Anket Erken yaşta evlenen arkadaşlar

erken yaşta evlenipte mtluyum diyen varmı

• Ankete Katılan
    158
ben 16yasimda tanisdim esimle ve 19yasimda evlendim hic pisman diilim ve cok mutluyum cok sükür allahda bozmaz insallah...
allahim herkezinde gönlüne göre verir insallah

19 yaşımda evlendim hiç pişman değilim:1hug:
hayatımın en güzel yıllarını eşimle doya doya yaşadım:asigim:
1 sene daha bekar kalsaydım kafayı yerdim heralde-tatlicadiarzu-
annem çok disiplinli dominant bir kadındı:1closedeyes:
sanki askeriyede gibiydim sabahları iştimaya kalkıyodumkafamçokkarıştı
yaşasın evlilik:lepi:yaşasın özgürlük:lepi:
evlendim bağımsızlığımı ilan ettim kaydirigubbakcemile5kendi cumhuriyetimi kurdumsositosositoyuppiiii

bnde 22 yaşında evlendim. 3 aylık evliyim. gerçktn güzel birşey evlilik ama doğru insanla yapıldığında güzel...

25 yaşındayım ve 9 senelik evliyim..çok mutluyu şükür.. bence yaşla alakası yok sorumluluk almakla ve karşındaki insanın kişiliğine bağlı bu zira yaşla alaka olsaydı herkes 40 yaşında evlenirdi..tabiki genede bir bayanın eğitimini tamamlamış ve mesleğini eline almış olup evlenmesi en iyisi diye düşünürüm hep önce kariyer sonra çocuk..hehe

19 yaşımda evlendim hiç pişman değilim:1hug:
hayatımın en güzel yıllarını eşimle doya doya yaşadım:asigim:
1 sene daha bekar kalsaydım kafayı yerdim heralde-tatlicadiarzu-
annem çok disiplinli dominant bir kadındı:1closedeyes:
sanki askeriyede gibiydim sabahları iştimaya kalkıyodumkafamçokkarıştı
yaşasın evlilik:lepi:yaşasın özgürlük:lepi:
evlendim bağımsızlığımı ilan ettim kaydirigubbakcemile5kendi cumhuriyetimi kurdumsositosositoyuppiiii

aynen vallah annem bekarken gezmeme cok izn vermezdi
çevreye güvenmezdi
hoşş bende cok dert etmiyodum
beni korumak istediği içindi biliyodum

19 yaşımda evlendim hiçte pişman diilim rabbim pişman ettirmesin
eşim hiç baskı kurmadı özgürlüğümü kısıtlamadı allah binkere razı olsun sıkmadı beni
aynen engüzel zamanlarımı herşeyin ilkini eşimle yaşadım yaşıyorum :nazar:

henüz evli değilim ama annemin deneyimlerini paylaşıyorum annemden çok öğüt dinliiyorum bu yüzden,, benim annem 17 yaşında evlenmiş liseyi bitirir bitirmez..onların zamanıdan çok normalmiş o yaşta evlenmeler...19 yaşında abimi dünyaya getirmiş 23 yaşındada beni doğurmuş... şimdi annemle beni beraber görenlerin hiçbirisi anne kız olduğumuza inanmıyorlar..böyle bir avantajı var..eğer evlensem ve bir bebeğim olsa gencecik anneannesi olucak ve çocuğum emin ellerde büyücek, genç güzel bir kaynana olucak, ama küçük gelin gittiği için kaynanasından kayınpederinden çok eziyet görmüüş çok kullanılmış, çok ezilmiş... hala o günlerin acısını içinde duyduğunu anlatır bize... avantajları olduğu kadar dezavantajlarıda var...

Benim de ablam 17 yaşında kaçarak evlendi. Ve o günden beri hem eşinden, hemde ailesinden çekmediği eziyet kalmadı. Kızı sinir hastası, şeker hastası ettiler. Dayımın kızıda 18 yaşında evlendi. Eşi askerdeyken çocuğunu doğurdu. Eşinin babasından ve görümcelerinden çekmediği eziyet, duymadığı hakaret ve dayak kalmadı.
Şimdi 2 yaşında kızı var, 22 yaşında ve eşiyle 3 aydır ayrı yaşıyolar. Çocuğun umurunda bile değil, ne karısı ne de kızı. Orda burda gününü gün ediyor. Yiğenimde işe girdi, ailesinin yanına gitti, kızına bakmaya çalışıyor.
Olan tabi yine çocuklara oluyor. 2 yaşında küçücük kız her gece baba diye ağlayıp, onun resmine bakarak uyuyormuş. içim parçalanlanıyor, hallerine.
Yani senin anlıyacağın arkadaşım erken evlilik bence kadının ömrünü yer ve kısaltır. Yaşın küçük ve de cahil olduğu için, her türlü eziyete, hakarete ve hatta dayağa bile maruz kalabilirsin. Erkekler maalesf biz kadınlardan çok daha geç sorumluluk sahibi oluyorlar, gerek ailelerinin gerekse çevresinin lafıyla çok hareket ediyorlar.
Ben 22 yaşında evlendim. İlk 2 sene benim de eşimle aram kötüydü , ama Allah'a şükür şimdi iyiyiz.
Benim sana tavsiyem, eğer birbirinizi seviyorsanız, yaşınız biraz daha ilerleyince evlenin. Evlenince hem de sorumluluklar çok biniyor, insanın üstüne. Biraz rahatınıza bakın, gezin, eğlenin derim...
:1no2::1no2:

merhabalar bende 18 yaşında kaçarak evlendim 2 yıllık evliyim ve çok mutluyumve hala eşimi çok seviyorum o da beni çok seviyo her konuda bana ilgi gösteriyo. Benim eşimin ailesiylede hiç bi sorunum olmadı kayınvalidem görümcem hatta eşimin bütün akrabaları beni sever çok iyi anlaşırız :1hug:

