Menopoz Erken menopoz tehlikesi olup hamilelik için uğraşanlar,

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Cörek otunu yiyinde ister yagi olsun isterse agzinda cigneyerek ye,
Kurani kerimde ölümden baska her derde devadir diyor
ben inanaraktan hergun bir tatli kasigi iciyorum
Sise mutfakta gözümùn önünde unuttugum cok nadir Turkiyeden getirtmistim ben almanyada yasiyirorum
az birseyim kaldi bulamazsam bende susam seklinde olandan alacagim

nasip bende anne degilim sizler gibi tek gayem anne olmak o duyguyu tatmak
hayirlisi stres yspmaya gerek yok alnimizda yazilmissa olur
rabbim caresiz dert vermesin herseyin hayirlisini nasipetsin hepimiz icin

Canım süpersinn,paylaşımın içinde çokk teşekkürler..Ben çörek otunu çiğneyemiyorum,yağını hiçç düşünmemiştimm..İlk işim olucakk almakkk..

O kadar cok ugrastim ki bende.Erken menopozla.ama artik ümidim kalmadi.Cidddi anlamda tükendim artik.Gerci cok sükür bir kizim var.Ama ben artik biraktim ugrasmayi.

Canım Allah bağışlasın bir kızın varmışş..İnan bir çocuğum olsun çokk istiyorum ama diyorum ki önce sağlığımı ver bana Rabbimm sonra yavrumu..27 yaşında oldumm erken menopoza kesin girişim en iyi ihtimal 0,2 amh ile 5 sene..Ama sen şimdi en azından yavrunu yetiştirip büyütebiliyorsun,vee en önemlisi sadece aslında kendin için sağlığın için kafanı yormak kalıyorr.Biz ise hem sağlığımızı hemde hiç çocuğumuz olmayacak mı fikriyle uğraşıp duruyoruzzz..Umarım beni anlarsın ve kızmassın güzelimm..

selam arkadaşlar... bende erken menopoz riskiyle karşı karşıyayım,amh değerim 0.42 ... yalnız anladığım kadarıyla biçogunuz hamile kalmak için çabalıyo... ben kolay hamile kalabiliyorum ama sağlıklı olmuyo,3 kaybım var,26 yaşındayım... ben sadece arısütü-bal-polen karışımı kullanıyorum incir kürünü merak ettim bu sadece hamile kalmayı mı sağlıyo yoksa yumurtaların kalitesinide arttırırmı?

selam arkadaşlar... bende erken menopoz riskiyle karşı karşıyayım,amh değerim 0.42 ... yalnız anladığım kadarıyla biçogunuz hamile kalmak için çabalıyo... ben kolay hamile kalabiliyorum ama sağlıklı olmuyo,3 kaybım var,26 yaşındayım... ben sadece arısütü-bal-polen karışımı kullanıyorum incir kürünü merak ettim bu sadece hamile kalmayı mı sağlıyo yoksa yumurtaların kalitesinide arttırırmı?

Tatlim gecmis olsun
Incir kuru kaliteli yumurta icin cok cok iyi fakat catlatmak icin yumurtayi haftada 4 kez sabah aksam yemeklerden 15 dak once sumakli sogan yemen yeterli olacaktir
Ben bu ay hergun incir yedim ve iki tarafli yumurtam oldu ve catlayamayip kist oldu ve sogan kurune basladi
Sogan suyu icicem insAllah tatli sogan bulursam sumaklada yiycem

Tatlim gecmis olsun
Incir kuru kaliteli yumurta icin cok cok iyi fakat catlatmak icin yumurtayi haftada 4 kez sabah aksam yemeklerden 15 dak once sumakli sogan yemen yeterli olacaktir
Ben bu ay hergun incir yedim ve iki tarafli yumurtam oldu ve catlayamayip kist oldu ve sogan kurune basladi
Sogan suyu icicem insAllah tatli sogan bulursam sumaklada yiycem

canım benim sağol nasılsın sen nerelerdesin topikte göremiyorum hiç seni... incir küründe inciri yesekde olur sanırım kaliteli yumurta için kaynatmak filan zor oluyo bana... ben yumurta çatlatmak için diilde kaliteli olsun diye bişiler yapsam yeterli olur diye düşünüyorum cnm .. sen nslsn gelişme varmı???

canım benim sağol nasılsın sen nerelerdesin topikte göremiyorum hiç seni... incir küründe inciri yesekde olur sanırım kaliteli yumurta için kaynatmak filan zor oluyo bana... ben yumurta çatlatmak için diilde kaliteli olsun diye bişiler yapsam yeterli olur diye düşünüyorum cnm .. sen nslsn gelişme varmı???

