Eşim cinsellikten çok uzak

Erken boşalmaya faydası olur mu bilmiyorum ama safran libidoyu yükselten en iyi bitkiymis. Bir de antidepresan etkisi varmış. Ben antidepresan etkisi için kullanıyorum. Irandan saf safran getirttim bi arkadaşıma. Üç dört gündür kullanıyorum ama etkisi uzun vadede olur. En azından bir ay kullanmak lazım hergun düzenli olarak.
Nasıl kullanılıyor?

Eşiniz sizi sevmiyor, eğer seviyor olsaydı sizin bu kadar eksik ve yarım kalmanıza bir çözüm bulmaya çalışırdı.
Kocanız tipik bir cinsel sorunları olan adam, yapması gerektiği gibi hareket etmiş.
1- Bakire ve cinsel deneyimi olmayan , başka erkeklerle karşılaştırma yapamayacak kadar deneyimsiz bir kadınla evlen.
2- Karını ayda , yılda bir yapmanın normal olduğuna inandır. Gerçeklik ve normallik algısı ile oyna.
3- Karını cinsellik düşkünü bir sapık olmakla itham et. Karının normal düzeydeki sağlıklı cinsel arzusunun , sağlıklı olmadığına inandır. Sürekli reddet böylece bir süre sonra kadınlık gururundan gelmez.
4- Israr ederse görmezden gel , başka konuları aç.
5- Her zaman karına iyi davran ki , hem erkek değil hem de kötü deyip ayrılmaya kalkmasın. Evden işe, işten eve. Sakın karını aldatma( zaten kalkmıyor )
6- Doktora git falan derse verdiği tedaviyi eksik uygula ya da hiç uygulama.
7- Mutlaka çocuk yap ( karın onunla oyalansın)
8- karın aşırı ısrarcı olursa, gerçek yüzünü biraz göster, tehdit et, onu suçla, iyi bir eş olmamakla , vücudunu beğenmediğini söyle. Onu yeterince kadın olmamakla suçla

Size tanıdık geldi mi?
Kocanız ne ilaçla, ne iğne ile düzelme ihtimali yok. Çünkü o zaten sizinle cinsel ilişkiye girmek istemiyor, size karşı bir cinsel çekim hissetmiyor. Siz onun ev arkadaşı , çocuklarının anasısınız. Evde hizmetçi , toplum gözünde onun erkek !!! Olduğunun ispatısınız.
Boşanma niyetiniz yok , o zaman di bu duruma alışın , kabul edin ve kocanızı sıkıştırmayı bırakın. Olacağı bu kadardı zaten. Siz çabaladıkça , sizin akıl sağlığınız bozulacak. İki çocuğunuz var , onlara sarılın , onlarla mutlu olun.
Bu konulardaki kadınlar da ne hikmetse ceket atsan hamile kalacak potansiyelde olur.bir madde de ben ekleyeyim.

Bizde de aynı problem vardı 10 yıllık evlıyız ama son 2-3 yıldır bızım ıkımızde de ıstek nerdeyse yok denecek kadar azdı.sebep ne asla bulamadık.son bır aydır eşimde bende kırmızı kore ginsengi kullanıyoruz ve ilk zamanlarımıza döndük.ama gerçek doğal ve öğütülmüş tozunu kullanmanız gerekiyor.Deneyin bence bişey kaybetmezsınız ,eşinize soylemeden içeceğine vs karıştırılabilir bilmesini istemiyorsanız.

Teşekkür ederim deneyeceğim ama gizlice vermeme gerek yok kullanır eşim. Hormon tedavısı ünü tedırgın etmişti yan etkılerınden ama bunlar sorun etmez bakalım başka bir doktorla daha görüştü hormon tedavisine sıcak bakıyor artık ayrıca yarın da ozon tedavisine başlayacağız. Bakalım artık nasip “

