Eş kişisinin parasına karışmak veya karışmamak?

yeri geldiğinde sizin ölmenize dahi karar verebilen, atnı yastığa baş koyduğunuz eşinize aklınızı kurcalayan soruları sormaktan ne sebeple kaçınıyorsunuz?
Çok pasif kaldım, psikoloğun yanındayken sormak istiyorum ama daha gelip bana ne yapacağımı sordun mu? demesinden korkuyorum yani suçluyorsun beni demesinden bilemedim

Konu sahibi bence de haklı.
Eşimin durumu iyi diyor da konu sahibi, herhalde sabancı olsaydı konu sahibi bu forumda gezmezdi
İki çocukları olsa doğum/bebeklik süreçleri, okul çağına geldiklerinde senelik 600-700 bin okul masrafı, üniversite dönemi desen ayrı. Ev alındı, araba alındı denmiş ama yani bir ev bir araba insanı maddi olarak garantiye alıyorsa çoğumuz rahata erdik o zaman.
Eş emek veriyor çalışıyor kazanıyor, karısını da ortalama altında geçindiriyor gerisini ailesine harcayabilir düşüncesine katılamıyorum. Anne babaya yardım, destek, hediye sonuna kadar varım. Kardeşim de zor durumda ise elbette destek olurum. Ama arabasını değiştirebilecek adamın da düğününü ben yapmam. Genç insanlar kendi emeğiyle yaşamasını öğrensin bir zahmet. Düğünü yaptım diyelim yarın başka bir beklentiye girecekler olayın sonu gelmeyecek.
Benim durumum iyiyse kardeşim evlenirken, çocuğu olduğunda vs en ala hediyeyi alirim. Yardıma ihtiyacı olursa destek olurum. Ama buna ben karar veririm, ben teklif ederim. Karşı taraf benden talep edemez, bana yaslanamaz.

Çok pasif kaldım, psikoloğun yanındayken sormak istiyorum ama daha gelip bana ne yapacağımı sordun mu? demesinden korkuyorum yani suçluyorsun beni demesinden bilemedim

evet, gerekirse suçlayacaksınız. zira boşanmaya karar verdiğinde mahkemenin gözünde kendisini kusurlu konuma düşürecek bir hareket yapıyor.
evliliğiniz şimdiye kadar nasıldı bilmiyorum. eski konularınızı okumadım ve okumayacağım. bundan sonra da nasıl olacağını bilemem. ama tek bildiğim tek şey var ki, bu dakikadan sonra finansal olarak attığı her adımın bir şekilde dökümünü saklamanız gerektiğidir.

Yorumlar beni de hayrete düşürdü. Bazen insanların sırf konu sahibini haksız bulmak için ortaya salladığını düşünüyorum.

Normalde şu konu “evlenecek param yok, sevgilimin abisinin bizim düğünümüzü yapmasını isteyecez” şeklinde açılsaydı abin o senin, yardım etsin yazmayacaktı kimse. Linç üstüne linç yiyecekti. Herkes durumunuz yoksa neden evleniyorsunuz yazacaktı. Nitekim o tarz konulara hep öyle yorum yapılıyor. Bazen burdaki hanımların görüşlerini anlamakta güçlük çekiyorum

Valla evliliğe hiç bugün olduğu kadar yakın olmadım. Kadının hakkı yoktur demiyorum ki. Hatta her ikisi de çalışıyorsa bir diger kişinin eşine güvenip kendi parasını ailesine saçıp savunmasına da karşıyım. Benzer her kk konusuna "kaynanan rahat etsin diye mi sabah 7de kalkıp işe gidiyorsun" yazarım:) Kadın çalışmıyorsa "adam kadının tüm ihtiyaçlarını karşılıyorsa" da diyorum. Konu sahibinin yediği önünde yemediği arkasında. İstediği her şey alınıyor, gidecek bir işi ya da okula götürülecek bir çocuğu gibi zorunlu durum olmamasına rağmen sırf rahat etsin diye araba da aliyorlarmis. Yani bu durumda adamın kalan parası için bu kadar hirslanmak bence evlilikle falan aciklanamaz. Evliliğin ruhu buysa inşallah ömür boyu bekar kalırım yani. çok mantıksız.
Seni kırmak istememiştim, özür dilerim mesajım için

Desteğiniz için çok teşekkür ederim inanın affedersiniz suyu çıkana kadar çalışan eşimdir kimseden beklentisi asla yok bir lira hak yemez ama kardeşi bu sorumluluğu üstüne atabiliyor ve ben bunun derdinden kahrolacağım meselenin para olmadığını anlayıp bu yorumu yaptığınız için çok teşekkür ederim

Abiyi gecelim . Burada çoğu konuda bile aileler size yardım etmek zorunda değil deniliyor. Bende anlamadım şimdi durumumuz iyiyse o zaman herkes ailesine her istediğini yapacak ama aileler yapmak zorunda değil mi ? Bu mantığa göre herkesin çekirdek ailesi önemli kurduğun aile bitebilir

Resmen paramız var ama düşkün olmadığım, kardeşe düğün yapılmasına karşı çıktığım için linçlendim ne diyebilirim ki

