Eş memleketine tayin

Peki sagolun

Sizi düşünmeyen, ailesinin huzursuz etmesine izin veren tayin işini sırf inattan istemeyen bir adamdan üremeye çalışmak neden
Sırf bu inadı yüzünden çocuk yapmaz olduğum yerden de bir yere kımıldamazdım

İlla bu adamdan çocuk yapacağım diyorsanız kurun kamera sistemi verin bakıcıya kafanız rahat olur
Sonra da kreşe gider zaten

Şunu belirtmedim lakin kayınvalidem bu konuda gayet istekli annem de dönüşümlü şekilde bakar aynı şehirde olsak sürekli de ikisi de seve seve bakarlar. Benim talebim degil
İkisi de şimdiden rekabete başlamış,hayırlısı olsun.Onlara güvenerek çocuk yaparsanız daha çok kavga edersiniz ve fellik fellik bakıcı ararsınız.

İkisi de şimdiden rekabete başlamış,hayırlısı olsun.Onlara güvenerek çocuk yaparsanız daha çok kavga edersiniz ve fellik fellik bakıcı ararsınız.
Annem kayınvalidem hep baksa baksın der iki tarafa uzak olacaginiza buraya gelemiyorsaniz oraya gidin kafasında. Ama maalesef dönüşüm noktasında kayınvalidem sürekli bakmak istediğine dair mesajını verdi sizin çocuğunuza ben bakarım diyor zaten benim için de problem olduğu için kararsızım sürekli annelerle olmak

Ankara diye diretmek yerine çevre illere bakılabilir. Ailelere biraz daha yaklaşmak adına Konya, Karaman, Niğde, Nevşehir, Tokat, Afyon, Kütahya vs... Her zaman huzursuzluk çıkıyor diyorsunuz ilçede olsanız dahi huzursuzluk yaşanacaktır. Ki çocuğunuza baktıklarında daha içli dışlı oluyor insan huzursuzluk katsayınız artar. Bence öyle bir hataya düşmeyin. Ben olsam bu şartlarda ne yapardım, yaşadığım ilde devam ederdşm okulda memnun değilsen hizmet puanı yüksek il içi tayin isterdim. O sırada eşya taksiti ödüyor gibi altın, döviz biriktirirdim.

Kendi ailesine yakın bir insan olarak söylüyorum büyüklerle yaşamak zordur. Ki benim ailem ortalamanın üstünde anlayışlı insanlar.

Kızımın hastalığı sırasında yaklaşık 2 sene benim ikizlerime bana baktığından çok çok daha iyi baktılar. Haklarını yiyemem ama çocuk bakıp sizinle ilgilenince hayatınıza karışma hakkını elde etmiş oluyorlar. Bence bunda haklılar. En azından kendi ailem açısından söylüyorum.

Ben amaaaaan çocuklara bakıyorlar konuşsunlar dert değil diyorum. Siz böyle diyecek misiniz kaynanaya.

Birde haklı olduğu konularda söylenir bizimkiler.
Çocuklara sebze yedir neden makarna yaptın,
Neden ellerinde telefon var,
Abur cubur alıp durma gibi konular.
Yelek giydir, ev ayakkabıları giydir,
Evlilik hayatıma yada annelik otoriteme bir saldırı yok tabi ki.
Bunlara katlanırim diyorsanız istediğiniz yere gidin

Ülkenin ekonomik koşulları ortadayken bunu pintilige bağlamadan basit bir matematikle tek maaşla kirada gecinilmeyecegi sonucuna ulaşabilirsiniz. Aileden tek kuruş destek görmedik. Eşyaya filan yardım etmeyecekler. Düğünü dahi esim kendisi yaptı. Tuzu kuru olanlar için iki sene izin aliverin demek çok kolay. Yaşadığımız şehir Güneydoğu'nun en pahalı şehirlerinden İstanbul'da yarışır durumdayız. Esyasiz eve çıkmak min 20 bin lira artı faturalar. Eşya borcu vs. benim çalışmam pintilikten değil zorunluluktan yani. Fikirleriniz için teşekkür ederim

Yazdığımı iyi okumamışsınız. Sıfırdan tek maaşla geçinilmez tabii ki. Çocuktan önce birikim yapın diyorum. Biz de Güneydoğu’nun en pahalı şehirlerinden birinde -muhtemelen en pahalısı- hatta iyi bir semtte oturuyoruz. Tek maaşız, borcumuz da var ufak tefek. Bu günleri önceden öngörebildiğimiz için birikim yapmadan çocuk işine kalkışmadık.

