Eşim Boğazımı sıktı nefessiz bıraktı! Ne yapayım yardım edin..

Bu yaşananları kendime yediremiyorum hala da inanamıyorum.. Çok şükür ki hiçbir konuda bir bağımlılığım yok istersem bırakırım ama henüz ayrılmak istemiyorum.. Tabi yüzünü bile görmek istemiyorum şuan ne yemeğini pişiriyorum ne başka birşey, uzun bir süre bu böyle gider gitsin de hiçbir şekilde muhattap olmak istemiyorum. Saçma bulabilirler ama yine de ayrılık için erken buluyorum. Şöyle erken, bir daha olur herşeyini yırtar kırar atar defederim geldiği yere, bir daha asla o duruma gelmezse ne ala gelirse artık içimdeki kırıntılar da biter. Ben kimsenin kahrını çekmeye doğmadım, mutsuz olmak için yaşamıyorum evlenmedim. Ne yapayım ona da acıyorum senin de dediğim gibi ben çektirdim ona resmen, her gün tartışma konusu çıkardım küçük şeylerden o alttan aldı hep.. Ama doğru mu yaptığı asla, bir daha şiddet uygularsa biter. Beni daha çok anlayacağınızı düşündüğüm için size cevap verdim..
Koşarak arkana bakmadan kaçman gerekirken bir sonraki şiddeti bekliyorsun. Üstelik "ona acıyorum ben çektirdim ona" diyorsun.
Bence asıl kendine biraz acısan keşke. Yaşadıklarını neden kendine reva görüyorsun, kim bunu hak eder ki Allah aşkına? Bu kadar mı değersiz senin canın? Hem neden güveniyorsun eşine ve bi şans daha verip sıradaki şiddeti bekliyorsun? Hani ben güvenecek bi sebep göremiyorum. Öfke anında eşini neredeyse öldürecek kadar kontrolünü kaybeden birine nasıl güvenebilirsin bir daha?
Her problemde bi şans daha verilmez, bazı şeyler geri dönüşümsüzdür ve şiddet de bunlardan biri. Hani gururuna yediremeyip çıkmıyorsun o evden bu bi yana dursun onu geçtim de, senin o evde can güvenliğin bile yok.

Bu yaşananları kendime yediremiyorum hala da inanamıyorum.. Çok şükür ki hiçbir konuda bir bağımlılığım yok istersem bırakırım ama henüz ayrılmak istemiyorum.. Tabi yüzünü bile görmek istemiyorum şuan ne yemeğini pişiriyorum ne başka birşey, uzun bir süre bu böyle gider gitsin de hiçbir şekilde muhattap olmak istemiyorum. Saçma bulabilirler ama yine de ayrılık için erken buluyorum. Şöyle erken, bir daha olur herşeyini yırtar kırar atar defederim geldiği yere, bir daha asla o duruma gelmezse ne ala gelirse artık içimdeki kırıntılar da biter. Ben kimsenin kahrını çekmeye doğmadım, mutsuz olmak için yaşamıyorum evlenmedim. Ne yapayım ona da acıyorum senin de dediğim gibi ben çektirdim ona resmen, her gün tartışma konusu çıkardım küçük şeylerden o alttan aldı hep.. Ama doğru mu yaptığı asla, bir daha şiddet uygularsa biter. Beni daha çok anlayacağınızı düşündüğüm için size cevap verdim..
Sizi gerçekten çok ama çok iyi anlıyorum. Cok tartıştık bizde hep küçük şeylerden sebep hep ben oldum cnku canim sıkıldığı an kocama sardım. Sizin paylaşımınızi okurken sanki ben yaşamış gibi oldum elim ayağım buz kesti yorumsuz kalamadim. Bizler mutsuz olmak icin evlenmedik sevdiğimizle bir omur mutlu bir yaşam sürmek icin aile olmak icin evlendik kimsenin kahrını çekmek zorunda değilsin. Ayrılıp ayrılmamak size kalmış, iyice pişman ettirin ki bi daha size dokunamasin lutfen hayatınızı mahvetmeyin. Sizden özür diledi mi gerci bunun özrü olamaz ama .. ne diyelim ki

