Eşim hatırına Tanışmak için davet ettiğim beni sevmedi sanırım

Yani evet iyi birine benziyo çocuksu biraz ama kötü biri gibi değil 2 kere gördüğüm biri tanımıyorum ama hiç slm göndermemesi sormaması biraz kendimce dedim demekki çok kafası almadı beni

Evet bende öyle düşünüyorum ve kadının 6 aylık bebeği var eşi eşimin dükkanına gelmişti davet etti iftara bende duydumya bebekleri rahatsızlanmıştı ciğerlerinden falan dedim zahmet etmesin siz bize gelin adam zorlayınca siz gelin illa diye dedimki ben gidip geleyim Fransaya sonra inşallah müsait zamanda geliriz geçiştirdim yani karısından habersiz davet etmiştir belki diye..burdada iyiydi sohbetimiz tek amacım güzel geçsin ve ilk defa eşimin arkadaşı geliyordu arkadaşımda yok burda güzel geçsin istedim.İnstada ekleme konusuda ne bileyim memnun kaldıysa sevdiyse ekler diye düşündüm o an değil tabi ama birkaç gün veya birkaç hafta sonra sonuçta eşiyle takipleşiyoruz ama yorumlarda kınadılar resmen eşimle ortak instagram kullanıyorum diye onuda bugün ortaklıktan çıkarttım hesabı :)))

Pardon siz gıtmısınız ? Kadın kaç kere dükkana gelip saatlerce kalıp sormaması eşim dediki sevmedi demekki yani bundan bunumu çıkarttınız ? Ki sonra eşim beni savunurcasına laflar etti.. Bunu söylemesi beni yaralamadıki görünen köy kılavuz istermi sormuyorsa sevmiyordur istemiyordur yani öyle dalga geçerek söylemedi..Kalbiniz çok kötü hemen iftira atıp kalp kırma kocam böyle düşünmüyor hanımefendi beni üzmediniz yani :)

İyide siz insanlığı için arkadaşlık kurmuyormusunuz size ne kocası karısınımı kıskanıyor ortak hesapmı ve birey olamamakla ne alaka benim var birkaç arkadaşım ortak hesap kullanan veya karı koca kıskanç olan..Geçen gün başka bir polis arkadaşının eşiyle ilk tanışmamda kadın kocasını çok kıskandığını hatta memleketine gittiğinde hep kocasını darladığını çok kalamadan geldiğini söylüyordu ve daha birçok şey çok şaşırmıştım yani ben bu kadınla sohbeti keseyimmi banane herkezin karı koca kendi sorunu bana insanlığı önemli eğer kafama yattıysa o kişi konuşurum ki ben kocamla ortak hesabı asla kıskançlık sebebiyle ortak kullanım yapmadık gerek duymadım açmayı.

Pardon da eşinin ortak hesap kullanman kadar normal bir şey var mı acaba Allah Allah Allah ya ben eşimle ortak hesap kullanmıyorum ama ikimizin hesabı birbirimizle açıktır hatta rehbere bile telefonumda açık her şeyimizi biliriz evliyiz yani sonuçta hani bilinmesi gerekiyor ya hatta biz de diyoruz ortak hesap açalım bu gayet çok normal bir şey yani kocan yani sevgilin değil ki sonuçta benim telefonu tamire gitmişti ben de onun telefonunu almıştım onun telefonu olduğu için maili her şeyi açık bir şekilde kaldı ve sonra telefonda bende kaldı artık yani şu an birini kaydetse rehberde hemen direk bende görünüyor çok alakasız yani bu nedir biliyor musun günümüzdeki ilişkiler sadece birbirleriyle konuşmak ya da bir şeyler yaşamak değil ben eşimle biros yani biziz yani ben neysem odur çok sinirlendim şu an gerçekten Bunlar genelde mesafeli ilişki yaşayanlar için geçerli benim kocamsa ben her şeyini tabii ki de bileceğim bu şu demek değil telefon alayım her gün kurcalayayım demek değil zaten bunu yapanlarda güven sorunu olanlardan sen takma ya bunları herkez bırsey soyler bu ne kadar güzel bir şey yani bak eşin seninle beraber kullanıyor hesabı inan bunu günümüzde yapmayanlar çok insan var ne gerek var ya da gizli gizli hesap açıp kullananlar var bak bunla alakalı bir sürü buralarda dert yananlar var ve sen de kafanı karıştırma yani sırf onlar öyle dedi diye hesabını mı degıstın yapma uyma kimseye herkesin ilişki yaşama tarzı farklı benim eşim Instagram’da açık olmasına gerekmiyor ister açık bırakır ister kapatır ben niye bunu yapıyorsun demem ama o hiçbir zaman bunu yapma gereği duymaz ben ne zaman kaldırsam telefondan o geri girer kullandığı mail hesapları açıktır bende kaldırmama rağmen geri yapar ve hep şunu söyler aşkım biz biriz benim senden gizli saklım yok ki ben öyle düşünmiyim diye hani kafası rahat olsun diye şu an tek hayatı benden ibaret ve gerçekten böyle birini bulmak o kadar zor ki Her hafta başı çiçek alır gelır böyleydi iki yıldır Allahıma şükürler olsun da hiçbir problem olmadı insanoğlu şaşar beşer bugün bunu söylerim yarın aldatır mesela bunu bilemem o ayrı bir durumdur Rabbim yaşatmasın zaten ama bilmiyorum bilmiyorum ben hani böyle yorum yapan kişiyi de tavır veriyorum şu an çünkü bana mantıksız geldi