Tatlim bnm bn adet basindan basladim bir sonraki
Adete kadar incir ve hurma yedim sagli sollu yumurtam oldu fakat catlamadi kist oldu ikidide
Adet olamadim
O nedenle sogan ve sumak sart catlatmak icin cnm
sogan kurune basladim tatli sogan bulsam Sumakla yiycem yok midem bulaniyor yiyemiyorum
suyunu daha iyi iciyorum sabah aksam taze kaynatip icicem insAllah iki ay ara vericem nisanda komtrole giderim kkistler giderse yine incir yiyerek yumurta sahibi olcam cat icinde havuc yada sogan yiycem ins
Valla genelde cepten giriyorum O nedenle okuyup geciyorum takipcinizim
InsAllah

kızlar benimde amh değerim ilk kez ölçüldü ve malesef deger 0,45 ug/L
durum çok vahim:KK43:((
tek umudum kürler .ama o kadar çoook kür varki allak bullakım
zamana karşı bir yarış bu

Tatlim bnm bn adet basindan basladim bir sonraki
Adete kadar incir ve hurma yedim sagli sollu yumurtam oldu fakat catlamadi kist oldu ikidide
Adet olamadim
O nedenle sogan ve sumak sart catlatmak icin cnm
sogan kurune basladim tatli sogan bulsam Sumakla yiycem yok midem bulaniyor yiyemiyorum
suyunu daha iyi iciyorum sabah aksam taze kaynatip icicem insAllah iki ay ara vericem nisanda komtrole giderim kkistler giderse yine incir yiyerek yumurta sahibi olcam cat icinde havuc yada sogan yiycem ins
Valla genelde cepten giriyorum O nedenle okuyup geciyorum takipcinizim
InsAllah
yaa bide kist derdi var işte yanlış bişiler yapmaktan korkuyorum ben cnm yaa ama incir yersem çok zararı olmaz diye düşünüyorum...sanada geçmiş olsun cnm,görüşmek üzere öptüm seni.

kızlar benimde amh değerim ilk kez ölçüldü ve malesef deger 0,45 ug/L
durum çok vahim:KK43:((
tek umudum kürler .ama o kadar çoook kür varki allak bullakım
zamana karşı bir yarış bu
eveet ne kadar çok doğal kür var böyle hangisine başlasam karar veremiyorum sonra hepsi birden kalıyo :KK17:

yaa bide kist derdi var işte yanlış bişiler yapmaktan korkuyorum ben cnm yaa ama incir yersem çok zararı olmaz diye düşünüyorum...sanada geçmiş olsun cnm,görüşmek üzere öptüm seni.

eveet ne kadar çok doğal kür var böyle hangisine başlasam karar veremiyorum sonra hepsi birden kalıyo :KK17:

ne bulsam atlıyorum:)o kadar çok şey kullanıyorum ki..
allahımm kimseyi dermansız bırakmaaa

ahh tatlim yaa incir yedim 26 gun boyunca kist oldu simdiye kadar kist nedir bilmedim bn saganda yaseydim catlatmak icin problem olmazdi:KK43:((

FSH bu ay 20 den 10 a düştü...:)
E 2 değerim yine 40, LH değerim 2 çıktı..
Sizce biraz daha iyi mi değerlerim ?
amh hormonu gittiğim hastanede yapılmıyormuş..Dışardan bir labratuvara yaptırıcam..

selam bayanlar,
38 yaşındayım. erken menopoz falan değil, cidden menopozun ta kendisini yaşıyorum!! :-(
1.5 yıldır hamile kalamıyorum.
FSH 35 çıktı.
rezervim çok kötü durumdaymış, doktor öyle söyledi.
ama tüp bebek tedavisi istemiyorum.
maddi durumumuz elvermiyor.
bitki kürleri deniyorum.hayıt suyu içiyorum.
evladıma bir kardeş istiyorum. bu kadar geç yaşlara bıraktığım için çok pişmanım.
1,5 yıl içinde umudum çok azaldı ama yine de çabalamaktan kendimi alamıyorum.

