Eşim Boğazımı sıktı nefessiz bıraktı! Ne yapayım yardım edin..

İyi geceler hanımlar..
Neredeyse bir senelik evliyim, ve eşimle sürekli büyük küçük kavgamız oldu şimdiye kadar hele ki tüm özel günlerimizde nikah düğün gibi (çoğu benim yüzümden oldu). Ben 23 yaşındayım, eşim 27.
Ben almanyada yaşıyorum eşim Türkiye'den geldi buraya, bir sürü sıkıntısı var bundan dolayı dili öğrenme, yeni ortamlara girme, işe Başlama gibi üstüne bide ailesinin Özlemi, yalnız kalınmışlık hissi ve fesat akrabalar.. Bir de bir sürü boş konuşan insanlar oluyor etrafımızda ( ben çalıştığım o da henüz çalışmayıp dil kursuna gittiği için ). Yani bir sürü baştan can sıkıcı olaylar. Bu sorunlarla zaten mutluluğa 1-0 geride başlıyoruz ve bu olumsuzlukları beraber bir şekilde yenmeye çalışıyoruz. Haliyle kavga çok, tahammül hoşgörü azalabiliyor maalesef. Eşim normalde çok iyi kalpli, sabırlı, anlayışlı ve beni kendinden çok düşünen bir insan, bende yavaş yavaş evliliğe iki kişilik hayata alışmaya çalışıyorum. Kavgaların çoğu fevri konuşmalarımdan veya onu kendim kadar düşünmediğimden çıkıyor biliyorum. Sürekli başka şeylerden bahsediyoruz ve bi şekilde kavga çıkıyor çok gereksiz şeyler için. Farkındayız ama o yükseliyor ağır konuşuyor hakaretler suçlamalarda bulunuyor, bende susmuyorum yükseliyorum. İlk Zamanlar bana ağır konuştuğunda ilk tokadı ben atmıştım, o da Tokatla cevap verdi. Derken fiziksel şiddet az da olsa iki tarafta da arttı, en son dün yine vurdu ve sonunda öldüreyim mi seni diye Boğazımı sıktı kaç saniye nefessiz kaldığımı hatırlamıyorum bıraktığında ayaklarımın sallandığını şuurumun bi an gittiğini farkettim. Böyle şeyler asla ve asla beklemiyordum ondan! O da beklemiyordu. Şok oldum sonunda ilk defa annem gile gittim tabi anlatmadım herşeyi sadece kavga ettik dedim, annem bunları bilmiyor tabi geri geldim konuşmuyoruz şuan, muhattap olmak istemiyorum henüz. Nasıl kalıcı çözüleceğini ne yapacağımı bilmiyorum. Onu çileden çıkaran ben olduğumu biliyorum, kendi sıkıntılarını da biliyorum. Hatalarımızı da.. Ama böyle olmaması lazım.. Başka bir şekilde çözülebilir, yaşanabilir evliliğimiz.. Lütfen bana akıl verin, bi rayına oturttummu iyi gideceğine inanıyorum çünkü, hele başta saydığım dertlerimiz de azalınca.. Sevgiler
bızım kadınlarımız ne kadar cefakar ki
turkıyeden nıce gıden yol iz dil bilmeyen sabah kocası evde bırakıp ıse gıdıp aksama kadar yapayalnız kalıp dıl bılmedıgı ıcın belkı sokağa bıle çıkamayan kadınlarımız olmustur daha başka kım bılır ne sıkıntılar cekmıslerdır yınede yınede yuvalarına eslerıne sarılmışlardır
ama ya eşin olacak haysıyetsız
sankı bu tek o gurbete gıtmıs
onun sıkıntısını sızden çıkarıyor madem otursaymış oturduğu yerde
bı gün elinde kalırsın sana söyleyim

