Menopoz Erken menopozda olup da hamile kalanlar var mı?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

FSH değeri yüksek çıkıp da hamile kalanlar

• 10 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 27 60,0%
  • 20 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 6 13,3%
  • 30 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 4 8,9%
  • 40 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 1 2,2%
  • 50 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%
  • 70 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 3 6,7%
  • 100 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%

• Ankete Katılan
    45
Merhaba.
dokorum doğustan oldugunu soyledı. cunku genetiğime bakıldı büyüme hormonlarına bakıldı. troıdlerime de bakıldı. haşımato hastalığı cıktı. doktor hasımatonun da etkısı olur ama ben doğustan oldugunu dusunuyorum dedi. canım ben soğan yaptım 15 gun ne adet oldum soğanla ne başka bişey hayıtı da yaptım. acaba dıyorum ben yanlış mı uyguladım kürleri. birde çalışıyorum zaten cok zor oluyor. iş yerındekilerden saklıcam dıye daha cok strese gırıyorum. hgs dediğin rahim filmi mi? bahçeci deki doktorum rahmınde ve yumurtalıklarında sıkıntı yok fakat yumurtan yok dedi. 1 tane yumurta görsem topluycam hemen döllendiricem dedi. fakat 5 ay ugrastı 1 tane bıle yumurtam oluşmadı. en sonunda bızımle konusma yapı bidaha gelmenize gerek yok kıbrıs donasyon düşünür müsünüz dedi. bızde hayır dedik ve geldik. eşimde yaptırmadı. direk sorunu bana yükledi kendisi saolsun.
Rahim duvarı inçe olanlar adet göremezmiş

Mrb.arkadaslar aranız yeni katıldım şu an yazarken bile ağlıyorum.7 aylık evliyim 37 yaşındayım fsh 30 larda amh 0.15 erken menapoz teşhisi kondu .2 aydır ilaçlarla adet oluyorum.dün telefonla arayıp konuştuğum bir prof bana uğraşma boşuna dediği andan itibaren dünyam yıkıldı.ilk adetimde antep veya diyarnakirdaki bir tüp bebek merkezine gideceğim inşallah.Allah tam ümit kesilmez

Mrb.arkadaslar aranız yeni katıldım şu an yazarken bile ağlıyorum.7 aylık evliyim 37 yaşındayım fsh 30 larda amh 0.15 erken menapoz teşhisi kondu .2 aydır ilaçlarla adet oluyorum.dün telefonla arayıp konuştuğum bir prof bana uğraşma boşuna dediği andan itibaren dünyam yıkıldı.ilk adetimde antep veya diyarnakirdaki bir tüp bebek merkezine gideceğim inşallah.Allah tam ümit kesilmez
Boşuna ağlama bu değerlerin pek önemi Yok yumurta varsa bir an önce toplat derim yaş çok önemli sadece yıllardır bunla uğraşıyorum

Filiz26 nasil oldu bende 28 yasindayim 7 senelik evliyim malesef erken menepoz tesisi koyuldu 2 kez tup bebek denedim yumurta gorulmedi bile ve artik cok kotu bi haldeyim uyku uyuyamiyorum aklimda sadece bu sorun cikarip atamiyorum sen nasilda erken menepozken hamile kaldin beni aydinlatirmisin
Benim çektiğimi çeken var mı bilmem valla hiç pes etmedim çalıştığım için her yaz millet tatile ben doktora giderdim doğru merkezi buluncaya yıllar geçti nasip böyleymiş uğraştım ama değdi

Erken menopoz teşhisi konalı yedi sekiz yıl oldu ama ben şimdi ikinci için uğraşıyorum yani artık çoğu doktora bile güvenim kalmadı her şey allahtan

FSH değeri yüksek, AMH değeri düşük çıkan ve erken menopoz teşhisi konulup doktorlar tarafından bebek sahibi olunması neredeyse imkansız denilen ben ve benim gibi yüzlerce bayan için lütfen cevaplayın..

Daha önce bu dertten muzdarip olup da bu savaşı kazananların grafiğini görmek, sesinizi duymak, hikayelerinizi bimek istiyoruz..
evet benimde yüksekti 15 de. Doktorlar bebek için çok zor ama imkansız degil dediler. Çok şükür 5.5 aylık hamileyim. Hamile kalmak isteyenler yumurta takibi yaptırsın ve çatlamak üzereyken de birlikte olsunlar. Lütfen ümidinizi yitirmeyin Allah isteyen herkese bebeklerini kucaklarına almayı nasip etsin.

Ben 3-4 aydır adet görmüyorum..hormon ilacı verdiler kullanmadım..farklı doktorlara gittim Acıbadem maslak ta Prof dr Bülent traş a gittim cyclo-progynova verdi..başka bir doktor da progestan 100 mg verdi günde 3 kez onu da içmedim

Erken menopoz teşhisi konalı yedi sekiz yıl oldu ama ben şimdi ikinci için uğraşıyorum yani artık çoğu doktora bile güvenim kalmadı her şey allahtan
Siz ikinci çocuk için mi uğraşıyorsunuz..ben bekarım evlilik yapmadım doktor lar menopoz dediler 3-4 aydır adet görmüyorum

Merhaba amh değeriniz çok da düşük değil moralinizi bozmayın. Evet 1'in altına düşünce Tedaviye vakit kaybetmeden başlamak gerekiyor ama 0,1 ile hamile kalanlar tanıyorum. Benimkisi de sizinkisi gibi, fsh'ım da 40'lardaydı hamile kaldıgımda. Tabi tüp bebekle mümkün olabildi bu.
Masallah size Allah isteyen herkese nasip etsin.

