Eşim beni aldatmisti

BEnım kız 3 yasında (bunu da imza olarak ekletecem alta fgkdfklfkl her yorumda söylüyorm)10 aylıkken basladım ise yarım gün ,babası baktı ,anneannyle donusumlu.
Bak bugun hasta bıraktım babasına geldım.
Anne nasl bısy bılıyor musun?O evın duzenını ben saglıyorm.Hersey elimin altında,aradıgı oyuncak nerde ben bilirim,atletleri nerde?Pijamaları nerde?2 senedir baktıgı cocuga her wc ye gttiklerinde üst bas değistiriyorlar ,bi sekılde ıslatıyor,Ve hersefernde nerde camasırları diye arıyor beni.Sütünün sıcaklık derecesini bile ben bilirim.O derecede olmasın geri gönderir sıcak bu diye.
Annelik öyle bisey.Biz baba bakamaz demiyoruz ,komsu da bakar ihtiyac halinde.Ama anne gözünden anlar.
Ay aynısı ya bu erkekler.
Oğlumun dışarı giyeceği tshirtler askıdadır, ev tipi olanlar katlı durur. Çekmecede don atlet durur. Her seferinde bulamaz. Beni arar, e ev olan hangisiydi der. Yüz tanede tshirti yok. Yani on tane dışarlık on tane de ev için olan var geri kalanlar da küçül zaten. Uani sen beş senedir çocuğun kıyafetlerini nasıl öğrenemedim be adam diyorum ben. Gidiyor boyu düdük şeyi dışarı giydiriyor üç yıldır üstünde delinmiş artık diyorum. E bunu bir ara dışarı giydiriyordun ya diyor. Evet iki sene önce hayatım diyorum artık. Gerçekten erkekler ayırt edemiyor ya

BEnım kız 3 yasında (bunu da imza olarak ekletecem alta fgkdfklfkl her yorumda söylüyorm)10 aylıkken basladım ise yarım gün ,babası baktı ,anneannyle donusumlu.
Bak bugun hasta bıraktım babasına geldım.
Anne nasl bısy bılıyor musun?O evın duzenını ben saglıyorm.Hersey elimin altında,aradıgı oyuncak nerde ben bilirim,atletleri nerde?Pijamaları nerde?2 senedir baktıgı cocuga her wc ye gttiklerinde üst bas değistiriyorlar ,bi sekılde ıslatıyor,Ve hersefernde nerde camasırları diye arıyor beni.Sütünün sıcaklık derecesini bile ben bilirim.O derecede olmasın geri gönderir sıcak bu diye.
Annelik öyle bisey.Biz baba bakamaz demiyoruz ,komsu da bakar ihtiyac halinde.Ama anne gözünden anlar.
Erkekler bak ateşi de algılayamıyor. Senelerdir beraber bakıyoruz ben vücudumun neresine değse anlarım sıcak. Elimle de üç aşağı beş yukarı ölçerim. Eşim ateşi ver diye geldiğinde 36.5tur. Ateşi yok bence yanıldın dediğinde de 38.5 tur hiç şaşmaz😂😂 elinin reseptörüne senim diyorum. Yani erkekler cidden yapı olarak algılayamıyor ya

Ay aynısı ya bu erkekler.
Oğlumun dışarı giyeceği tshirtler askıdadır, ev tipi olanlar katlı durur. Çekmecede don atlet durur. Her seferinde bulamaz. Beni arar, e ev olan hangisiydi der. Yüz tanede tshirti yok. Yani on tane dışarlık on tane de ev için olan var geri kalanlar da küçül zaten. Uani sen beş senedir çocuğun kıyafetlerini nasıl öğrenemedim be adam diyorum ben. Gidiyor boyu düdük şeyi dışarı giydiriyor üç yıldır üstünde delinmiş artık diyorum. E bunu bir ara dışarı giydiriyordun ya diyor. Evet iki sene önce hayatım diyorum artık. Gerçekten erkekler ayırt edemiyor ya
Bıde sey var kendı giymek istedi:işsiz:Cocugun ayagı 27 numara yenı oldu,kardesim ayakkabı verdı 29 numara onu giymis cıkmıslar gecen:KK70:
Bunu niye giydiniz büyük bunlar dedim ?Kendi giymek istedi diyo :KK14:
Her dediğni yapmıyrz bız onun dedim.
Arabada var ALlahtan yedekleri ordan gıydık.Cocuk sapıdık sapıdık yürüyo koca ayakkabılarla:ruh:
Sonra babası bakacak gflglgl Babasına kım bakacak acaba:S

