Eşim çalışmazsan ayrılırız diyor

Hiç güleceğim yoktu. Kadınların çalışma şartları belli de erkekler para mı basıyor. Kim ne derse desin tek maaşla geçinebilmek fi tarihinde kaldı. Hem bu adam meslek sahibi kadınla evlenirken çalışacağına güvenmiştir. Kendince bir mantık kurmuştur. Mağara dilinde ifade etmesi yanlış o ayrı mesele
Vala kusura bakmayın kadının maaşına hiç güvenmesin. O kadın çalışıp vermeyedebilir. Gerekirse katkı sağlayabilir. Bu şekilde yola çıksın. Şirket kurulmuyor.

Vala kusura bakmayın kadının maaşına hiç güvenmesin. O kadın çalışıp vermeyedebilir. Gerekirse katkı sağlayabilir. Bu şekilde yola çıksın. Şirket kurulmuyor.
Sebep? Çalışıp vermeyebilir derken? Ona o eve giren para karar verir. O zaman ben erkek olsam bu kafadaki hanımla su böreği açıyorsa, mantı döküyorsa, eve temizlikçi çağırmayacaksa, gece yorgunum demeyecekse ancak o zaman evlenirim.

Sebep? Çalışıp vermeyebilir derken? Ona o eve giren para karar verir. O zaman ben erkek olsam bu kafadaki hanımla su böreği açıyorsa, mantı döküyorsa, eve temizlikçi çağırmayacaksa, gece yorgunum demeyecekse ancak o zaman evlenirim.
Sebep şu; Çalısan kadınim bakın ben. Sadece bir kere telefon faturam yüksek geldi diye hesaba çekildim. Üstelik kendi paramdi!!! Normal kafadaki erkek ise gerçekten merhamet sahibi ise bölüşün. Ama mesleğim için param için evleniyorsa daha rahat ev gecindiririm diye dusunuyorsa olmaz kardeşim. Vermesin kadın parasını anladınız mı? Adam gibi adama verirsin. Adamcıklara vermesin kadın. Onlar bu dilden anliyor

Merhaba, 2 yaşında çocuğum var. Bulunduğumuz yerde bakacak kimsem yok. Kreşlere güvenemiyorum. Ayrıca çocuk derdini anlatabilene kadar istemiyorum, neler duyuyoruz. Allah tüm yavruları korusun. Eşimin kazancı artmasa da zaman zaman zorlansak da yetiyor aslında. Ama kendisi daha rahat etmek istediğini söylüyor. Her şey pahalandı malum. Ama sigarasından vazgeçmez. Babası gerektiğinde destek olur sağolsun. Benim mesleğim var, ama çok da alakalı işler yapmadım. Evlendiğimizde çalışıyordum, sonra ara verdim dil öğrendim, sınavlara girdim vs. Tam istediğim gibi bir işe girmiştim covid çıktı. Şimdi evden yapabileceğim işler bakmaya çalışıyorum. Eşim çok baskı yapıyor. Sürekli tarihler veriyor kendi çapında. Bi işe girmezsen çık git al çocuğu da git diyor. Çok soğutuyor kendinden de çalışmak fikrinden de. Kendini benimle bir tutuyor. Biraz sen çalış ben oturayım diyip gülüyor. Galiba en sonunda kalkıp gidicem, madem çalışmak zorundayım sana ne ihtiyacım var diyerek. İnanın ben kariyer insanıydım, ama çalışma şartları gerçekten hiç insancıl değil. Çalışırken de tüm param yola yemeğe kıyafete gidiyordu.
Bu nasıl bir üslup. Ne demek çalışamzsan al çocuğu da git. Bu nasıl bir adam. La havle

Bu sizin isteğiniz düşünceniz bakın. Saygım var. Ben baskıcı erkek tipinden bahsediyorum. Bir de şöyle düşünün size baskı yapan erkek olsaydı nasıl olurdunuz? Ne düşünürdünüz?
Vala bu koşullara bağlı ve söyleme şekline. Bu şekilde zor geçiniyoruz keşke sen de çalışsan, daha iyi koşullarda yaşarız demesi ayrı baskı yapması ayrı. Neticede evlenirken iyi günde kötü günde diye söz veriyoruz. Eşim işsiz kalsa ben ona destek olurum ama sen yat ben çalışırım demem, bir yere kadar :) ama konu sahibi gibi küçük çocuğum varsa, iş bulma imkanım yoksa tabi ki çok ayıp.