Onu anladım da hayırdır neden hoşunuza gitti bana öl demesi ?
adamin yaptigi sizin tepkiniz bu sonuca cikariyorda ondan
yoksa ister herkesin kendi tercihi karisamayiz yani
ama siz bana yinede boyle cikismayin bence
cok siki bir kadin haklari takipcisiyimdir
senden daha cok senin hakkini savunurum ama an gelir kocamdir severdr doverde dersin yari yolda birakirsin beni tecrube ile sabittir
yinede sakin olmakta fayda var bir abla tavsiyesi buraya da zaten abla tavsiyesi almak icin konu acmadin mi
herkes seni memnun edecek cevaplar vermek zorunda degil
elestiriye tahammulun kalmamis senin

Çocuk yok değil mi?
Neden çektiğinizi anlayamadım böyle bir durumu? Hani bazı kadınlar çocuk için diyor benim çocuğum yok onu anlamıyorum ama makul herkes dediği için peki siz niye çekiyorsunuz?? Hiçbir elde tutulur yanı yok neredeyse ölecekmişsiniz....

İyi geceler hanımlar..
Neredeyse bir senelik evliyim, ve eşimle sürekli büyük küçük kavgamız oldu şimdiye kadar hele ki tüm özel günlerimizde nikah düğün gibi (çoğu benim yüzümden oldu). Ben 23 yaşındayım, eşim 27.
Ben almanyada yaşıyorum eşim Türkiye'den geldi buraya, bir sürü sıkıntısı var bundan dolayı dili öğrenme, yeni ortamlara girme, işe Başlama gibi üstüne bide ailesinin Özlemi, yalnız kalınmışlık hissi ve fesat akrabalar.. Bir de bir sürü boş konuşan insanlar oluyor etrafımızda ( ben çalıştığım o da henüz çalışmayıp dil kursuna gittiği için ). Yani bir sürü baştan can sıkıcı olaylar. Bu sorunlarla zaten mutluluğa 1-0 geride başlıyoruz ve bu olumsuzlukları beraber bir şekilde yenmeye çalışıyoruz. Haliyle kavga çok, tahammül hoşgörü azalabiliyor maalesef. Eşim normalde çok iyi kalpli, sabırlı, anlayışlı ve beni kendinden çok düşünen bir insan, bende yavaş yavaş evliliğe iki kişilik hayata alışmaya çalışıyorum. Kavgaların çoğu fevri konuşmalarımdan veya onu kendim kadar düşünmediğimden çıkıyor biliyorum. Sürekli başka şeylerden bahsediyoruz ve bi şekilde kavga çıkıyor çok gereksiz şeyler için. Farkındayız ama o yükseliyor ağır konuşuyor hakaretler suçlamalarda bulunuyor, bende susmuyorum yükseliyorum. İlk Zamanlar bana ağır konuştuğunda ilk tokadı ben atmıştım, o da Tokatla cevap verdi. Derken fiziksel şiddet az da olsa iki tarafta da arttı, en son dün yine vurdu ve sonunda öldüreyim mi seni diye Boğazımı sıktı kaç saniye nefessiz kaldığımı hatırlamıyorum bıraktığında ayaklarımın sallandığını şuurumun bi an gittiğini farkettim. Böyle şeyler asla ve asla beklemiyordum ondan! O da beklemiyordu. Şok oldum sonunda ilk defa annem gile gittim tabi anlatmadım herşeyi sadece kavga ettik dedim, annem bunları bilmiyor tabi geri geldim konuşmuyoruz şuan, muhattap olmak istemiyorum henüz. Nasıl kalıcı çözüleceğini ne yapacağımı bilmiyorum. Onu çileden çıkaran ben olduğumu biliyorum, kendi sıkıntılarını da biliyorum. Hatalarımızı da.. Ama böyle olmaması lazım.. Başka bir şekilde çözülebilir, yaşanabilir evliliğimiz.. Lütfen bana akıl verin, bi rayına oturttummu iyi gideceğine inanıyorum çünkü, hele başta saydığım dertlerimiz de azalınca.. Sevgiler
Almanya ya geleli 14 ay oldu bende ve eşimde 23 yaşındayız ve eşinizi sizi gayet iyi anlayabiliyorum ben bi bayan olarak kendimi burada o kadar yalnız hissediyorum ki anlatamam. Aile ozlemi de cabası eşimin anne babası hariç diğer akrabalarla aramız yok bayramdan bayrama gorusurz. Sizin üzerinizde de yük var evin geçimi, ki bi bayan olarak çalışip evi geçindirmek kolay değildir, dil öğrenmek zaten zor . Bizde cok tartıştık sıkıntıdan eşimle uğraşırdım onun hassas olduğu konularda yüklenirdim ona hata hep Bndeydi gerçekten ama cok sükür bu noktaya gelmedik , Erkekler daha tahammülsüz eşinizin yaptığı kesinlikle ört pas edilemeyecek hazmedilemeyecek kadar büyük bisey bu konuda sert durun, sizi resmen nefessiz bırakmış Canilik senin o evde durman bile yanlış !! Gönder gitsin Geldiği yere şikayetçi ol, Almanya da yaşayan biri olarak kadın haklarını benden cok daha iyi biliyorsunuzdur, bi daha ki sefere daha kötüsünü yapmayacağı ne belli