Sizi gerçekten çok ama çok iyi anlıyorum. Cok tartıştık bizde hep küçük şeylerden sebep hep ben oldum cnku canim sıkıldığı an kocama sardım. Sizin paylaşımınızi okurken sanki ben yaşamış gibi oldum elim ayağım buz kesti yorumsuz kalamadim. Bizler mutsuz olmak icin evlenmedik sevdiğimizle bir omur mutlu bir yaşam sürmek icin aile olmak icin evlendik kimsenin kahrını çekmek zorunda değilsin. Ayrılıp ayrılmamak size kalmış, iyice pişman ettirin ki bi daha size dokunamasin lutfen hayatınızı mahvetmeyin. Sizden özür diledi mi gerci bunun özrü olamaz ama .. ne diyelim ki

Dilemedi. Bende yüzüne dahi bakmıyorum. Bi kaç güne yalvarır da ne işe yarar.. Geri alamıyoruz ki Zamanı.. Salakça gelecek ama güç gösterisi yapmak için yaptığını düşünüyorum.. Adam değilsin felan dedikten sonra oldu bu. Ama mazeret asla değil. Son kez deneyecem, tabi benim tarafından hiçbir sıcaklık yakınlık göremeyecek sadece aynı evde duracam. Bir daha en ufak birşey olsa dahi annem gilin evine gidip bitirecem inşallah.. Size bir sorum olacak, siz ve kocanız ne yapıyor peki tartışma anında? Nasıl yatışıyor? Hep siz mi o ortamdan ayrılıyorsunuz? Almanya'da yaşamaktan dolayı gelen probleminizin zamanla düzeleceğine, buralara alışacağınıza inanıyor musunuz?

Dilemedi. Bende yüzüne dahi bakmıyorum. Bi kaç güne yalvarır da ne işe yarar.. Geri alamıyoruz ki Zamanı.. Salakça gelecek ama güç gösterisi yapmak için yaptığını düşünüyorum.. Adam değilsin felan dedikten sonra oldu bu. Ama mazeret asla değil. Son kez deneyecem, tabi benim tarafından hiçbir sıcaklık yakınlık göremeyecek sadece aynı evde duracam. Bir daha en ufak birşey olsa dahi annem gilin evine gidip bitirecem inşallah.. Size bir sorum olacak, siz ve kocanız ne yapıyor peki tartışma anında? Nasıl yatışıyor? Hep siz mi o ortamdan ayrılıyorsunuz? Almanya'da yaşamaktan dolayı gelen probleminizin zamanla düzeleceğine, buralara alışacağınıza inanıyor musunuz?
Nasıl bi piskinlik bu canim yaa . Güç gösterisi erkekler bu soZleri kesinlikle kaldıramaz ayni sizin söylediğiniz gibi bende eşime tartışma esnasında söyledim hatta en hassas olduğu seyleri bile söyledim eşim duvarı yumruklayıp tekmeledi. Ama bana zarar vermedi kesinlikle. Yakınlık gösterme cok affedersiniz de böylesinin özürü kabahatinden büyük olur. Normal olarak ses yukseliyor ben genelde damarına basmayı başarınca is çığrından çıkıyor sözlü tartışma olarak devam ediyor. Cok ciddi konular olmadıgından 1 saate ortam yumuşuyor ben cok sulugozum eşim dayanamaz gelir yine sarar beni suçlu olsamda tabii herzaman degil. Bende cok küs kalmaya dayanamam özür dilerim sararım kendisini,ortamı terk eden ben olurum odaya çekilirim ama içim içimi yer bian önce barışmak icin. Canim ben inanıyorum burada yaşamaya alışacağım eşim bana cok destek oluyor o benim ailem oldu artık annem gili ne kadar özlesem de onsuz gidemem bile izine. Dili evde öğreniyorum şuan kursa gidemiyorum maddi yönden gitsem kursa daha fazla uyum sağlayabileceğime alisacagima inanıyorum

İyi tarafı ne bu adamın, kedilere süt mü veriyor ?
Yoksa bacaklarınız sallanıp çırpınırken boğazınızı bırakması mı onu iyi yapıyor ?

