu çok net değil bence kendisinde. Bugün lisans kpss'ye girenleri görmüş konuyu hatırlamış o sebeple yazmıştır diye düşünüyorum.

Zaten inanclı biri değilim yani türbanlı bir deistim bunun içn de kavga ediyoruz ona ailesine saygıdan kapandım nişanlılık döneminde ayrıldım çok üstüme geldi ailem arkadaslarım onun ailesi mutluluğun için değmez kapan ne olacak falan filan derken barıştım. Kitap almıyor dısarı cıksaö benle geliyor aileme götğtrken de yalnız göndermio gizli bir şey yapamıyorum ki söylesem kavga çıkartıyor bende uğratmak istemiyorum onunla. Zaten ömğr geçmiyor ki aile terapisti ne salı günü randevu aldık gideceğiz doktor ona yaptıgının ne kadar yanlış olduğunu soyletdr benlik anlar
Valla üzgünüm ama sırf elin adamı için ne demeye kapandiniz ?
Dünyada tek erkek o bile kalmış olsa kimse kimseyi zorla kapattiramaz.
Çocuğunuzun olmaması bir avantaj ısrarla çocuk yapmaya çalışmayın korunun.
Hamile kalamasaniz bile korunun nolur nolmaz pat diye hamile kalırsınız.
Ayrıca gidin babanızın evinde yaşayın orada çalışın ise girin resmi olarak sonra boşanma olur zaten.

Allah var o kadar mağara adamı değil :) kendi istedi tip bebek iyi yönleri de var yok değil olmasa sorun bile değil seviyor yani bir başka göz sana değsin istemiyorum diyor asırı kıskanc
Benim kocam da ben mutlu olayım diye arkadaşlarımla tatile gitmeme izin verdi (!)
Kendisi gözüme başka gözleri değdirdi tüh be.
Acaba beni kıskanmiyor mu ya 😭

Zaten inanclı biri değilim yani türbanlı bir deistim bunun içn de kavga ediyoruz ona ailesine saygıdan kapandım nişanlılık döneminde ayrıldım çok üstüme geldi ailem arkadaslarım onun ailesi mutluluğun için değmez kapan ne olacak falan filan derken barıştım. Kitap almıyor dısarı cıksaö benle geliyor aileme götğtrken de yalnız göndermio gizli bir şey yapamıyorum ki söylesem kavga çıkartıyor bende uğratmak istemiyorum onunla. Zaten ömğr geçmiyor ki aile terapisti ne salı günü randevu aldık gideceğiz doktor ona yaptıgının ne kadar yanlış olduğunu soyletdr benlik anlar
İnançlı insanlar nefislerini yenip de türbana giremiyorken sen eşinin ailesine saygından dolayı mı kapandın 🥴

Bizim eşimle tüm tartışmalarımız çocuklarla ilgilidir. Çocuk olunca evlilik düzelir kafası türk kadınlarının beynine yerleşmiş nedense?
Tanıdığım iki kadın oldu işyerlerimde ikisi de aldatıldığını öğrenir öğrenmez hamile kaldılar. Ozaman ben bekardım, aldatılınca çocuk yapmak gerekiyor sanıyordum. Meğer boşanmak gerekiyormuş 😅

Evet 34 yaşındaymış.
Ama konu gerçek değil bence. Durmuş durmuş şimdi aklına gelmiş kpssye girmek.
Deistim diyor, "ramazanın yüzü suyu hürmetine rabbim dualarımızı kabul etsin" diye mesajı var.
Ne dediği belli değil 🙄
Evet şimdi geldi çok kez denedim olmadı bekarken calısmak zorunda kaldım bıraktım. Kpss sadece 20 yaşlarda mı akla gelen bir şey sırf eleştirmek için yorum yapıyorsunuz . Ben inanmıyorum ama saygı duymuyorum demedim ne demeli bekliyorsun inanan için küfür etmek mi gerekiyordu yorumda hamile kalmak isteyenler için dua ediyorum kadına Allah'a inanmıyorum demedim . Bana hayırlı cumalar diyen birine bende aynısını söylüyorum kurban bayramını bende kutluyorm aklı sıra kendinizi akıllı sanıp öyle geçiniyor snz

Siz gerçekten lisans mezunu biri, üstelik bir öğretmen misiniz? Bu bilgiye inanamıyorum.

Eğer öyleyse, belki de atanmamanız daha hayırlı olmuştur.

Birey olmak nedir bilmeyen, yetişkin olmak nedir bilmeyen, boşanma kararı gibi son derece kişisel bir kararın tek başına alınamayacağını düşünen, kendisine ait hiç bir kararı olmayan ve bundan hiç rahatsızlık duymayan biri çocuklara nasıl örnek olabilir ki?
Yok senaryo yazdm

Hani böyle bir ailede doğunca şans kader kısmet aileni sen seçmedin diyoruz da bu adamı sen seçmişsin.
Öğretmen olduğunuz halde hala sizi bu derece kısıtlayan biriyle evliyseniz demek ki size dayanılmaz gelmiyor
Ayrıca daha siz çocuk gibi izin almadan dışarı çıkamıyorsunuz bu adamdan çocuk yapmak için tüp bebek için uğraşıyormuşsunuz. Hayat bu değil sevmek de bu değil.

Evet şimdi geldi çok kez denedim olmadı bekarken calısmak zorunda kaldım bıraktım. Kpss sadece 20 yaşlarda mı akla gelen bir şey sırf eleştirmek için yorum yapıyorsunuz . Ben inanmıyorum ama saygı duymuyorum demedim ne demeli bekliyorsun inanan için küfür etmek mi gerekiyordu yorumda hamile kalmak isteyenler için dua ediyorum kadına Allah'a inanmıyorum demedim . Bana hayırlı cumalar diyen birine bende aynısını söylüyorum kurban bayramını bende kutluyorm aklı sıra kendinizi akıllı sanıp öyle geçiniyor snz

Hiçbir şey dememenin zıttı küfür etmek mi?
Bin yıldır inançsızım, ben de kültürel bir alışkanlıkla inşallah maşallah diyorum ama "ramazanın yüzü suyu hürmetine rabbim dualarını kabul etsin" demek bambaşka bir boyut.
İnançsız birinin "yhaaa benim iyiliğimi düşünüyor. En iyisi saygı gösterip başörtüsü takayım" deyip tesettüre girmesi de ayrı garip.

Neyse bildiğiniz gibi yapın. Markete gitmenize izin vermeyen adam sınava girmenize, çalışmanıza izin verir, siz izin vermezseniz asssla kızının hayatına karışamaz aynen.
Tatlı rüyalar.

Kafan çok güzel tertemiz maşallah güle güle kullan

X