bu bakıcı kaygısı anlamıyorum 55 60 yaşlarında insanlar bir çocuğa ne verebilir? bir süre izin alıp verin güvenilir referanslı genç bir bakıcıya

kayınvalidenize çocuğunuza baktıracaksınız hayatınızın içine alacaksınız.Gittiğinizde huzursuz oluyormuşsunuz zaten…Herşeye hazır olun !Başkalarına güvenip çocuk yapılmaz.İmkanlarınız düzelene kadar yapmayın o zaman çocuk.Durumlar böyleyken 30 yaşımdan önce anne olmak istiyorum demeniz bencillik bence.

bu bakıcı kaygısı anlamıyorum 55 60 yaşlarında insanlar bir çocuğa ne verebilir? bir süre izin alıp verin güvenilir referanslı genç bir bakıcıya
Haklısınız o konuda zaten enerji olarak sorun yaşamazlar belki bakacaklari beş saat ama beş saat için tüm günü beraber geçireceğiz uzak olduğu sürece. Bakıcı kaygısı olmamasini anlayamıyorum ben de çevremiz çok geniş değil belki de o yüzden bakacak insanlar da annelerden daha kültürlü olmayacak muhtemelen ev hanımı paraya ihtiyaç duyan birisi olacak

Ama siz de ne dense bahane sunuyorsunuz. O zaman taşının kaynananın yakınına. Çocuğa kaynana baksın. Siz çalışın. Akşam eşinizle kaynana yüzünden kavga edin ve birkaç yıla boşanın. Tüm bunlar ne için? Para pul yokken ve borç içinde iken çocuk yapmak için. Sonra o çocuk kavganın içinde büyüsün.

Yahu fikir soruyorum siz herkese tamam okey haklısın mi diyorsun farklı fikirlere ihtiyacım var sahip olduğum beyin süzgeci icerisinden geçiriyorum şu forumda bazen çok değişik insanlar görüyorum kadınlar kulübü hayatın ta kendisi

Evli misiniz? Meslek ne? Maddi durum ne? Çocuk var mı? Kendimle benzer durumlarda olan insanlarin fikrine deneyimlerine ihtiyacım var

neden ev hanımı olsun bir sürü iyi bakıcı var genç dinamik çevrem çok geniş merak etmeyiniz. siz sorunlarınıza çözüm aramıyorsunuz

merhaba, benim tavsiyem ilk iki sene çocuğa kendiniz bakacak şekilde ayarlamalarınızı yapmanız. öncesinde birikim yapabilirsiniz ya da eşyalı ev işini biraz öteleyebilirsiniz. zaten iki yıl öyle çabuk geçiyor ki. çok ufak yaşta bakıcı ya da annelerden birinin bakması durumunda çocuğunuzun bu kişilere sizden daha fazla bağlanma ihtimalini de unutmayın. zorunlu durumlarda elbette bu seçenekler düşünülebilir ama sizin eşyalı ev planını ertelemeniz bile çocuğunuza kendiniz bakabilecek imkanı verir gibi duruyor.

Ekonomi çok sıkıntılı haklısınız. Ama bir yerden feragat etmek gerekiyor. Mesela çocuk yaptığınız zaman neden şu anda oturduğunuz eşyalı evden çıkmayı planlıyorsunuz? Hem ücretsiz izin alıp hem taşınma ve sıfırdan eşya olayını halledemezsiniz tabi ki. Ücretsiz izni mevcut evinizde tamamlamak da bir seçenek.
İkinci seçenek bir iki yıl ücretsiz izin süreci için para biriktirmek. Yaşınız kaç bilmiyorum ama 29 yaşında anne olmakla 32 yaşında anne olmak arasında uçurum yok ki. Ben 31 yaşında doğum yaptım. İkinci çocuk istersem de hala yapabilirim. Yani 30 takıntınızı anlamadım.
Ücretsiz izin kullandım 2 yıl. İznim bitip ise başladığımda ev değiştirdik. Öncesinde para biriktirmiştik. Yapılabilir şeyler bunlar.
Kayinvalideniz ile aranız çok çok iyi olsa o da bakabilir. E ama zaten sıkıntınız var. Doğumdan sonraki süreç zordur. Herşeye herkese çatmak ister insan. Öyle 3.5 aylık ücretli izin bitti diye önceki halinize dönmeyebilirsiniz. Bu süreçte alıngan ve sıkıntılı bir kayinvalide ile yaşamak mantıklı değil.

Aileler yardım etmek zorunda değil ki,iki memursunuz ve düğününüzü, eşyanızı falan kendinizin yapması çok doğal.Zaten evliliğinizi ve düzeninizi oluşturmadan çocuk yapma fikri saçma.Hee babanne çok hevesli,yaparım büyütür derseniz yine gelip buraya onlarca konu açarsınız kayınvalideniz ile ilgili.Yapılan yorımların tuzu kuru olmakla bir alakası yok ayrıca,herkes tecrübe ve yaşanmışlarından yola çıkarak bir şeyler anlatmaya çalışıyor size.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…