Erken su gelmesi sonucu bebeğini kaybetmek 😖

peki neden kesen delinmiş ona bir şey diyor mu? İnşallah kese kendini onarır senin inşallah bebeğin kurtulur ama benim oğlum öldü melek oldu insan kabul edemiyor yada en azından ben öyleyim kafayı yicem yakında 14martta kaybettim ...adapte olamıyorum hiç bir şeye beynim almıyor çektiğim acı hiç azalmiyor....evet bende evdeki bütün eşyalarını kaldırdım ultrason fotoğrafları herşeyi ama gel gör aklımda hepsi şuan bu mesajı yazarken uyurken uyanırken hep oğluma aldığım ama giydiremedigim kıyafetler ultrasona girerken çektiğim videolar..zaman geçmiyor hiç ....
Bebeğin olunca geçecek inşallah acıların canım

Amin inşallah Allah sana da nasip eder bir bebek..şimdi okudum bebegini kaybetmissin sende 12.haftada basın sağolsun :KK43: nedeni belli mi kan pıhtılaşması mi.of çok zor ya valla anne olmak,olmaya çalışmak,acılar hepsi..
Yok bilmiyorum 10. Tüp bebek denememdi nedeni belli değil genetik diyorlar ama genetiği sağlıklıydı hiç beklemiyordum dünya başıma yıkıldı.çok acı günler.her kötü günün bir aydınlığı olacak inşallah

Ya ben çok okuyorum yok kök hücre ile hamile kalinabilicek teknolojiye ulaşmışız yok o olmuş bu olmuş neler neler var .bunlar Türkiye'ye 100 yıl sonra geliyor herhalde .sağlıklı diyorlar ama neden böyle oluyor valla ne desem bilemiyorum ya ..inşallah doğal yolla yakın bir zamanda hamile kalırsın sağlıklı sıhhatli bebegin olur inşallah

En azından sıvı takviyesi yapabilirler mi sana ? Doktor geri boşalır demiş ama ben bu sitede okudum hastahanede yatarak 2 ay her hafta sıvı takviyesi yaptırıp kucağına alan olmuş 34 haftada filan ...
[/QUOTE benim doktor sızıntı varsa tekrar akar dedi ama yarın periantoloji uzmanına söyleyeceğim en azndan denesek diye umarım umutlu şeyler söyler

Kizlar bisey sorcam. Sanki bikac defa okudumda, sivi geldiginde bazilarinizi doktor sivi anne karninda yeterlidir diye eve gonderdi ? Ben sivi kaybettigimde doktorlar kesinlikle eve gitmemi yasakladilar ve aninda yatişimi yaptilar enfeksiyon riski oldugundan. Bunuda belitrim ben yurt disinda kaliyorum. Orayla bura farklimi acaba bu konularda ?

Kizlar bisey sorcam. Sanki bikac defa okudumda, sivi geldiginde bazilarinizi doktor sivi anne karninda yeterlidir diye eve gonderdi ? Ben sivi kaybettigimde doktorlar kesinlikle eve gitmemi yasakladilar ve aninda yatişimi yaptilar enfeksiyon riski oldugundan. Bunuda belitrim ben yurt disinda kaliyorum. Orayla bura farklimi acaba bu konularda ?
Benim doktorumda eve göndermedi hastanede yatış yapıldı serum ve antibiyotik tedavisi başlanmıştı hep suyu gelen hasta eve gönderilmez diyordu

Benim kanama iLe başladı suyum iyiydi ben kanama zannettim hep suyla birlikte geliyormuş doktor da hiç suyum gelip gelmediğine bakmadı açıkçası

Benim doktor suyun azalmış dedi perinataloga gönderdi oda az ama yeterli yine dedi 1 gün sonra suyum geldi acile gittim ünv hastahanesine gitmen lazım dedi ünv hastahanesi yatis yaptı ama çok gecti artık bebeğimin hiç suyu kalmamıştı ...evet burası da aynı enfeksiyon riski olduğundan göndermiyorlar eve .

İkiz gebelik olunca kanama normal denildi sonra sulu kanamalarım oldu ama gelen sıvının bebeklerden geldiğine bakmadılar çünkü sıvıları iyiydi. Sonra eve gönderdiler kanama azalınca evde de sıvı geldi ama progestan ama zannettik bir akşam aniden suyum geldi doktora gittim bebeklerimin suyu kalmamış Doğum yaptım😔kabus gibiydi...biliyo müsünüz bebeklerimin kalbi atıyordu doktor ultrasonla baktığında en acısı bu....

