Eşim ailemi evden kovdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşiniz sizi uyardığı halde çocuğa şort giydirince çocuk düştüğünde böyle size sinirlenmesi normal. O size tepkili olunca babanızın da ona tepki vermesi normal. Babanız öldürme seviyesine gelince eşinizin evime gelmeyin demesi de normal. Normal oğlu normal bir konu. Bilmiyorum ki ne söylesem. Keşke o şort giydirilmeseydi.

Pes ya.Yorumlarin hepsini okuyamadım.Sort giydirip hata yaptı diye konu sahibi bu kadarını hakediyor mu yani? Pes diyorum yorumlara...

Ben de sıcak bölgede yaşamama rağmen şort giydirmiyorum parka giderken.Dusuyor çünkü.kaydirakta sıcak oluyor kayamiyor.Tamam anne hata yapmış ama ailesinin yanında bir kadına bu kadar bağırmaya gerek var mı ?Hakliligin arkasına sığınıp eşini ailesinin yanında rencide etmek de neyin nesi? Zaten geçen gün ben de eşime sinirlendim.Parka o çıkarıyor ama hazırlık sureci benim elimden geçiyor.Madem eşin yine şort giydirdi ,o zaman sen kalk değiştir.Ustelik 6 aylık bir bebeğiniz var.

Konu sahibi,madem eşiniz bunu yaptı siz de özür dileyip kendini affettirinceye kadar onun ailesinden kimseyi evinize sokmayın.Gelmek isteyene de kusura bakmayın eşim benim ailemii kovmusken kimseyi agirlayamam minvalinde bir açıklama yapın.

Benim yanımda kocası kızıma bagiracak ,ben de öylece susup oturacağım.Yok öyle yağma.O ataerkil zihniyetini de sortuna da başlarım.Kusura bakmasın kimse.

Türkiyenin sıcaklığıyla bilinen illerinden birinde yaşıyorum, bir iki gündür hava soğuk. Onu bilmiyorum giydirebilir tabii ki ama düşmesine rağmen inatla giydirmesine anlam veremedim

Ben parka çıkaracağım zaman eşim çocuğu giydirir. Hatta hava durumuna göre nasıl giydirecegini söylerim şunları şunları giydir. Kabanıni da , ayakkabısını da giydirir hatta bebek arabasına oturtup bağlar çünkü dışarda parkta çocuk oynatmak demek beş dk yerinde durmayan çocukla uğraşmak demek . Insanlar çocuk büyütürken bazen yorulur sesler yükselir eminim ki her aile içinde de yaşanıyordur. Hele iki küçücük çocuğun olduğu ailede . Çocuk bakımı zordur sorumluluklar ortak ayrılır . Keşke bu yolda sürekli sakinleştirici almış gibi olsak ama olamayız uykusuzluk içerisinde yaşarken insan zorlanbiliyor .
Şimdi konuda erkek ailesinin yanında bağıran bir kadın olsa yaptığınız ayıp bir daha yapmayın der olayı kapardik. Yapan erkek olunca onun nedense yorgunluğu, siniri olamıyor eşinin ailesine tepki koyamıyor . Kadınlar kendi ailelerine gelince kimse benim aileme ağzını acamaz diyor bunu erkek yapınca ne ilginç ki herkes ailesini savunan erkekten olmaz diyor. Ne güzel işimize gelince sadece kadınların haklarından , duygularından bahsedelim . Bizi savunan sadece yine bir "baba" olsun .

Türkiyenin sıcaklığıyla bilinen illerinden birinde yaşıyorum, bir iki gündür hava soğuk. Onu bilmiyorum giydirebilir tabii ki ama düşmesine rağmen inatla giydirmesine anlam veremedim
Uzun pantolonla da düşüyormus o zaman da kaniyormus . Çocuk sonuçta bacağı kaniyabilirmis . Olsun bacağı kırılabilir , kopabilir olur öyle şeyler . Kadınlar çocuk doğurduğu , anne olduğu için kutsaldır kizilamaz.