Evlilikte arasıra kavgalar kaydirigubbakcemile olur ama bi taraf alttan almazsa hem mutsuz olursunuz hemde bu boşanmaya kadar gider

hem erken ya da geç evlilik farketmiyo çünkü herkesi evliliği ve eşi farklı

Son düzenleme:
selam canım 24 erken bi yaş deil bence ben 20 yaşında evlendin önemli olan doğru eşi bulmak ben kaçarak evlendim 10 yıldır evliyim mutluyum allah senide mutlu etsin canım sevgiler

Ya arkadaşlar ben şunu merak ediyorum erken yaşta evlenipte mutsuz olanınız varmı yani bana evliliği tavsiye edebilcek birileri varmı ben erken evlendim çok mutluyum diyen. Bide merak ediyorum yani evlendikten sonra nsl oluyo yaa

Evlilik tabiki tavsiye edilecek birsey ama cok erken olmama ve dogru insanla olma kaydiyla. Ben erken evlendim sayilir evlendigimde 20 yasindaydim. Pisman oldum evet cünki evlilik cok sorumluluk gerektiren birsey, ben bekarken süslenmeyi püslenmeyi gezip tozmayi cok seven bir insandim. Simdi evlendim ve süslenme huyum hic kalmadi cünki esim sevmiyor nezaman özenip süslensem cok kötü oldun diyor dolayisiyla ister istemez sogudum. Evlilik sorumluluk istedigi kadarda cok monoton birseydir.

Sevgilik veya nisanlilik döneminde adete romeo kesilen erkekler evlendikden sonra 190 derece dönüs yaparlar. Eskisi gibi romantizm kalmaz, süprizler olmaz heyecan hic mi hic olmaz. Kalkacaksin temizlik yapacaksin yemek hazirlayacaksin camasirdi ütüdü günün böyle gecer. Eger calisan bir bayansan ozaman bos vaktin hemen hemen hic olmayacak demektir.

Yani kac yasinda evlenirsen evlen gencligin ucup gidecektir. Ancak yinede güzel birseydir evlilik, icinizi bir huzur kaplar bu monoton hayati bile vazgecemeyecek bir sekilde seveceksinizdir. Aksam yataga yattiginizda esinizin kokusu ve sicakligi sizi mest edecektir. Yani evlilik monotonlarin icinde en güzel olan seydir :)

suan mutlu olmasina mutluyum ama ilk zamanlar cok zorlandim ben erken evlendigim icin cok ama cok pismanim cünkü ister istemez yasdiklairnizi unutmaniz zor oluyor

ben varimmm bende cok erken evlendim sanki derdim neyse koca kaciyodu ,gecligimi yasamadim salak kafamkaydirigubbakcemile3
17 dim 18 gircektim ve simdi 23 yasindayim eskidim bile ,cok kisi benim yasinda bekar geziyo
keske evlenmeseydim diye cok dedim ozellikle bu zamanlarda:çok üzgünüm:

19--->cok ama cok pismanim.Ailemi dinledigime cok pismanim.Bazen ailede sizin iyiliginizi istemiyor olabiliyor :kızgın::kızgın:

rahmetli babaannem 15 inde evlenmiş ilk regiyi evlendiği gece görmüş çok zayıfmış 5 yıl çocuk olmamış 5 yıl sonra art arda 5 çocuk kendi anlatımıyla çok çekmiş küçük kızı 26 yaşında kendinden yaşça büyük evli birine kaçtı aile birvirine girdi

ben 22 ' im bitti evlendim aslında çok ta erken değil geçte değil .. Evlilik insanı olgunlaştırıyor hele çocuk daha da çok :sm_cool: Bence evlilik ; beynimizin bu zamana kadar çalışmayan noktaları varsa hepsini zamanla devreye sokuyor delikafadulden

Ben de erken evlenenlerdenim.16 yaşında ve ailemin rızası olmadan evlendim .Hamileliğim çok kötü geçti o yüzden ilk dönemler pişmanlığım oldu.Fakat kızımı kucağıma alınca herşey bitti.İki ay sonra 17. yılımıza giricez ve çok mutluyum.Fakat kızımın o yaşta evlenmesini istemem.Annemin benim erken evlenmemi istemediğini şimdi daha iyi anlıyorum.İnsan yavrusuna kıyamıyor.16 değil 26 bile olsa erkenmiş gibi gelir heralde kızım evlenirken

X