Bence ikinizde normal değilsiniz
Adam sana iyi enjekte etmiş 'senin yüzüznden' algısını

İyi geceler hanımlar..
Neredeyse bir senelik evliyim, ve eşimle sürekli büyük küçük kavgamız oldu şimdiye kadar hele ki tüm özel günlerimizde nikah düğün gibi (çoğu benim yüzümden oldu). Ben 23 yaşındayım, eşim 27.
Ben almanyada yaşıyorum eşim Türkiye'den geldi buraya, bir sürü sıkıntısı var bundan dolayı dili öğrenme, yeni ortamlara girme, işe Başlama gibi üstüne bide ailesinin Özlemi, yalnız kalınmışlık hissi ve fesat akrabalar.. Bir de bir sürü boş konuşan insanlar oluyor etrafımızda ( ben çalıştığım o da henüz çalışmayıp dil kursuna gittiği için ). Yani bir sürü baştan can sıkıcı olaylar. Bu sorunlarla zaten mutluluğa 1-0 geride başlıyoruz ve bu olumsuzlukları beraber bir şekilde yenmeye çalışıyoruz. Haliyle kavga çok, tahammül hoşgörü azalabiliyor maalesef. Eşim normalde çok iyi kalpli, sabırlı, anlayışlı ve beni kendinden çok düşünen bir insan, bende yavaş yavaş evliliğe iki kişilik hayata alışmaya çalışıyorum. Kavgaların çoğu fevri konuşmalarımdan veya onu kendim kadar düşünmediğimden çıkıyor biliyorum. Sürekli başka şeylerden bahsediyoruz ve bi şekilde kavga çıkıyor çok gereksiz şeyler için. Farkındayız ama o yükseliyor ağır konuşuyor hakaretler suçlamalarda bulunuyor, bende susmuyorum yükseliyorum. İlk Zamanlar bana ağır konuştuğunda ilk tokadı ben atmıştım, o da Tokatla cevap verdi. Derken fiziksel şiddet az da olsa iki tarafta da arttı, en son dün yine vurdu ve sonunda öldüreyim mi seni diye Boğazımı sıktı kaç saniye nefessiz kaldığımı hatırlamıyorum bıraktığında ayaklarımın sallandığını şuurumun bi an gittiğini farkettim. Böyle şeyler asla ve asla beklemiyordum ondan! O da beklemiyordu. Şok oldum sonunda ilk defa annem gile gittim tabi anlatmadım herşeyi sadece kavga ettik dedim, annem bunları bilmiyor tabi geri geldim konuşmuyoruz şuan, muhattap olmak istemiyorum henüz. Nasıl kalıcı çözüleceğini ne yapacağımı bilmiyorum. Onu çileden çıkaran ben olduğumu biliyorum, kendi sıkıntılarını da biliyorum. Hatalarımızı da.. Ama böyle olmaması lazım.. Başka bir şekilde çözülebilir, yaşanabilir evliliğimiz.. Lütfen bana akıl verin, bi rayına oturttummu iyi gideceğine inanıyorum çünkü, hele başta saydığım dertlerimiz de azalınca.. Sevgiler
Ikinizde bunalmissiniz vede kavgalar şiddete dönüşmüş ne senin ne onun siddete basvuaniz evliliginizi zedeler bazı sıkıntıları niz var ama elele verip ustesinden gelmek yerine bir birinizi yemissiniz herkesin hayatında inişli çıkışlı donemleri olmuştur onemli olan evlilikde sevgi saygıyı kaybetmemek 8 yıllık evliyim 2 çocuğum var yeri geldi bez alamadığım çocuğuma süt alamadığım zamanlarım oldu ama eşim issizde kaldı ve çocuğum vardı sorumlulugumuz vardı yinede birbirimizi ezip incitmedik allahda yolumuzu açtı çok şükür su an çok çok Iyiyiz sende eşine destek ol devam etmek istiyorsan yeni bir sayfa açın ve bu sayfada şiddet olmasın asla

