Eşim bunu yaparsan bosanirim diyor...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ebruebruay

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2024
26
7
35
Merhaba arkadaşlar sıkışmış durumdayım ne yapicam bilmiyorum..dini konu açmak yasakmış o yüzden üstü kapalı yazicam..3cocuk annesi bir kadınım evliliğimiz idare eder boyutta aldatma dayak vs yok iyi kötü geçinip gidiyoruz..ama bı sorun var bugüne kadar yaşadığım muhafazakar halden çıkmak istiyorum eşim kesinlikle karşı bunu yaparsan bu evlilik biter diyor..bende böyle bir konuda bana saygı duymasını istiyorum..evet bugüne kadar böyle yasayabildim ama çoğunlukla onun baskısıyla..sevgiliyken acıktım evlenmeden 6-7ay önce biraz onun isteği biraz kendi isteğimle kapandım..ama artık yapamıyorum ağır geliyor bunaliyorum..kendimi daha yaşlı daha çirkin hissediyorum..üstü kapalı anlatabilmisimdir inşallah..bı akıl verin lütfen ama yargılamadan🙏

Daha öncede yaşadığın için tepki vermiş olabilir eşin. Bu yaşadığın bunalım geçici değil ise son kararının bu yönde olduğunu tekrar anlatabilirsin.Eşler destek olmalı aslında alınan her kararda fakat senin durum için biraz farklı

Merhaba arkadaşlar sıkışmış durumdayım ne yapicam bilmiyorum..dini konu açmak yasakmış o yüzden üstü kapalı yazicam..3cocuk annesi bir kadınım evliliğimiz idare eder boyutta aldatma dayak vs yok iyi kötü geçinip gidiyoruz..ama bı sorun var bugüne kadar yaşadığım muhafazakar halden çıkmak istiyorum eşim kesinlikle karşı bunu yaparsan bu evlilik biter diyor..bende böyle bir konuda bana saygı duymasını istiyorum..evet bugüne kadar böyle yasayabildim ama çoğunlukla onun baskısıyla..sevgiliyken acıktım evlenmeden 6-7ay önce biraz onun isteği biraz kendi isteğimle kapandım..ama artık yapamıyorum ağır geliyor bunaliyorum..kendimi daha yaşlı daha çirkin hissediyorum..üstü kapalı anlatabilmisimdir inşallah..bı akıl verin lütfen ama yargılamadan🙏

Neden yargılayalım? Eş denilen kişinin sağdan soldan gelecek laflara bile göğüs gerip "Size ne, kadının kendi kararı." demesi gerekirken boşanmayla tehdit etmesi saçmalık.

Koca istiyor diye kapanmışsınız, adam bir şey istemiş en başından sizden siz de kabul etmişsiniz, belki o zaman kabul etmeseniz evlenmemiş olacaktınız. Yani o günden bu güne ne değişti, o günkü Ebru neden istemediği şeyi yaptı bugünkü Ebru neden bunu bitirmek istiyor?

Koca istiyor diye kapanmışsınız, adam bir şey istemiş en başından sizden siz de kabul etmişsiniz, belki o zaman kabul etmeseniz evlenmemiş olacaktınız. Yani o günden bu güne ne değişti, o günkü Ebru neden istemediği şeyi yaptı bugünkü Ebru neden bunu bitirmek istiyor?
Cok aşıkken insan bazı şeyleri göremiyor..sonrasanda aman çocuklar üzülmesin huzurumuz bozulmasın diye kendimi tesetturumu sevmeye çalıştım..hep kendimi ikna ettim..ama artık bu isteğim iyice arttı..çok üzülüyorum içime kapandım..ama umursamıyor yeterli açılma..istersen kafayı ye..yeterli onu cevresine rezil etme

Neden başkasının zoruyla kapandın ki? Keşke baştan öyle kabul ediyorsan et deseydin. Siz güzelce konuşun açılın istiyorsanız, bence boşanmaz ama bilemem. Siz güzelce anlatın ona
Keşke...

Siz ona baskı yapabiliyor musunuz peki
Baskınızdan dolayı kabul etmek susmak zorunda kaldıgı seyler var mı?
Hersey Esit mı yani
Yoksa ipleri eline almıs bır erkek mı goruyoruz

Siz ona baskı yapabiliyor musunuz peki
Baskınızdan dolayı kabul etmek susmak zorunda kaldıgı seyler var mı?
Hersey Esit mı yani
Yoksa ipleri eline almıs bır erkek mı goruyoruz
Benim baskı yapacağım bı durum oluşmadı hiç..fikirlerini önemser tabi ama her zaman onun fikirleri daha onemlidir

Cok aşıkken insan bazı şeyleri göremiyor..sonrasanda aman çocuklar üzülmesin huzurumuz bozulmasın diye kendimi tesetturumu sevmeye çalıştım..hep kendimi ikna ettim..ama artık bu isteğim iyice arttı..çok üzülüyorum içime kapandım..ama umursamıyor yeterli açılma..istersen kafayı ye..yeterli onu cevresine rezil etme
Hata sizde ama ben yine de size üzüldüm. Bir kadının fiziksel olarak rahat hissetmesi çok önemli, özgüveni mutluluğu, her şeyi etkiliyor.

Boşanma niyetiniz var mı? Eğer yoksa konuşup hislerinizi söyleyin. En başta şu tarz giyinirsiniz, gayet kapalı olduğu için sorun etmez belki. Ona da gösterin çok meraklıysa. Hâlâ kadınların erkekleri bir şeye İKNA etmek zorunda olduğu bir toplum olduğumuza inanamıyorum. Eşiniz size psikolojik şiddet uyguluyor, bunu bilin. Gerisi size kalmış.

Eklentiler

• 1e7f014f9a70f6d0e30b6e2f2d7ff7e8.jpg
    1e7f014f9a70f6d0e30b6e2f2d7ff7e8.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 126
  • 9efabbd46e56f07eff34ca2979fd5021.jpg
    9efabbd46e56f07eff34ca2979fd5021.jpg
    59,5 KB · Görüntüleme: 134
  • eed6ccc1fab07b0da31021fc10d09e53.jpg
    eed6ccc1fab07b0da31021fc10d09e53.jpg
    112,9 KB · Görüntüleme: 122
Hata sizde ama ben yine de size üzüldüm. Bir kadının fiziksel olarak rahat hissetmesi çok önemli, özgüveni mutluluğu, her şeyi etkiliyor.

Boşanma niyetiniz var mı? Eğer yoksa konuşup hislerinizi söyleyin. En başta şu tarz giyinirsiniz, gayet kapalı olduğu için sorun etmez belki. Ona da gösterin çok meraklıysa. Hâlâ kadınların erkekleri bir şeye İKNA etmek zorunda olduğu bir toplum olduğumuza inanamıyorum. Eşiniz size psikolojik şiddet uyguluyor, bunu bilin. Gerisi size kalmış.
Ay harikalar 😍

Kendi beş vakit namaz kılan, oruç tutan, dini hassasiyetleri olan birimi yoksa çevresi laf etmesin diye sadece tesettürümü önemsiyor?
Ailesi aşırı muhafazakar öyle yetişmiş çevresinde çoğunluk öyle..namazını bazen düzenli kılar bazen boslar şu an kılmıyor..orucunu tutar faizdi vs.dikkat eder alkol almaz..bunlar güzel şeyler ama onunla ilgili şeyler..baş örtü benimle ilgili kendi ibadetlerini yapsın banada uyarıda bulunsun ama beni zorlamasin😭

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X