Eşim bir gündür bana küs

Ben kapıdan yatağa çok attım adamı ya da yatağa atıldım 😂 ama genelde dışarda eğlenmişizdir, kafalar güzeldir, eve girer girmez hatta merdivenleri çıkarken oynaşmaya başlarız 😂😂😂 işten gelen adamı yatağa atmadım hiç sanırım.
O kafa güzelken olan başka ya şimdi içimi gıcıştırma zaten bu ara içip uçasım var valla bak biraz önce onu düşünüyordum benim herifle bi icek diye :KK53:

Ne büyük kavgalar ettik akşamında dayanamayıp barıştık sarıldık uyuduk ertesi güne küs uyanmadik. Ama böyle saçma bir meseleden dolayı benimle konuşmaması saatlerce farklı odada oturması beni çok kırdı. Bu olay sonrasında nasıl bir adım atabilirim madem hata bende?

Ne büyük kavgalar ettik akşamında dayanamayıp barıştık sarıldık uyuduk ertesi güne küs uyanmadik. Ama böyle saçma bir meseleden dolayı benimle konuşmaması saatlerce farklı odada oturması beni çok kırdı. Bu olay sonrasında nasıl bir adım atabilirim madem hata bende?
Onun kızdığı, kırıldığı şeyleri sorsanız nasıl olur? Adam bişeye çok kızmış ya da kırılmış, belli yani. Ya da çok bunalmış. Bir oturun konuşun açık açık. Herkes eteğindeki taşları döksün, sonra çözüp konuyu bir daha açmamak üzere kapatın. Isıtıp ısıtıp önüne sürmeyin. Bu evliliği çok yıpratan bişey.

Teşekkür ederim. Çok istiyorum tabi ki biraz geri çekilmeyi. Ama ben reddedemiyorum nedense. Bu da "hep hazır" hissiyatı veriyor karşı tarafa muhtemelen. O yüzden kriter hep o, ben değilim hiçbir zaman. Evet evde hep özenliyim çoğunlukla kendim için, ama sürekli hazır olma durumunu dikkate alacağım. Konusu açıldığında da hemen Okey modunda olmak istemiyorum ona bir çözümüm yok malesef
Bence bir psikolog desteği alın, kafanızda bazı kodlamalar var biz bunları değiştiremeyiz. Hep hazır hissiyatı vermek neden rahatsız ediyor sizi? Ee zaten istiyorsunuz neden istemiyor gibi davranacaksiniz? Onemsenmediginizi mi düşünüyorsunuz? Reddedildiginizde begenilmediginizi, sevilmediginizi mi düşünüyorsunuz? Eşinizle aranızda bazı mesafeler oluşmuş maalesef ve karşılıklı konuşup anlasamadığınız takdirde o duvarları asamayacaksınız oyuzden mümkünse çift terapisi alın çünkü empati kuramiyorsunuz. Kendinize dışarıdan bakmayi öğrenmeniz gerek.
Kendi hayatıma uygulamaya çalıştığım 2 cümle var size de öneririm
-Hicbirseyi kişisel algılama
-Varsayımda bulunma

Son düzenleme:
Bence bir psikolog desteği alın, kafanızda bazı kodlamalar var biz bunları değiştiremeyiz. Hep hazır hissiyatı vermek neden rahatsız ediyor sizi? Ee zaten istiyorsunuz neden istemiyor gibi davranacaksiniz? Onemsenmediginizi mi düşünüyorsunuz? Reddedildiginizde begenilmediginizi, sevilmediginizi mi düşünüyorsunuz? Eşinizle aranızda bazı mesafeler oluşmuş maalesef ve karşılıklı konuşup anlamadığınız takdirde o duvarları asamayacaksınız oyuzden mümkünse çift terapisi alın çünkü empati kuramiyorsunuz. Kendinize dışarıdan bakmayi öğrenmeniz gerek.
Kendi hayatıma uygulamaya çalıştığım 2 cümle var size de öneririm
-Hicbirseyi kişisel algılama
-Varsayımda bulunma
Sorunlu diye bahsettiğim süreçte ben sürekli talep eden, isteyen taraf oldum. Birlikte olsak bile benim için olduğunu düşünmeye başlamıştım. Eşim böyle olmadığını söylese de. Çünkü o kadar konusu oldu ki artık sanki susayım diye yapıyordu hepsini. Belki o da memnundu o an ama başlangıç böyle oluyordu. Yani bu benim kafamda düşündüğüm senaryo.
Şimdi her şey daha farklı, bu hislerimden günlük hayatta artık kurtulsam da, eşim tarafından en ufak bir olumsuzluk hissetmemle tekrar aklıma geliyor. Bu yüzden hazır olmak kafamda bu yüzden olumsuz bir şey muhtemelen. Ve bunu bana olan sevgisiyle bagdastiriyordum evet sevilmedigimi düşünüyordum. Halbuki bu konu dışındaki her şey çok güzeldi. Sevgi dolu bir eşim vardı beni düşünen bana her alanda destek olan beni asla yalnız bırakmayan. Ama ben sevgiyi bahsettiklerimle bagdastirmistim

