Eşim ailemi evden kovdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her şey çok yanlış olmuş. keşke ailenizin yanında uzatmasaymışsınız. Hadi uzattınız onların birbirine gireceği belliymiştir.
Tartışan kişilerin arasına girmek hele aile içinde çok doğru gelmiyor bana. Bu durumlara fırsat vermemek lazım. Siz bi şekilde iki tarafı da idare edebilirsiniz ama ek oğlu el adamı birbirini idare edemez. Aralarını açmamak lazım. Söz çıktı mı yerine gelmesi zor.
Babayı da anneyi de kocayı da en iyi kendiniz tanırsınız.
Çocuk elbet düşler kalkar keşke uzun giydirseydiniz. Ya da kocanın önüne verseydiniz o giydirseydi. Eli ayağı yok mu neden siz? İyi kötü dışarı çıkarıyorsa iyi aslında onu da yapmayanlar var.

Koca yanlış seçilmiş, ikinci çocuk erken gelmiş, her şey çok yorucu sizin sabır biriktir eminim. Kavga etmeden sakinlikle oturup konuşmak lazım ama sizin için bunun yapılabileceğini sanmıyorum. Anca adamın huyundan gidip babandan özür diletebilirsen biraz ortalık yumuşar belki

Kızmakla avaz avaz bağırmak ayni şey mi? Kapı açılınca , niye uzun bir şeyler giydirmedin demekle avaz avaz bağırmak arasında dağlar kadar fark var. Hepimiz böyle mi kızıyoruz eşlerimize?
Babanın olaya dahil olmasi da bu avaz avazlik durumda ortaya çıkmış. Yoksa normal bir kızmaya baba da o kadar öfkelenmezdi. Kocanın avaz avaz bağırarak kızması nasıl normal ve hepimiz yapariz gibi bir durum olarak görülüyor anlamıyorum cidden.

Bu çocuk hiç mi şort giymeyecek? Biz de düştük, yaralandık, kalktık. Ne demek öküz gibi bağırmak. Bir de ailenin yanında. Az düşünceli olunur. Öküz gibi bağırırsan öküz gibi de tepki yersin kusura bakmasın. İnsanlar orda kızına bağırılırken oturup susamazlar. Sanki bir tek onun çocuğu.

Konu sahibine neden sinirlensin böyle bir durumda? Şort giydirme demiş o da giydirmemiş. Neden sinirlensin? Ama giydirme diyip giydirince sinirlenmesi gayet normal.
Baba kendiside gayet giydire bilir sonuçta birtane küçük çocuk daha var kadın onunla da ilgileniyor kendisi giydirse eline yapışmaz.

Öğretmen olsaydım ben de böyle düşünebilirdim Evlilik zaten doğası gereği güllük gülistanlık olan bir şey değil sorunlar az ya da çok ama her evlilikte var. Her evliliğiyle ilgili yazana ya da atıyorum 2 çocuğum var komşumla anlaşamadık yazana bile hmm aen buraya gel bakalım neden 2 çocuk yaptın seni bi evirip çevirelim şöyle madem ki konu açtın ıncığına bıncığına kadar eleştirme hakkımız var modunda yapanın da öyle aile planlaması toplumsal duyar filan derdi olduğunu sanmıyorum ben açıkçası.

Erkek ailesinin yanında bağıran kadın üye olsaydı o kadın üyenin linçleneceğini bilecek kadar eski üyeyim.
Ama ben yorumların geneline göre kendi yorumumu şekillendirmiyorum. Dolayısıyla kadın erkek gibi bir tarafa tutunmak yerine olaya bakıyorum. Çocuk düştüğü için eşini sorumlu tutan ve ailesinin yanında öfkesine hakim olamayan kişi hatalı taraf benim gözümde. Baba kızını korumak adına refleks vermiş, ki adam kadına kızdığı anda babanın anında yerinden kalkıp adam öldürmeye teşebbüs ettiğini düşünmüyorum.
Konu sahibi ailesinin iyi olmaya çalıştığını ama eşinin onları bir türlü sevmediğinden bahsettiği için bu çıkarımı yaptım.

Çocuk bakımı evet zor, kadın üzerinde çok daha fazla sorumluluk var, erkek istediği kadar yardım etsin. konu sahibi de iki bebeğim var diyerek ortalarda barut fıçısı gibi dolaşıp bağırıp çağırsın. Erkek ailesi varken olay çıkarsın. Olacak iş mi..

