Eşim bitcoin oynuyor

Kumar oynuyor. Binlerce borcun altına girmiş. Engel olamıyor.

Tedavi olmazsa bosanacaginizi söyleyin.
Sarılmakla destek olmakla yenemez. Aksine yine yapar.

Arkadaslar yorumlar icin tesekkur ediyorum. Suan severken ayrilmam cok zor o yuzden son bir sans taniyacagim esime. o uyurken kartlarini aldim.kredi kartlarini kirdim bi guzel. Maas kartinda bende duracak. Telefonundaki internet bankaciliklarinin sifrelerini degistirdim kendi telefonuma aktardim. Neyse uyandi geldi tepkili konustum. Kirdigim kartlari gosterdim sok oldu niye yaptin dedi. Artik kredi karti yok tum hesaplarini da aldim dedim. Paranin kontrolu bende dedim. Bitcoinde kalan parayi cekceksin hesaba yatircaz dedim. Ilk basta biraz bozuldu ama sonra kuzu kuzu yapti. Sen bu evliligi kurtarmak istiyor musun ben seni seviyorum sevmesem cekip gitmistim ama ben gidersem seni kimse bu illetten kurtaramaz evine haciz gelmis dul ve bitik biri olarak mahfolursun dedim. Evliligimize son bir sans veriyorum bi daha herhangi bir sans oyunu borsa vs yok dedim. Tamam dedi. Psikologtan da randevu aldim gideceksin dedim. Tamam dedi. Ben bi hata yaptim anlik hirsima yenildim dedi. Ben de sen normalde boyle biri degilsin icine bir anlik seytan giriyor gozun o an kimseyi gormuyor dedim. Cunku zitlasip asagilaginca inat yapar inadina kazanayim herkese gostereyim diye dusunur o yuzden ona hem destek ciktim hem de sikistirdim. Cocuk da yapmicam kesinlikle dedim. Cocuk istesen ameliyat parasini bitirmezdin dedim. Baya bi konustuk anlayacaginiz ama isi sıkı tutacağım bundan sonra. Kredi çekmek ne kadar kolay diyenler olmuş eşimin şimdiye kadar hep kredi borçlarını düzgün ödediği için maaşı da iyi olduğundan bankalar çok yüksek kredi veriyorlar allahtan o kadar yüksek değil. Şimdilik bir sene dişimizi sıkacağız. Artık babası da yardım eder bu kredi kartlarını kapatacağız. Krediler 3yık daha devam ediyor maaştan çekiliyor. Onlar bitince rahata ereriz umarım. Herkes çok sağolsun destek oldu buraya yazmak. Boşan demek kolay ama ailemle ayrı şehirlerdeyiz ben öğretmenim ama atanamadığım için asgari ücretle çalışıyorum. Kafama göre evden çekip gitsem param aparta bile yetmez :/ hem de eşimle uzun süredir beraberiz onu gerçekten seviyorum. Elimden geleni yapayım temkinlerimi aldım şimdilik tedavisine de devam edeceğiz. Baktım olmuyor o zaman yoluma bakarım.

Hayatımda enbüyük pişmanlığım bitcoin almayışımdır

2013 yılında 23 liralardayken bu yıl 60bin liraya kadar dayandı dehşet bi kazanç bu 2600 kat arttı

Elinizde nekadar bitcoin varsa okadar paranız var 60bin eridi yok oldu gibi anlatmışsınız azalır ama kaybolmaz

Akıllıdır demişsiniz ya hani istemsiz güldüm.
Bu durumun içindeki heriflerin tam anlamıyla aptal olduğunu düşünüyorum.
Bu sebeple saygı duyamıyorum.
Tuzu kuru konuşan tiplerden de değilim.
Acı acı tecrübelemiş biri olarak hissettiklerim bunlar.

Bilmem düzelir mi?
İnşallah gerçek anlamda düzelir de kendisine de size de yazık etmez.

Bizim de ilk başta öyle diyerek başladı ama daha sonra işin içine girince altcoin aldı sattı ve çok kaybı oldu. En büyük hatası sabırsızlık sabırlı olsaydı dokunmasaydı o paraya şimdiye katlanırdı.

