Eş ailesiyle görüşmeyenler

Çok sevgili kızı doğurdu mu bari?
Hayır. 3 senedir tedavi görüyor. Hala olmadı… ben öncesinde doğum kontrol hapı kullanıyordum. Pcostum. Aman bekar kızın ne işi var kadın doğumda dediler. Sen hap kullanıyorsun çocuğun olmaz dediler. Pcosu duydular oo kısır bu vs dediler. Ben hapı bıraktığım ay gebe kaldım. Kızına da, evlendikten sonra pcos tanısı konuldu. Ve doktorun dediği şey “ öncesinde, bekarken gelseydin doğum kontrol haplarıyla kistlerin büyümesini engellerdik. Artık çok geç. Ameliyat olman gerek” dediler şimdi de ana kız ameliyat olsa , pcos olduğunu başkaları öğrenecek ( bende fazlasıyla dillendirmişlerdi aynı hastalığı kızı için söylese sağdan soldan laf gelecek) diye otlarla vs tedavi olmaya çalışıyor. Kimse yaşasın istemem ama insan kınadığını yaşamadan ölmezmiş gerçekten

Çok cahiller ya çok... Eşin umarım sana destek oluyordur. Zamanında sana yaptıklarına sessiz kalmamıştır umarım.

Tamamen merakımdan soruyorum. Kardeşiniz eşiyle gelince sohbet edemiyorsunuz da her ortama gelmesi keyif vermiyor. Görmüş, vakit geçirmiş olmuyor musunuz ki hala özlüyorsunuz eşi yanında olunca.

Görüşmüyorum ama kırk yılda bır dogumda vs.telefonla aradıklarında normal tebrıklerını kabul ettım ama bana ıyı gelmedıklerı ıcın onları gormek gibi bır caba ıcerısıne gırmıyorum kezaaaa esım ıcın bayram ya nolcak azıcık oturcaz gıdelım dedıgı ıcın kırmayıp lohusa depresyonumla katlandıgım gun salak sacma tavırlarla benı manipüle ettiklerini gördüğünden beri kendiside gitmıyor mesafeli (tamamem kendi kararı ki ben git dıyorum onların aralarındakı bağ benı alakadar etmez)

Zaten bahsettıgım kısılerın teshis alınmıs ruh hastalıgı problemlerı var ve tedavıyıde kabul etmıyorlar tedavı ettırelım deyince de dusman gibi davranıyorlar cevrelerındeki akrabalarına sız karısmayın dedırtıyorlar o yuzden benden uzak Allah'a yakın olsunlar...

Tamamen merakımdan soruyorum. Kardeşiniz eşiyle gelince sohbet edemiyorsunuz da her ortama gelmesi keyif vermiyor. Görmüş, vakit geçirmiş olmuyor musunuz ki hala özlüyorsunuz eşi yanında olunca.
Sohbet ediyoruz tabiki ama alışık olduğum samimiyette olmuyor malesef. Mesela sakalasip yürü git bee filan diyemem. Eşinin yanında gerçek abla kardeş samimiyetini yaşayamıyorum. O yüzden de yalnız kardeşim olarak da görüşmek istiyorum.

Çok cahiller ya çok... Eşin umarım sana destek oluyordur. Zamanında sana yaptıklarına sessiz kalmamıştır umarım.
Başta bir konduramadı. Biz bir ara tartıştık. Ama sonrasında baktı ki benlik bir problem yok ortada. Onların kendileriyle problemleri var. Bana 1 dedilerse , eşim onlara 10 dedi. Bana 1 yaptılarsa eşim onlara 10 yaptı. Babasına üzülüp,9 ayda 2-3 defa çocuğu 10-15 dk bayramdan bayrama götürmüştür. O kadar… sana yaşattıklarım için özür dilerim der konusu geçtiğinde. Şimdi evde onlara sebep en ufak tartışmamız yok çok şükür

Çok sevindim eşin makul bir insanmış demek ki. Nefret ettim senin kv den. Acayip iğrendim niye bu kadar tetiklendim bilmiyorum hiç öyle değil benim kv ama.

Anlattıkları gerçek mi? Nası tanışıyor böyle ultra lüx kocişlerle?

Sanmiyorum.
Bana, son evliliği sonrasi, büyük bir travma yaşamış izlenimini veriyor. Her yorumu hemen hemen ayni.
Kafasinda kuruyor ve hayal dünyasındaki evliliği ve hayati yansıtıyor gibi. Eski üyeliği ve şimdiki üyeliği örtüşmüyor ama belkide 3cü evliliği anlattığı gibidir.
Cerrah kocayla triplex evde yaşasa bile yazdıkları saçma olurdu ama bence hepsi sadece bir hayal ürünü
KKde iki üye var inanmadiğim. Biri Claire

