Menopoz Erken menopozda olup da hamile kalanlar var mı?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

FSH değeri yüksek çıkıp da hamile kalanlar

• 10 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 27 60,0%
  • 20 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 6 13,3%
  • 30 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 4 8,9%
  • 40 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 1 2,2%
  • 50 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%
  • 70 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 3 6,7%
  • 100 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%

• Ankete Katılan
    45
Benimde en yüksek 65 gördüm şuan kür falan 48 bakal ım geleck ay kaç çıkacak uğraşmaya devam
Merhabalar fsh testini adetin 2. Yada 3. Günü yaptırmak gerekiyormuş, onun dışındaki günler yapılırsa çok yüksek çıkıyor ve gerçek sonuç olnuyor, merak ettim sizin testiniz ne zman yapıkdı.

Maşallah allah bağışlasın..Erken menapoz tanınız varmıydı sizinde ve kendiliginden mi oldu acaba?
Bende herşey vardı fsh yüksekti ,amh değerim düşüktü , kist vardı kist için doktor Doğum kontrol hapı vermişti önceden hiç kullanmamıştım kist geçince sonraki ay tedaviye başlayacaktık hamile olduğumu görendim çok şükür rabbim herkese böyle hamile bıraksın

Bende herşey vardı fsh yüksekti ,amh değerim düşüktü , kist vardı kist için doktor Doğum kontrol hapı vermişti önceden hiç kullanmamıştım kist geçince sonraki ay tedaviye başlayacaktık hamile olduğumu görendim çok şükür rabbim herkese böyle hamile bıraksın
Şuan tam olarak aynı durumdayım cnm dün kist olduğunu öğrendim fsh yuksek amh düşük bu dr yeni bakalım bi ton ilaçlar vitaminler verdi adet olunca gel kistin durumuna bakalım dedi umarım benimde sizin gibi olur gerek kalmaz hayırlısıyla :dua:

Merhabalar,
bende erken menopozum 28 yasında 2 yıllık evlıyım. tam 3 senedır bu menopozla ugrasıyorum. gıtmedıgım doktor kalmadı herkes kıbrısı önerdi. daha 3 gun önce doktora gıttıgımde rahmimin küçüldüğünü rahimi büyütmeden tasıyıcı anne bıle olamıycagımı öğrendim. allah hepımızın yardımcısı olsun. yaşamayan bılemez.

Merhabalar,
bende erken menopozum 28 yasında 2 yıllık evlıyım. tam 3 senedır bu menopozla ugrasıyorum. gıtmedıgım doktor kalmadı herkes kıbrısı önerdi. daha 3 gun önce doktora gıttıgımde rahmimin küçüldüğünü rahimi büyütmeden tasıyıcı anne bıle olamıycagımı öğrendim. allah hepımızın yardımcısı olsun. yaşamayan bılemez.
Rahim büyütme tedavisi yokmu? Hormon ilacı kullandiniz mi bu 3 senede

Rahim büyütme tedavisi yokmu? Hormon ilacı kullandiniz mi bu 3 senede

kullanmaz mıyım. cyclo progdyna kullandım, klomenler, vitaminler, en son gıttıgım doktor TRİSEQUENS verdi. bununla bırlıkte rahım de buuyur bıraz dedı gerekırse amelıyatla buyuturum dedı. ama fsh cok yuksek yumurtam yok sadece rahım değil bır suru sorunum varr. ayyyh cok zor cook.

kullanmaz mıyım. cyclo progdyna kullandım, klomenler, vitaminler, en son gıttıgım doktor TRİSEQUENS verdi. bununla bırlıkte rahım de buuyur bıraz dedı gerekırse amelıyatla buyuturum dedı. ama fsh cok yuksek yumurtam yok sadece rahım değil bır suru sorunum varr. ayyyh cok zor cook.
Ayni dertten muzdaribim.Ben de yarim rahimliyim erken menapozum yumurta yok rahim yok ne yapacam bilmiyorum

Bu konuyu açtıktan 3 ay sonra 1. tüp bebek denememizde hamile kaldım, şuan şükür ki 4. ayımın içerisindeyim. Fsh değerim 32,15,
Amh değerim 1 yıl önce 1'in altındaydı (bir daha baktırmadım)
3 yumurtam oluştu, 1 tanesi döllenebildi, 8 hücreli olarak embryom transfer edildi. O bir tanesi her şeye inat tuttu :)
2,5 yıldır korunmuyorduk, olmamıştı; son 1,5 yıl boyunca da klomen, aşılama, her ay yumurta takibi ne varsa denemiştik, ancak ilk tüp bebekte tuttu. İmkansız değilmiş lütfen internette yazılanlara çok kulak asıp moralinizi bozmayın
(internette bir çok kaynakta fsh'ı 25'in üzerindeki kişi tüp bebek tedavisiyle bile hamile kalamaz yazıyor! )
slm tüp bebek uygulamanızla ilgili bilgi verebilir misiniz. ben de ilk defa yaptırmayı düşünüyorum ve fsh 26

X