Çocuk yok değil mi?
Neden çektiğinizi anlayamadım böyle bir durumu? Hani bazı kadınlar çocuk için diyor benim çocuğum yok onu anlamıyorum ama makul herkes dediği için peki siz niye çekiyorsunuz?? Hiçbir elde tutulur yanı yok neredeyse ölecekmişsiniz....
cok yakin zamanda birde kendi icin oldugunu savundugu birde cocuk yapar o zaman izle iste olayi

Ya canım nefessiz kaldım diyorsun gerçekten durum vahim.Bikere bunu yapabilme eğilimi var haberin olsun.daha ileriye de gidebilir.oldurme teşebbüsüne götüren sebep neydi onu anlayamadım.psikolojisi bozulmuş bı psikiyatriye mı gotursen.Bak görürsen diyorum kendi gidemez çünkü.aslinda onun yasadiklarida çok zor.ama turkiyeden yurt dışında giden tek kişi o değil.bira sabretmeli.

Adam sizi nerdeyse öldürüyor ve siz hala çok iyi kalpli çok iyi biri diye konuşuyorsunuz ve hataları onda değil de kendinizde arıyorsunuz.
Şu an ne dememizi bekliyorsunuz?
'Erkektir yapar hadi sen özür dile kapansın olay' bunu mu? Siz barışmak için çocukta yaparsınız, o zihniyettesiniz. Pes gerçekten pes.

Yurt dışında yaşamayı istiyorsa kurstu , dildi bilmem neydi onları goze alacakti... yok sıkıntıymis stresmis , sizin yaptığınız içinde geçerli şiddetin bahanesi yok

Bana kalırsa siz kadın haklarini da savunmayın, kimseye ablalık yapip tavsiye vermeye de kalkmayin.
Gercekten o kadar iyi kapli iseniz, derdini paylaşmış birine böyle negatif ve itici cümleler kurmamakla işe baslayabilirsiniz.
Bir insana öl demek komik degildir.

boşan.

benim erkek arkadaşım (sevgilim değil arkadaş) şaka yapmıştım sinirlendi boğazımı sıktı. bir daha onla görüşmedim.

sonra duydum psikiyatri koğuşuna yatmış. olmaz olsun böyle insanlar.

bazen yalnızlık daha güzel. valla bak

Düşünüyorum da kavga etsem, birime sinirlensem, çok damarıma basılsa, o gün her şey kötü gitmiş olsa, bütün paramı kaybetsem, aldatıldığını öğrensem vs.. aklıma bir insanın bogazını sıkmak gelmez.
Hiç birini tasvip etmiyorum ama insanlıktan çıktığım bir anı hayal ederek yazıyorum,
Belki vurmaya çalışırım, belki bir tokat atarım, hadi kendimi çok kaybettim üstüne bir şey fırlatırım ama nefessiz bırakacak kadar bogazını sıkmak nedir?

