Menopoz Erken menopoz tehlikesi olup hamilelik için uğraşanlar,

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

Selam ucin
Nekadar zorlu bir yoldan yuruyoruz degilmi sukrolsunki Rabbim bizlere evlat sevgisini tattirdi Allahim bu yolda emek Veren maddi manevi kimsenin emeklerini bosa cikarmasin AMINNNN
Belki beni takip etmissinizdir coook mesakatli zor sinavlardan gectim dile kolay tam 20 senemi verdim.5 kez yurt disinda 3 kezde turkiyede denedim amh hor 0.3 kesinlikle bebeginiz olmaz dediler bizlere hic bir zaman umidimi kesmedim hep Rabbimden istedim olacak dedim tek bir yumurtayla hamile kaldim.
Tabiki hamile kalmaylada is bitmiyormus bebegim 14 haftalikken rahimagzi 2.5 tu yani cook kisaydi acil hastaneye yatirildim hic kalkmadim ve 17 haftalikkene serklaj yapildi.
Neler cektim gel gitlerim cook oldu srekli yattim ve 9 ay kasik sancisi cektim 38*5 oglumu kucagima aldim oglum coook tatli teyzesi bir okadarda zeki benim minik mucizem su an 16 aylik maalesef emziremedim 2 ay zar zor emzirdim sutum olmadi neler yaptim ama olmadi biz gecen sene mayista oglumla merkezimize ziyartete gittik.
O zaman hocam tekrar baslayabiliriz demisti pasam 10 aylikti biliyorsunuzki bizim icin zaman kaybetmemek gerekiyor.
Yumurtalar azaldikca kalitelerde azaliyor ama suna inaniyorumki nasipten otesi yok inanki canim kardesim Allahu taala yeteki ol desin aninda olur tabiki bizde caba gostrecegiz ben yeniden merkeze bas vurdum bu seferde burada tahlil yapalim dedi kendi doktorum adet olamiyordum fsh tavan yapmids ilk defa soook oldum bakalim zaman ne gosterecek simdide kurlere baslayacagim ben saracoglunun kurlerini yapmistim tavsiye edrim sanirim prensesiniz var kocaman öpüyorum annesi sevgiler

Allah bağışlasın ikisinide ben bir tane yakaladım çok şükür bundan sonra bir tane daha olsun isterim ama ne yamayalım bundan sonra bilemiyorum

Amin sağolun.İnşallah tekrar anne olursunuz..İsteyen herkes..Ve tekrar ve son kez anne olmak isteyen ben de..:)

Selam NarMik
Bence degerlerin okadarda kotu degil fsh yuksek canim onuda ilacla dusurulup yeniden tedavi yapilabilir civan hayit aslanpencesi ic dusecektir Allahim gonlunuze gore versin kuzucuklarinizi öpüyorum sevgiler

cevabınız için teşekkür ederim Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah Allah herkeze anne olmayı tattırsın bizimkileride abi abla olmayı

Selam :) Ben de öyle düşünüyorum.Hayırlısı artık... ikizlerime 16 fsh ile hamile kalmıştım..Tabi tüp bebek tedavisiyle..O zaman fsh düşürebileceğimi bilmiyordum..Şimdi kendimiz deneeyeceğiz bu sene..Hayırlısı hepimiz için...

O kadar cok ugrastim ki bende.Erken menopozla.ama artik ümidim kalmadi.Cidddi anlamda tükendim artik.Gerci cok sükür bir kizim var.Ama ben artik biraktim ugrasmayi.

Arkadaşlar merhaba,

8 ay önce baktırdığımda fsh değerim 5,8 çıkmıştı. Dün tekrar baktırayım dedim değer 25,5 olarak çıktı ve feci bir şekilde panikledim.

Eylül ve Ekim aylarında Klomen kullandım
Kasım ayında aşılama
Aralık ayında tüp bebek yaptık maalesef hepsi olumsuz sonuçlandı.

Şuan sabahları
Bal+çörekotu+tarçın karışımı olan macun kullanıyorum. Ayrıca incir kürünü yapıyorum. İlave olarak kestane balı ile kırmızı kore ginsengi karıştırıp yiyorum. Arı sütünü sabahları alıyorum. Tabi son olarak folik asit kullanıyorum.
Hayıt Ekstraktı var, onuda almalı mıyım?

Bu arada yaşım 37 bebek istiyoruz.

Hayıtı da al bence de..Ben bu fsh ın çok değişken olduğunu düşünüyorum açıkçası...Ve aldatıcı bir hormon bence....

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğum kontrol hapları düşük yumurta rezervli kadınlarda fsh yı tahlillerde olduğundan daha yüksek çıkartıyormuş..Etkisi 1-2 ay sonra geçiyormuş.. Tüp bebek doktorum söylemişti bir ara...Nette de araştırdım..Aynen böyle yazıyordu...

allah allah demek haplar da yükseltiyormuş.gerçi benm tavan yapmış daha yükselcek yeri kalmamış:S:S:S bu amh testi ssk yapıyormu ? özel de pahalı mı acaba??

Selam bayanlar

Bana gecen sene 4.aylarda alinan kan sonuclarim sonucu erken menopoz teshisi koymuslardi.
Arada nadir yumurtlamam oluyordu ozaman kadar hep.
AMH:0.8 cikmisti buda erken menopoz demekmis,yumurta rezervin yok bitmis dediler.
Yumurtlama yapmiyorsun dediler.
Hatta burada yasak ama istersen Yunanistan,Kibris da yumurta nakli ile yani baskasinin yumurtasi ile hamile kalabilirsin,onda da garanti veremeyiz dediler.
Kisaca cocuk isini unutun dediler.