Gerçekten “ haklısın gelengiden ama kocan her şeyini yapıyor gerisini de boşver aman” denilseydi ona bile teşekkür ederdim

Canınız sağ olsun

Evet uzaktan uzaktan takip ettiğimde evleneceğim insanın ailesi destek çıkmıyor sorusuna zorundalar mı cevabı veriliyordu şimdi ne değişti anlamadım herhalde soruyu yanlış aksettirdim paragöz olarak anlaşıldım

Dimi.
Kayın gevşek gevşek ben araba modelimi yükselticem abim beni evlendirecek diyor.
Yorumlarin çoğu kocan senin isteklerini yapıyorsa sesin çıkmasın tarzında.
Bu adam karısının düğün altınlarını borç alıp vermemiş. Zenginlik kısmı da kafamda çok oturmadı zaten ama sırf kadin çalışmıyor diye bu yorumlar. Ticaretle uğraşan bir kocanın yanında kadın çalışsa bile alacağı para kuş kadar kalabilir. Mesele çalışıp calismamakta değil aslında ama orayı asup yorum yapılamıyor.

Kardeşlerin nasıl büyüdüğü önemlidir. Belki büyük abiden küçüğe fırsat kalmadı. Aynı karında büyüyüp, yıllarca aynı sofrada doyan insanların arasındaki dayanışmaya yeni gelen kadın engel olmasın lütfen . Feminist yanım çöküşte bu konuda. Kadın da çalışsın o zaman bir zahmet.
Siz de nasıl bilmiyorum ama kardeşim evladım gibidir. Yaş farkımız da var. İhtiyacı oldukça, benim de elimde varsa paylaşırım. Eşim, çocuklarım buna karışamaz.çekirdek ailemden kısmadıktan sonra konuşmak kimseye düşmez. Bu adam o yaşa birden gelmedi, aileler arası denge sağlasın adamlar derken de kadınlar da duracak yeri bilsinler bir zahmet.

Eşinin rahatı için araba almak durumun varsa bir lüks değil ki. Sırf rahat etsin diye tabi ki araba alacak yani onun eşi o . Benim de şu an durumum olsa eşime Lamborghini alırım . Çünkü seviyorum yani adamı

Para için hirslanmak değil ki bu . Birileri kendi birikimini yaparken dönüp sende benim ihtiyaçlarımı karsila derse bu kardeş bile olsa eşek yerine koymaktır . Evli olan insanlar çocuk sahibi olunca hayattaki her şeyden önce o geliyor . Bir çocuğu da yetiştirmek için çok ciddi paralar gerekiyor. Ailelere hediyeler alınır . Sağlık söz konusuysa borca girilip sorunu da çözülür . Senin ihtiyaçlarını karşıladım sen sus ben kalanını aileme harcayacağım demek . Sen eşim olarak bu eve giren bütçede söz sahibi değilsin . Para bende benim borum öter . Gelecek için söz sahibi kişi de benim ağa da paşa da demek . Bu çok aşağılayıcı birşey bir kadın için bence .Eşim böyle bir soylemde bulunsa çalışmaya başlayınca bir kuruş getirmem kendi ihtiyaçlarimi karşılarım bu kadar. Bu evlilik olmuyor ki . Ev arkadaşlığı oluyor

Sürekli borca sokun. Kredi ile birşeyler aldırın. TOKİ arsalarını takip edin mesela ordan arsa alın. Açık arttırma gibi olanlar var. Bizim iş sahibi akrabalar almıştı. Aylık gelirleri yüksek ama birikimleri yoktu. 36 ay taksit mi ne yapıyor TOKİ. Yüzde 25 peşin. Yani bir iki yıla alırımdan ziyade aylık yüklü taksitlere sokmak lazım.

Cok aşağılayıcı geliyor bana da senin ihtiyaçlarıni karşılıyorum kadın sen sus eksik akıllı devamı benim kararım der gibi. Bu baya kadına ikinci sınıf muamelesi oluyor

Kocanızin kazandığı para sizin de paranız . O evin ortak bütçesi o . Eğer ömür boyu bir evlilikse planınız tabi ki sizde söz hakkına sahipsiniz . Siz bakmayın buraya

Ben de altın sevmem ama gerçekten dişil enerjiye falan iyi geliyormuş. Hem de size birikim olur. Kuyumcunun önünden geçerken durmadan kendinize altın bisiler aldırın. En azından zor zamanlarda aileniz için birikimi siz yapmış olursunuz. İdeal değil belki ama ben zaten artık ideali aramanın da mantıksız olduğunu düşünüyorum. Aylık ev için kadın alın. 1200 de kadinin ücreti 1500 deyin eşinize. Öyle öyle kenara atın. Veya aylık harcamalar için belli bir ücret belirleyip sürekli onu alıp kendiniz artirabilirsiniz. Yalana başvurmak istemiyorsaniz. Bence siz de talepkar olun.

O kardeş az yesin de düğününü kendi yapsın. Yok oyle baskasına guvenerek düğün müğün
O zaman nikahını yapsın kokteylinı versın gücü yettıgınce.

2+1 esyalı bı eve gecsın sonra da.
Hayırdır abisini mi biiip'ecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…