Çok sevindim eşin makul bir insanmış demek ki. Nefret ettim senin kv den. Acayip iğrendim niye bu kadar tetiklendim bilmiyorum hiç öyle değil benim kv ama.
Ay aman. Benimkine kızıp, kendikinle kötü olma ay ne bileyim. Benim annem de kaynana. Bizim de gelinimiz var. Annem yemek hazırlar, abimlere götürürdü. Eve bile çıkmazdı rahatsız olmasınlar diye. Asansore bırakır dönerdi. Markete gitsin kendine ne alırsa yengeme de alırdı. Pazara gitsin hem kendine, hem yengeme alırdı. İnternetten deli gibi kıyafet, canta falan alırdı. Kızım ben bunu beğendim görünce dayanamadım aldım. Ama siz gençsiniz belki beğenmezsin. Beğenmezsen söyle iade edelim senin beğendiğini alalım derdi. Beğenmediğinde de hayatta suratı düşmezdi yani. Siz gençsiniz daha iyi bilirsiniz sen beğen linkini at ben alayım derdi yani. Hafta sonları falan siz rahat gezin der çocukları alır kendi bakar. Ki yengem evdedir. Annem çalışıyor. Ona rağmen böyledir yani… ben uzağa evliyim. Ona rağmen annem her sene hem yengemin hem benim salçamı, domates suyumu, menemenimi, şakşukamı, tarhanamı , buzluğuma hazır yemeğimi vs yapar yani. Bana da öyle, yengeme de öyle. Öyle bir aileden, böyle bir aileye geldiğimde yaşadığım şoku anlatamam gerçekten eşim bile akşamları diyor mesela anneni aradın mı, bugun hiç sesini duymadım falan. Konuştum ben diyorum. Sonra diyorum e sen benimkini ne soruyorsun kendi anneni sen arayıp sorsana diyorum. Boşver benimkini diyor şimdi eşim de annemin süpürgesi bozulmuş. Onu görmüş. Gitti anneme süpürge aldı. Dolap kapakları eskimiş dedi. Dolaplarını yaptırdı. Ben hayatta demem. Coğundan bile sonradan haberim olur ay şimdi çok keyfim yerinde ama. Böyle çok iyiyiz gerçekten

Eski üyeliğinin adı ne ? merak ettim. Peri masalı bir hayat sanki.

Ayyy o kadar tanıdık geldi ki ilk evlendiğimiz bir sene boyunca her Allahın günü geceli gündüzlü arar durulardı ikimizde şimdi ben küs değilim mecburi yerlerde görüşüyorum ama ayda yılda bir arıyorlar artık oğullarını da .))

Yorgan gidince kavga bitiyor işte

ne düşünüyorlar acaba içten içe :))))
Önceden telefondan bizim evi yönetmeye çalışıyorlardi. Nereye gittik, ne aldık, ne kadar paramız var... Eşimle başbaşa kalmamız da sorundu onlar için. Hiç unutmuyorum eşimin doğum gününde kayınvalide aradı, sakın doğum günü kutlamayın çok büyük günahmış diye vaaz vermeye başladı. Eşimde anne sen korkma biz günaha girecek birşey yapmıyoruz, pasta yiycez altı üstü diyip kapattı. 10 dakika sonra bu sefer oğlum ben çok hastayım diye aradı ve tam bir saat böbreklerinin ne kadar ağrıdıgini anlattı Ben annemlere gidince de arayıp laf sokuyordu bizim orda gelinler zırt pırt annelerine gitmez diye
Aslında aynı evde yaşayalım, herşeye karışabilelim istiyorlar,o mümkün olmayınca aynı şeyi telefonda yapmaya çalışıyorlar. Şimdi benle küs oldukları için eşime beni soramiyorlar, benle ilgili yorum da yapamıyorlar. Haliyle sürekli telefon açmanın bir anlamı kalmıyor. Bekarken de ayda yılda bir görüşürlermis zaten. Eşim 5 sene tek başına yaşamış, biz nişanlanınca tutturdular hep beraber yaşayalım, boş yere kira ödemeyin Bu adam 5 sene tek yaşamış, o zaman kira sorun değildi de şimdi neden sorun oldu dedim bende. Velhasıl dertleri asla oğulları degil. Onların dertleri gelinlerle.

ay evet aynı ya resmen daha yeni evliyim her gün ne yemek yaptın ben söylemeyince kendi saymaya başlardı sonra tekrar sorardı teyzesiyle annesi arayıp hanginiz işten öne geliyor karın gelene kadar yat dinlen uyuyakalmışım de yada sen geç geliyorsan sofrayı kurana kadar marketlerde gez derlerdi eşime inanabiliyo musun.
paramızdan yediğimize içtiğimize gittiğimize gerldiğimize karışacaktı çünkü kendi çocuklarına laf söz geçiremiyor beni kuklası yapmak istedi bulamadı aradığını şimdi kendisi kızının kuklası oldu :)

Çoğu böyle yaa. Yapıp ediyorlar, gelin mesafe koyuncada neden böyle oldu diye şikayet ediyorlar. Halbuki iyi niyetli olsalar kendi anne babamiz gibi görür el üstünde tutarız. Kendi tercihleri

Bana da hayalini anlatıyor gibi geliyor.
Koca bulamıyorum iki kez evlendim diye reva mı diye konular açarken birden üç ayda evlendim cerrah 190 mavi gözlü hiç evlenmemiş annesi de melek diye döndü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…