İkiz gebelik olunca kanama normal denildi sonra sulu kanamalarım oldu ama gelen sıvının bebeklerden geldiğine bakmadılar çünkü sıvıları iyiydi. Sonra eve gönderdiler kanama azalınca evde de sıvı geldi ama progestan ama zannettik bir akşam aniden suyum geldi doktora gittim bebeklerimin suyu kalmamış Doğum yaptım😔kabus gibiydi...biliyo müsünüz bebeklerimin kalbi atıyordu doktor ultrasonla baktığında en acısı bu....
Evet bende progestan zannettim hep çünkü o çok sulu akıntı yapıyor şimdiki aklım olsa fitil olarak almazdim 😔 ah sorma canım ..benim de öyleydi sağlıklı olan bebeklerimiz hiç bir sebep yokken elimizden kayıp gitti hepimizin😔 hayırlısı buymuş doğup hayırsız veya sakat olsaydı nolurdu diyor çevremdekiler ama benim bebeğim saglikliydi iyiydi bebegimde hiç bir sorun yoktu 😭 valla kafayı yedim düşünmekten herşeyden keşke bende ölseydim çok acı bu yaşadığımız 😭

Allah yardimciniz olsun gercekten cok uzuluyorum okudugumda :110: bi yandan kendimi suclu hissediyorum, bir yadan cok korkuyorum benim bebegimede bisey olursa diye o_O .. offf keske elimde bisey gelse sizin icin yapabilcegim :KK200:

yaşadıklarımız çok zor gerçekten 😔anlamak için yaşamak gerekiyor denilecek teselli edecek bişey Yok...hayat devam ediyor rabbim aldıysa vardır bir bildiği...keşke olmasaydı ama oldu 😔

Kızlar bebeğimi kaybedeli 1 hafta oldu ama sanki gün geçtikçe daha çok acı veriyor hep böylemi geçicek zaman azalmıyor mu bu acı hissi devamlı düşünmekten deliricem gibi geliyor bide beni yanlız bırakmıyorlar açımı yaşıyım daha çok içime atıyorum böyle ne yapmam lazım bilmiyorum sizler psikolojik destek aldınız mı yararı olur mu

Kızlar bebeğimi kaybedeli 1 hafta oldu ama sanki gün geçtikçe daha çok acı veriyor hep böylemi geçicek zaman azalmıyor mu bu acı hissi devamlı düşünmekten deliricem gibi geliyor bide beni yanlız bırakmıyorlar açımı yaşıyım daha çok içime atıyorum böyle ne yapmam lazım bilmiyorum sizler psikolojik destek aldınız mı yararı olur mu
Canım valla ne desem boş ... Malesef azalmiyor artıyor en azından benim öyle oldu 41 veya 42 gunumdeyim bugün ama hiç yüzüm gülmüyor hep ağlıyorum banada şuan gecmicek bu acı gibi geliyor ne zaman geçer bilmiyorum ..ben psikiyatriste gittim 10gun önce bana acin çok taze yas tutman çok doğal dedi konuştuk.2ay yas süreci veriyoruz eğer sonra depresyona dönerse durum ilaç yazarım sana dedi.uyku ilacı verdi bana sadece çünkü hiç uyuyamıyorum.esimle bazen aram bozuluyor ailemlede .üzülme ağlama diyorlar ama olmuyor psikolojim çok bozuk .bazen iyi oluyorum bazen daha kötü hissediyorum.ama hep kötü hissediyorum.aklini bir şeylerle meşgul et yapabiliyorsan ama ben yapamıyorum malesef.ama konuşmak iyi geliyor seni anlayan birileri ile .benim çevremde bebeklerini kaybeden insanlarla konuşuyorum o iyi geliyor.hatta şuan hastahanedeydim.bebegimi kaybettigim hastahanede.. sıra bekliyorum karşımda televizyon .hastanedeki premature bebekleri gösteriyor büyümelerini ..onumden bin tane hamile kadın geçiyor ..kendi karnıma baktıkça daha çok içim yanıyor..ama yaşamak zorundayiz malesef ..