Sana tavsiyem biraz dilini tut..! Adamin damarina basma... bi donem boyle dene üstüne gitme tatli dille konuş.. bakbakalim karsiligi nasil olacak.. egerki bu iyi davranislarinizin karsiligini bulamassaniz o zaman baska caresine bakarsiniz.. simdilil kirginsiniz haklisiniz oncelikle ciddi bi sekilde ikaz edin tekrari olursa sonu kötü biter diye tehdit edin... yanliz şöyle düşündümde ben kocamin adamligina laf etsem heralde ölmeden bogazimi birakmazdi ki... kendisi cok iyi ve mulayim bi adamdir yani kadinda biraz susmayi bilecek.. bak 9 yillik evliyim bizimde cok inisli çıkışlı kavgalarimiz kusluklerimiz oldu... sonra anladimki bu kavgalr insani mutsuz etmekten evliligi yipratmaktan baska hic birseye sonuc vermiyor .. ve gerktigi yerde susmasini biliyorum alttan almasini biliyorum ve cok şükür hersey yoluna girdi daha mutluyum... ve bunu yapamayan arkadslarimin evliligini görüyorum gercekten yazik..! Diyorum ... bence sizde bi alttan alamayi deneyin biraz uysal olun destek olun ve esinizin orda olmasi icin sebep olun yani... sizin icin hayırlısı...

İyi geceler hanımlar..
Neredeyse bir senelik evliyim, ve eşimle sürekli büyük küçük kavgamız oldu şimdiye kadar hele ki tüm özel günlerimizde nikah düğün gibi (çoğu benim yüzümden oldu). Ben 23 yaşındayım, eşim 27.
Ben almanyada yaşıyorum eşim Türkiye'den geldi buraya, bir sürü sıkıntısı var bundan dolayı dili öğrenme, yeni ortamlara girme, işe Başlama gibi üstüne bide ailesinin Özlemi, yalnız kalınmışlık hissi ve fesat akrabalar.. Bir de bir sürü boş konuşan insanlar oluyor etrafımızda ( ben çalıştığım o da henüz çalışmayıp dil kursuna gittiği için ). Yani bir sürü baştan can sıkıcı olaylar. Bu sorunlarla zaten mutluluğa 1-0 geride başlıyoruz ve bu olumsuzlukları beraber bir şekilde yenmeye çalışıyoruz. Haliyle kavga çok, tahammül hoşgörü azalabiliyor maalesef. Eşim normalde çok iyi kalpli, sabırlı, anlayışlı ve beni kendinden çok düşünen bir insan, bende yavaş yavaş evliliğe iki kişilik hayata alışmaya çalışıyorum. Kavgaların çoğu fevri konuşmalarımdan veya onu kendim kadar düşünmediğimden çıkıyor biliyorum. Sürekli başka şeylerden bahsediyoruz ve bi şekilde kavga çıkıyor çok gereksiz şeyler için. Farkındayız ama o yükseliyor ağır konuşuyor hakaretler suçlamalarda bulunuyor, bende susmuyorum yükseliyorum. İlk Zamanlar bana ağır konuştuğunda ilk tokadı ben atmıştım, o da Tokatla cevap verdi. Derken fiziksel şiddet az da olsa iki tarafta da arttı, en son dün yine vurdu ve sonunda öldüreyim mi seni diye Boğazımı sıktı kaç saniye nefessiz kaldığımı hatırlamıyorum bıraktığında ayaklarımın sallandığını şuurumun bi an gittiğini farkettim. Böyle şeyler asla ve asla beklemiyordum ondan! O da beklemiyordu. Şok oldum sonunda ilk defa annem gile gittim tabi anlatmadım herşeyi sadece kavga ettik dedim, annem bunları bilmiyor tabi geri geldim konuşmuyoruz şuan, muhattap olmak istemiyorum henüz. Nasıl kalıcı çözüleceğini ne yapacağımı bilmiyorum. Onu çileden çıkaran ben olduğumu biliyorum, kendi sıkıntılarını da biliyorum. Hatalarımızı da.. Ama böyle olmaması lazım.. Başka bir şekilde çözülebilir, yaşanabilir evliliğimiz.. Lütfen bana akıl verin, bi rayına oturttummu iyi gideceğine inanıyorum çünkü, hele başta saydığım dertlerimiz de azalınca.. Sevgiler
Oturup once kendinizde arayacaksiniz hatayi. Adam iyice cileden cikmis belli ki.