Maalesef ki siz ve babanız hatalı.. Kocanız sizi uyarmış umursamamışsınız..

Babanız geliyor ortalığı yatıştıracağına yangına körükle gitmiş.. Babanız yaşıyla pişmiş öyle davranmalıydı. Gençlerin tartışmasına müdahale ederse yüz göz olunur.

Eşiniz evden kovmakla fevri davranmış fakat sizler bu durumu alevlendirmişsiniz.

Siz belli ki çekirdek ailenizi, eşinizi ailenize kurban etmişsiniz. Kocanız ailenizden, müdahalelerinden bıkmış ve kovacak dereceye gelmiş.

Aileniz bir de boşanmanızı mi istiyor? Tam bir ego savaşındalar. İnşallah babanızın aklına uymazsınız. Evinize, eşinize kariştırmamalisınız bu babayla siz daha çok boşanırsınız.

İyi de ailesini geçtim toplum içinde bile insan eşine bağırmaz. Ailesinin yanında çocuklarını ezici davranış gösterirse ters tepki alacağını herkes bilir. Koca adam bilmiyor mu?
Olay haklı haksız meselesi değil ki? Bu kadar saçma bir konudan karı koca kavga etmemeli hadi ettin aile yanında avaz avaz bağırırken utanmaz mı?
Kim olsa evladına öyle muamele edilmesine tepki verir ve evladının evindeyken bu olursa ekstra kendi üstüne alınır acaba bizimle alakaliybir şey var da böyle saçma sapan konudan olay çıkartıyor diye.

Bu durumlar elbet olabilir, hatasını kendi görecek. Anne baba korumasıyla nereye kadar, yardım ister amenna. Küçücük bir tartışmayı bile yönetemeyen kızımı ben niye savunayım yahu, onu neden o kötü duruma düşüreyim?
Başımı eğer evden çıkar, ertesi gün birebir konuşmamı yaparım.
Böylece hem sizin deyiminiz ayı damatla yüz göz olmam hem de doğru bir rol model olurum evladımın gözünde.
Kocam bağırıyor, babam bağırıyor e bu kadın hayatında erkek baskınlığı görürken evliliğin yanlışlığını nasıl bulsun?

Öyle dimdik evlatlar yetiştireceğiz ki değil kocaya, babasına annesine bile başını eğmeyecek.
Sanırım anlatabildim, bu benim görüşüm.
Evladım daha bana eziliyor beni durduramıyorken dünya ile mücadele etmesini beklemek hayalperestlik olur.
Siz elbetteki olayları farklı hissedip bambaşka açılardan değerlendirip ona göre yorum yapabilirsiniz.

pantolonla da kanayabilir elbette ama adam özellikle şort giydirme demiş. Öyle demese tamam derim ama özellikle belirtmiş o yüzden anlam veremedim ironi yaptığınızı da anladım bu arada merak etmeyin

Konunun genelinin konu sahibine hak vermesi şaka mı ya
E güzel kaynananız kayınpederiniz falan eve gelip ağzınıza ederse ama öfke problemi vardı dersiniz.

Anlamayanlar için şöyle anlatayım.

Kayınpeder ve kaynana evde, kocanız ve küçüğü onlarla bırakıp büyüğü alıp çıkacaksınız. Kocanın yapması gereken alt tarafı doğru kıyafeti giydirmek. Gidip bile isteye yanlış kıyafeti giydiriyor. Bunun sonucunda da çocuğunuz yaralanıyor. Ağlıyor. Stres damardan akıyor böyle. (Çocuğu düşünce bir yeri kanayınca böyle olmayan cindir) tabi ki gidip kocanıza çatarsınız. Evet bunu herkesin ortasında yapmamanız gerekir ama yaparsınız, yapılmayacak hata değildir. Oradan kv atlasın saçınıza yapışsın. Kocanız da öylece baksın. Hatta annem biraz öfkeli biri falan desin.

