Eşim kpss çalışmama izin vermiyor

Sende gitme ben olsam gitmezdm. Çok istememe rağmen gitmezdm. Çok şükür benim eşim aşılama da yanmdan bi an ayrlmadı bu olmazsa tüp bebeği düsünüp canını sıkma dedi sen daha önemlisin vs şeyler kullanıp maddi manevi hiç bir şey eksik etmiyor. Yapmasaydı eğer asla gitmezdm çocuk ıstıyorsam en çok da onun ııcn ıstıyorum.
😀😄

Siz 35 yaşında değil misiniz? Neden babanız erkekler böyledir deyince hayatınızda ilk defa erkek görmüş gibi inandınız?
Babanız böyle mi mesela? O da böyleyse bu hayat tarzına alışkınsınızdır zaten. Başınıza neler geleceğini biliyor olmalıydınız.
Kendisi böyle değilse niye gelip irkiklir biylidir desin?
Çelişkiler yumağı.
Bir de 35 yaşında mı?

Merhaba
Eşimle ilk tanıstıgımda bana kendi mesleğini yapabilirsin ama başka işlerde calısmana izin vermem demişti bende tamam dedim o zaman acıktkm da kapanmamı istedi kapandım. Evlendik falan. Şimdi asla calısamazsn ben karımın emir altında çalışmasını istemiyorum çocuklara bakacaksın tabi çocuk yok olursa işin o diyor Oraya gidemezsin , şunu yapamzsn ,öyle konuşma, arkadaslarınla bir yerde oturamaz sn, markete bile izin almadan gidemezsin , komşuya çaya gıdersrn benden ızin alacaksın,ben erkeğim ne dersem öyle olur . Gibi saçma sapan hareketleri var kavga ettik bi defa babamın evine gittim beni almaya geldi abisi elçilerim saygımdan gittim.ben ona Sen niye yapıyorsun bazı seyleri dediğimde Senin dediklerini yapmam için senin benim istemen düğün yapman gerekir diye saçma bir şey söylüyor. Şimdide kpss calısmak istiyorum atanmak istiyorum evde çok sıkılıyorum çocuk da yok olmuyor tüp bebek deniyorum ama sanki geleceğim yok eşimle. kendimi garantiye almak istiyorum bunu anladıgı ıcın de izin vermiyor ona baglı olmamı istiyor anneme dedim onu ilgilendirmez dedi sen çalış dedi ama sorun çıkartıyor bilmiyorum napım kavga ediyorum boş g söylüyorum boş eril bir zihniyet hiç bir zevkime hobıme saygısj yok. Eskiden yüzme yr giderdim bisiklet sğrerdm dansa giderdim ben bilim bişiler yapardım. Şimdi bazen böyle muzık olup nun yanında şakasına oynar gibi yapsam ters ters bakıyor ayıptır diyor yapma hodumaugitme diyor öf ne bilim aile terapisti ne mi gitsem kpss çalışma ma da izin vermiyor bırakmıyor hayır diyor kesinlikle
Böyle birinden bebek mi yapmaya çalışıyorsun. Yazık olur cocuga

Zaten ömğr geçmiyor ki aile terapisti ne salı günü randevu aldık gideceğiz doktor ona yaptıgının ne kadar yanlış olduğunu soyletdr benlik anlar
Hiç kusura bakmayın hiçbir doktor danışanını yönlendirip kişisel yorumunu katmaz.

Siz kendiniz düşüncelerinizi dile getiremeyip bir başkasından bunu bekliyorsunuz, bir de bunun işe yarayacağını düşünüyorsunuz, ciddi misiniz???

Polikliniğime eşleri tarafından defalarca aldatılıp, fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalan, eşleri tarafından manipüle edilen, aynı sizler gibi o kadar hasta/danışan geliyor ki… bekliyorlar ki mentorluk yapayım, yönlendireyim, eşlerini getirsinler de ben konuşayım, hıı sakın yapma, cıs diyeyim.

Böyle bir beklenti çok ütopik, aklı başında hiçbir doktor bunu yapmaz, çünkü etik değil.

Her gün dilimi ısıra ısıra susuyorum mecburen, “insanın kendine ettiğini bir başkası edemez” sözünün ne kadar doğru olduğunu görüyorum.

Siz kendinizden geçmişsiniz belli de, yanarım yanarım o günahsız bebeğe yanarım. Doğacağı aileye bak.

