Eşim beni aldatmisti

Baba "rahat etmesin" diye birakmis 3 yasindaki cocugu. Onu düsünecek psikolojisinde ama gerisi mi cöküntü? Tabi ki. Kendi ayri kalmayi secmis o cocuktan. Neyin acisi?
Neyin mi acısı?
Bu kişinin içinde bulunduğu durumu şartları idrak edip nasıl bir buhran ve acı içerisinde olduğunu anlayamıyorsanız benim size diyecek bir şeyim yok.

Benım aldatılan kadın profılınde en ııyı durusu sergıledğinı düsündüğüm kadın Hülya avsar:)(kedısını de pek sevmem ama anne olarak saglam bır durus sergıledı)Kucuktum bosandı kocasıyla tatıle gıttı kızıyla,hep bırarada hala.İkili iliskin biter,kızarsın kıırılırsın,ama cocuk varsa önce cocuk.
Karsıdan konusmak kolay mı bilmiyorm.AMa ben yasasam böyle bısey once cocuklarımı sarıp sarmalarım.O cocuk orda evde mı?Sokakta mı?Banyosunu yaptı mı?Herseyı gec(kı bunlar gecılmemelı evdekı duzen aynen saglanmalı kı,en az hasarla atlatsın cocuk)Icınde suan ne yasıyor?Annem benı bıraktı mı dıyor?Baba yanında ne konusuyor?Bunları dusunmeden al bu cocuk senın de dememelı bı anne.
Eğer sunu yasayıp bırakrıım cocugu sana dıyen varsa bı daha dusunsun konu sahıbı harıcınde.

İnanın ben bittim benim ağlamaktan gözlerim kurudu ben gece gündüz uyuyamıyorum ben çocuğumu gözümden sakınırken bıraktım ama yaşadıklarım kolay değil bir anda bana travma yarattı kendisi istedi ki ben aldattım elimi kolumu sallayarak gideyim çocuklar sana kalsın
Çocuğu bırakıp geldiniz
Ona değil kendinize ağlıyorsunuz
Babası annesini aldatığı için terkedilen çocuk var
ortada
Sizemi üzülelim yani

Neyin mi acısı?
Bu kişinin içinde bulunduğu durumu şartları idrak edip nasıl bir buhran ve acı içerisinde olduğunu anlayamıyorsanız benim size diyecek bir şeyim yok.
Peki güzel diyorsunuz da üç yaşındaki çocuğun durumuyla empati yapar mısınız bir de?
Beş ay önce kardeşiniz oldu, annenizi içten içe kıskandınız yeni düzene adapte olmaya çalıştınız. Sonra bir gün anneniz kardeşinizle gitti ve sizi almadı. Siz çocuk aklınızla ne düşünürsünüz? Üç taşındaki çocuk o emiyor ondan aldı diye düşünebilir mi? Hadi aynı empatiyi şimdi çocukla yapalım.
Bir insan yuvasının dağılmasına üzülür evet. Ama bakım vermesine muhtaç olduğunuz, en çok güvendiğiniz insanın sizi bırakıp gittiğini bir düşünün bakalım

Kendi doğurduğunu ceza olsun, belki geri döner diye bırakan kadın gaddar değil de yanlış yapıyorsun çocuğu al demek mi gaddarlık?
Bakın benim de beş yaşında çocuğum var. 3 yaşındayken kardeşini alıp onu babasına bıraksam ne kadar etkileneceğini biliyorum. Üç yaş çocuğu her şeyi anlayan idrak eden uaş değildir. Annesini arar özler. O yaşta zaten kardeşi yeni olan, o kısma tam adapte olamamış bir çocuk var. Şimdi kardeşle anne gidince o çocuğun tek hissettiği terk edilme hissi, annesini görememe korkusu ve annesinin kardeşini tercih ettiğini hissetmesidir. Babasına bıraktı demeniz bı gerçeği değiştirmiyor. Bu ufacık çocuk şu an etkileniyor ve korkuyor.
Yetişkin bir insan nasıl evliliğinin bitmesinden etkileniyor ve üzülüyorsa bı çocuk da şu am bakım veren, güven veren kişisi tarafından terk edilme hissini yaşıyor. Yetişkin bir insanı bu kadar etkileyen o terk edilme hissiyle üç yaşında mücadele ediyor.
Sizin anlayamadığınız nokta kadının şuan içinde bulunduğu durum.
Sizin ona sen kötü annesin demeniz katkı sağlamıyor.
Çocuğunu alsaydı belki babasının yanında ki durumundan daha kötü bir halde olacaktı.
5 aylık bir bebek ve 3 yaşındaki bir çocuk aynı anda bu psikoloji ile nasıl idare edilir?
Benim 3 yaşına yakın bir oğlum var ve bir çocuğun ne şartlarda bakıldığını, bakabilmek için psikolojinin ve sağlığının ne kadar iyi olması gerektiğini çok iyi biliyorum.
3 yaşında bir çocuğun perişan ve sürekli ağlayan ne yapacağını bilmeyen bir annenin yanında da etkilenecek bu çocuk.
Ve bu insanda belki öyle belki böyle bu sorumluluğu bebeğini birlikte yaptığı babayla paylaşmış, bırakmış!
Çocuğu düşünürken es geçtiğiniz bir insan evladı var karşınızda!
Etten kemikten yapılmış, korkunç bir travmanın içinde çaresiz aldatılmış bir bayan var!
Yorumlarınız ile acıtmak yerine ,güzel ifadelerle size göre yanlış olanı anlatabilmeniz daha düşünceli olurdu bana göre.

