Eşim çalışmazsan ayrılırız diyor

Eğitimli bir insansınız ancak çalışan kafasına tam olarak girememişsiniz hala.

Kariyer yönetiminde öncelikle belli bir maaşa çalışıldığı doğrudur ancak bir iş yerinde devam edebilirseniz zamanla kıdem atlanir, terfi alınır maaş fazlalaşir. Şu anda asgari şu kadar oldu denilse de çalışan insanlar arasındaki maaş farklarını duysanız emin olun bu şekilde düşünmez ve konusmazdiniz.

Bu nedenle maaşın tamamı kreşe falan gitmeyecek çalışmak boşa da olmayacak.

Getir online,pegasus online yemek sepetionline vs..vs. ama 2 cocukla yetişmek zor. Eşinizde yani zorlanacagını dusunememiş mi 2 cocuk niye ozaman? Dedign gibi sigarasını bırak desen bırakmaz cocuga atlet alıcam desen pahalı der.

eğer imkan el veriyorsa çocuk derdini net ifade edebilecek yaşa geldiğinde gönül rahatlığıyla "ortak" bir kararla tabii işe başlayabilirsiniz. fakat bunu dayatmalarla değil, gerçekten ortak bir kararla yapabilirsiniz. ben kimseyi yargılamıyorum çocuğun daha büyük sorumluluğu annedeyse kimi çocuğu doğduktan kısa süre sonra çalışmaya başlar, kimi ister ki kreşte neler yaptığını anlatabilecek yaşa gelsin.. tüm yorumları okuyamadım, eşinizin maaşının ne derece yettiğini, nerelerde zorlandığınızı bilemiyorum. aynı durum benim başımda olsa eğer geçinemiyorsak elimi taşın altına koyarım. fakat eşinizin üslubu çok çok yanlış. "çalışmıyorsan çocuğu da al git" demek ne demek? çocuğu birlikte yapmadınız mı, sizin kadar beyefendinin de çocuğu değil mi? yani insan en sinirli anında bile çocuğu al git diyemez gibi geliyor. şahsen evimizde çocuğumuz gibi gördüğümüz kedimiz var. eşime "kediyi al git" bile diyemem en sinirli anımda.. sizi yıldırmak için söylüyor belki ama her problem gördüğü şeyde bu şekilde konuşacaksa işiniz var. böyle şeyleri bu şekilde değil de oturup artılarını eksilerini konuşarak karar vermelisiniz

Kesinlikle boşanırdım. Ben burada size çalışın ona para vermeyin hanımlara da katılmıyorum. Kesinlikle ve kesinlikle ayrilirdim. Çalışırdım ve cocuguma kendim bakardım. O evlilik yapmamış. Şirket ortaklığı kurmuş.

Annenin evine de gitsen çalışıp çocuğa bakmak zorundasın çalış işte diyor.
Bana eski eşim böyle demişti. Benden ayrılsan da zaten çalışacaksın demişti. Benim çocuğum yok. Ama ben ayrıldım. Bir erkek karısına bunu diyemez. Karar sizin hakkınızda hayırlısı olsun.

Evden yapılan işler olarak mı dediniz? 2 çocuğum yok tek çocuk, 2 yaşında.

Paşa bey hazretleri madem daha iyi bir hayat yaşamak istiyordu daha iyi yerlere gelip karısını çocuğunu sultanlar gibi yasatsaymis. Böyle tarih veren bir adamla Allah yardımcın olsun ama kendini ezdirme. Ayrıca madem çalışmak zorundasın o halde çocuğunu ver kreşe ayrıl o pabucumun kocasından kendi ayaklarının üstünde dur. Kendini çok bişey sanmış o.

e zaten ona ihtiyacınız yok ki. Çalışsanız da çalışmasanız da bi kocaya ihtiyacınız yok. birey değil misiniz? hem ne demek kreşlere güvenmiyorum. benim oğlum 2 yaşında başladı , şu an 4,5 yaşında. gayet kendini ifade edebilen bir çocuk sizinle evde bütün gün ne yapıyor? onun yaşıtlara ihtiyacı var. ayrıca ben olsam eşim söylemeden çalışırdım. bana bakmak zorunda değil kimse evlendik diye. Çalışın hanımlar kendi paranızı kendiniz kazanın. oh kocam baksın kadınlarından olmayın.

Mantıklı, çocuğu da alın gidin ve asla o çocuğun yüzünü göstermeyin yapayalnız yesin parasını!

Yanıtı burda ne soruyorsunuz ki ?Zaten hic olmamış, bitmiş bir evlilik ,neyi zorluyorsunuz?

En başta eşinizin size karşı olan üslubunun cok yanlis oldugunu belirtmek isterim ama mesleği olup da evde oturan kadınları ben de anlamıyorum.Sizin çocuğunuz küçük daha evet ama iş dünyasından ne kadar uzaklaşırsaniz o kadar zor olur dönmesi.Sizin gerçekten içsel olarak çalışmak istemediğiniz hissi geçti bana çocuk büyük de olsa.Yani aza kanaat edip evde oturmaktan yanasınız em azından şu dönem sanırım ama iş fırsatlarını kacirabilirsiniz.Yaşlar da geçer, hepsini düşünün bence.Evden nereye kadar çalışabilirsiniz, bu ofis ortamındaki tecrübe gibi olmaz.Kendinizi gelistirenezsiniz.Eşiniz çalışan bir kadınla evlenmiş ,çalışmanızı istemesi çok doğal ama üslup yanlış.

Anlamı şu: sizin de bildiğiniz üzere iş hayatında tecrübe çok önemli.insanlar tecrübe kazanabilmek için üstüne para vermeyi bile göze alıyor artık.şu çalışmaya niyeti olmayan kadınların da ortak bahanesi, aldıgım para yola, yemeğe, kıyafete, kreşe gidecek .isterse hiç para kalmasın elime iki gün evde dursam kafayı yiyecek gibi olup, depresyona giriyorum.sizin gibi kişileri de hiç anlayamıyorum.çocukla ilgilenmek o kanepede çizgi film izlerken konu mankeni gibi yanında oturmak değil ki.kaliteli zaman diye birşey var.bütün gün evde yanyana oturmanın çocuğa pek faydası olacağını sanmıyorum.ben evde duurken kendime gelip koca gün yapamadığım işi şimdi eve gelip 1 saatte yapıyorum.sabah erkek kalkıp evden çıkınca dinamik ve iyi hissediyorum çünkü.evde 9 a kadar yat, üşene üşene 10.30 a kadar anca kalvaltı yap.aman bir de türk kahvesi içip başlayayım de.saat 12 olsun.zaten işe başlayana kadar öğle arası oluyor işyerlerinde.
Kısaca çalışmak istemeyen dürüstçe söylesin.bahane olduğu çok belli oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ev hanımı olmakta baya ustalaşmışsınız öyle içten anlattınız ki ev hanımı olasım geldi :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…