Eşiniz kumar bağımlısı.Hiç kendinizi kandırmayın.Bir arkadaşımın eşi de böyleydi. 500 bin borç yaptı.Hem de tefecilere.Boşandılar şimdi. Tefeciler arkadaşımın peşine düşmüştü.Kocasina ulaşamayınca onu arıyorlardı.Bosandi da kurtuldu.Yol yakınken kurtarın kendinizi.

Akıllı olmakla aynı şey değil bu çünkü türkiyenin en iyi üniversitesinden mezun çok ünlü bir şirkette mühendis ömrü boyunca hep sınavlarla yarış halinde yetişmiş dereceler yapmış. Akıldan kastım buydu. Ama hırsı çok fazla ve sabırsız bu yüzden kaybetmeye dayanamıyor gözü dönüyor. Bu tür heyecan verici şeylere bağımlı.

Umarim yine sans verdiginize ve ugrastiginiza deger. Ben yolun basindayken birakirdim acikcasi. Boyle bir durumda ailem bana asla barişin demezdi.

İşte bence akıllı insan derece ile okullar kazanıp birinciliklerle mezun olan kişiler değildir.
En süperinden tıp okusa, doktor olsa ne olur?
Eşek gibi çalışıp kazandığı temiz parayı çöpe atıyor,
haram paradan zenginlik umuyor.
Mis gibi fedakar kadını eş yapmış evine, yuvasını dağıtacak kadar zayıf.
Yemişim onun aklını.

Biliyorum bunlar duymak istedikleriniz değil.
Ama bu adamlar akıllı falan değil.

Kabul edelim..

Hoş biz de pek akıllı sayılmayız.
Onları kurtarmak için kendini yıpratmak akıllı işi sayılmaz..

bıtkoın pıyasada hızla dusuyor boyle ıslere gırısırken ınsan once arastırır bır
bagımlılıgı var tedavı olmalı

Sabır ve grafik okuma olmadan bu işlere girilmez
Grafik çizmek mühim değil önemli olan grafiği okumak başka iş yapamazsın grafik okurken tüm dünyanın önemli gelişmelerini takip etmen gerekiyo
Altcn nealdı ? dash cash ginosis monero sepet mi yaptı?
Daha büyükte oynayabilir temkinli olun

Benim esimde bosanma davasi actigimizda batikti suanda daha da batmis durumda... Nediyim kendi aklı var oymamasın... Ben size diyim suan söz verse yarin yine oynar.. Malesef bu ise bulasip vazgecen duymadim ben...

Altın aldınız yükseldi aradaki fark siziniçin haram mı?
Ben konu sahibinin esinin ne oynadigini ne yaptigini tam anlamiyla bilmiyorum bitcoin ne demek bilmiyorum yani kumar bagimlisi oldugundan sikayetci diye anladim o yuzden haram demek istedim borsa gibi biseyse degildir tabiki mesela dolar alirsin yukselirse kazanirsin duserse kaybedersin bu sekildeyse bisey diyemem ama idda gibi bi oyunsa bu bariz kumar

Yok canım iddia gibi bişey değil
Bitcoin tam olarak altın dolar gibi bişey

hirsla ne alakası var. Bildiğin kumarci. Eline para var yine aynısını yapar.

Eki Görüntüle 2213525

Yok canım iddia gibi bişey değil
Bitcoin tam olarak altın dolar gibi bişey
anladim peki dolardan dolayi kayip oldu diyelim cok buyuk paralar kaybetmezki yani esi onun borc batagina dustugunu soyluyor mesela bizde esimle gram altin alip satiyoruz zarar etsek bile buyuk paralar kaybetmiyorz birz zararimiz oluyor

Mesele bitcoin’in helal olup olmadığı değil. Adam bariz hasta takıntılı hırslı biri. Kumarbaz tavırları bunlar. Tedavi+dua+nasihat üçlüsünü uygulayın.
Dünyanın zengini de olsan bir daha olursa aileme olan biteni anlatıyorum ve hayatından çıkıyorum diyin.

Allah yardımcınız olsun Allah hepimize helal rızık nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…