Eşim işsiz kalsa ben ona destek olurum ama sen yat ben çalışırım demem, bir yere kadar :) ama konu sahibi gibi küçük çocuğum varsa, iş bulma
Bakın şimdi benim eski eşim işsiz kaldı oturdum ağladım onunla. Evimi kitleyip annesine gittim. O iş bulana kadar annesinde kaldık. Ki ben çalışmıyordum o zaman. 3 ay kaldık. Memleketinde geçici iş bulmustu. Sonra ben kariyer netten ona iş basvurusu yaptım. Çok iyi bir firmada ise başladı evimize döndük. Ne oldu biliyor musunuz? Ben calismiyorum çocuk istiyorum diye ben suclandim. Şimdi soruyorum size neyin fedakarlığı neyin karsiligi?

Sebep şu; Çalısan kadınim bakın ben. Sadece bir kere telefon faturam yüksek geldi diye hesaba çekildim. Üstelik kendi paramdi!!! Normal kafadaki erkek ise gerçekten merhamet sahibi ise bölüşün. Ama mesleğim için param için evleniyorsa daha rahat ev gecindiririm diye dusunuyorsa olmaz kardeşim. Vermesin kadın parasını anladınız mı? Adam gibi adama verirsin. Adamcıklara vermesin kadın. Onlar bu dilden anliyor
Siz peki iyi kazanan adamla evlenip rahat yaşamak istemez misiniz… ben erkeklerin de aynı şeyi istemesini çok görmüyorum. Konu sahibi de kariyer isteğim vardı yazmış hatta. Şimdi oturup eksileri artıları konuşup işe girmesi hakkında karar vermeliler.

Son düzenleme:
Siz peki iyi kazanan adamla evlenip rahat yaşamak istemez misiniz… ben erkeklerin de aynı şeyi istemesini çok görmüyorum. Konu sahibi de kariyer isteğim vardı yazmış hatta. Şimdi ya oturup eksileri artıları konuşup işe girmesi hakkında karar vermeliler.
Herkes ister ama aç gözlü kadınlar nedir iyi biliriz hemcinslerimizi. Zaten o tip adamlar kazancı iyi olunca kadının altına araba da veriyor( normal insandan bahsediyorum)

Siz ne diyorsunuz hanımefendi. Biz kimler için yaşıyoruz? Patronlar için mi? Aile diye bir kavram var bilmem bilir misiniz? Bu hayatta insan ailesi için yaşar. Kötü örnekler var diye köle mi olalım? Kimisi bir koltuğa iki karpuz sığdıramaz kimisi sığdırır. Kimisi hem çalışır hem çocuk bakar. Kimisi çalışırken yetemez. Sadece çocuk bakmak ister. Bu kadınları niye rahatsız ediyor? O zaman erkek dışarda çalışsın çocuğa baksın. Kadın sadece dışarda çalışsın. Bakalım kaç tane erkek kabul edecek bunu? Her şey maaş mıdır? Her şey para mıdır? Hayatı maddi açıya niye indirgiyorsunuz? Bir annenin çocuğuna kendi bakmasını istemesi kadar doğal ne olabilir? Çalışan kadınlara siz neden çalışıyorsunuz diyen var mı? Ya da bu kadınlar daha mı çok kıymet görüyor? Hayır. Bir kadın erkek gibi kesintisiz iş hayatına sahip olamaz. Ya kariyerim deyip evlenmeyecek ya da evlenip çocuk yapmayacak. O zaman kadınlık nerede kalıyor. O zaman erkeklerle rolleri değiştirelim de rahatlayalım. Yine diyorum kadın çalışmaya zorlanamaz. Kadın isterse çalışır.
Tamam canim sen çalışma.boşanırsan ne yapacağını artık düşünürsün.dünyadaki en aile bilinci yerinde adam sana denk gelmiş galiba.bunca aldatılan, şiddet gören, maddi şiddet, duygusal şiddet gören kadın hep aşırı şanssız zaten.sırf böyle düşündüğünüz için ömür boyu şahane bir erkekle yaşma şansı size verildi sanirım.

Tamam canim sen çalışma.boşanırsan ne yapacağını artık düşünürsün.dünyadaki en aile bilinci yerinde adam sana denk gelmiş galiba.bunca aldatılan, şiddet gören, maddi şiddet, duygusal şiddet gören kadın hep aşırı şanssız zaten.sırf böyle düşündüğünüz için ömür boyu şahane bir erkekle yaşma şansı size verildi sanirım.
Ne diyorsun sen be. Boş boş konuşma. Ben bosandim ve çalışıyorum zaten. Saçma sapan yorumlarınız var. Çalışıp şiddet gören kadın yok mu? Onlarca eğitimli insan dayak yiyor. Alakasız konuları bağlamayın.

Kadın, erkek ev işini ortak yapmıyor,çocukla sadece sevmek için ilgileniyor vs diye neden çalışmaktan vazgeçsin. Ya da böyle riskli bir tercih yapsın ki.
Bence büyük risk.
Onun yerine bencil olmayan,ev sorumluluğunu,çocuk sorumluluğunu bilen biriyle evlense?
Hödük,bencil ve ataerkilliği işine geldiği gibi kullanan erkekler elense,üremese daha mantıklı.
Neden erkeğin yapıp yapmadıkları üzerinden tercih oluşturuluyor onu anlamıyorum.
Bebek üç yaşına gelene kadar çalışmasın planlama yapıp bebek dünyaya getirdilerse o ayrı.