Bıde sey var kendı giymek istedi:işsiz:Cocugun ayagı 27 numara yenı oldu,kardesim ayakkabı verdı 29 numara onu giymis cıkmıslar gecen:KK70:
Arabada var ALlahtan yedekleri ordan gıydık.Cocuk sapıdık sapıdık yürüyo koca ayakkabılarla:ruh:
Her sene beraber alırız ayakkabısını botunu. Ben ezberliyorum seneye şu numara olmuştur diyorum. O uygun bir şey görürse aklında tutamıyor beni arıyor mesela kaçtı ayakkabı numarası diye😅 kızınca da benim kafam yoğun sanki benim işim gücüm yok

Erkekler bak ateşi de algılayamıyor. Senelerdir beraber bakıyoruz ben vücudumun neresine değse anlarım sıcak. Elimle de üç aşağı beş yukarı ölçerim. Eşim ateşi ver diye geldiğinde 36.5tur. Ateşi yok bence yanıldın dediğinde de 38.5 tur hiç şaşmaz😂😂 elinin reseptörüne senim diyorum. Yani erkekler cidden yapı olarak algılayamıyor ya
Ay evt bızımkı de anlayamıyor.Bizde de 37 yi ates sayıyor.Hayır normal diyorm verme bisy.Ama cıkacak gibi diyor.Ben ayakları soguduysa bırden,anlarım ki atesı cıkacak.Erkekler anlayamıyor :)

Minnak ördek ❤️ Nasıl sevimli olmuştur iki numara büyük ayakkabılarla. Kıyamam ona, o ayakkabıları giymek istemiş ❤️

Ay evt bızımkı de anlayamıyor.Bizde de 37 yi ates sayıyor.Hayır normal diyorm verme bisy.Ama cıkacak gibi diyor.Ben ayakları soguduysa bırden,anlarım ki atesı cıkacak.Erkekler anlayamıyor :)
Şimdi sorsan biz kocalara sorumluluk vermiyoruz diğerleri mükemmel babalar. Halbuki ortalaması bu yani. Eminim konu sahibinin kocası da en fazla budur uani. Kalkıp çocuğu atınca adama birden yüklenmiyor bı bilgiler

çocuk düştüğünde bile anneee diye ağlayacak konu sahibi. kardeşimi seviyor beni sevmiyor diyecek
beni bıraktı annem nerede kardeşim nerede diyecek
ayrılmayı da bilmek gerek böyle ayrılık olmaz siz çocukları böyle perişan edecekseniz ayrılmayın en iyisi veya ayrılırken doğrudan şaşmamak için destek alın

bellki tek başınıza sağlıklı karar vermiyorsunuz

Ya 3 yaşında çocuk annesi yanında yokken mesela yemek de yemek istemez. Erkeklerin genelinde aman acıkınca yer mantalitesi var. Ne yediriyordur mesela aşçı da olsa dayıyor makarna pilavı. Bu çocuğun aldığı takviye varsa onu bile hatırlayıp düzgün veremez ki. Yok ya olacak iş değil. Mesela bizde anne olunca böyle başka çocuklar için de üzülme endişe etme durumu çıkıyor.

Durumunuza üzüldüm ama aldatan bir daha aldatır emin olun değişmez kanun. Bir kere aldattı diye affedersiniz sonra yine yapar maalesef bu bir gerçek. Böyle tanıdığım birkaç kişi var aldatılıyorlar ne o affettim seviyorum öyle adam sevilir mi ya bas tekmeyi hakkınıda sonuna kadar al. Bu pislik adamada asla yüz verme defolsun pislik herif şeytanda bunları kötü yola götürüyor canım hiç isteyerek yapmıyorlar zateeen. Bide size söylemiş iyi ki ya söylemeyip devam etseydi tek yaptığı iyi şey itiraf etmesi pislik iğrenç hepsi...