Acı çeken birini sırf kendi doğrusunu dayatmak adına acımasızca eleştirmek evet çok büyük bir gaddarlık bunda hiç bir insanı yan göremiyorum.

Neyin mi acısı?
Anlayacak ne var?
Küçüğünü almış büyüğünü bırakmış.
Büyüğünün suçu neydi?
Babası annesini aldatıysa bunda çocuğun günahı ne?
Adam çocukla rahat rahat diğer kadınlar görüşemesin diye el kadar çocuğu alet etmiş
Yok buhranmış yok bunalımmış
Yeni çağın hastalığıda herşeye psikolojiye bağlamak oldu
Öyle madem, o çocuğun psikolojisi nolacak?
Hakim boşanma davasında çok rahat evladından vazgeçmisin diyerek velayeti babaya verse yeridir

7 senelık evlılıkte ask okadar kalıyor mu ya?Yemeden ıcmedem kesiliyırz falan:)
Sanırsın taze gelın:)
Neyse benım mukemmel evliliğim yok tabı nerden bılcem:)
Durum aşk ile ya da mükemmel evlilik alakalı değil hanımefendi.
Aldatılmak, kandırılmak, içi çocuk verdiğim adamdan gördüğün haksız muamele, gelecek kaygısı, yalnızlık duygusu, çaresizlik duygusu, aşağılanmak diye uzar gider bu liste.
Ama siz kadının durumunun ve çektiği acının vahametinin farkında olamadığınız için bu kadar kolay dalgaya vurabiliyor ve eleştirebiliyorsunuz.

Ne diyeyim ALLAH iyi insanlarla karşılaştırsın bu bayanı ve selamet versin.

Sizin anlayamadığınız nokta kadının şuan içinde bulunduğu durum.
Sizin ona sen kötü annesin demeniz katkı sağlamıyor.
Çocuğunu alsaydı belki babasının yanında ki durumundan daha kötü bir halde olacaktı.
5 aylık bir bebek ve 3 yaşındaki bir çocuk aynı anda bu psikoloji ile nasıl idare edilir?
Benim 3 yaşına yakın bir oğlum var ve bir çocuğun ne şartlarda bakıldığını, bakabilmek için psikolojinin ve sağlığının ne kadar iyi olması gerektiğini çok iyi biliyorum.
3 yaşında bir çocuğun perişan ve sürekli ağlayan ne yapacağını bilmeyen bir annenin yanında da etkilenecek bu çocuk.
Ve bu insanda belki öyle belki böyle bu sorumluluğu bebeğini birlikte yaptığı babayla paylaşmış, bırakmış!
Çocuğu düşünürken es geçtiğiniz bir insan evladı var karşınızda!
Etten kemikten yapılmış, korkunç bir travmanın içinde çaresiz aldatılmış bir bayan var!
Yorumlarınız ile acıtmak yerine ,güzel ifadelerle size göre yanlış olanı anlatabilmeniz daha düşünceli olurdu bana göre.

Acı çeken birini sırf kendi doğrusunu dayatmak adına acımasızca eleştirmek evet çok büyük bir gaddarlık bunda hiç bir insanı yan göremiyorum.
Ben böyle durumlarda çocuklarla empati kuruyorum çünkü. O çocukları dünyaya getiren bizleriz, her kötü ihtimalde göğüs germeyi göze alarak yapıyoruz. Kocası ölse de kendini bırakamazdı. Bırakmaya hakkı yok. Ufak çocuğu olan kadının çocuğu için direnmeye önceliği ona vermeye mecburiyeti var.
Babaanne de koca da işte, bu adamın izni bitince ne olacak peki? Konu komşu mu bakacak bakıcı kı tutulacak alelacele? Bu kadar fevri davranamaz bir anne.

