Eşim bunu yaparsan bosanirim diyor...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu mevzu o insanlar için “fikirler değişebilir” deyip geçilecek basit bir mevzu değil ki ama. Sana bana göre öyle olabilir ama dindar insanlar için öyle değil. Direkt yaşamları böyle. Eşini, işini bile ona göre seçiyor o insanlar.
Öyle değil yaa. Bir defa samimi bir müslümna ise hoşgörü kalp kırmama vs konularında kalbi acıktır. Boşarım diye tehdit etmez

Bizde dindar olduğunu iddia edenler hep elalem ne der diyen şekilci insanlar. Bakın konu sahibi namaz kılıyor mu bilmiyorum ama kılmasa bişey der mi eşi seni bosarım vs sanmam. İnsanlar müslümanım diyor kul hakkı yiyor dedikodu kalp kırma zaten var faiz yiyor. Yahu bu müslümanlık bir tek konu sahibi başını açınca mı var.

Muhafazakar bir aileye gelin gitmişsiniz, eşiniz de baştan dürüst davranmış, onun için kapanmışsınız şimdi açılmak istiyorsunuz. Adam sert tepki gösteriyor çünkü çevresinin kabullenmeyeceğini, sizin dedikodunuzu yapacaklarını biliyor. Belki siz umursamazsınız ama eşiniz umursar. Bence zor bir durum, bir hayli mücadele etmeniz gerekir.
Eşi o kadar dürüst olsa başta kapalı biri ile görüşürdü..madem açıklar ona kötü neden açık sevip sonra değişim istiyor. Bu da samimiyetsiz

Ben evlenmeden önce acıktım sonra kendi isteğimle bı anda kapandım ve bir yıl dolmadan yapamıyorum dedim eşime onun ailesi de eşimde kendi ailemde nasıl istersen dediler tabi yaş da ozmn küçük açıldım ama aslautlu olmadım tam bı depresyona girdim meğer benim derdim açık olmak falan değilmiş bir süre neden böyle hissettiğimle alakalı hep eşimle konuştum terapi aldım kendimi dinledim ve tesettüre girdim tekrar aşırı aşırı mutlu oldum kendimi okadar iyi tanimiyormusum.Size garip gelebilir ama bütün mutsuzlugum tesettürlu olduğum için sanıyordum tabi açılınca saçım açık ama kıyafetlerimi hiç açık giymiyodum rahatsız oluyordum hep dar olmasın aman biyerim görünmesin diye bu tamamen benim hissettiğim birseydi ne eşim ne aileler kıyafetlerime hiç karışmıyodu.Simdi çok şükür kendimi çok iyi hissediyorum bazen tesettür bana ağır geliyor diye insanın içine tuhaf bişi oluyor çok iyi düşünmek lazım.Ama Allah'ın emrettiği birşeyi onun için yapmıyorsan ve korktuğun şey ahiret değilde eşinse bence açıl hayat senin eşler sadece hanımı uyarabilir ama zorlayamaz yanlisim varsa düzeltin.İnsallah kendiniz için doğru kararı verirsiniz

Dini konu açmak yasaktır diyerek kapatmıştım diğer konunuzu, aynı konuyu istediğiniz kadar üstü kapalı anlayın yine de dini bir konu ve yasak, rica ediyorum kurallara uyalım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X