Ülkenin aydın kesimindendiniz bir de değil mi? :işsiz: ( hiçbir mesleği kötülemiyorum, böyle insanlar yüzünden güzelim mesleklerin de kötü anılmasına sinirleniyorum)

Çocuğu kendim için istiyorum bosanırsam bir daha asla evlenmem çocuğuma bakarım . Çocuk olursa belki eşim beni salar bu kadar sıkmaz yine devm nederse çocuğumu alır gider bi hayat kurarım
Kocanda der ki, çocuğu bana bırakırsan boşanırım onu götüremezsin. O zamanda çocoğom oçon boşonomoyorom, ono annesiz borokomom diye konu açarsın

Valla size konuşmak belki kolay ama sizin anlattıgınız kadar bazı şeyler kolay olsaydı kadın cinayetleri olmaz dı. Ayrıca bu benim tek basıma karar vereceğim bi konu değil kendi ailem onun ailesi herkes üzülüyor keşke hayatı daha bireysel yyasabilsek ama malesef bizim toplumda göbekten baplı gibisin sanki herkese. Birde benim şikayet ettiğim konular insanlara şımarıklık olarak geliyor. Eşim seni aldat mıyor kumarı yok dayagı yok evine bakıyor eşine bağlı daa ne istiyorsun diyorlar ve onu haklı buluyor lar. Ama benim istediğim kişisel bi alan. Eşim e diyorum sahip olarak bakıyorsun olaya ve evliyiz diye Özel'in olamaz diyorsun ama bu böyle değil anlatmaya çalışıyor m sen haksız dın diyor. Yani bizim ülke de boşanmak için çok daha büyük meseler olması lazıö. Yani kadının isteği arzuları hobileri zevkleri fikirleri olamaz
Ailesi üzülür mü? Ailesi sana " şuraya git, malları hırsızla" dese ailesi üzülmesin diye hırsızlık yaparsın o zaman.

Bizim köyde bir kız kocasından boşandı. Annesi kara yasa büründü. Babası da üzülmüştür ama kızının mutsuzluğu daha önemliydi. Milletin dilindeydi boşanması. Sebebini kimseye de demedi. Birkaç yıl sonra başkasıyla evlendi. Evlatları da oldu. Şimdi mutlu mudur veya mutsuz mudur bilmem ama en azından diğerinden kurtuldu.

Annesinin mutsuzluğunu düşünseydi belki 2 sene o adamı çekip de beter olacak ve ruh sağlığından olacaktı. Her konuda da başkalarını düşünmemiz gerekmiyor. Evlilik sizi bağlar, ailenizi değil.

Psikoloğa randevuya gidin. Devam edip etmeyeceğinize öyle karar verin. Devam edecekseniz de şikayetlenmeyin.

Benim de halam boşanmaya kalkmıştı yıllar önce. Annemle babam destek çıktı. Babaannem annemle babamın üzerini çizdi önce en çok da annemin kötü yenge ilan edildi :) çünkü annem ben çocuğuna bakarım sen işe girersin demişti.
Babanem hastanelik oldu tansiyonları çıktı kalbim dayanmıyor ölüyorum dedi.
Halam boşanmaktan vazgeçti.
Babaannem yıllar sonra eceliyle vefat etti.
Halam yaşlandı saçları ağardı
Hala saçma kocasıyla uğraşıyor.

Çocuğu kendim için istiyorum bosanırsam bir daha asla evlenmem çocuğuma bakarım . Çocuk olursa belki eşim beni salar bu kadar sıkmaz yine devm nederse çocuğumu alır gider bi hayat kurarım
Ayy cevaba bak! Hanımefendi oyuncak mı bu?! Dünyaya bir insan getireceksiniz farkında mısnız? Ya tutarsa diye kumar oynamak bu resmen. Çocuk ya sizin özgürlüğünüzü sağlayacak ya da olmazsa alıp babasız, mutsuz aileden oluşan bir çocuk olarak yetişecek. Bu ne bencillik yahu?! Kendi için istiyormuş. O çocuk sizin gibi bencil, düşüncesiz bir anne ve o denyo eşiniz gibi bir babayı istiyor mu acaba?!
Valla yazık sizin doğuracağınız çocuğa. Siz belli ki bu evliliği bitirecek cesarette ve istekte değilsiniz. Olan o çocuğa olacak. Baskıcı bir baba ile büyüyecek.
Ayrıca şu konudaki en son sorun KPSS. Daha ciddi sorunlarınız var sizin. Bir birey olup kendi kararlarınızı bile veremiyorsunuz. Bir de çocuk yapıyorsunuz. Bravo!