Canım valla ne desem boş ... Malesef azalmiyor artıyor en azından benim öyle oldu 41 veya 42 gunumdeyim bugün ama hiç yüzüm gülmüyor hep ağlıyorum banada şuan gecmicek bu acı gibi geliyor ne zaman geçer bilmiyorum ..ben psikiyatriste gittim 10gun önce bana acin çok taze yas tutman çok doğal dedi konuştuk.2ay yas süreci veriyoruz eğer sonra depresyona dönerse durum ilaç yazarım sana dedi.uyku ilacı verdi bana sadece çünkü hiç uyuyamıyorum.esimle bazen aram bozuluyor ailemlede .üzülme ağlama diyorlar ama olmuyor psikolojim çok bozuk .bazen iyi oluyorum bazen daha kötü hissediyorum.ama hep kötü hissediyorum.aklini bir şeylerle meşgul et yapabiliyorsan ama ben yapamıyorum malesef.ama konuşmak iyi geliyor seni anlayan birileri ile .benim çevremde bebeklerini kaybeden insanlarla konuşuyorum o iyi geliyor.hatta şuan hastahanedeydim.bebegimi kaybettigim hastahanede.. sıra bekliyorum karşımda televizyon .hastanedeki premature bebekleri gösteriyor büyümelerini ..onumden bin tane hamile kadın geçiyor ..kendi karnıma baktıkça daha çok içim yanıyor..ama yaşamak zorundayiz malesef ..
Aynı duyguları hissediyorum bende psikolojik destek alıcam arada bizde eşimle bi geriliyoruz ben kimseyi Yanımda istemiyorum ama yanız bırakmıyorlar boğulacak gibi oluyorum sanki yanlız kalsam yasımı tutsam daha iyi gelecek böyle devamlı sıkmak içime atmak zorunda kalıyorum nasıl ağır bi yük bu hiç biley keyif vermiyor sen neden aynı hastaneye gidiyorsun daha çok acı verir insana ben en son kontrole gittiğimde çok kötü hissetmiştim kendimi hamile görünce bebek görünce dayanamıyor insan tarifi yok gerçekten bu acının allahım bize sabır versin bir an önce de tekrar hamile kalırız inşallah belki ozaman azalır acımız

Aynı duyguları hissediyorum bende psikolojik destek alıcam arada bizde eşimle bi geriliyoruz ben kimseyi Yanımda istemiyorum ama yanız bırakmıyorlar boğulacak gibi oluyorum sanki yanlız kalsam yasımı tutsam daha iyi gelecek böyle devamlı sıkmak içime atmak zorunda kalıyorum nasıl ağır bi yük bu hiç biley keyif vermiyor sen neden aynı hastaneye gidiyorsun daha çok acı verir insana ben en son kontrole gittiğimde çok kötü hissetmiştim kendimi hamile görünce bebek görünce dayanamıyor insan tarifi yok gerçekten bu acının allahım bize sabır versin bir an önce de tekrar hamile kalırız inşallah belki ozaman azalır acımız
Burda iyi bir doktor vardı onun için gelmiştim perinatalog ama onun içinde başka gün verdiler.evet içim çok acıyor şuan hiç olmak istemediğim bir yerdeyim ve şuan polikilinige bakan doktor benim doğum yaptığım gun olan stajyer doktor bakıyor onu gördüm yine içim daraldi 😓 inşallah canım ama bilmiyorum bence kucagimiza alana kadar böyle hissedicez 😔 ama ilk bebeğimizin yeri ayrı olacak acısı hep kalicak eminim ben 😔 aynı şehirlerde olsak görüşür teselli ederdik belki birbirimizi destek olurduk ama hepimiz ayrı illerdeyiz.tek başına kal evet ağla dagit içini o daha iyi geliyor bende öyle yapmıştım.yalniz birakmiyorlarsa duşa gir orda ağla en azından huzur veriyor

Evet al psikolojik destek iyi geliyor.ben gittiğimde doktor araştır bu olayı neden kaybetmissin bebeğini dedi yasin daha çok genç dedi.yani açıkçası antidepresan vermek istemedi yakın zamanda çocuk düşünürüm diye.eger sende tekrar hamile kalmak istiyorsan ilaç kulanmaman lazım çünkü ilaç verince 6 ay korunman gerekiyormuş .

X