FSH:27,8 cikmisti

Neyse ben hic umudumu kesmedim,olursa olur olmazsa elden birsey gelmez neyapayim dedim,takmadim,unutmaya calistim,arada aaklima getirsemde.
Cörek otu yagi icicyorum hergün bir tatli kasigi.
Sebze agirlikli besleniyorum.
Yemeklerimde tuzu azalttim.
haftada 2-3 kez yesil cay,papatya cayi vs iciyorum.
Birde bu menopoz teshidi konulunca 3 ay hic aksatmadan hayit hapi aldim ictim.
Adetim 21-24 günde bir geliyor cok sükür allahima.

Kadin doktoru birde endrokilinikum özel hormon hastahanesine git orda ne diyecekler dedi.
Ona göre haraket edersin dedi.
Neyse 1-2 ay önce endrokilinikumda hormonlarima baktilar.
Tioid guatrim az calisiyormus.
Yumurtaligimin biride bu yüzden az calisiyormus.Tiroid etkiliyormus.
Hormon doktoru ilac kullanirsam %90 düzelir dedi,insaallah hayirlisi.
Yumurta rezervin var dedi inanamadim cok sevindim,menopoz degilsiniz dedi.
FSH:27,8 idi,suan nazar degmesin,hamdolsun rabbime sükür 5,8 cikti.
Sadece yumurtaliginizin biri az calisiyor oda guatr normal calissin diy ehap vereceklermis,onu icersen düzelir dedi.
Mucize gibi geliyor hala bana

Tekrar kan degerlerime bakacaklar orada guatr degerlerime bakacaklar tekrar,ona göre kötü gelirse hap vereceklermis,tekrar bir bakalim dedi kadin doktorum.

Demem o ki,özel hormon klinigine gidin,umudunuzu yitirmeyin,strese girmeyin,takmayin,ölüm yok ya ucunda,olmuyorsa da olmuyor,yine de rabbim her isteyene ve bana da nasip eder insaallah anne olmayi.
Belki zamani vardi ben 30 yaindayim 31 olacagim yakinda 10 yildir istiyorum olmadi,belki zamani vardir diyorum,Allah büyüktür vardir onun bir bildigi diyorum,
Herzaman icimde ufacik da olsa bir umut tasiyorum.
Allahtan umud kesilmez.

Nasip insaallah herhepimiz icin hayirlisi olur.
Hayirli ise olsun demek düsüyor artik.

Son düzenleme:

Maşallah canım.İnşallah en kısa zamanda kucağın dolar ..

canım INSALLA en yakın zamanda bebegıne kavusursun..ben bu corekotu yagı ıle ılgılı bısey sorcam sana,yağını hergun ıcmek yerıne 1 tatlı kasıgı çiğnesek olur mu acaba?öğütülmüş olanına da ıyı demıyorlar cunku

Cörek otunu yiyinde ister yagi olsun isterse agzinda cigneyerek ye,
Kurani kerimde ölümden baska her derde devadir diyor
ben inanaraktan hergun bir tatli kasigi iciyorum
Sise mutfakta gözümùn önünde unuttugum cok nadir Turkiyeden getirtmistim ben almanyada yasiyirorum
az birseyim kaldi bulamazsam bende susam seklinde olandan alacagim

nasip bende anne degilim sizler gibi tek gayem anne olmak o duyguyu tatmak
hayirlisi stres yspmaya gerek yok alnimizda yazilmissa olur
rabbim caresiz dert vermesin herseyin hayirlisini nasipetsin hepimiz icin

kısslar bende hiç yumi yok çoktan menopoza girdim ben fsh almış başını gidiyor valla soğan suyunu testere dişli arslan pençesini denedim ama nafile

Ya kızlar bende 30 yaşındayım 2 sene doğum kontrol hapıyla korundum 7 aydır eşim korunuyordu.1 aydır kestik korunmayı..

Regl oluyorum ama genç kızlığımdan beri 3 ya da 4 gün olurdum.2 aydır 2,5 gün oluyorum sadece ilk gün kanama yoğun ve ister istemez korktum.

Hangi testleri yaptırmak gerekiyor,dr a gittiğimde herşey normaldi ama regl kanamalarımın azalması korkuttu beni açıkçası...Sizce kötü bir durum yoktur değil mii...?:18:

Son düzenleme:

ben senin yazının başını görünce şaşırdım cnm benimde amh 0,70 çıktı ama bana dr um yumruta rezervin bitmiş git falan demedi ilaçlarla yumurtlamayı sağlıcaz dedi ve tedavime devam ediyorum şuan. fsh ve diğer hormon tahlillerim iyi çıktı. iyki sende başka yere gidip bakılmışsın yoksa yazık olurdu valla
yaşlarımızda aynımış ) erkenden bu illet bizi neden bulduki bilmem benim de sağ tarafımda yumurtlama olmuyordu en son bakıldımda acaba bendede trit guatır sorunumu var aklıma takıldı ..
hakkımızdan hayırlısı bebişlkerimiz olur inş....

belki menapoz belirtileridir ama sen yine de reglin 2. yada 3.günü git fsh, lh, e2, prolaktin ,tahlillerini yaptır belki hormonal bişeydir....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…