Anlayacak ne var?
Küçüğünü almış büyüğünü bırakmış.
Büyüğünün suçu neydi?
Babası annesini aldatıysa bunda çocuğun günahı ne?
Adam çocukla rahat rahat diğer kadınlar görüşemesin diye el kadar çocuğu alet etmiş
Yok buhranmış yok bunalımmış
Yeni çağın hastalığıda herşeye psikolojiye bağlamak oldu
Öyle madem, o çocuğun psikolojisi nolacak?
Hakim boşanma davasında çok rahat evladından vazgeçmisin diyerek velayeti babaya verse yeridir
Kusura bakmayın sizin çağın hastalığı psikolojiye bağlamak değil klavye başında yargı dağıtmaktır.
Kimse sınanmadığı günahım masumu değildir hanım efendi, empati yapmak çok önemli bir yetenek ama ne yazık ki çağımızın hastalıklarından biri de empati yoksunluğu...

Kusura bakmayın sizin çağın hastalığı psikolojiye bağlamak değil klavye başında yargı dağıtmaktır.
Kimse sınanmadığı günahım masumu değildir hanım efendi, empati yapmak çok önemli bir yetenek ama ne yazık ki çağımızın hastalıklarından biri de empati yoksunluğu...
İşte o empatiyi daha güçsüz daha muhtaç olan çocukla yapmanızı öneririm.

Ben böyle durumlarda çocuklarla empati kuruyorum çünkü. O çocukları dünyaya getiren bizleriz, her kötü ihtimalde göğüs germeyi göze alarak yapıyoruz. Kocası ölse de kendini bırakamazdı. Bırakmaya hakkı yok. Ufak çocuğu olan kadının çocuğu için direnmeye önceliği ona vermeye mecburiyeti var.
Babaanne de koca da işte, bu adamın izni bitince ne olacak peki? Konu komşu mu bakacak bakıcı kı tutulacak alelacele? Bu kadar fevri davranamaz bir anne.
Şuan sağlıklı düşünemeyen ve acısı çok taze olan ne yapacağını bilmeyen bir insan var karşımızda.
Öncelikle empatiyi ona yapıp sağlıklı düşünmeye teşvik etmek, izlemesi gereken doğru yolu göstermen inanın o çocuğun hayatına en olumlu etkiyi sağlayacaktır.
Yoksa annesini dibe çekecek yorumlar yapıp aşağılamak o çocuğa hiç bir katkı sağlamadığı gibi zararına olacaktır.

Anlatmak istediğim nokta bu ama yok kimsenin işine gelmiyor.

Şuan sağlıklı düşünemeyen ve acısı çok taze olan ne yapacağını bilmeyen bir insan var karşımızda.
Öncelikle empatiyi ona yapıp sağlıklı düşünmeye teşvik etmek, izlemesi gereken doğru yolu göstermen inanın o çocuğun hayatına en olumlu etkiyi sağlayacaktır.
Yoksa annesini dibe çekecek yorumlar yapıp aşağılamak o çocuğa hiç bir katkı sağlamadığı gibi zararına olacaktır.

Anlatmak istediğim nokta bu ama yok kimsenin işine gelmiyor.
Sizin dediğiniz gibi bakamayacak durumda olup almasa kimse bu kadar yüklenmezdi.
Kendi ağzıyla çocuğu vereyim zorlansın, sersefil olsun diye yapan biri var. Amacı zorla kocayı geri getirmek. Kocayı zorla getirmek için çocuğu kullanmaktır bu. Ve ben buna çanak tutamam kimse kusura bakmasın

Evet bu konuda empati yoksunu var haklısınız.
Çocuk ile empati yapmayan siz mesela.
Klavye başında yargı dağıtmıyorum. Çocuğu kendi emelleri için kötüye kullanan hiç bir kadınla empati kuramam, kurmak istemem. Kim ne dersede desin evet kötü anne kendisi.
Camii avlusuna bırakmamışmış
Sanki gezmeye gidiyorda az da babası baksınmış gibi kendini savunmasından hatalı olduğunun farkında kendisi zaten
Siz niye bukadar savundunuz? Çokmu yakın geldi konu

Durum aşk ile ya da mükemmel evlilik alakalı değil hanımefendi.
Aldatılmak, kandırılmak, içi çocuk verdiğim adamdan gördüğün haksız muamele, gelecek kaygısı, yalnızlık duygusu, çaresizlik duygusu, aşağılanmak diye uzar gider bu liste.
Ama siz kadının durumunun ve çektiği acının vahametinin farkında olamadığınız için bu kadar kolay dalgaya vurabiliyor ve eleştirebiliyorsunuz.

