Eşim kpss çalışmama izin vermiyor

Çocuğu kendim için istiyorum bosanırsam bir daha asla evlenmem çocuğuma bakarım . Çocuk olursa belki eşim beni salar bu kadar sıkmaz yine devm nederse çocuğumu alır gider bi hayat kurarım
O çocuğa yazık günah ya nasıl fikirler bunlar. Bi çocuğun sağlıklı bi aileye ihtiyacı var alırım giderimle olmuyor böyle bi insanı baba yapacaksınız da bu baba sizi rahat bırakacak da siz çocuğu alacaksınız da iş yok güç yok kpss istiyorsunuz , tüm bu olasılıklar gerçekleşecek, arada zavallı bebek sizi beklesin dursun.

Bebek bakmak hiç kolay değil ben eşimle zorlanıyorum tek başınıza bakacaksınız bu psikolojik yıpranmayla

Bende kpss çalıştım bu süreçte korundum atamam oldu ve hamile olduğumu o süreçte öğrendim , eğer bebekle böyle bi sürece girsem sınavı kazanamazdım çok fazla zaman ve süreklilik isteyen bir şey.

Benim eşimle aram iyiydi bebekten sonra tartışmalar arttı düzen bozuluyor illa ki. Biz bile böyle olduysak bebek yapınca evlilik asla kurtulmazmış dedi eşim. Arkadaşına da bebek yapmayın dedi çünkü boşanacak kadar kötüler ama bebk olursa düzelir kafasındalar.

Merhaba
Eşimle ilk tanıstıgımda bana kendi mesleğini yapabilirsin ama başka işlerde calısmana izin vermem demişti bende tamam dedim o zaman acıktkm da kapanmamı istedi kapandım. Evlendik falan. Şimdi asla calısamazsn ben karımın emir altında çalışmasını istemiyorum çocuklara bakacaksın tabi çocuk yok olursa işin o diyor Oraya gidemezsin , şunu yapamzsn ,öyle konuşma, arkadaslarınla bir yerde oturamaz sn, markete bile izin almadan gidemezsin , komşuya çaya gıdersrn benden ızin alacaksın,ben erkeğim ne dersem öyle olur . Gibi saçma sapan hareketleri var kavga ettik bi defa babamın evine gittim beni almaya geldi abisi elçilerim saygımdan gittim.ben ona Sen niye yapıyorsun bazı seyleri dediğimde Senin dediklerini yapmam için senin benim istemen düğün yapman gerekir diye saçma bir şey söylüyor. Şimdide kpss calısmak istiyorum atanmak istiyorum evde çok sıkılıyorum çocuk da yok olmuyor tüp bebek deniyorum ama sanki geleceğim yok eşimle. kendimi garantiye almak istiyorum bunu anladıgı ıcın de izin vermiyor ona baglı olmamı istiyor anneme dedim onu ilgilendirmez dedi sen çalış dedi ama sorun çıkartıyor bilmiyorum napım kavga ediyorum boş g söylüyorum boş eril bir zihniyet hiç bir zevkime hobıme saygısj yok. Eskiden yüzme yr giderdim bisiklet sğrerdm dansa giderdim ben bilim bişiler yapardım. Şimdi bazen böyle muzık olup nun yanında şakasına oynar gibi yapsam ters ters bakıyor ayıptır diyor yapma hodumaugitme diyor öf ne bilim aile terapisti ne mi gitsem kpss çalışma ma da izin vermiyor bırakmıyor hayır diyor kesinlikle
Allah sana bir yol çıkarmış görmüyorsun çocuk yok işte ömür boyu bu narşist adama katlanirim dersen çocukta dogur

Gittim geldim, şöyle bir konuyu kadın cinayetlerine baglamanız da hiç hoş değil. Sizin öyle bir durumunuz yok.
Ailenizi bahane edemezsiniz kardeşiniz çocuğuyla ayrılmış. Kimse ölüp bitmemiş bu olay sonrasında.
Siz sırf boşanmaya cesaret edemiyorsunuz diye böyle önemli bir konuyu ağzınıza sakız edemezsiniz.
Eşinizin normal olmadığı aşikar ama yazdığınız yorumlardan en az onun kadar anormal olduğununuz ortada. Yazık olur bu iki kafaya sahip anne babası olacak çocuğa. Olmayandaki hayır tam sizin hayatı temsil ediyor.