Sorunlu diye bahsettiğim süreçte ben sürekli talep eden, isteyen taraf oldum. Birlikte olsak bile benim için olduğunu düşünmeye başlamıştım. Eşim böyle olmadığını söylese de. Çünkü o kadar konusu oldu ki artık sanki susayım diye yapıyordu hepsini. Belki o da memnundu o an ama başlangıç böyle oluyordu. Yani bu benim kafamda düşündüğüm senaryo.
Şimdi her şey daha farklı, bu hislerimden günlük hayatta artık kurtulsam da, eşim tarafından en ufak bir olumsuzluk hissetmemle tekrar aklıma geliyor. Bu yüzden hazır olmak kafamda bu yüzden olumsuz bir şey muhtemelen. Ve bunu bana olan sevgisiyle bagdastiriyordum evet sevilmedigimi düşünüyordum. Halbuki bu konu dışındaki her şey çok güzeldi. Sevgi dolu bir eşim vardı beni düşünen bana her alanda destek olan beni asla yalnız bırakmayan. Ama ben sevgiyi bahsettiklerimle bagdastirmistim
Aslinda sürecin farkındasınız yani ben susayım diye yapıyordu diyorsanız bunaldiginin da farkındasınız ve adam sonrasinda seksten kaçtıkça bu sefer beni artik sevmiyor diye düşünmeye başlamışsıniz. Sekse bakış acinizi değiştirmeniz lazim, 2-3 gün sevismeyince kocanızin size olan sevgisi azalmaz bu oyle bir şey değil. 3 gun de ayrica cok uzun bir sure degil, yani evlilikte illa belli bir rutinde sevisilmeli diye bir kural yok. Seksin icinde bir cok duygu var, en oncelikli ihtiyacimiz ne biliyormusunuz, sefkat. Dönem dönem hepimizde olur hiçbir sebep yokken sevişmek istemeyiz yorgun oluruz moralimiz bozuk olur vs. Bu normal hayat akışı dışında esiniz bir de sizin zorlamanizdan dolayi sekse ilgisini kaybetmiş. Bir de kafanızda o isteyince kendimi ağırdan almalıyım diye rollere giriyorsaniz iyice birbirinize yabancilasirsiniz. Tekrar söyleyeceğim oncelikle siz, daha sonra gerekirse eşinizle birlikte mutlaka terapi desteği alın. Bu şekilde hem hamilelikte hem cocuk sonrası daha da mutsuz olursunuz, cunku çocuktan sonra da ister istemez seks hayatiniz yine sekteye uğrayacaktır. Evlilik uzun soluklu bir maraton, birbirinize sevgi saygınızı yitirmeyin

Araya süre girdiği için gün içinde hep konusu oldu ama ikimizin de ufak tefek işleri olduğu için akşama sakin kafayla olsun demiştik. Normalde hep planlı değil tabi ki ama bu sefer süre girince böyle ayarlanmıştık
araya süre girdi derken? 10 gün mü girdi 1 ay mı girdi de olmayınca bozuldunuz anlamadım ben 🙄

Size fark ettikten sonra kuş gibi hafiflediğim şeyi söyleyeceğim. Bir duruma verdiğiniz tepkinin aynısını her zaman karşınızdakinden de bekleyemezsiniz, çünkü o farklı bir insan. Başka birinin davranışlarını kontrol etmemiz mümkün değil. O sizin kadar anlayışlı karşılamamış olabilir bu durumu. Onun da sizden daha anlayışlı olduğu konular vardır muhakkak. Çünkü dediğim gibi bambaşka bir insan. Olaya böyle bakarsanız daha az tartışırsınız gibi geliyor bana. Eskiden ben de ilişkimde böyle kıyaslar yapardım. Aynı olaya verdiğimiz tepkileri kıyaslayıp benimki daha doğruysa sen beni sevmiyorsun diye kavga çıkarırdım. Sonra bunun çok saçma olduğunu, onun doğru benim yanlış olanı yaptığım durumlar da olduğunu fark ettim. Böyle olunca çok daha az tartışma çıkıyor:)

Boyle planli ve hemen kapidan girince iliskiye girecek birini gormesi irite etmis olabilir yorgunum dedikten sonra zaten durumun tadi kacmis uc gunde atla deve degil konusmadan akisina birakarak yaparsaniz daha keyifli olur bence
Haklisiniz ..bencede icinden gelmeli gorev gibi olmuş adamin istek kalmamıştır biraz sakin olsin konui sahibi bence. adam orda kacmiyor yahu😉😉

X