Eşi azosperm olup tedavi ile sperm çıkışı görenler sonuç alanlar

gecegunduzz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2024
4
0
26
Merhaba kızlar biz 4 senelik evliyiz. Benim amh düşük 0.04 diğer hormonlarım normal. Eşimde azosperm var sb1 seviyesinde 2-3 adet olgunlaşmamış hücre çıktı. Celalettin hocada tedavideyiz şuan üç aylık ilaç verdi onları kullanıyoruz iğne hap bitkiseller vs.. bizim gibi olup olumlu sonuç alanlar varmı acabaa

Eşim azospermiden dolayı 3 sene tedavi aldı sd4 ten ileri gidemedik sadece bir kere ölü sperm çıkışı oldu. Tese oldu ilk tüp bebekle hamileyim çok şükür. Tese çok korkulacak birşey değil emin olun olmamak için eşimde çok direndi ama olunca bumuymuş dedi ilerleme yada çıkış olmuyorsa amh sınız da düşükmüş tese düşünebilirsiniz

Allah kucağınıza sağlıcakla almayı nasip etsin inşallah bebisinizi , bizde şuan vücut uretmedigi soylenildi daha evvel gittiğimiz hastanede varmış cikiyomus ama bize söylemediler bile hücre var tek tük diye.. 4 sene gittiğimiz ugrasimiz çöp oldu Dr yüzünden.. hücre çıkışı olursa direk tüp bebeğe gececez bizde inşallah Ekim'de tekrar CP ye gitcez kontrole hayırlısı bakalım

Benim eşimin spermi sıfır çıkıyordu. Herhangi bir tıkanıklık vs olmamasına rağmen, küçükken kabakulak da geçrmemiş veya kromozomal bir anormalisi de yoktu. Sebebini bulamadık. Sigara içmeye devam etti tabi, bırakmadı. Argifertil kullandı.

Tüp bebeğe başladık. Beni genel anesteziye aldılar, yumurtalarımı alırken eşim için de mikroameliyat hazırlığı yapıldı. Testislerden hazır olmayan sperm hücreleri alınabilsin diye. Ancak gerek kalmamış ve 15 canlı sperm hücresi alınabilmiş. Onlarla da sağlıklı embriyolar oluşturdular.

Hangi doktorta tedavi gördünüz acaba. İlk başladığınızda hücre kaçtaydı yani sd4 den sonrası sperm olmuyormu acaba

merhaba
Benim eşimde yaklasık 6 ay ılac kullandı ama sperm sb-sc sevıyelerınde mikrotese olmayı dusunebılırsınız dedı artık doktor. sizin seviyeniz neydi? bu asamada tese de sonuc alırmıyız acaba

Benim eşimin de sperm sayısı çok azdı ocakta tüp bebeğe başlayacaktık ki yeni hamile kaldım inşallah hafta sonu kalp atışını duymaya gidicem

ilk 3 ay ertan cevizci ılacları kullandık sonra 6 ay bahcecı bulent erol hocada tedavi gördük. ancak çıkışyok. kartal da intermar laboratuvar test verdık orada ogrendık aşamalarını. şuan mikro tese asamasına gectık ama cıkmaz dıye korkuyorum cesaret edemıyorumm..

Nasıl 0 bir tane bile mi sperm yok? Ee peki me diyo doktorlar nasıl bi tedavi olacak
canlı veya cansız sperm hucresı yok sadece sb1 sb2 ve sc asamalarında spermatidler var yani sperme donusmeyen hucreler. doktor mıkrotese olabılırsınız cıkarsa tup bebek dıyor bende cıkmama ıhtımalınden korkuyorum cesaret edemedim eşimde ilaclara devam etmek ıstıyor bıraz daha bekleyelım dıyor ama bulent hoca alanında cok ıyı hazır oldgunu bılmese yapalım demez diye dusunuyorum bılmıyorum cok kararsızım

Canım ilk verdiğinde sb1 sb2 miydi yani ilaçlarla herhangi bir ilerleme kat ettini mesela sb1 di sb2 mi oldu hangi iğne ilaçları kullandıznız bizde tedavideyiz

lik verdiğimiz testlerde açıkçası detaylı baktırmadık dırekt 0 yazıyordu en son verdıklerımızde hep aynı seyler yazıyor sb1 sb2 ve sc diye yani açıkçası bi ilerleme olmadı o konuda. bulent hocanın verdiği menupin nutfeks klomen kullanıyoruz. kendisi ilaçların cok kuvvetlı oldugunu 6 ayda cıkarsa cıkardı demek ıstedı hoca mıkrotese taraftarı ama bu aşamada sb1-sb2 mikrotese olup guzel sonuc alan var mı onuda bılmıyorum. çok erken bi evre sperm için oluşmuş hücre ihitmalleri nedir

Allah’tan ümit kesilmez dilerseniz bekleyin biraz eşinizin de fikirleri önemli sonuçta ben sağlıklı bi gebelik yaşacağınızı düşünüyorum

Allah’tan ümit kesilmez dilerseniz bekleyin biraz eşinizin de fikirleri önemli sonuçta ben sağlıklı bi gebelik yaşacağınızı düşünüyorum
inşallah.. evet bende onun uzerıne gıtmek ıstemıyorum kendısı yaptırmak ıstemıyor mıkrotese benı kırmamak ıcın kabul edıyor boyle olunca olumsuz sonuc alırsak kendımı suclu hıssederım bakalım hiç konuşmuyoruz bu konuyu şuan ilaçların içmeye devam ediyor.. adet donemımde tekrar soracagım kabul ederse gıderız etmezse ılac kullanmaya devam ederız ama az buz ılac ıcmıyor onada uzuluyorum nereye kadar ıcecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…