Boğazının sıkılmasını hakedecek kadar ne yapmış olabilirsin ki eşine? O kadar normalleştirmeye çalışıyorsun şu yazdıklarınla, sanki boğazını sıkmamış da yanağına fiske atmış..

Gelecek sefere eşinin hangi şiddetvari hareketinin senin eve terk etmene yeterli geleceğini hangi sağlıklı kafayla nasıl karar vereceksin bilemiyorum.. "Bu seferki acımadı ki sayılmaz zaten" mi diyeceksin kendi kendine? Şimdi gitmeye korkuyorsun bundan sonra da kusura bakma korkuyor olacaksın.. Böyle evlilik de olmaz olsun.. Eşin seni sevmiyor, seninle de sırf yurtdışına çıkabilmek için evlenmiş olabilir mi, hiç düşündün mü?

Evliliğin ne olduğunu idrak edemeyen insanlar evlenmemeli.. Psikolojik olarak hazır olmayan evlenmesin.. Evlilik yaşı 30 dan önce olmasın.. Kadın dayak yemeye meyilli olup sonradan kocişim de kocişim diyebilecek potansiyeldeyse evlenmesin.. Adam şiddete meyilliyse evlenmesin.. Evlenmeyin arkadaşım.. Evlilik aynı yatağı rahatça paylaşmak için yapılan bir iş sözleşmesi değil.. Hayatı paylaşırsın evlenince.. Dayak yiyip beynini ezdirtmezsin.. Boğazını sıktırtmazsın..

İlk tokadı atmasaydın keşke,
Ona o fırsatı sen vermişsin,
Önüne gecmedikce daha cok sıkar o bogazını,
İlk tokadı sen attıgın için her halükarda suclusun,
Karsına al oturun konusun ve saygıyla devam edin yok olmuyorsada boşanın yani..

Siz sanıyor musunuz ki eşini öldüren adamların hepsi bunu günler önceden planlıyor ? Bazı şeyler anlıktır hanımefendi . Daha 1 yılda bogazınıza basılıyor . Umarım 5 yıla kalmadan bir cinnet haberi 3. Sayfaya düşmezsiniz

Kadına şiddeti asla ama asla onaylamıyorum kesinlikle boşanma sebebi bunun altını çiziyorum yaptığı hiçbirşekilde savunulamaz siz onu çileden dahi çıkarmış olsanız bile. Ben dizide hatalı görüyorum şiddet fırsatını ona siz vermişsiniz ona el uzatarak o kapıyı siz açmışsınız zaten. Ayrıca kavgalardan birinden biri susmalı bu gerçeği biliyorsunuz ama uygulamıyorsunuz.hiçbirşey yapamıyorsanız çıkın kavga anında kendinizi dışarıya bahçe sokağa şartlara göre biryere çıkın işte eşiniz yada siz bazı şeyler alışkanlık oluyor maalesef kavga anında ya susmayı karşılıklı deneyeceksiniz yada şiddet eğilimine yine başvuracak eşiniz yada siz şiddet konusunda babam bile yapsa nefret edeceğim net bir konu benim için. Boşanın diyemem kolay değil bir yuvanın dağılması sonnbir şansın verin eşinize ve kendinize sizde eşiniz kadar suçlusunuz inandırlar verdiğiniz için ilk hamleyi yaparak

Seni oldureyimmi demis ve denemis bundan korkunc ve kotu daha ne olabilirki? Esiniz sizi oldurmek istemis bunun farkindamisiniz? Herkes kotu seyler yasiyor kavga yapiyor, esya kiriyor ama seni oldurimmi diye bogazina sarilan piskopata bagliyan azdir. Boyle bir sahisla cocuk yapmayin sakin! Boyle seyleri birde cocuklariniza yasatmayin. Esiniz neden boyle birsey yapti nededinde yapti diyenleride hic anlamiyorum. Nerderse desin naparsa yapsin, olmuyorsa bosanirlar. Zaten bu mantik yuzune kadin cinayetleri cogaldikca cogaliyor...

Şiddet şiddeti doğurur.
Malesef sonu pek iyi değil.
Ya ölseydiniz? Ölebilirdiniz biliyorsunuz değil mi?
Yazık. Gerçekten içler acısı.

X