Hem bu konuşma en fazla 2dk lık bir konuşma sevmedi demekki demesinden bunumu çıkarttınız bende olsam bunu söylerdim sevmeyedebilir ayrıca

Ayy hiç sormayın yorumları okusanız yok ortak kullanım hesabı olan biriyle görüşmezlermiş olgunlaşmamış insanlarmış birey olamamış insanlar böyle ortak hesap kullanırmış özelim olmalıymış.Biride ben sütyen modeli göndersem arkadaşıma ortak hesaplı eşi görür falan diyor kardeşim sen niye sütyen modeli gonderiyosun gönderme :)) kendi hesabı ayrı olsa eşi eline o telefonu alıp yine görür:)) benim eşimde asla msjlarıma falan bakmaz adam önünü göremiyor çalışmaktan ama telefonumuda aaa benim özelim bakma diyemem.Amin evet Allah yaşatmasın çok mutlu olun

Pardon ne özeli şakalar mı evlisiniz evli özel diye bir şey yok evlilikte sadece evlilikte alan saygısı olur mesela kişi kendiyle vakit geçirmek ister geçirir eşi mesela maç izlemek ister kadın mesela kitap okumak ister alana saygıdır özel dıye bir şey yoktur yani Bizim peygamber efendilerimız neden özel diye bırseyden bahsetmıyor az ayet okusunlar ben diyor eşimin diyor yüzü güldüğü zaman diyor tüm dünya çiçek açıyor kördüğüm gibi sevmek diye bir ayetimizde var bunlar hep neden kaynaklanıyor biliyor musun Çağa ayak uydurmak mesela çok kısa bir örnek çıplaklıkla açık giyinmeye karıştırmak gibi genelde ziynetleri hep bu şekilde oldukları için şaşırmıyorum artık ben hiç kimseye evlilikte özel diye bir şey yok ya dediğim gibi alana karşı saygı duyarsın o farklı bir aktivite yapmak ister arkadaşlarıyla yapar sen yapmak istersin yaparsın bu karşılıklı iletişimle alakalı saygı duymak Ama özel diye kavram yok bekar değiliz gececekler bunları bosver sen Allah aşkına Allah’ım şükürler olsun 26 yaşındayım ama hiçbir zaman şu caga ayak uydurmuyorum ve böyle de çok mutluyum eşimle de aynı kafada olmamız zaten önemlı olan şey kafa yapısı uyuşması eşimle her gün oyun oynarız gezeriz dolaşırız dün arkadaşımla oturdum çay kahvemi içtim alanlarımıza saygımız vardır ama hiçbir zaman özelimiz yoktur olamazda

Ana dillerini yazma becerilerine göre de eliyorum insanları mesela soru ekini birleşik yazan, herkesi herkez yapan, bağlaç olan de’nin varlığından habersiz insanları da çevremde tutmuyorum mecbur değilsem.

İnsanlıktan kastınız ne bilmiyorum, ama tabi ki insanları kriterlerime göre eleyip arkadaş olup olamayacağıma karar veriyorum. Sadece iyi insan olmak benimle arkadaş olabilmek, yakın çevremde yer alabilmek için yeterli değil. Eğitimine bakarım, kültürüne bakarım, eğlence anlayışına bakarım, aile hayatına bakarım vs. ondan sonra yakınıma alırım. Kıskançlık da bu kriterlerden biri. Kıskanç bir insanın yarın öbür gün kocasını benden kıskanmayacağının, hayatımda sıkıntıya yol açmayacağının garantisi yok çünkü.