Son düzenleme:
Daha doğmamış canlardan rezalet evliliklerinizi kurtarmalarını bekliyorsunuz. Onları böyle berbat bir hayata getirip her şeye sizin için katlanıyorum diye diye yıllar boyu onların da ruhunu sömürecek hayatını mahvedeceksiniz. Böyle hikayelerde üzülünmesi gereken bence tek şey bu.

Kızımız olursa ona baskı yaparsa ikimize de göremez bana ne yaptıgı belki altan alabilirim ama kızıma asla böyle davranamaz ilerde belki huyu suyu degısır diyorum

Benim bi arkadasım beni aradı onla telefonda konuşuyor beni yemeğe davet etti eşim konuşuyor belki gelir bi gün sımdı olmaz diyor arkadaşm daha telefonda diyor ben çocuğum var için rahat etsn nşye bırakmıosn falan .

Yasadıgın coğrafya peki. Ben güneydoğu da yasıyorum sence ön taneden kacı senşn dediğin gibidir burada. Bazen hep kötüye denk gelirsin bu da kötğnğn iyisi olur hayat bu işte sana verdiği de bu

Siz kızınız olursa rest çekebileceğinize, kızınızı alıp gideceğinize inanıyor musunuz ? Daha kendi hakkınızı savunamıyor, kendi hayatınızın dizginlerini elinize alamıyorsunuz, telefon açan arkadaşınızla kendiniz konuşamıyorsunuz bile, buna rağmen yaptığınız kötü tercihlerin suçunu yüklediğiniz coğrafyaya sizinle aynı kaderi yaşasın diye kız çocuğu getirmeyi hayal ediyorsunuz.

Genç kadınlar, sevgiliniz nişanlınız bırakın kıyafetiniz, mesleğiniz, çalışmanıza karışmayı, tırnağınızı kesmeniz için bile baskı yapsa boyun eğmeyin.

Erkeğin sevmesi demek sizi eve kapatması, hastalıklı kıskançlığıyla hayatınıza zulmetmesi, efendi-köle ilişkisi yaşaması değildir, sevmek aşk böyle bir şey değil, lütfen okuyun meslek sahibi olun çalışın ve asla bir erkek için mesleğinizi bırakmayın, ağzımızın tadı bozulmasın deyip her isteğine he demeyin, birey olduğunuzu unutmayın karakterinizi kimseye sakız gibi çiğnetmeyin.

"Çocuğu kendim için istiyorum" bu hayatımda duyduğum en bencilce laf,aferin kafalar pırıl pırıl aranızda oyuncak olsun sizin ego savasinizda ordan oraya savrulsun yavrucak.
Adamın her dediğine okey diyerek evlenmiş çok büyük hata yapmış ama yeter mi yetmez hata üstüne hata ekleme sanatında üstat olmaya giden yolda en ondesiniz.Devam!!!!! Bu Yolda kimlerin ömrünün içine edeceksiniz bakalım????????
Sorunlar devam edince hatta kat kat buyuyunce de cocugum ıcın katlanıyoreeeeem

Kocan hem hanzo, hem baskıcı, geri kafalı , e yatakta da iyi değilmiş kendin yazmışsın sadece çocuk için sana yaklaşıyormuş bi de ısrarla beni çok seviyor deyip durmuşsun, bacım taş olsa çatlar, ha bire tüp bebekle uğraşmışsın ve hala da uğraşıyorsun böyle bir adama cocuk yapmak resmen intihar etmek gibi bisey , bu yaşadığın şey evlilik değil , aklını başına al , bu de şey yazmışsın cinsel hayatımız komple bitsin yeterki çocuğum olsun falan bu nasil bir kafa anlamak mümkün değil , çocukla kafayı bozmuşsun, çocuk ne seni ne de bu herifi düzeltemez, b...ok gibi olan bu evliliğin faturasını zavallı bebeğe yükleme , resmen kör olmuşsun, bana aşık diye diye kendini teselli edip durmuşsun, kısıtlanmayı, baskıyı aşk ve sevgi sanıyorsun, bu ne cehalet ! Pesss...

X