Ne münasebet yani.

Şu siyahla belirttiğim yeri bana ithafen mi yazdın bilemiyorum ama öyle ise açıklayayım.. içinizde kocanızdan göremediklerinizin öfkesi mi var nedir ben bilemem.. Biz kocanız değiliz iyi ki değiliz ehuehe şeklinde hiç alakasız yorum yapan birine en “saygılı” cevabı yazdım ben. Saygı denilen şey karşılıklıdır.

Genelde yorumlarını beğenirim. Ancak şu yazdığın genellemeyi, atıfta bulunduğum yorumu da içine katarak yazsaydın objektif baktığını düşünürdüm…

Ama annesi oğluna bagrilirken susamaz ve gelinin saçını başını tabi yolar kocası tutmasa öldürecek duruma gelebilir "sırf bağırdı diye ". Bunu yazan bir kişi olsa toplu linç yemezse bende birşey bilmiyorum

pantolonla da kanayabilir elbette ama adam özellikle şort giydirme demiş. Öyle demese tamam derim ama özellikle belirtmiş o yüzden anlam veremedim ironi yaptığınızı da anladım bu arada merak etmeyin
Yani çocuk tabi ki düşecek bacağı da kaniyacak . Sana uzun giydir demedim mi diye kızarsın yani çünkü hepimiz yaparız . Bu kadar atla deve bir konu da değil adamı öldürmeye çalışacak kadar. Konu sahibinin hepimiz gibi normal bir evliliği olduğunu varsayiyorum bu arada yoksa iki tane küçük çocuk yapmazdı herhalde

Haklısınız bence de bir önlem alınmalıymış ama pantolon giyip de düşseydi adam böyle sinirlenmezdi. Özellikle belirttiğim bir konu bilerek yapılmazsa ben de tepki veririm şahsen

Uye ismi belirtmek sorun olmazdi benim icin, tarafsiz baktigimi anlatmak adına vermedim.

Ama sizi ve kocisko meselesine cevap veren bebeklinick (dogru mu yazdim bilemedim, lost'taki sawyer olan uye) olan arkadasi, bir de ozellikle sort meselesine karsi durumu yukselten 1-2 uyeyi kattim bu yorumuma.

Yani herkes karsilikli guzelce tartissin benim derdim o. Farkindaysaniz burda bizler hakli haksizi tartisacagiz diye geriliyoruz, ortaligi atesleyen konu sahibi kayboldu gitti, ayni ailesi ve esiyle yasadigi sorundaki gibi.

Kimse kimseye bağıramaz zaten, serzenişi haklı görüyorum, trip de atarım kızarım da diye belirtmişim lakin hırsızın hiç mi suçu yok?
Bakın atladığınız nokta şu, çocuk yaralanıyor sebep, anne söz dinlememiş.
Kadına bağırılıyor, dur sen ne yapıyorsun ya diyip karakter koyamamış, babası kocasını dövmeye yürüyor öylece izlemiş, üstüne koca aileyi kovuyor engelleyememiş.
E yani şimdi
Konu sahibi evde mi diye sormak, ne zaman bağırmayı haklı görmek oldu?
Bazen insan bir bakar, o bakış ‘kes sesini içerde ailem var sonra hesaplaşacağız’ bakışıdır.
Karşıdaki mesajı alır ve kendine çeki düzen verir, bir bir o bağrışın hesabı sorulur ‘ama sonra’ sorulur.

Köşe yastığı gibi durursanız yangına katalizör olursunuz.

Ben burdaki yorumları anlayamıyorum bazen.Ben eşime ailesinin ya da sülalesinin yanında kizsam da bağırmam.Ayni şeyi eşimden de beklerim.Olay haklı haksız meselesi değil ki.Sadece ben sana demedim mi gibi iki soylenmemis kocası da baya yükselmiş...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…