Şimdi sorsan biz kocalara sorumluluk vermiyoruz diğerleri mükemmel babalar. Halbuki ortalaması bu yani. Eminim konu sahibinin kocası da en fazla budur uani. Kalkıp çocuğu atınca adama birden yüklenmiyor bı bilgiler
Benımkı mümkün değil öglen uyutamyor mesela.
11 de baslasın 14.00 de uyumuyo diye kalkıyorlar.
Bıde sey diyo,sana jest yaptm aksm erkn uyusun diye :KK55:

Benımkı mümkün değil öglen uyutamyor mesela.
11 de baslasın 14.00 uyumuyo diye kalkıyorlar.
Bıde sey diyo,sana jest yaptm aksm erkn uyusun diye :KK55:
Maksimum uyutması arabaya koyup arabada uyutmak. Bu haftasonu işte ben yoktum benim eşim öyle uyutmuş. Çünkü dişini düzgün fırçalamasın sağlayıp kitap okuyup dakikalarca ikna edecek sabrı yok. Yok yani. Bir de diyor on TL tuttu uyuması kaç tur attım gitti benzinler

Konu sahibi, her mesajınızda evliliğim süperdi başının üstünde taşırdı dediğiniz dikkatimi çekti.. Valla bazen erkeklerin yaptıklarını kamufle amaçlı evliliği güzel sürdürdügüne inanıyorum... Tanıdığım bir çift vardı adam eşine gözünün yağını yediğim diye seslenirdi.. Karısını kimseye ezdirmez el üstünde tutardı.. İkinci çocuğu yaptılar hatta çocuklarım der başka birşey demezdi... Meğerse bebek olmadan öncesinde bile aldatıyormuş ve bebek daha 1 aylıkken ben başkasını seviyorum diyerek terketti hepsini..Demem o ki evlilikler süper bile olsa insanoğlu çiğ süt emmiştir.. Ben babama bile güvenmem bu devirde kimsede sonsuz güvenin karşılığını sadakatle almamıştır herhalde.. Asıl konu kadın aklını çeldi adam bir anda değişti falan değil. Ayrılıp yolunuza bakın o masumların mutlu anne ile mutlu bir hayatı olsun.. Allah yardımcınız olsun..

Adam çalışıyormuş, bırakacağı kimse yokmuş. Babaanne de çalışıyormuş. Şimdilik işe gitmiyor izin alıyor e geri dönünce ne olacak eninde sonunda dönmesi gerekecek? Bunu bile göze alıp çocuğu bırakmak normal mi geliyor size?
Basbayağı izni bitince mecbur gel diyecek bana yalvaracak diye çocuğu kullanıyor. Adam pişman olsun bana dönsün diye kendi çocuğunu kullanıyor. Bunu normal görenler cidden kendine ben nasıl bir anneyim? Bu çocuğu bı adam için mi doğurdum diye kendine sorsun.
Sinirlendim sabah sabah ya
Sende de ne sabır varmış be kadın. Duvara anlatsan duvar dile gelirdi, buradakiler hala o innisiysi o da bibisi. :işsiz:

