Eşim çalışmazsan ayrılırız diyor

Sanki çocuk evlatlıkmışta ail git diyor birde. O zaman kendi isteklerine de son versin sigarayı bıraksın. Bırakır mı? Hayır. Çalışmanızı isteyebilir ama bu şekilde değil. Çok çirkin üslubu var. Vakti gelince siz zaten çalışırsınız. Gerçekten de tek kişinin çalışmasıyla geçinmek zor oluyor. Ama sizi aşağılayarak konuşması rahatsız edici. Yani ben çalışacaksamda gıcık olur yine çalışmam herhalde :KK70:

Bu ne biçim konuşma? Kınalı yapıncak mısınız? Besleme muamalesi yapmış. Sanki çocuk ondan değilmiş gibi.

Küçük Emrah filmindeki kötü adam gibi.

Olmamış eşiniz. Ne insan ne erkek.

Olgunlaşmamış ham. Çalışın ve tek kuruş vermeyin altın alın bankada kasaya koyun kalanla kendinize harcayın

Sürekli tarihler veriyor kendi çapında. Bi işe girmezsen çık git al çocuğu da git
Bunlar nasıl cümleler nasıl hareketler böyle,?
Böyle konuşan bu adam ne karısını ne çocuğunu sevmiyordur benim nezdimde
Bence siz is falan değilde evliligizi enine boyuna bi düşünün

Karşınızdakinin kişilik yapısı hep mi böyleydi cocuktan sonra mı değişti? Bana söylense bu laflar alır çocugumu giderdim kıyamet kopardı gibi sözlere pek aldırış etme herkesin imkanları ve seçimlerinin doğuracağı sonuçlar farklı. Eşinize Kırıldığınızı söyleyin açık ve net bu üslubuna. Degismiyorsa Gerekirse kayinvalide ya da kayinbaba anlayisli konusulabilir tiplerse onlari aksettirin durumu. Belki hatasını ebeveynlerinden duyması farkındalık yaratır.

Merhaba, 2 yaşında çocuğum var. Bulunduğumuz yerde bakacak kimsem yok. Kreşlere güvenemiyorum. Ayrıca çocuk derdini anlatabilene kadar istemiyorum, neler duyuyoruz. Allah tüm yavruları korusun. Eşimin kazancı artmasa da zaman zaman zorlansak da yetiyor aslında. Ama kendisi daha rahat etmek istediğini söylüyor. Her şey pahalandı malum. Ama sigarasından vazgeçmez. Babası gerektiğinde destek olur sağolsun. Benim mesleğim var, ama çok da alakalı işler yapmadım. Evlendiğimizde çalışıyordum, sonra ara verdim dil öğrendim, sınavlara girdim vs. Tam istediğim gibi bir işe girmiştim covid çıktı. Şimdi evden yapabileceğim işler bakmaya çalışıyorum. Eşim çok baskı yapıyor. Sürekli tarihler veriyor kendi çapında. Bi işe girmezsen çık git al çocuğu da git diyor. Çok soğutuyor kendinden de çalışmak fikrinden de. Kendini benimle bir tutuyor. Biraz sen çalış ben oturayım diyip gülüyor. Galiba en sonunda kalkıp gidicem, madem çalışmak zorundayım sana ne ihtiyacım var diyerek. İnanın ben kariyer insanıydım, ama çalışma şartları gerçekten hiç insancıl değil. Çalışırken de tüm param yola yemeğe kıyafete gidiyordu.
Şaka mı ya al çocuğunu git ne demek Allah'ın kütüğü. Kim dolduruyor bilmiyorum ama cocuk değil yani . Benim çocuğumda 2 yaşında asla çalışmayı düşünmüyorum düşünsem de asla istemez yani eşim çocuk ne zaman kendini toplarsa yeteri kadar eğer şartlar el verirse çalışırlir tabi

Acaba ekonomiden bunalmış olabilir mi? Ya da evlenirken işten çıkarım diye plan yapmış mıydın? Demeden pat diye çıktın mı? Bazı insanların kriteri çalışan eş. Eğer böyleyse adam haklı ama üslubu çok çirkin.
Ama Herşeye rağmen ben onca lafı yiyip oturamazdım onun getirdiğini yiyemezdim bile.

Maddi olarak iyiyiz diyorsunuz da acaba adam yetistiremiyormu tam size yansitmiyormu anneniz varsa gélsin 1 sene baksin is bakin calisin 3 yastan sonra krese verirsiniz .kendimde ayni surecten geçtiğim icin biliyorum .cocuga da bakmak istemeniz en dogal hakkiniz .bu şekilde konuşmasına izin vermeyin .gecinemiyorsak ailemden para isticem diyin.
Ailesinin sırtından gecınır bu seferde🤣

Karşınızdakinin kişilik yapısı hep mi böyleydi cocuktan sonra mı değişti? Bana söylense bu laflar alır çocugumu giderdim kıyamet kopardı gibi sözlere pek aldırış etme herkesin imkanları ve seçimlerinin doğuracağı sonuçlar farklı. Eşinize Kırıldığınızı söyleyin açık ve net bu üslubuna. Degismiyorsa Gerekirse kayinvalide ya da kayinbaba anlayisli konusulabilir tiplerse onlari aksettirin durumu. Belki hatasını ebeveynlerinden duyması farkındalık yaratır.
Annesiyle de hiç konuşulmaz. Bir keresinde çocuk yokken benimle çalışıp sorumluluk sahibi olmayacaksan neden evlendin diye. tartışma yarattı. O günden beri resmiyim kadınla. Babası iyidir. Bir keresinde kavgamızda sen çalışsan da çalışmasan da laf etmemeli sen onun karısısın demişti. Ama son zamanlarda o da kariyerinize odaklanın falan demeye başladı. Ben girmiyorum o konulara onlarla. Sanırım annesine çekmiş.
Önceden de çalışmam hoşuna giderdi falan ama çocuktan sonra bu kadar vicdansız olacağını düşünememiştim. Yenidoğanken otur çocuğunu emzir büyüsün demişti bi kere ama sonra kudurdu.

Aklını başına al güzel kardeşim sakın ola 2. Çocuğu filan yapma
Eşin sana çocuğu al git dediğinde babamın evinden getirmedim deseydin artı evden gitmesi gereken biri varsa o da üslubu yanlış olan kişi eşin evet hayat çok zorlaştı ama bunlar nasıl kelimeler resmen şey derdik eskiden eşler kadınları sex objesi olarak görüyor şimdi de bu ekonomi yüzünden bazı andavallılar kadınları para objesi dolar filan olarak görüyor senin adına üzüldüm

X