Merhaba, 2 yaşında çocuğum var. Bulunduğumuz yerde bakacak kimsem yok. Kreşlere güvenemiyorum. Ayrıca çocuk derdini anlatabilene kadar istemiyorum, neler duyuyoruz. Allah tüm yavruları korusun. Eşimin kazancı artmasa da zaman zaman zorlansak da yetiyor aslında. Ama kendisi daha rahat etmek istediğini söylüyor. Her şey pahalandı malum. Ama sigarasından vazgeçmez. Babası gerektiğinde destek olur sağolsun. Benim mesleğim var, ama çok da alakalı işler yapmadım. Evlendiğimizde çalışıyordum, sonra ara verdim dil öğrendim, sınavlara girdim vs. Tam istediğim gibi bir işe girmiştim covid çıktı. Şimdi evden yapabileceğim işler bakmaya çalışıyorum. Eşim çok baskı yapıyor. Sürekli tarihler veriyor kendi çapında. Bi işe girmezsen çık git al çocuğu da git diyor. Çok soğutuyor kendinden de çalışmak fikrinden de. Kendini benimle bir tutuyor. Biraz sen çalış ben oturayım diyip gülüyor. Galiba en sonunda kalkıp gidicem, madem çalışmak zorundayım sana ne ihtiyacım var diyerek. İnanın ben kariyer insanıydım, ama çalışma şartları gerçekten hiç insancıl değil. Çalışırken de tüm param yola yemeğe kıyafete gidiyordu.
Ailenizin oldugu yerde ise girip cocugu da alip gidin. Bu tavitla zaten calissaniz da paranizi o yiyecek en azindan kendiniz kazanir kendiniz yersiniz

Kadın, erkek ev işini ortak yapmıyor,çocukla sadece sevmek için ilgileniyor vs diye neden çalışmaktan vazgeçsin. Ya da böyle riskli bir tercih yapsın ki.
Bence büyük risk.
Onun yerine bencil olmayan,ev sorumluluğunu,çocuk sorumluluğunu bilen biriyle evlense?
Hödük,bencil ve ataerkilliği işine geldiği gibi kullanan erkekler elense,üremese daha mantıklı.
Neden erkeğin yapıp yapmadıkları üzerinden tercih oluşturuluyor onu anlamıyorum.
Bebek üç yaşına gelene kadar çalışmasın planlama yapıp bebek dünyaya getirdilerse o ayrı.
Ahhhh keşke... Buna kim karşı çıkar. Kadına nefes mi aldırmış.Yaa daha 2 yaşında çocuk. Dr Yad adam doğmamış çocuğuma kreş belirliyordu kreş!!! 2 yaşına gelince kreşe veririm diyordu. Öyle ki geberiyordu çalışmam için. Siz olsanız böyle adamla evli durur musunuz?

Ahhhh keşke... Buna kim karşı çıkar. Kadına nefes mi aldırmış.Yaa daha 2 yaşında çocuk. Dr Yad adam doğmamış çocuğuma kreş belirliyordu kreş!!! 2 yaşına gelince kreşe veririm diyordu. Öyle ki geberiyordu çalışmam için. Siz olsanız böyle adamla evli durur musunuz?
Eee o da abartmış tabi pusuda bekler gibi.çocuk demek birşeylerden feragat etmek demek.

Annesiyle de hiç konuşulmaz. Bir keresinde çocuk yokken benimle çalışıp sorumluluk sahibi olmayacaksan neden evlendin diye. tartışma yarattı. O günden beri resmiyim kadınla. Babası iyidir. Bir keresinde kavgamızda sen çalışsan da çalışmasan da laf etmemeli sen onun karısısın demişti. Ama son zamanlarda o da kariyerinize odaklanın falan demeye başladı. Ben girmiyorum o konulara onlarla. Sanırım annesine çekmiş.
Önceden de çalışmam hoşuna giderdi falan ama çocuktan sonra bu kadar vicdansız olacağını düşünememiştim. Yenidoğanken otur çocuğunu emzir büyüsün demişti bi kere ama sonra kudurdu.
Siz çocuktan önce de calismiyormussunuz.
Adamın üslubu yanlış ama bence çalışmalısınız. Çocuk da 2 yaşına gelmiş. Keşke eşiniz çok çok iyi kazansa da siz de evde bol bol yatsaniz. Bir üye vardı uckelebek rumuzlu. Konusunu okuyun bence.belki ders çıkarırsınız.

X