Sende de ne sabır varmış be kadın. Duvara anlatsan duvar dile gelirdi, buradakiler hala o innisiysi o da bibisi. :işsiz:
Ben en son ataerkil düzeni savunan insanıdır Margaret. Bizim evde her iş ortaktır. Doğumda hastanede annem değil eşim kaldı. Sezeryandım eşim bakardı.
Eşim bakıma dahil olduğu halde diyorum annenin ilk çocukluk zamanında yeri ayrı ve doldurulamaz. Hastalık durumu olur anne hastanede kalır baba bakar. İş seyahati olur anne olmaz baba bakar. Ama bununla çocuğu ceza unsuru olarak kullanıp babaya sepetlemek aynı şey değil.
O yaş çocuğu hım babamdayım sorun yok demez. Bunu düşünemez. O çocuk annem beni terk etti kardeşimi tercih etti diye düşünüp korkuyor üzülüyor. Bunu savunmak nasıl bir mantık anlamadım, anlamayacağım.
Hele gitme sebebi o bekar gibi yaşamasın, çocukla uğraşsın da aklı başına gelsin, mecbur kalsın bana dönsün olmasını kabul edemiyorum. Bu kadar mı koca sevdası ya, o mantıkla sana dönse için ferahlar mı gerçekten? Nasıl gurur kırıcı bir şey

Kİnsanlara uzaktan bakıp boş konuşmak o kadar kolay geliyor ki?
Ama hesaplayamadıkları şey bu kişinin şuan kendine bile bakabilecek, yetebilecek bir psikolojide olmaması.
Uzaktan davulun sesi hoş geliyor tabi sen kötü annesin demek o kadar kolay ki?
Biri çıkıpta ya sen nasılsın diye sormuyor sadece boş yargı dağıtmakla meşguller.
Bu kadının içinde bulunduğu çıkmaz, çektiği acı, içinde bulunduğu çelişkiler kimsenin umurunda değil hepsi mükemmel insan çünkü ama empatiden yoksun.
Ya ben eminim ki şuan bu kadın yemek bile yiyemiyordur ve 5 aylık bir çocuğu daha var ona da bakmak zorunda.
Kendiyle mi uğraşsın süt kuzusuyla mı uğraşsın 3 yaşında ki çocuğu ile mi uğraşsın çocuğundan ayrı kalmanın acısıyla mı uğraşsın biten evliliği ile mi uğraşsın bir de burada ki insanların yargısı ile mi uğraşsın.
Desteğe ve yönlendirilmeye ihtiyacı varken bencil ve egoist insanlar sadece sen şöylesin sen böylesin deyip daha da dibe batırmak çabasındalar.
Halbuki bu insana ve yalnız kalan çocuğuna yardım etmenin yolu asla bu değil.
Niyet ve amaç iyi olsa yazılanlar bunlar olmaz.

İnsanların bu gaddarlığı gerçekten içler acısı.
Kadın bakamadığı için bırakmış değil ki. Diğer konuyu okuduysanız bıraktım Bi kaç gün burnu sürsün alacağım diyor. Ben daha iyi bakarım diyor, ailem yanımda diyor. Sadece kocası rahat edip diğer kadınla ilişkisine devam edemesin diye çocucuğu koz olarak kullanıyor. Çocuğa bakamazsa zorluk çekerse bana geri döner diye bırakıyor. Bunun nesine anlayış gösterelim.

O da babası diye Bi savunma olamaz konu sahibi. Sen çocucuğu mecburiyetten babasına bırakmış olsan bu söylediğin mantıklı olurdu. Evet yabancıya bırakmadın. Ama 3 yaşındaki çocucuğun yeri annenin yanıdır. Diğer konuda o kadar yazdık ama bildiğini okumuşsun. Ben burada yazılan uyarıları dinlemeyeceğinin o kadar farkındayım ki. Sen şu an hedefe kitlenmişsin, hedef kocan. Ama çok büyük hata yapıyorsun. Bir tanıdık küçükken en son senin kafanda bunları tek başıma yapmadım diyerek çocukları babaya yolladı. En son kız kendi kına gecesinde anne ve babasının ayrılmasına sebep olan cici annesine, annem şarkısında sarılıp ağlıyordu. Kendi annesini düğününe davet bile etmedi dememe gerek yok sanırım.