Arkadaşlar beni yanlış anlamayın ama bence bazı yorumlar hiç yardımcı olmayacak şekilde toksik ifadeler içeriyor. Sadece bu başlık için konuşmuyorum. Benim de sorun olarak düşündüğüm cinsellik hakkında bazı şeyler vardı ve "acaba başkaları da yaşıyor mu?" diye yorumları okumaya başladım. Yorumları görünce faydadan çok zarara neden olabilecek cevaplar gördüm. Öncelikle çoğu insanın ben senin iyiliğini düşünüyorum canımcılar olduğunu gördüm. Her ilişkinin dinamiği farklıdır. Herkes haftada 2 cinsellik olması lazım diye tutturmuş. İnsanları şartlamaktan başka bir şey değil gerçekten. İlişkide gayet iyi anlaşıyorsanız, ortak zevkleriniz varsa, aldatma ve şiddet yoksa neden bu kadar stres? Benim de sorunlarım oldu evlendiğimden beri ilk 6 ay ilişkiye giremedik bu da cinsel hayatımıza yansıdı evet. Daha sonra artık başardığımızda ee artık başardık da neden her gün ya da haftada 3 4 yapmıyoruz dedim çok sinirlendim sürekli kavga çıkarttım. Buraları okudum ve beni daha da strese soktu ciddi anlamda. Neden çünkü haftada 2 olması gerekiyor olması lazım yoksa evlilik olmuyor ev arkadaşlığı oluyor vs. Geçen bir başlıkta daha okudum yeni evliyken haftada 3 4 bile az senin kocan gay diyor biri başlık açan kişiye. Arkadaşlar bence biz eşlerimizi şartlıyoruz sen beni sevmiyor musun da birlikte olmuyorsun ya da niye isteksizsin diye diye. Biraz akışına bırakıp kendi başına buyruk olmak lazım. Erkekler cidden çok farklı. Bazıları savaştan kaçıp arka arkaya çocuk yapıyor bazıları iş yerinde yaşadığı bir sorundan yemek yiyecek keyfi bile bulamıyor. Yani yüzyüze bile sana akıl veren insanların çok renkli hayatı olduğunu düşünmüyorum. Uzun bir yazı oldu ama diyeceğim o ki hayat bunu bu kadar stres yapacak kadar önemli değil. Ruh halimizi iyi tutalım ruh hali iyi olan kadın çiçek saçar her şey de zamanla çözülür. Canınızı sıkmayın.

Sevişme süreniz uzuyorsa yani haftada 1 vs. Gayet normal erken boşalması. Birde 3 4 dk penetrasyon demişsiniz bu erken boşalma sayılmaz aslında. Önsevişme süresini uzatın önden o sizi tahrik etsin vs.