Bize de saygısı yok valla ... Kaynina saygısından evine dönmüş, biz akıl verip bosan diyoruz dinlemiyor 😃

kölelik seviyor demek.
markete gidemiyor beni seviyor ondan diyor.
kpss falan çalışmasın mazallah atanır falan ne anlatacak öğrencilerine.

kölelik seviyor demek.
markete gidemiyor beni seviyor ondan diyor.
kpss falan çalışmasın mazallah atanır falan ne anlatacak öğrencilerine.
Bence Öğretmen olduğu falan yok ...sitede canavar gibi öğretmen arkadaşlar var, onlarin seviye nerde konu sahibinin ki nerde?
Canı sıkılmış, kendince takılıyor burda

Merhaba
Eşimle ilk tanıstıgımda bana kendi mesleğini yapabilirsin ama başka işlerde calısmana izin vermem demişti bende tamam dedim o zaman acıktkm da kapanmamı istedi kapandım. Evlendik falan. Şimdi asla calısamazsn ben karımın emir altında çalışmasını istemiyorum çocuklara bakacaksın tabi çocuk yok olursa işin o diyor Oraya gidemezsin , şunu yapamzsn ,öyle konuşma, arkadaslarınla bir yerde oturamaz sn, markete bile izin almadan gidemezsin , komşuya çaya gıdersrn benden ızin alacaksın,ben erkeğim ne dersem öyle olur . Gibi saçma sapan hareketleri var kavga ettik bi defa babamın evine gittim beni almaya geldi abisi elçilerim saygımdan gittim.ben ona Sen niye yapıyorsun bazı seyleri dediğimde Senin dediklerini yapmam için senin benim istemen düğün yapman gerekir diye saçma bir şey söylüyor. Şimdide kpss calısmak istiyorum atanmak istiyorum evde çok sıkılıyorum çocuk da yok olmuyor tüp bebek deniyorum ama sanki geleceğim yok eşimle. kendimi garantiye almak istiyorum bunu anladıgı ıcın de izin vermiyor ona baglı olmamı istiyor anneme dedim onu ilgilendirmez dedi sen çalış dedi ama sorun çıkartıyor bilmiyorum napım kavga ediyorum boş g söylüyorum boş eril bir zihniyet hiç bir zevkime hobıme saygısj yok. Eskiden yüzme yr giderdim bisiklet sğrerdm dansa giderdim ben bilim bişiler yapardım. Şimdi bazen böyle muzık olup nun yanında şakasına oynar gibi yapsam ters ters bakıyor ayıptır diyor yapma hodumaugitme diyor öf ne bilim aile terapisti ne mi gitsem kpss çalışma ma da izin vermiyor bırakmıyor hayır diyor kesinlikle
Kendini garantiye çocukla alacağını sanarken çocukla tek başına ortada kalırsan görürüsün gününü , burda boşuna meslek sahibi olun önce demiyoruz parayı veren düdüğü çalar maalesef

Bunu kendim için söylemedim sadece benim tercihim dediğiniz yere atıfta bulundum sorunlar tercih verdiğiniz zaman bitmiyor bazen iyi bszen kötü sonuçla bilir dedim sadece

İnşallah tez zamanda gebe kalırsınız. Amin. En azından çocuğum babasız büyümesin bahaneniz olmuş olur.

Merhaba
Ohooo hız baya esarettesiniz. Kendinizi kurtarın. Sizi gelip kurtaran olmayacak . Bı esarete neden bebek. Yazık değil mi

Siz gerçekten lisans mezunu biri, üstelik bir öğretmen misiniz? Bu bilgiye inanamıyorum.

Eğer öyleyse, belki de atanmamanız daha hayırlı olmuştur.

Birey olmak nedir bilmeyen, yetişkin olmak nedir bilmeyen, boşanma kararı gibi son derece kişisel bir kararın tek başına alınamayacağını düşünen, kendisine ait hiç bir kararı olmayan ve bundan hiç rahatsızlık duymayan biri çocuklara nasıl örnek olabilir ki?

kapanmanızı istediğinde haddini bildirmeyip istediğini yaptığınız için bu noktaya gelmeniz gayet normal. kapanmanızı isteyen adamdan ne beklediniz merak ediyorum? boşanın. başka çaresi yok. gitsin mağarasında yasasın, insanlardan uzak dursun
Büyük konuşmak istemiyorum ama bir erkek kızımla kapanması şartıyla evlenmek istese ağzını gözünü dağıtırım. Kızım seviyorum evleneceğim dese vazgeçirmek için ne gerekiyorsa yaparım. Çocukları büyütürken ömrümden ömür gitti, hala küçük olmalarına rağmen 10 yaş yaşlandım. Insanlar çocuklarını sokakta mı buluyorlar, hiç mi emek vermiyorlar da böyle saçma sapan adamları çekmelerine göz yumuyorlar anlamıyorum.
Konu sahibi zaten saygıdan kapandım vs. diyerek henüz olgunlaşmadığını belli ediyor. Aile nasıl müsade ediyor ben onu hiç anlamıyorum.
17 yaşında evleneceğim diye tutturduğum bir adam vardı. Ailem adamı şehir değiştirecek hale getirdi, sapık mısın 17 yaşında kızla evlenmek istiyorsun diye. O zaman nefret etmiştim ailemden ama şimdi Allah razı olsun diyorum her fırsatta.
Kıza, seni sevdiği için böyle yapıyor diyorlar bir de. Allah ailenin de aklı başında olanını nasip etsin.