Ben en son ataerkil düzeni savunan insanıdır Margaret. Bizim evde her iş ortaktır. Doğumda hastanede annem değil eşim kaldı. Sezeryandım eşim bakardı.
Eşim bakıma dahil olduğu halde diyorum annenin ilk çocukluk zamanında yeri ayrı ve doldurulamaz. Hastalık durumu olur anne hastanede kalır baba bakar. İş seyahati olur anne olmaz baba bakar. Ama bununla çocuğu ceza unsuru olarak kullanıp babaya sepetlemek aynı şey değil.
O yaş çocuğu hım babamdayım sorun yok demez. Bunu düşünemez. O çocuk annem beni terk etti kardeşimi tercih etti diye düşünüp korkuyor üzülüyor. Bunu savunmak nasıl bir mantık anlamadım, anlamayacağım.
Hele gitme sebebi o bekar gibi yaşamasın, çocukla uğraşsın da aklı başına gelsin, mecbur kalsın bana dönsün olmasını kabul edemiyorum. Bu kadar mı koca sevdası ya, o mantıkla sana dönse için ferahlar mı gerçekten? Nasıl gurur kırıcı bir şey
Kadın açık açık söylemiş çocuğu babasına bırakma niyetini, millet hala savunma derdinde. Hani çalışan anne olsa neyse, sanki hiç mi ayrı kalmıyorlar deriz de bu kadın çalışmıyor. Çocuk hep anneyle birlikte.

Hastalık vs. gibi bir durum olsa ve annesi çocuğu evde bıraksa bir şekilde avutursun. Atıyorum dede hasta olmuş, anne onun yanında der, arar konuşturursun. Bu terk edişin ne kadar süreceği meçhul, ne deyip oyalanır ki çocuk? Babası annesine sinirlendiği için kardeşini aldı gitti, seni bıraktı bile diyordur çocuğa. Yazık. Sıradan bir şeymiş gibi boş yapıyorlar.

Ben çalışıyorum, hafta içi oğlum eşimle benden daha çok vakit geçiriyor. Ama arabada, yolda bensiz uyuyakalsa gece uyanıp mutlaka yanıma gelir göremediği için. Bana sokulur öyle uyur. Çocuğun anne ile olan bağı babanınkiyle bir mi? Pedagoji bilgisini falan geçtim, bu anne olan herkesin bilmesi gereken bir şey değil mi yahu. “O annesiyse o da babası”, zırvalık resmen.

Burda mesele baba yemek
Yapabilir mi, güzel bakar mı değil ki. Bi arkadaş yazmış çocuk annem beni sevmiyor diğer kardeşimi yanına aldı beni almadı diye. Maalesef bu kadar basit düşünmeyecek, sebebi annesine bağlayamaz 3 yaşındaki çocuk, ben değersizim ben kötü yaramaz Bi çocuğum, ben sevilmeyi sahiplenilmeyi haketmiyorum diye düşünecek. Bilinç altı tam olarak bunu işleyecek. Burda mesele çocucuğun psikolojisi, babanın karnını doyurup doyurmaması değil. O zaman doğurup annelerimize de bırakabiliriz. Valla benim annem benden bin kat iyi bakar. Ama bırakamam neden annesi benim. Onun bana ihtiyacı var. Babamı çok severim asla annemden ayırmam, ama şu yaşımda bile anneme ihtiyacım olur babama değil.

Bi yorumda da Bi üye ben olsam çocuklara baban bizi terketti obizi sevmiyor derim, gerçekleri söylerim demiş. Allah aşkına yapmayın şöyle şeyler. Bu çocuklar oyuncak değil. Psikolojilerinin altını üstüne getiremezsiniz, kendi hırslarınız, amaçlarınız o çocuktan önemli değil. Evliyken de boşanırken de o çocuklar için en doğrusu neyse onu yapmak zorundayız. Bilmiyorsak da bilgi çağı ya hu internette hepsi yazıyor açıp okuyun.

Diğer konuda da yazdık ama konu sahibine boşuna yazıyoruz. Orda biraz anlıyor gibi davrandı ama sadece işine gelen yorumları ciddiye alıyor. Aslında boşuna da yazıyoruz.

