Anket Erken yaşta evlenen arkadaşlar

erken yaşta evlenipte mtluyum diyen varmı

• Ankete Katılan
    158
ben 19 yasımda severek evlendım hıc pısman degılım hatta esımde bende ıyıkı evlenmısız dıyoruz...(allah hepımızı nazardan korusun)
ama bu bırının mutlu olması dıgerınınde mutlu olacagı anlamına gelmez herkes yasayarak ogrenır :KK66:
allah herkesi hayırlı kısılerle karsılastırsın...
amiiinn

bende 21 yaşında evlendim 4 yıl flört ettik ammavelakin soracak olursan bi 24 yıl daha flört etmek isterdim evlilik anlatılmayacak kadar güzel ve zor işmiş birgün olur ama önemli olan doğru zamanda doğru insanla olması birtek eşini değil ailesini çevresini işini de çok iyi seçmelisin

18 yasında evlendim.25 yasında 3 çocuk annesi oldum. hayata erken atılmıs olduk. avantajları olduğu gibi kötü yanlarıda yok değil.Ama eşimden yana hiç pişmanlık duymadım.iyikide onunla evlenmisim dıyorum.Allah hayırlı insanlarla karsılastırsın..

18 yaşımda evlendim tek kelime ile çok mutluyum iyiki evlemişim 23 haziranda 6.senemizi dolduracağız...

ben 16 yaşında evlendim hiç kimseye tavsiye etmem ne çocukluk ne gençlik nede çocuklarının tadına varabiliyosun bekarlar sakın acele etmeyin

Arkadaşlarım, erken evlenmenin kendine göre zorlukları ve kötü yanları olsa da iyi yanları da yok değil,örneğin çocoğunla aranda fazla yaş farkı olmaması,görenlerin"aa bu senin çocuğun muu..ben kardeşin sanmıştıım" demeleri gibisırnaşık şey.. Sizin de söylediğiniz gibi evlilikde doğru insan en önemli şey,gerçekten doğru olduğunu sandığın insanla evlenmeyip başka arayışlarda bulunup daha sonra pişman olmak..:1no2: bu çok kötü birşeydir sanırım,Allah hiçbirimizin başına vermesin.Bu yüzden ben şöyle düşünüyorum.. gerçek insan olduğuna inandığında asla ondan vazgeçme,yalnız herşeyi çok iyi tart ve ona hayatını adamayı düşünürken başka şeyleri asla kaçırma......

Yaa bi de şeyi söylemeyi unuttumm:eek: Yüce Rabbim sizin gibi güzel aileleleri korusunnnn,bize de hayırlısıyla güzel yuvalar nasip etsin inşallahhhh..:emir_bebek:

valla bende 20 yaşımda evlenmiştim evet küçük yaşta evlenmek güzel ama ben evlendiğime çok pişman oldum zaten ayrıldım da

her şeyin bir vakti var bence evlenmeninde ben 15 yaşında aile kararıyla evlendim pişmanım hemde çok çocuk yaşta neden evlendirdiler neden sormadılar ben ailemden davacıyım

Bende hic pisman degilim. 21yasinda evlendim:nazar:
ama tam terside olabilirdi.

Evlenmeyi dusundugun insani yeterince taniyorsan ve tabi evlilikten sonra birtakim degisimler olmazsa sende veya onda buyuk sorunlariniz olmayabilir, ama bunu kimse bilemez.
Ben supe duysaydim evlilikten sonra mutlu olup olmayacagimdan asla acele karar vermez beklerdim.:smiley-cool:

19 yaşında ewlendim.yaşıtlarım bekar we bazen çok pişman oluyorum.herşey zamanında olmalı diyorum.bide mutluluk yaşa göre ewlilikte değil başlarda çok iyiydik eşimle şuan deliler gibi pişmanım we nefret girdi içime.of. yaramı deştiniz ..:KK43:

Bende 19 yasimda evlendim ve iyiki evlenmisim diyorum. Esim ve ben erken evlendigimiz için iyi yaptik diyor. Ve gerçektende ôyle. Herseyi onunla yasiyorsun. En azindan genç kayinvalide olurum :KK70: Esimi kaçirmadigimdan çok mutluyum :))) Birbirimizi çok ama çoookkk seviyoruz. 2 tane dünyalar güzelli evladimiz var. Allah hepimiz nazardan saklasin. Ne bileyim iste hiç pisman degilim. önemli olan genç veya geç evlenmesi degil dogru insani bulmak ve bir yuvayi yûrûtebilmek diye dûsünûyorum

kesinlikle.. bende 18-19 yasımda evlendım ve Allahıma cok sukurler olsun cok mutluyum esımde bır erkek olarak erken evlendı aramızda 3 yas var yanı ıkımız de gencız tazecıgız :1rolleyes: sımdı de 5 aylık hamıleyım bebısımız de yolda.. Allah herkese en az bızımkı kadar mutluluk versın onemlı olan hangı yasta ne zaman evlenıldıgı degıl, hangı ınsanla evlendıgın ve ne kadar olgun oldugun..mutlu olduktan sonra erken olmus gec olmus ne farkeder hem bı söz vardır '' erken kalkan yol alır ''..yerimseniben
Allah mutluluklarımızı daim etsin, herkese mutlulugu nasip etsin inşallah !:1hug:

21,5-22 yaşında okul biter bitmez evlendimmm

küçükmü bilmem ama Allah'a şükürler olsun çok mutluyum:asigim::dance:

evlilik kısmet işidir arkadaşlar bende 21 yaşında evlendim ama okulumuda okudum gezdimde,arkadaşlarımda oldu hiç bişeydede gözüm kalmdı
eşimde aynen öle çok severkte evlendim
hiçde pişman değilim çokda mutluyuz
allah bozmasın inşallah
ama erken yada geç evlilik insanın düşünce sine görede değişiyor bazı arkadaşlara göre 25 yaş erken
bazılarına görede 18-19 erkendir değişir insanlara göre yani

Şu an 29 yaşındayım 17 yaşında evlendım 11 yaşında bıde 3 aylık ıkı oğlum var cok mutluym halen daha aşkımı görunce kalbım ılk gunkı gıbı carpıyor ay ben kocişim ecok aşığım ıyıkede evlenmışımm bu arada hazıranın 26sında 12 yıl bıtıp 13 yıla gırıyoruz ay inşallah daha ne 13 yıllara beraber gırerız

Bende 16 yasinda evlendim ve cok mutluyum iyiki de evlenmisim.Bir daha dünyaya gelsem yine de esimle evlenirdim.Önemli olan kücük yasta evlenmek degil dogru insanla evlenmek.

ben 17de nişan 19da dügün 20de çocuk nişan güzel dügün güzel çocuk en harikası ama bıraz daha gec olabılırdı herkes aynı olacak dıye bırsey yok pişman degılım.

basta Allah herkese hayirli evlilik yapmayi nasip etsin, mutlu olmanin yasla alakasi yok bi nevi kaderde diye biliriz. Ama bütün bekarlara tafsiyem ellerine mesleklerini alsinlar öyle evlensinler,

X