Eşi kendini yırta yırta çocuğuna bağırırken yalı kazığı gibi dikilecek olan insan gitsin ebeveynliğini sorgulasın. Ben olsam kızıma benim yanımda bunu yapan ben yokken kim bilir napıyordur diye düşünürüm.

Siz de ailenizle birlikte çıkıp gitmeliydiniz bence. Hatta eşinizi kovsanız daha iyi olurdu. Siz onun ailesini kovsanız bu tip sizi yaka paça kapıya atardı eminim.
Adamın zaten zerre kadar saygısı yokmuş, şimdi yalnız bıraktı sizi, iyice tepenize çıkar artık.

ben adamın yaptığının doğru olduğunu söylemiyorum ki çocuğun zarar görünce her insanın raydan çıktığı oluyor. Yaptığı zaten "hata" ama bunun karşılığı da öyle öldüresiye saldırmak da babalık yapmak olmuyor. İki tane bebek bakan iki insan var. Bütün konuşmalar varsayım üzerine. Normal bir ailede bu zaten bir kaos sebebi . Sürekli psikolojik baskı yapan , bağıran çağıran bir adamsa boşanacak başka yolu yok. Onun haricinde de bir insan hata yapabilir Tahin hanım

Şort giydirmenize ben çok takılmadım. Pantolon giyse de yaralanabilirdi. Belki dizinin üstüne düşmez ama eli yararlanır. Hatta yara olmasına da gerek yok, yedi kat giydirseniz de, düşüldüğü anda ağrı da olabilir yani. Bu önüne geçilecek bir durum değil.

Misafir varken bas bas bağıran insanlara tilt oluyorum; aslında ben bağıran insanlara genelde tilt olurum.

Ancak, iki insanın beraber yaşadığı durumlarda kavga-gürültü olur. Hele çocuk varsa... Kavganın doğru bir şey olduğunu savunmuyorum (zaten çok saçma bir şekilde de gelişmiş) ama ikili ve daha fazla yaşamlarda bu olağan bir durum. Büyük ihtimalle devamında siz tavır yapardınız, o da gönül alma faslı derken bir şekilde tatlıya bağlanırdı.

Ama şimdi ortada bir baba figürü var. Bir babanın, kızını korumak istemesi kadar normal bir şey olamaz ama buradaki tavrı tamamen yanlış. Olayı daha sakin bir şekilde yönetmeye çalışabilirdi babanız. Fakat babanız - onu durdurmanız gerekecek kadar - hiddetle eşinize saldırdığında, eşinizin, ailenizi kovması çok haklı. Sanırım ben olsam, ben de beni dövmeye kalkan aileye kapıyı gösterirdim. Benim fikrim.

Ailenizin yanında size ne olursa olsun terbiyesizlik yapan tipten adamda olmaz kocada olmaz. Babanız haklı benim kızıma da bağırılsa bende susmam,eşim hiç susmaz. Konu ne olursa olsun kızımı ezdirmem haklı yada haksız olması umrumda değil ne zorluklarla büyütüyorum. Kendide babalık yapsın düşürmesin, ağlatmasın.

Doğru olan baba sizinki evladınızın ki değil ....

Kadın ve erkek ayrımı yapan sizdiniz. Konu zaten bakış açısında evet sorumluluk annenin üzerinde daha çok çünkü erkek dışarıda çalışıyor evde ikisi bakamaz . Biz kadın veya erkek çocuk sahibi olmayı seçiyoruz kadın bu sebeple mağdur olmuyor yani . İAynı şekilde kadın bağırsa ben kadını da haklı bulurdum. Hatta kayınvalidesi üstüne yürüse bunun için o kadını evine alma birde boşan demiş oğluna demek ki boşanmanı istiyor derdim. Sürekli ima ettiğiniz şey şuydu siz çocuklara bakıyorsunuz eşlerinizin yaptığı bir parka gitmeyi bile büyük birşey görüyorsunuz .Hatta bağırmasına bile erkek olduğu için susuyorsunuz. Ama çelişkili bir biçimde diğer babanın üzerine saldırmasını da normal karşılıyorsunuz.

Ayrıca konu o kadar hayatın içinden ki eminim çocuk sahibi her çiift hele çocuğun canı yandığında atışmıştır. Kocaman anne baba da bunu yasamış görmüştür. Boşa bunu diyen saldıran dede bakalım iki gün çocuklarla kalsın nasıl olacak?