Merhaba arkadaşlar bundan 2 gün önce eşim beni aldattı diye post açmıştım bilmeyenler için kısaca söyleyeyim gerçekten güzel giden bir evliliğim vardı 7 yıldır evliyim biri 3 yaşında diğeri 5 aylık bir evladım var ufak tefek sorunlar hariç gerçekten çok güzel bir evliliğim vardı
2 hafta öncesine kadar eşim beni aldatmış bana soğuk davrandı 2 hafta çok mücadele ettim tabii bilmeden kesinlikle düzelmedi sonra bana itiraf etti ben seni aldattım dedi
Ve bana hiç pişman olmadığını ağır ağır hakaretler etti ondan hoşlanıyorum gibi bir sürü şeyler söyledi ben hiçbir şey söylemedim
Bana iki gün süre ver dedi ben aldatmış gibi kendisi benden sure istedi düşünecekmiş beyefendi

Sabahına kalktım 5 aylık evladımı evden alıp gittim 3 yaşındaki oğlumu ona bıraktım ve gittim sakın beni yargılamayın neden bıraktın diye bırakmak istemedim ama bıraktım çünkü benim çocuklarım olduğu gibi onun da çocuklari
Adam hem beni aldatsın hem de ben çocukları alayım gideyim rahat mı etsin diye düşündüm
Gece beni aradı telefonlarını açmadım sabahın beşine kadar bana mesaj attı
Çok pişmanım beni affet şeytan uyudum evine dön yuvana dön beni bırakma sensiz deliye döndüm boşluğa düştüm bir anda böyle yaptım beni affet gibi bir sürü şeyler yazdı
Babama kadar mesaj atmış ben evliliğimi kurtarmak istiyorum çocuklarıma böyle yapmak istemiyorum bana yardım edin diye
ben cevap vermedim sonra bu çocuğun hali ne olacak böyle bu çocuğun hatırına tekrar devam edelim dedi ben de ona çocuk için beni bana yazıyorsun dedim

Hayır çocuk için değil kendim için de şans istiyorum cevap vermeyince onu öne sürdüm dedi affet beni dedi sabahın 5'ne kadar bu şekildeydi yine bana cevap vermiyor onunla mı konuşuyorsun dedim evet bitirdim kapat o konuyu ben sana her şeyi unutturacağım dedi
Sabah düşüncen nedir dedi ben de bana biraz süre ver dedim kafana göre dedi aradı ne yapacağız konuşalım evliliğimize yön verelim dedim
Bizim zaten evliliğimiz bitti ben çocuklar için sana yalvardım geri dön diye çocuklar için söyledim çünkü benim çocuğumu bırakacak yerim yok o yüzden sana yazdım dedi beynimden vurulmuşa döndüm bir insanın gururuyla bu kadar mı oynanır

Çünkü o kız onun kafasını karıştırıyor bana dönmek istiyor kız oradan ona baskı yapıyor buna eminim aldatılıyorum ama ispat edemiyorum çocuğumu yanıma alacağım tabii şu anda o bunu bilmiyor ama bu aldatıldığımı da mahkemede sunmak istiyorum çünkü boşanacağım iki çocuğuma da kendim bakarım ama bunu mahkemede aldatıldığımı göstermek istiyorum annesine demiş ki öyle bir kadın yok ben ona yalan söyledim demiş ama var onunla konuştuktan sonra yine bana Fikri değişti çünkü kadın ona baskı yapıyor
çok kötüyüm �ocuğumdan ayrıldığım için evliliğim bittiği için aldatıldığım için bir anda bunları yaşayıp bu hale düştüğüm için çok kötüyum yavrum beni kahrediyor inanın birden bire bu olaylar bu hale geldi gerçekten çok güzel bir evliliğimiz vardı bir dediğimi iki etmez el üstünde değil başın üstünde taşırdı beni nasıl bu hale geldik bilmiyorum
Her ne olursa olsun kesinlikle boşanacağım ama bu aldattığını nasıl ispat edebilirim ki bana bir şey söyleyin lütfen iyi kötü yorum yapın sizce nasıl davranmalıyım nasıl davranırsan bu sürece en iyi atlatırım ben bunların hiçbirini hak etmedim
Ya lütfen bırak her şeyi git çocuğunu al daha 3 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz.
Nasıl duruyor sensiz sen onsuz...

X