Arkadaşlar beni yanlış anlamayın ama bence bazı yorumlar hiç yardımcı olmayacak şekilde toksik ifadeler içeriyor. Sadece bu başlık için konuşmuyorum. Benim de sorun olarak düşündüğüm cinsellik hakkında bazı şeyler vardı ve "acaba başkaları da yaşıyor mu?" diye yorumları okumaya başladım. Yorumları görünce faydadan çok zarara neden olabilecek cevaplar gördüm. Öncelikle çoğu insanın ben senin iyiliğini düşünüyorum canımcılar olduğunu gördüm. Her ilişkinin dinamiği farklıdır. Herkes haftada 2 cinsellik olması lazım diye tutturmuş. İnsanları şartlamaktan başka bir şey değil gerçekten. İlişkide gayet iyi anlaşıyorsanız, ortak zevkleriniz varsa, aldatma ve şiddet yoksa neden bu kadar stres? Benim de sorunlarım oldu evlendiğimden beri ilk 6 ay ilişkiye giremedik bu da cinsel hayatımıza yansıdı evet. Daha sonra artık başardığımızda ee artık başardık da neden her gün ya da haftada 3 4 yapmıyoruz dedim çok sinirlendim sürekli kavga çıkarttım. Buraları okudum ve beni daha da strese soktu ciddi anlamda. Neden çünkü haftada 2 olması gerekiyor olması lazım yoksa evlilik olmuyor ev arkadaşlığı oluyor vs. Geçen bir başlıkta daha okudum yeni evliyken haftada 3 4 bile az senin kocan gay diyor biri başlık açan kişiye. Arkadaşlar bence biz eşlerimizi şartlıyoruz sen beni sevmiyor musun da birlikte olmuyorsun ya da niye isteksizsin diye diye. Biraz akışına bırakıp kendi başına buyruk olmak lazım. Erkekler cidden çok farklı. Bazıları savaştan kaçıp arka arkaya çocuk yapıyor bazıları iş yerinde yaşadığı bir sorundan yemek yiyecek keyfi bile bulamıyor. Yani yüzyüze bile sana akıl veren insanların çok renkli hayatı olduğunu düşünmüyorum. Uzun bir yazı oldu ama diyeceğim o ki hayat bunu bu kadar stres yapacak kadar önemli değil. Ruh halimizi iyi tutalım ruh hali iyi olan kadın çiçek saçar her şey de zamanla çözülür. Canınızı
Sizin dediğinize katılıyorum , her ilişkinin dinamiği farklı o yüzden de farklılıklar olması normal. Ama katılmadığım değerlendirmeleriniz de var.
Bakın siz buradaki yorumları okuyunca neden haftada 3,4 gün yapmıyoruz demişsiniz. Eğer size ayda 2 den memnun , tatmin olmuş hissetseydiniz, buradaki konularda yazan hergün ya da haftada 3,4 olmalı yorumundan etkilenmezdiniz. Bir de kavga çıkarmışsınız eşinizle , yani sizi kavga çıkartacak kadar rahatsız etmiş bu durum olmuş demekki daha doğrusu bir tatminsizlik ve yetersiz cinsellik hissi oluşmuş. Eğer siz sayıdan memnunsanız , eğer eşiniz sayıdan memnunsa neyin kavgasını çıkardınız? Siz zaten daha fazla sayıda cinsel ilşkiye girmek istemiyordunuz. Neden siz tatmin olmuş ve yeterli hissederken buradaki cinsel ilişki sayısı hakkında konuları okudunuz ?
Burda konu açan kadınlar , ilişki sıklığı beni tatmin edecek sayıda ama ben size de bi sorayım demiyor. Ben bu konuda mutsuzum , tatmin olmuş hissetmiyorum , kadın yerine konmuyorum diye konu açıyor. Sizin dediğiniz çözüm burada cinsellik konusunda konu açan kadınlar sorunludur, tatminsizdir, kocaları ve verirse onu kabul etmelilerdir. Bu yaptığınız gerekiyor demek kadının kendi istek, algı, cinsel tatmin konusunda değerlendirme yapmalarının doğru olmadığını ve erkek ne diyorsa ve ya ne kadar cinsel ilişki istiyorsa onun doğru ve yeterli olduğunu söylüyorsunuz.
Gaslighting, bir psikolojik manipülasyon ve tacizyöntemidir. Bireyi kendi hafıza, algı ve akıl sağlığını sorgulayıp irdelemeye iten bir çeşit kötü yönlendirmedir. Bireyde veya seçilen grupta şüphe uyandırma, kalıcı inkâr, çelişki ve yalan yoluyla peyderpey dikte edilir ve fark edilmesi kimi zaman güçtür.
Dediğim herkesin ilişki dinamikleri farklı olabilir, ama özellikle kadınlar bu dinamikler konusunda rahatsızlık hissettiklerinde çevresi , ailesi kocası tarafından susturulmaya , baskı görmeye ve kendi düşüncelerinin gerçekliği konusunda manipülasyona uğruyorlar .
Erkekler dediğiniz gibi farklı , ama kadınlarda farklı bu farklılık nedeniyle biz erkeklerin yeterli gördüğüne razı olmak zorunda değiliz. Eğer cinsel yönden tatmin olmayan bir kadın varsa bunu sesli söylemeye ve çözüm aramaya hakkı var.