Erken menopoz teşhisi konuldu ama adetim hep düzenli devam ediyor sadece yumurta sayım hep azdı perşembe günü embriyo transferim bile oldu beşinci gün ve pgt normal sonuç bekliyoruz inşallah yüzümüz yine güler umudunuzu kaybetmeyin

Erken menopoz teşhisi konuldu ama adetim hep düzenli devam ediyor sadece yumurta sayım hep azdı perşembe günü embriyo transferim bile oldu beşinci gün ve pgt normal sonuç bekliyoruz inşallah yüzümüz yine güler umudunuzu kaybetmeyin
Bana da erken menapoz teshisi konuldu inanmak istemedim son bi kac aydır adet olmayınca inanmak zorunda ve kabullenmek zorunda kaldım.sadece 4 yumurtam toplandı 2 boş 2 transfer yarin belli olur artık ama hiç ümidim yok.sizin durum nedir?amh ve fsh degeriniz kaçtı? Kaçıncı denemeniz tüp bebekte

Fsh en son 15ti amh hiç istemedi doktorum benim üçüncü denemede bir oğlum oldu dört yaşına gelince tekrar denemek istedim tedavi uzun sürdü birkaç ay başlanmadı bile çok zor günlerdi inşallah emeklerimizin karşılığını alırız

Üç yumurtam döllendi son tedavide bir taneyle başladık yola ikisi beşinci güne ulaştı biri karnımda daha çok minik daha yeni tuttu biri dondurulmuş olarak kaldı erken menopoz falan hikaye bence nasipse oluyor

mrb. 34 yaşındayım bana da 2016 haziran ayında erken menepoz teşhisi konuldu ve ben evlilik hazırlıkları
içindeyim menepoza girince evlilik cinsellik sorun oluyor mu kayganlaşma çok az var nasıl olur bana yardımcı olun birde ilaç la adet oluyorum ben bana da söyleyin hangi dua yı okumam lazım ve ne yapmam lazım bir süre kendi kendime soğan kürü yaptım incir kürü ve testere dişli aslan pençesi yaptım ama bu sıra bir kaç aydır bıraktım hiçbir şey yapmıuyorum evlilik hazırlıkları falan derken taşınma işi derken ne yapmalıyım bana da yardım edin
Soğan kürünü düzenli uyguluyın sonrasında testere dişli aslan pençesi ve hayıt tohumu en son incir kürüdür sıralama bu ..ama düzenli yapamnız gerektiğinş sakın unutmayın

Bende bundan 4 ay öncesinde erken menepoz la tanışıp dünyası kararanlardanım cok farklı bi duygu gercekte rabbim genc yaşta kimseye yaşatmasın bende doktor doktor gezdim profesör e kadar hepsi bitmiş kabullen dedi fsh 57.57 ...Ama rabbimden ümit kesilmez dedim derdimin dermanını aradım saracoglunun sitesinden kür getirdtim 3ay yaptım tabi bu arada yapmaya başladıgımda 40 gün sonra gibi adet oldum ve dünyalar benim oldu o kanın okadar degerli oldugunu anlatamam tekrar doktoruma gittim doktorum şok oldu ama ona bitkisel şeyler kullandıgımı söylemedim neyse fsh 57.57den 7.6 olmuş 3 ay düzenli adetten sonra hamile oldugumu ögrendim üst üste testler yapıyoruz ve halen inanamıyorum o yaşadıklarımdan sonra olmaz asla bitmiş diyen profösere karşı rabbim verdi yeterki ümidinizi kaybetmeyin derim bunları yazmamın sebebiyse bana menepoz a girdin dediklerinde burda başından gecenleri paylaşan bana umut olanlar vardı bende birilerine umarım umut olurum diye yazmak istedim
Aynen öyle oldu çok çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun. 3 gün önce erken menopoz teşhisi kondu genetikmiş. 28 yaşındayım ve bekarım çocuk deneyemiyorum bile elim kolum bağlı dünyam başıma yıkıldı. Fsh 86 amh sonucunu bekliyorum ama umudum yok yüksek çıkacağını sanmıyorum. Doktorlar acil yumurta dondurmamı önerdi ama amh düşük çıkarsa o da olmayabilirmiş napacağımı bilmez bi halde kendimi yerken yazdıklarınızı okuyunca yüzüm güldü. Hangi kürleri yaptınız ayrıntılı yazabilir misiniz lütfen

Bende seneler önce erken menapoz tanısı konan biriyim.3 senelik evliyim başlarda istemedik ama 2 senedirde korunmuyorum fakat olacak şekildede ilişki yaşamadık şimdilerde istiyorum iki gün önce dr a gittim baştan savma 10dk.lik muayene ve hikayemi duyunca daha kan sonucu çıkmadan yapacak bişeyim yok lafı kanımı dondurdu ama ultrasondada bir iki yumurta var dedi umudumu kaybetmiyorum incir kürüne başladım bugün ve aslan pençesi çayına.ovulasyon testide alacam şuan adetliyim 2 aydır olmuyordu kendiliğinden oldu esim icinde keciboynuzu kuru yapicam.içimde muhteşem bir umut var ama olacak inşallah rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın:)

X