Eşi azosperm olup tedavi ile sperm çıkışı görenler sonuç alanlar

Benim eşimin spermi sıfır çıkıyordu. Herhangi bir tıkanıklık vs olmamasına rağmen, küçükken kabakulak da geçrmemiş veya kromozomal bir anormalisi de yoktu. Sebebini bulamadık. Sigara içmeye devam etti tabi, bırakmadı. Argifertil kullandı.

Tüp bebeğe başladık. Beni genel anesteziye aldılar, yumurtalarımı alırken eşim için de mikroameliyat hazırlığı yapıldı. Testislerden hazır olmayan sperm hücreleri alınabilsin diye. Ancak gerek kalmamış ve 15 canlı sperm hücresi alınabilmiş. Onlarla da sağlıklı embriyolar oluşturdular.

Benim eşimin spermi sıfır çıkıyordu. Herhangi bir tıkanıklık vs olmamasına rağmen, küçükken kabakulak da geçrmemiş veya kromozomal bir anormalisi de yoktu. Sebebini bulamadık. Sigara içmeye devam etti tabi, bırakmadı. Argifertil kullandı.

Tüp bebeğe başladık. Beni genel anesteziye aldılar, yumurtalarımı alırken eşim için de mikroameliyat hazırlığı yapıldı. Testislerden hazır olmayan sperm hücreleri alınabilsin diye. Ancak gerek kalmamış ve 15 canlı sperm hücresi alınabilmiş. Onlarla da sağlıklı embriyolar oluşturdular.
Merhaba aynı süreç içerisindeyiz mikro tese yapmadan sperm hücresi nasıl bulundu bilgi verirseniz çok sevinirim

Canım bazı kliniklerde detaylı sperm testi yapıyor orada sperm 0 ama ondan önce oluşumda olan hücre varmı ona bakıyor onunda seviyesi yazıyorr
Acıbadem Hastanesi'ne gittik ama nasipse yarın süreç hakkında görüşmeye gidicez biryerden başlayalım dedik soralım bakalım orda varmı çok teşekkürler 💜

Acıbadem Hastanesi'ne gittik ama nasipse yarın süreç hakkında görüşmeye gidicez biryerden başlayalım dedik soralım bakalım orda varmı çok teşekkürler 💜
Ankarada alife var o detaylı bakıyor bizde orada öğrendik seviyesini tedaviye başlamadan önce orada bi test vermenizi öneririm

Anladım çok teşekkürler Esk. yaşadığımız için ve çalışıyoruz başka illere gitmek zor olucak bizim için.
Canım bizdr ankaradan çok uzaktayızz ama gittik benm tavsiyem bi gidin siz çok uzak sayılmazsınız üç gün üst üste ardışık test istiyorlar bizde sadece birkez verebildik bende tedaviye başlamadan bi hafta sonu gidip yaptırın cumarteside çalışıyorlar

X