Sizin dediğinize katılıyorum , her ilişkinin dinamiği farklı o yüzden de farklılıklar olması normal. Ama katılmadığım değerlendirmeleriniz de var.
Bakın siz buradaki yorumları okuyunca neden haftada 3,4 gün yapmıyoruz demişsiniz. Eğer size ayda 2 den memnun , tatmin olmuş hissetseydiniz, buradaki konularda yazan hergün ya da haftada 3,4 olmalı yorumundan etkilenmezdiniz. Bir de kavga çıkarmışsınız eşinizle , yani sizi kavga çıkartacak kadar rahatsız etmiş bu durum olmuş demekki daha doğrusu bir tatminsizlik ve yetersiz cinsellik hissi oluşmuş. Eğer siz sayıdan memnunsanız , eğer eşiniz sayıdan memnunsa neyin kavgasını çıkardınız? Siz zaten daha fazla sayıda cinsel ilşkiye girmek istemiyordunuz. Neden siz tatmin olmuş ve yeterli hissederken buradaki cinsel ilişki sayısı hakkında konuları okudunuz ?
Burda konu açan kadınlar , ilişki sıklığı beni tatmin edecek sayıda ama ben size de bi sorayım demiyor. Ben bu konuda mutsuzum , tatmin olmuş hissetmiyorum , kadın yerine konmuyorum diye konu açıyor. Sizin dediğiniz çözüm burada cinsellik konusunda konu açan kadınlar sorunludur, tatminsizdir, kocaları ve verirse onu kabul etmelilerdir. Bu yaptığınız gerekiyor demek kadının kendi istek, algı, cinsel tatmin konusunda değerlendirme yapmalarının doğru olmadığını ve erkek ne diyorsa ve ya ne kadar cinsel ilişki istiyorsa onun doğru ve yeterli olduğunu söylüyorsunuz.
Gaslighting, bir psikolojik manipülasyon ve tacizyöntemidir. Bireyi kendi hafıza, algı ve akıl sağlığını sorgulayıp irdelemeye iten bir çeşit kötü yönlendirmedir. Bireyde veya seçilen grupta şüphe uyandırma, kalıcı inkâr, çelişki ve yalan yoluyla peyderpey dikte edilir ve fark edilmesi kimi zaman güçtür.
Dediğim herkesin ilişki dinamikleri farklı olabilir, ama özellikle kadınlar bu dinamikler konusunda rahatsızlık hissettiklerinde çevresi , ailesi kocası tarafından susturulmaya , baskı görmeye ve kendi düşüncelerinin gerçekliği konusunda manipülasyona uğruyorlar .
Erkekler dediğiniz gibi farklı , ama kadınlarda farklı bu farklılık nedeniyle biz erkeklerin yeterli gördüğüne razı olmak zorunda değiliz. Eğer cinsel yönden tatmin olmayan bir kadın varsa bunu sesli söylemeye ve çözüm aramaya hakkı var.
Çözüm aramaya tabiki hakkı var. Ben öyle demek istemedim galiba yanlış anlaşıldım öyleyse üzülürüm çünkü ben erkeklerden ziyade kadınlara hak verecek bir taraf bulmaya çalışırım. Benim demek istediğim bazı oluşmuş tabular. Mesela benim bazı haftalar düzgün bir ilişkim varken bazı zamanlar araya regl vs girince bakıyordum 1 ay eşim bana yanaşmamış. Sürekli buna kafayı takar oldum bir dönem. Zaten dediğim gibi ilk 6 ay bir ilişki yaşayamadık vajinismustan dolayı ve her şeye erişimim olduğu bir yerde de yaşamadığım için çözemedim, ben de herkes gibi internette çözüm aramaya başladım. Vajinismus geçtikten sonra da bu ilişkide bir iz bıraktı galiba ve tekrar eşim isteksiz mi normal mi anormal mi diye başlıkları okudum. Ve verilen cevaplar bana fazla ağır geldi. Bir paragraf sorun yazılıyor ama biz yaşamıyoruz o hayatı ve ayrıntı bilmiyoruz. Bundan dolayı daha sakin yaklaşılması gerekir diye düşünüyorum. Kesinlikle boşan, senin kocan bir paravan evlilik yapmış seninle, ay durumun çok kötü diyerek insanları demoralize etmek işleri iyiye götürmez diye düşünüyorum. Dediğim gibi bende etkilendim belki 2 haftada 1 den "ben" tatmin oluyorum ama yazılan yorumlarda bu asla yeterli değil ve evliliğim oda arkadaşlığına dönüşmüş vaziyette. Yani ben kimseye bir laf söylemedim aksine evet bu bir sorun ben de bunu sorun olarak gördüm kafama taktım ve okuduğum yorumlarla daha da takıntılı oldum. Ama bunun kimseye yaramadığını gördüm. Ben kadınlara konuşmasınlar verilenleri kabul etsinler demedim. Ama bu iş çözülecekse bence sakinlik, kendine güven ve umursamamayla yani biraz akışına bırakmayla çözülebilir. En azından denenebilir. Ben vajinismus olduğum dönemde de nasıl çözülür bu iş diye girdiğim başlıklardan daha da kötü hissederek çıktım. Çünkü başkalarına yazılanlarda hep şöyle ifadeler vardı: hemen bu işi çözmelisin yoksa kocan seni aldatır evliliğin %80 i cinselliktir. Bu lafları görünce ben şey mi dedim hıı tamam o zaman hemen kurtulayım bundan. Tabiki de hayır daha da uzadı. Sonunda benden daha az serbest ve yaşantı olarak kapalı yetişen bir arkadaşıma dedim ki benim böyle bir sorunum var serbest yetişmeme rağmen sen evlendin 2 çocuk yaptın internette yorumları okuyorum ama benim neden olmuyor nasıl yaptın dediğimde asla yorumları okuma hiçbir şeyi yok çocuk doğurmak bile öyle kendini sıkıntıya sokma rahat ol eminim her şey düzelecek dedi. Ve bu laftan sonra gerçekten düzeldi. Kelimelerin gücü çok önemli yine uzun yazdım ama bu konulara o kadar doldum ki hesap açıp ilk yazımı bu konu için yazdım.

X