Ne diyeyim ALLAH iyi insanlarla karşılaştırsın bu bayanı ve selamet versin.
Bızde onu anlatmaya calısıyorz körü körüne vermeyın ıste.Evlendık 2 cocuk yapalım hayatımızı garantıye alalım ,adam baksın demesınler.Haa 2.kesın korunurken olmustur.Kk da kım dagıtıyosa o dandık prezervatıflerı hepsinin cocuklar korunurken oluyo::işsiz:
Kadınsın ya dunyaya sadece üremeye gelmedın,cocuk yapıyorsan bukadar caresız olacak duruma sokamazsın kendını evliyim diye.Adam dustu öldu yarın Allah gecınden versın,kaldın ortada 2 cocukla napcan?
Bızım anlatmaya calıstıgımız bu senelerdır burda.Kendınızı ,cocuklarınızı idame ettirecek kadar durusunuz olmalı su hayatta.
2 cocuk vermıssın deyimınden nefret ederim.Kimse peri padısahının oglu değil,bizde de kimseye hediye edilecek cocuk yok.
Dogurduysak kendimize dogurduuk.

Sanki konu sahibi çocuğunu sokağa bırakmış.
Babasına bırakmış. O annesi ise o da babası.
Bir iki gün babasıyla kalmasında nasıl bir vicdansizlik var? Eğer babası yanında bulunduğu süreçte çocuğunu ihmal ediyorsa onu sorgulamak gerek.
Bence konu sahibi kocasinin bir esten önce baba olduğunu hatırlatarak iyi yapmış. Ben aldattim, ayrılıyorum, cocuklar annede. Ben de bekar bir adam gibi hayatıma kaldığım yerden devam ederim demesin. Insanlar cani yandığında karşısındakinin de canı yansın istiyor. Ben konu sahibinin bu duyguyla hareket ettiğini düşünüyorum.
Bence sadakatsizlik yapmış bir adamla devam etmek hata olur. Bosanmak en mantıklısı. Ama bu karar ayaklari üzerinde durabilen, ekonomik bağımsızlığı olan bir kadın icin kolayca alinabilecek bir karar. Herkesin yaşam dinamikleri farklı. Ne yazik ki bir cok kadin sineye cekmek zorunda kaliyor. Dilerim konu sahibi icin bundan sonra her şey yolunda gider.

O çocuğa çok üzüldüm. Küçüğe kıyamadiniz cunku sizde onunla yeterince vakit gecirmediniz madem küçüğü bıraksın süt anne bulsun baba bakmakla yükümlü imiş ya! Ztn amacınıza ulaşmassiniz çocukla korkutmussunuz adamda yüzünüze vurmuş ne bekliyorsunuz? Nasıl kiyabildiniz 3 yaşında çocuğu nasil alet edebildiniz? O ayrılık nasıl derin yara açtı kardesi anneyle farkında değil mi sanıyorsunuz?

Sizin dediğiniz gibi bakamayacak durumda olup almasa kimse bu kadar yüklenmezdi.
Kendi ağzıyla çocuğu vereyim zorlansın, sersefil olsun diye yapan biri var. Amacı zorla kocayı geri getirmek. Kocayı zorla getirmek için çocuğu kullanmaktır bu. Ve ben buna çanak tutamam kimse kusura bakmasın
Karşınızda ki insanı yargılarken ne kadar sağlıklı düşünebileceğinde hesaba katmanız lazım.
Şartlar daha normal olsaydı çocuğunu neden bıraktın diye belki sorgulanabilirdi.
Ben size çanak tutun demedim hanım efendi istediğinizi yapabilirsiniz özgürsünüz.
Bana sordunuz ben size doğru olanı anlatmaya çalıştım ama sonunda çanak tutmaya getirdiniz.
çanak tutmak değil de "sen ne biçim annesin" yerine bak kardeşim sen şuan iyi düşünemiyorsun ama çocuğun bundan kötü etkilenir git çocuğunu al diyebilirsiniz mesela..

Düşünün bakalım yukarıda ki iki önermeden hangisi çocuğun yararına olacaktır..

X