fsh sorunum var benım de. anlatmıstım burda. cyclo ıle adet goruyorum uc yıldır. hapı bıraktım ve 30 gunde bır kez ve 40 gunde bır kez adet oldum. 17 temmuz son adetın ılk gunu. ve ben de halen belırtı yok. ıcım sıkılıyor hapı kullanıp bırakıp her ay adet gormeye baslayan var mı aranızda ?

ben hıc ıyı degılım. gece cok agladım. esıme duygularımı uzun uzun anlattım uzuldu ama bırkac cumleden baska bırsey soylemedı ona kızdım benı anlamadıgı ıcın bana destek olmadıgı ıcın. aglayacak omuz arıyorum resmen. yoruldum guclu gorunmekten. ıcımdekı uzuntuyu saklamaktan, herkesın bebegıne hedıyeler almaktan, etrafımdakı tek cocuksuz kadın ve cıft olmaktan...... cok agladım. aglamaktan grıp olmusum sanırım.

fsh sorunum var benım de. anlatmıstım burda. cyclo ıle adet goruyorum uc yıldır. hapı bıraktım ve 30 gunde bır kez ve 40 gunde bır kez adet oldum. 17 temmuz son adetın ılk gunu. ve ben de halen belırtı yok. ıcım sıkılıyor hapı kullanıp bırakıp her ay adet gormeye baslayan var mı aranızda ?

ben hıc ıyı degılım. gece cok agladım. esıme duygularımı uzun uzun anlattım uzuldu ama bırkac cumleden baska bırsey soylemedı ona kızdım benı anlamadıgı ıcın bana destek olmadıgı ıcın. aglayacak omuz arıyorum resmen. yoruldum guclu gorunmekten. ıcımdekı uzuntuyu saklamaktan, herkesın bebegıne hedıyeler almaktan, etrafımdakı tek cocuksuz kadın ve cıft olmaktan...... cok agladım. aglamaktan grıp olmusum sanırım.

cnm seni çok iyi anlıyorum,, eşinin anlamasını hiç bekleme... seni bayanlar bile anlamaz,, sadece ve sadece senin durumunda olan bayanlar anlar .. üzüntünü dışarı at bence,, kendine hobiler edin ve canını sıkan kimseyle görüşme... çok zorlu bir süreç malesef..
bende evleneli 1, 5 yıl oldu,, bu arada 4 aşılama, 2 tüp bebek denedim hepsi negatifti,,, bu ay tekrar tüp bebek denemesine başlıcam....
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun ...

mrb kızlar ?

yaklasık 6 bucuk kılo verdım ve bu bıle fsh ı olumlu etkılemıs. be uc bucuk yıldır cyclo progynova kullanarak adet oluyorum. yasım 29 erken menopoz denıldı ıkı kez tup bebek denedım yumurtalarım catlamıyor.

neyse ılk zamanlar 29 olan fsh, hap ıle 12 ve 8 e kadar ınmıstı. yaklasık 3 yıldır sureklı 6 cıkıyor. guzel bır rakam oldugunu soylenıyor ama ılk kez bu ay 5,18 cıktı.

fsh 5,18
lh 7,86
e2 113

amh test yaptırdım ılk kez. sonuc 0,17. normal degerler 0-6 arası belırlenıyormus. 0 a yakın oldugu ıcın kotuymus ama cok da kotu degıl dedı doktor ama bu konuda bılgılı uzman bır doktor degıl oyuzden ıcıme sınmedı.

sız ne dıyorsunuz kızlar sonuclarım ıcın ?

cnm seni çok iyi anlıyorum,, eşinin anlamasını hiç bekleme... seni bayanlar bile anlamaz,, sadece ve sadece senin durumunda olan bayanlar anlar .. üzüntünü dışarı at bence,, kendine hobiler edin ve canını sıkan kimseyle görüşme... çok zorlu bir süreç malesef..
bende evleneli 1, 5 yıl oldu,, bu arada 4 aşılama, 2 tüp bebek denedim hepsi negatifti,,, bu ay tekrar tüp bebek denemesine başlıcam....
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun ...

dogru dıyorsun. bayanlar bıle anlayamıyor. kendı annem bıle dıyor kı sankı tedavıye mı gıdeceksın nıye hsg falan yaptırdın da acı cektın dıyor. ne gerek var sımdı dıyor. zayıflamak onemlı onun ıcın. zayıf olayım da cocugum olmasa da olur. ısım olsun, guzel olayım. onun ıcın hayattakı tek onemlı sey bu.