Hem bu konuşma en fazla 2dk lık bir konuşma sevmedi demekki demesinden bunumu çıkarttınız bende olsam bunu söylerdim sevmeyedebilir ayrıca
Tabii ki sevmeyebilir, zaten konuyu acan da benim Eşinizin sözünü nakleden sizsiniz, ne bilelim devamında sizi mi savundu ne dedi, kahinmiyiz:)) Ayrıca evet eşiniz haklı, sizi sevmemiş ben emin oldum, eklemek ve görüşmek istememiş,zorla arkadaş olacak degil ya:)

Neyini kıskanmıştır mesela:) Her pürüzde muhatabınızı kıskanıyor sanmanız cok ergence degil mi:) Benim bir tanıdıkta, yüzüne bakmazsanız, muhatap olmamak için dönüp gitseniz, benden kaçıyor diyor Egosunu boyle tatmın ediyor sanırım, bilmiyor ne kadar komik göründüğünü

İnsanlar maalesef eskisi gibi olmadıkları için için herkesten her şeyi bekliyoruz ben onun yazdigina göre yorum yaptım belki de öyle değildir bunu bilemeyiz ama sen misafir gittiğin bir yere veya karısı eşiyle gelse senin eşin dükkanına gitse sana selam söylemese ne düşünürsün bana pek normal gelmiyor en azından bir selam söylersin değil mi eşinize de selamlar hoşçakalın diye bir konuşma geçmeli diye düşünüyorum çünkü bizler öyleyiz yani birini sevmesek bile ki ben sevmediğim insanı asla asla muhatap olmam Ama yine de madem gitmiş oraya eşinin yanına nezaket diye bir şey vardır hanımefendi bundan dolayı bir selam söyleyebilir diye düşünüyorum oturmuş sofrasında yemek yemiş ya ben birinin elinden su dahi içsem o kişiyi sevmesem bile insanız biz insanlık görevidir ben unutmam mesela ama günümüzdeki insanlar bunun farkında değiller eskiden ne güzel komşuluk vardı ya hiç mi çocuk olmadınız hatırlamıyorsunuz bilmiyorum ben böyle bir çevrede büyümedim böyle bir şeyde görmedim bizde böyle yani

Evet türkçem bozuk olabilir fransada doğdum büyüdüm türkçeyi ailemden öğrendim yetiyor bana fransızcada yarışırım mesela sizinle ana dilim kdr güzel konuşuyorum ) gayet güzel konuşuyorum yazım hatalarım olabilir bunamı takıldınız :) kıskançlık derken ? Kim kıskanç ? ve karşımdaki insan kocasını bendende kıskanabilir ayrıca ne yapabilirim ? Ve bahsettiğim bayan kıskançlığını konuşuyorlardı kocasını arkadaş ortamına hiç göndermediğini veya çok aradığını vs..ama beni ilgilendirmedi banane..arkadaş olabilecek insan kriterlerini yazmışsınız yani sanırım herkez buna dikkat ediyordur bunlar uyuşmadığı vakit kim neden arkadaşlık yapsın zaten

Devamını söylemiştim okumadınız sanırım :)) kahin değilsiniz e sorun veya kafanızda kurmayın :) evet onu diyoeum zaten sevmesin eklemesin ama siz olumsuz insanlar olur ya böyle morel bozmaya çalışan hep olumsuz öylesiniz bana göre :))

Dediklerinize katılıyorum bazı kesim var işte: telefonuma bakamaz, telefonumu isteyemez, benim özelim karışamaz, ortak hesapmı aaa olamaz, kıskanıyormu aaaa ben böyle biriyle arkadaşlık yapmam böylede bir kesim var :)) elit geçinmek isteyen daha doğrusu böyle düşünmenin elitlik olduğunu sanan :)) onlarada saygı duyuyorum öyle mutlulardır ama benimde böyle evliliğimi sürdürmeme aaaa diye kınama yahu :) dediğiniz gibi evliysen yeri geldi bakar canı istediğinde ki benim kocam hiç eline almaz adamı kıskanç yaptılar :)) ama hiçte kıskanmıyor demiyorum yerine göre..evet eşimin onayı olmadan birşey yapmam keza oda öyle biryere gitmeden haber veririm ve çok şükür bizde çok iyi anlaşırız

Ha bu arada ben zaten nasıl davranılacağını bilen biriyim kıskanacak bir duruma düşmez farzedelimki kıskanıyorsa arkadaşlığı keser bu kdr basit :) sizde yurtdışında doğup büyüyün türkçeyide hatasız yazın başımı eğicem önünüzde zaten Türkçeyi öğrenmek çok zorken yazıya mı dikkat edicem :)) siz yazım hatası olan biriyle arkadaşlık yapmam demişsiniz ya bende sizin gibi ivit ivit küçük şeyleri büyük problem haline getiren biriyle arkadaşlık yapmam asla meselaa )

Sevmezse sevmesin canım,ne var bunda takacak

Ay niye utanasınız yahu, keyfinize bakın. Benim de eşim çok sempatiktir, görenin kanı ısınıyor, karısı da ne gazulet diyorlardır Zerre umrumda değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…