Eşe başka insanların yanında özellikle anne ve babasının asla bağırılmaz sebep ne olursa olsun.Hatta çocuklara bile özellikle büyüklerin yanında ses yükseltilmez ki üzerine alınırlar diye.İstediğini söyleyen istemediğini işitir diye boşa söylememiş atalarımız , yanlış yapıyorsan doğru tepki beklemeyeceksin.
Eş sakin kalmayı beceremiyor,Baba sakin olsaydı olur mu?
Konu sahibi lütfen eşine öyle bir ders ver ki aklı başına gelsin,sırf konuşmamakla olmaz bu.

Evet .
Doğru ikiside korumak icin öyle tavırda yaklasmış.

Hepimizinki varsayım orada olmadığımız, kocanın nasil bir öfkeyle bağırıp çağırdığını bilmediğimiz için baba haksız bulunabiliyor.
Baba biz buradayken kızıma böyle davranıyorsa olmadığınızda nasıldır diye düşünmüş iyice öfkelenmistir. Bende onun öfkesini anlıyorum. Normal bir kızmaya bu kadar öfkelenmez kimse kolay kolay. O yüzden de herkesin yaşayacağı bir öfke olarak görmüyorun kocanın tepkisini.

Son düzenleme:
evet bu da olabilir. Dediğim gibi eğer bu adam hep böyle biriyse tabi ki bu evlilik olmaz yani. Ama tahin ben bir buçuk yıl uyumadım ve doğal olarak eşim de düzgün uyumadı bu koşullarda yedi yıllık ilişkimizde sesler bu kadar yükselmemişti. Ailenin yanında olması doğru mu asla değil. Ama ne buradaki ne de ailenin fikrini doğru bulmadım. Konu çocuğum olunca bende fevrileşiyorum bu yüzden empati kurabiliyorum sinirlenmesine. Olur yani evlilik bu çözümsüzleştirmek sadece iki küçük bebeğe zarar

Kadın erkek ayrımını tam olarak nerede? Açık açık çocuk düştü diye öfkesini diğer tarafa yönelten kim ise onu hatalı gördüğümü yazıyorum.

“Sürekli ima ettiğiniz şey şuydu siz çocuklara bakıyorsunuz eşlerinizin yaptığı bir parka gitmeyi bile büyük birşey görüyorsunuz .Hatta bağırmasına bile erkek olduğu için susuyorsunuz.”

Böyle bir şey de söylemedim, konuyu saptırmayın. Hediye paketi gibi çocuğu alacağına yorum yapmaktan öte eyleme geçsin diyorum şimdi bunları yeniden tek tek yazamayacağım. Okuyun geçin.

Yanlış konuları mı okuduk diye dönüp baktım, aynen önceki yorumumdaki gibi olmuş olay..
Dönün okuyun.
Adam bağırıp çağırıp hoş olmayan bir şeyler zırvalamış, baba ilk etapta bağırma kızıma diyip araya girmiş. Sonra olay çıkmış. E siz çelişkili olmayıp babanın sinirlerinin bozulduğunu keşke hep sakin kalsa ama bazen sakin kalamayıp çocuğunu o halde gördüğü için böyle bir tepki verebileceğini söyleyin.
Konuyu yeniden okuyunca bir kez daha eferin dedim babaya.
Adama da bir kez daha hanzo dedim evet.

Konu sahibesinin verdiği cevaplara ve önceki konularına bakarak bu adam hiçbir zaman pamuk kıvamında, kıymet veren, el üstünde tutan bir eş değilmiş ki, özünde kaba saba biriymiş zaten. Muhtemelen parka giderken kadının ailesini görünce gerildi ve çocuğun düşmesini bahane etti. Resmen fırsat kollamış kovmak için.

Ortada çocuğu için endişelenen bir baba yok arkadaşlar. Olsa sürekli çocuğu düşürüp getirmez, kadın diyor ki annemle parka gidince çocuğuma gözü gibi bakıyor düşmüyor. Demek ki çocuk ihmalkarlıktan düşüyor.

Konu sahibesi pantolon giydirseydi adam bu defa ince pantolon giydirdin diye yaygara koparacaktı. Çünkü bahane lazım. Çünkü kadının ailesini sevmiyor.

Bu durumda demek ki kadının babasının da önceden şahit oldukları vardı bu mesele de tuzu biberi oldu dayanamadı ve evladını korumaya geçti. Tepkisi tutmasalar öldürecek kadar olmamalıydı evet ama adamında birikmişliği böyle patladı işte.

Keşke ailenizle gitseydiniz. Onları öylece göndermeseydiniz. Ortalık biraz yatışıp sinirler geçince duruma göre karar verirdiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…