uzuntumu dısarı atmayı ogrendım. dıyet ve spora basladım evde sureklı fılm ızlerım dısarda yaz boyu yuruyusler yaptım ıs cıkısı. sık dısarıda oldum. hatta kendımı ılk defa alısverıse bır ıkı yıldır abartıyorum hatta bu konuyu. sınemaya gıdıyorum kucuk bır yerde yasıyorum ama kendımı mutlu edecek seyler yapomaya calısıyorum yanı.

ben hazıran da 4 yıl oldu. ama 7-8 aylık evlıyken tanıstım apar topar bunlar ıle.

yumurtalar mı catlamıyor senın de ?

amın ALLAH kımseyı boyle bırsey ıle sınamasın. caresını nasıp etsın mutlulugunu gostersın ınsaallah hepımıze

mrb kızlar ?

yaklasık 6 bucuk kılo verdım ve bu bıle fsh ı olumlu etkılemıs. be uc bucuk yıldır cyclo progynova kullanarak adet oluyorum. yasım 29 erken menopoz denıldı ıkı kez tup bebek denedım yumurtalarım catlamıyor.

neyse ılk zamanlar 29 olan fsh, hap ıle 12 ve 8 e kadar ınmıstı. yaklasık 3 yıldır sureklı 6 cıkıyor. guzel bır rakam oldugunu soylenıyor ama ılk kez bu ay 5,18 cıktı.

fsh 5,18
lh 7,86
e2 113

amh test yaptırdım ılk kez. sonuc 0,17. normal degerler 0-6 arası belırlenıyormus. 0 a yakın oldugu ıcın kotuymus ama cok da kotu degıl dedı doktor ama bu konuda bılgılı uzman bır doktor degıl oyuzden ıcıme sınmedı.

sız ne dıyorsunuz kızlar sonuclarım ıcın ?[/QUOTE

mrbb ,,cnm fsh sonucun çok iyi ama amh değerin düşük,, bu yüzden tedavilerinde çok zaman kaybetmemelisin, elini çabuk tutmalısın.. son tüp bebek denemeni ne zman yaptırdın bilmiyorum ama 2-3 ayda 1 yaptırmalısın.. ben 5 ay içinde 2 tüp bebek yaptırdım ve gelecek hafta 3. tedavime başlıcam... eğer çocuk istiyorsan asla zaman kaybetme... ultrasonda antral folikül sayın kaç çıktı,, doktorun bu konu hakkında bilgi verdi mi ? benim fsh değerim en son 15 ti,,, çok moralim bozuldu bu yüzden bir daha baktırmadım ,, bir kez yüksek çıktımı daha sonra düşse bile kötü olan sonuca bakıyorlarmış,, sana da erken menopoz dendiğine göre durumun çok iyi değil demekki benim gibi,,, ve de malesef en zor hasta grubu bizleriz... bugün istanbula gittim co kültür yaptırdım ,, hocayla konuştuk,, şansım ne kadar dedim,, cvp dahi veremedi,, bekleyip görücez dedi... cnm eğer gerçekten maddi durumun müsaitse lütfen tedavine çok ara verme,, aynı yolda uğraş veren anne olmaya çalışan biri olarak sana içtenlikle cvp yazıyorum... bu hocaya ben 1 yıl önce muayeneye gitmiştim,, o zman fsh 11 di, hoca dediki 'senin durumun çok iyi antral folikül sayın çok iyi,, bu fsh yanlış ölçülmüş dedi ama yine de gel tüp bebek yapalım , çünkü yaşın ileri dedi(34) ' ben nasılsa durumum iyiymiş diye 6 ay sonra gittim ve ne oldu biliyormusun folikül sayım 20 den 6 ya düşmüştü,, o kadar pşmanlık yaşadım ki anlatamam, hep aklımdan kuruyorum keşke gitseydim diye... bu yüzden kendini asla ihmal etme,, tüm kadın doğumculara asla güvenme, çünkü bu konudan birçoğu anlamıyor emin olabilirsin...
senin yumurtaların mı çatlamıyor demişssin,, benim 8 yumurta toplanıyor ama malesef olgun yumurta sayısı az çıkıyor, kaliteli embiryo oluşmuyor,,bu yüzden co kültür yapıldı bu sefer,, bakalım neler olacak ?
Allah hepimizin yardımcısı olsun,, kimselere bizi muhtaç etmesin...

X