Eşim çalışmazsan ayrılırız diyor

Buraya genelde konu acanlar “İyi bir koca degil ama iyi bir baba” yazar ve bosanma karari alirken zorlandiklarini belirtirler.

Sizinki koca degil, baba hic degil. Bu adama guvenmeyin ve iyi korunun. Bir “kaza kursunu” gebelik haberi de sizden gelmesin.

Annesiyle de hiç konuşulmaz. Bir keresinde çocuk yokken benimle çalışıp sorumluluk sahibi olmayacaksan neden evlendin diye. tartışma yarattı. O günden beri resmiyim kadınla. Babası iyidir. Bir keresinde kavgamızda sen çalışsan da çalışmasan da laf etmemeli sen onun karısısın demişti. Ama son zamanlarda o da kariyerinize odaklanın falan demeye başladı. Ben girmiyorum o konulara onlarla. Sanırım annesine çekmiş.
Önceden de çalışmam hoşuna giderdi falan ama çocuktan sonra bu kadar vicdansız olacağını düşünememiştim. Yenidoğanken otur çocuğunu emzir büyüsün demişti bi kere ama sonra kudurdu.
Ailesine kadar biliniyor bu kavgalarınız yani çok çirkin.

:) iş arayın bulana kadar bi kac ay gecer. malum yer gok unv mezunu :)) iş bulmak oyle ha dıyınce olmuyor bulan da var tabi nasip işi. gorusmelere gıde gele bıraz daha buyur oglun.(sadece senin yaptıgın oglun). kocan da bılmıyorum ılıskınız nasıl hep sakalasır mı cıddı mı dıyor . bazıları odundur ınsanlıktan uzak . bazıları şaka takılır bazısı saka yollu gecırır:) eger cıddı cıddı ayrılmaktan bahsedıyorsa ahanda kapı der gosterırsın :) ama iş bul:) babalık downloading demiş hiç inmemiş kalmıs bunda. olmamıs. evı terketme bosanırken ev terketmek negatıf bişi dıye bılıyorum(arastırmak lazım ). dırek ayrıl iş buldugunda :) tabı aıleden destek alabılırsen yarın dırek ayrılcılardanım :)

kreşte bezli bebekse pişiriyorlar altını değişmiyorlar. şiddette uygulayabilirler. eve bakıcı tutsun o zaman :) bütün maaş bakıcıya gider
Bu şekilde yorum yapmanız da doğru değil, bir tarafı teselli ederken diğer tarafı üzmeyelim. Bezli, konuşamayan bebeklerini kreşe vermek zorunda olan anneler de okuyor burayı. Bütün kreşler aynı değil. Kameralı, yeterince araştırarak kurum seçilirse güvende olurlar.

Galiba en sonunda kalkıp gidicem, madem çalışmak zorundayım sana ne ihtiyacım var diyerek.
Şimdi her evlenen kocasından geçinmek için evlenmiyor ki..
Bence useniyorsunuz biraz.
Çalışma şartları zor ancak evli ve çocuğu olan bir çok kadın çalışıyor.
Bence kocanizin sitemi haklı ancak dile getirme yöntemi yanlış.
Tek maaşla bu zamanda çok zor 😔
Ev de kiraysa..

kreşte bezli bebekse pişiriyorlar altını değişmiyorlar. şiddette uygulayabilirler. eve bakıcı tutsun o zaman :) bütün maaş bakıcıya gider
Kreşlerin normali buymuş gibi konuşuyorsunuz. Etkinlik, yemek, bez değişmeme, dayak. 🤦🏻‍♀️

Aklını başına al güzel kardeşim sakın ola 2. Çocuğu filan yapma
Eşin sana çocuğu al git dediğinde babamın evinden getirmedim deseydin artı evden gitmesi gereken biri varsa o da üslubu yanlış olan kişi eşin evet hayat çok zorlaştı ama bunlar nasıl kelimeler resmen şey derdik eskiden eşler kadınları sex objesi olarak görüyor şimdi de bu ekonomi yüzünden bazı andavallılar kadınları para objesi dolar filan olarak görüyor senin adına üzüldüm
Hamilelikte, çocuğun ilk yılında falan tamam ama zamanı geldi diyor. Ben gerekirse çocuğuma kendim çalışır bakarım ailem destek olur, ailem arkamda ama neden yani çok üzücü, sabrediyorum iyi şeyler düşünmeye çalışıp ama iyice azıttı. Annenin evine de gitsen çalışıp çocuğa bakmak zorundasın çalış işte diyor. İyi de o zaman sen nasıl eşsin.

Merhaba, 2 yaşında çocuğum var. Bulunduğumuz yerde bakacak kimsem yok. Kreşlere güvenemiyorum. Ayrıca çocuk derdini anlatabilene kadar istemiyorum, neler duyuyoruz. Allah tüm yavruları korusun. Eşimin kazancı artmasa da zaman zaman zorlansak da yetiyor aslında. Ama kendisi daha rahat etmek istediğini söylüyor. Her şey pahalandı malum. Ama sigarasından vazgeçmez. Babası gerektiğinde destek olur sağolsun. Benim mesleğim var, ama çok da alakalı işler yapmadım. Evlendiğimizde çalışıyordum, sonra ara verdim dil öğrendim, sınavlara girdim vs. Tam istediğim gibi bir işe girmiştim covid çıktı. Şimdi evden yapabileceğim işler bakmaya çalışıyorum. Eşim çok baskı yapıyor. Sürekli tarihler veriyor kendi çapında. Bi işe girmezsen çık git al çocuğu da git diyor. Çok soğutuyor kendinden de çalışmak fikrinden de. Kendini benimle bir tutuyor. Biraz sen çalış ben oturayım diyip gülüyor. Galiba en sonunda kalkıp gidicem, madem çalışmak zorundayım sana ne ihtiyacım var diyerek. İnanın ben kariyer insanıydım, ama çalışma şartları gerçekten hiç insancıl değil. Çalışırken de tüm param yola yemeğe kıyafete gidiyordu.
Zaruret haricinde erkek adam karısının çalışmasını istemez diye düşünüyorum.

Bu usluptaki bir adamı çalışıpta rahat ettirmezdim. Boşar, sonra mesleğime geri döner çocuğumla keyfini sürerdim.
Beni de son zamanlarda bu düşünce yokluyor. Evliyken çalışmaktan iyice soğuttu adam. Allah akıl fikir versin keşke bir mucize olsa da değişse. Benim için en son çaredir boşanmak. Mutlu bir ailede büyüdüm, ben de istedim mutlu olayım. Manipüle ediyor beni, konu açıp fikir almak istedim.

X