Yazmayım yazmayım dedim yine sabredemedim.
Eşin 'mesleğini yap başka meslek yaptırmam' dediği yerde basacaktın tekmeyi. Sen üstüne tesettüre girmişsin.
Ataerkil kafada diyorsunda niye ayrılmıyorsun?
Kollarından tutup sarsmak istiyorum ya nasıl bu kadar kör olunur? Ayrılmak varken 'eşim kpss ye girmem izin vermiyor' diyorsun ya. Napalim buradan eşini arayıp biz mi izin alalım?
Kocaman insansın ya doğruyu yanlışı ayırt edemiyor musun? Niye ayrilmiyorsun? Bide mükemmel bir fikirmiş gibi bebek istiyorum diyorsun. Yazık o çocuğa

Böyle düşünen, pasif, örnek olmayacak, çocuklara gram hayat dersi katmayacak hiç bir öğretmen atanamaz umarım.

Son düzenleme:
Büyük konuşmak istemiyorum ama bir erkek kızımla kapanması şartıyla evlenmek istese ağzını gözünü dağıtırım. Kızım seviyorum evleneceğim dese vazgeçirmek için ne gerekiyorsa yaparım. Çocukları büyütürken ömrümden ömür gitti, hala küçük olmalarına rağmen 10 yaş yaşlandım. Insanlar çocuklarını sokakta mı buluyorlar, hiç mi emek vermiyorlar da böyle saçma sapan adamları çekmelerine göz yumuyorlar anlamıyorum.
Konu sahibi zaten saygıdan kapandım vs. diyerek henüz olgunlaşmadığını belli ediyor. Aile nasıl müsade ediyor ben onu hiç anlamıyorum.
17 yaşında evleneceğim diye tutturduğum bir adam vardı. Ailem adamı şehir değiştirecek hale getirdi, sapık mısın 17 yaşında kızla evlenmek istiyorsun diye. O zaman nefret etmiştim ailemden ama şimdi Allah razı olsun diyorum her fırsatta.
Kıza, seni sevdiği için böyle yapıyor diyorlar bir de. Allah ailenin de aklı başında olanını nasip etsin.
benim ailem de hep kapanmamı istedi ama bana karışmadı sadece istedi. evlenmeden önce kv esime “kapansın, yanıma öyle gelsin” demişti. aileme söyledim ben de hemen esimi arayıp konustular hayırdır siz falan diye. sonradan kv özürler falan diledi de konu kapandı. seni açık gören adamın kapatmaya calisması ya da herhangi bir sekilde begendiği halinden baska bir hale sokması saçmalığın daniskası. ayrıca biraz düsünme yetisi olan bi insan onun bunun isteğiyle kapanmanın ne kadar mantıksız olduğunu bilir. Allah için değil koca için kapanıyoruz maşallah.

benim ailem de hep kapanmamı istedi ama bana karışmadı sadece istedi. evlenmeden önce kv esime “kapansın, yanıma öyle gelsin” demişti. aileme söyledim ben de hemen esimi arayıp konustular hayırdır siz falan diye. sonradan kv özürler falan diledi de konu kapandı. seni açık gören adamın kapatmaya calisması ya da herhangi bir sekilde begendiği halinden baska bir hale sokması saçmalığın daniskası. ayrıca biraz düsünme yetisi olan bi insan onun bunun isteğiyle kapanmanın ne kadar mantıksız olduğunu bilir. Allah için değil koca için kapanıyoruz maşallah.
Elbette, sorun kapanıp kapanmamak değil zaten. Ablam kapanmak istedi kapandı. Annem dahil hepimiz açık olmamıza rağmen, tesettür elbiselerini bile birlikte seçtik. Allah için kapanana elbette saygı duymak gerekiyor.
Ama ülkemizde koca için kapanan bir sürü kadın var. Bir tanesi de demiyor ki sen kimsin de ben senin için tesettüre gireyim. Gerçekten anlamak mümkün değil.

X