Düşünüyorum da kavga etsem, birime sinirlensem, çok damarıma basılsa, o gün her şey kötü gitmiş olsa, bütün paramı kaybetsem, aldatıldığını öğrensem vs.. aklıma bir insanın bogazını sıkmak gelmez.
Hiç birini tasvip etmiyorum ama insanlıktan çıktığım bir anı hayal ederek yazıyorum,
Belki vurmaya çalışırım, belki bir tokat atarım, hadi kendimi çok kaybettim üstüne bir şey fırlatırım ama nefessiz bırakacak kadar bogazını sıkmak nedir?

ben bu hallerdeyim işsizim parasızım aldatıldım ayrıldım uykusuzum sürekli ve üzerime yürüyen küfür eden hakaret eden ablama cevap bile vermeden çantamı alıp çıktım evden. en fazla ittirmişimdir çekil git diye ya da kolunu çekiştiririm. ama artık onu da yapmıyorum dengesini kaybeder falan diye.

yani hiçbir şey şiddetin bahanesi olamaz. bunu rahatlıkla söyleyebilirin.

Vala onu bunu bilmem de gecinemeyen ayrılsin efendim. Dün eşim işten geldi yorgun argin dışarı bile cikamadik derken komşu kavga etmişler anlasamiyorlar ama bosanmiyorlar da .e kız dayak yemiş eşi ise gitmiş haberimiz oldu bi şekilde nasıl bırakalım onu o halde .ambulans cagirdim ama kız ayrılmak istemiyor sadece ailesinin yanına gidip bişeylerin duzelmesini bekliyor. Adam istemiyor ama o da dava falam açmıyor .üst düzeyde insanalr bu bahsettiklerim cahil de değiller çocuk da değiller .helali hoş olsun ama anlasamiyorlar şiddet var diye dün bayram falan hak getire.baska arkadaş yanında gitti onu çocuklar ağlayarak kaldı kendi çocuğu anne diye sürekli ağladı. Artık başkalarının da huzuru kaçıyor .şimdi siz ailenize söylemeyin istediğiniz kadar yakındır onlar da duyar herkes duyar bir süre sonra ya geçineceksin ya ayrilacaksin. Şiddete kesinlikle karşıyım esin hata etmiş ama sen de bir okadar körükledigin iicn hatalisin. Ya karşılıklı Özür dileyip birdaha yapmayın yada ayrılın birbirinizi rahat bırakın efendim herkes sorun yaşıyor ama birbirimizi yemiyoruz çözüm bulmaya çalışıyoruz

Bana kalırsa siz kadın haklarini da savunmayın, kimseye ablalık yapip tavsiye vermeye de kalkmayin.
Gercekten o kadar iyi kapli iseniz, derdini paylaşmış birine böyle negatif ve itici cümleler kurmamakla işe baslayabilirsiniz.
Bir insana öl demek komik degildir.
komik demedim nasil vardiniz boyle bir yargiya
herkesin kalbini iyi bilir
allaha emanet olun

Bir tokadın dahi affettikten sonra devamının geldiğini görüyorum kaldı ki boğaz sıkmak. Korkutmak gibi olacak biraz ama öldürülen kadınların başlarda öldüresiye şiddet gördüğünü biliniz. Gayet korkulası bir durum, kavgada boğaz sıkan bir adamın "Ama şöyle iyi böyle iyi" diye övülecek bir tarafı yok üzgünüm. O kadar iyi olsa sizi öldürmeye teşebbüs etmez.

Almanya'daymışsınız, polise bu durumu anlatsanız iyi bir yaptırım uygulanması ve boşanmanız için yeter de artar. Türkiyedeki gibi her biri adeta bir evlilik terapisti olan polislerimiz tarafından barışmaya zorlanmazsınız. Bir dahaki sefere nefessiz bırakmada başarılı olsun istemiyorsanız canınızı kurtarın. Gayet ciddiyim.

Sonuna kadar okuyamadim. Zaten girisinde esinin bu yaptiklarina kendin kulp takmissin. Aslinda sen de biliyorsun bunlarin bahane olmadigini , kendi icinde onu affetmeye calisiyorsun bu nedenle de hafifletici sebepler ariyorsun. Bosanmalisin , esin öldürür seni yoksa. Siddetin dozu artmis yavas yavas, bir sonraki asama bicaklama olur Allah korusun.

Biraz daha deneyin ikinci kez olursa boşan çekme . Söyle bit kez daha şans verıyorum de . Dünyaya bi kez gelıyoruz neden bu kadar çile

X