Menopoz Erken menopoz tehlikesi olup hamilelik için uğraşanlar,

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Kızlar merhaba,bana yardımcı olursanız cook sevınırım..ben bır kere hormon testı yaptırdım,ama adetın 3. Gunu degıl..6 ay adet olmayınca doktora gıttım ve bana adet olmamı beklemeden test yaptırdı..sonuc olarak ıse LH ve E2 hormonum cok cok yuksek cıktı,ama doktor buna rağmen FSH degerımı ıyı buldu,FSH 8 cıktı o testte..3 ay cyclo progynova kullandım ve son adetın 3. Gunu test yaptırmam gerekıyodu fakat o gun bı hastalık daha gecırdıgım ıcın test yaptıramadım ve 2 aralık son adet tarıhım,yanı yıne olmadım..salı tekrar doktora gıdıcem,bakalım ne dıyecek..ama o doktor bana cyclo progynova kullanırsan ılerde cocugunda olur dedı..ama ılacı bırakınca adet olamadım..nasıl olcak ben hıc anlamadım ya,bır akıl verın bana nolur,yoksa cıddı cıddı menopoza mı gırdım ben:|

eski forumları okuyorum...sorunum erken yumurta yetmezliği.
merak ediyorum kimler başardı

slm, ben 40 yaşındyım ve erken mnopoz evresine girenlerdenim. 38 yaşımdan beri erken menopoz diyorlar, 38 imdeyken fsh 21 çıktı ve doğal yollardan hamile kalamazsın dedi doktor, tüp bebek bile çok zormuş. ben ise hayıt tohumu kürü yaptım, hergün bir tane bebe aspirini, zinco , folik asit aldım. Protein ağırlıklı beslendim ve sabahları keçiboynuzu pekmezi yedim. işin özüüü ben başardım, 1 ay içinde hamile kaldım. şimdi kızım 19 aylık, üzülmeyin, deneyin. bugün ikinci bebek için gittim ve ( 2 aydır adetim yok ) test sonuçlrı kötü, fsh 38,7 erken menopoz.... şimdi ikinci bebek için aynılarını deneyeceğim. bunu özellikle yazıyorum size bir umut olsun moral olsun. sevgiler...

cnm çook tebrik ederim umut oldun..ne mutlu sana..hikayeni paylaştıgın için çooooooooooooooook teşekkür ederim bu konuda canı yanan tüm kadınlar adına...
kızı kokla hepimiz için...
sevgiler

Nilaycım gerçektenn paylaştığın için çok sağolll..İnş ikinci bebeğinde olur ama en azından o güzel harika bebek kokusunu tadmışsınnn..2. bebek içinde yaptıklarını,yaşadığın bu dönemi bizimle lütfen paylaşş..Hepimizinn canı yanıyor gerçektennn..Sevgilerrr..

nılayturk yazdıkların benı gercekten cok sevındırdı. bende savasanlardanım umudum var boyle yazılanları okuyunca daha cok umutla doluyorum .Darısı bızlerın basına ınşallah.Allahım ısteyen herkese nasıp etsın...

Selam Arkadaslar
Bende ayni dertten muzdaribim Rabbim ins once sizlere hayirli salih evlatlar versin ins benim hikayemde cok uzun 20 sene sonra Aöllahim bizlere evlat verdi doktorlarin gozunde umutsuz vakaydik sukrolsun hamdolsun sabir ve azimle asacaz Rabbimin izniyle dahada uzun yazacam cikmam lazim sevgiler

Merhaba Nilay hanım..Sperm yetersizliği nedeniyle tüp bebek yaptırmıştık..İkizleirm şu an 1,5 yaşındalar..Ben de yeniden anne olmayı düşünüyorum bu sene..38 yaşındayım ve fsh 20 çıktı... Adetimin 5. gününde yaptırdım..Ben de sizin reçeteyi uygulayayım..İnşallah ben de başarırım :)

Selam canim
Bende 3 ay adet olamayinca doktora gittim doktorum birde hormonlara bakalim dedi inan buyuk sok yasadim fsh ilkdefa tavan yapmis coook uzuldum henuz dajha doktora gitmedim.
Ben yurt disindayim turkiyede 3 migro tedavim var ve hemen merkezi ardadim turkiyedeki doktorum önemli olan adetin 3. gunu yapilir fsh dedi bende biliyordum ama buradaki doktorumda bakalim demisti hayirlisi senin fsh gayet iyi (esradiol)e2 hormonun kac cikti canim fsh e2 lh amh bunlarin hepsi degerlendilip karar verilir canim tedavine sanmiyorum menepoz kesinlikle degildir icini frah tut bu arda yasin kac?
Allahim hepimizin yardimcisi olsun i ns bende tam 20 yil savastim ve bana resmen menepoz demislerdi buradaki doktorlar amh 0.3 cikmisti artik senin cocugun olmaz denemeyin dediler iste benim savasim o zaman basladi o zamana kadar 5 kez migroenjeksion denemistik sperm yoktu yani azo spermiydi esim anca ameliyatla bulunuyordu sperm yok yumurta yok isiniz zor dediler bosu bosuna ugrasmayin sömurulursunuz dendi bize ve dahada guclenmistim hasa onlar Allah degildilerya olacak dedim ve turkiyeye gidip orada deneyecem dedim gulerekten eger hamile kalirsaniz haberimiz olsun dediler.
Coooooooooooooooook zoruma gitmisti hemen merkez arastirdim turkiyede bizi kabul bile eden olmamisti zor hastasiniz dediler ve istanbulda mukemmel bir ekiple basladim dedavilerime turkiyede 3. tedavimde toplamda 8. tek bir yumurtayla hamile kaldim hamdolsun coook emek verdim once sogan sonra incir sonrada 3 ay hayit tohumu ictim 3 yumurtam olmustu coookta kaliteliydi sperm dolayisiyla sirf birtanesi dollendi oda kuzum oldu herdaim butun olmayanlar icin dua ediyorum Rabbim bizleri guldurdu insallah herkezide guldursun bu yolda maddi ve manevi emek verenlerin kucaklarini doldursun ins
su an yasim 40 oglumun kardesi olsun istiyorum Rabbim nasip ederse turkiyeden aslan pencesi hayit vecivanpercemmi ismarladim kurlere baslayacam Mevlam nasip ederse Allahim yar ve yardimcimiz olsun selam ve duayla Allaha emanet olunuz sevgiler

canım ılgılenıp cevap yazdıgın ıcın cok tesekkurler,ozel mesaj atamıyorum bu yuzden burdan cevap verıyorum sana..ben 1 defa hormon testı yaptırdım,onda da fsh 8,LH 60, E2 320 cıktı,cook cook uzuldum,doktor umutsuz vaka gıbı yuzume baktı..ama sımdı gıttıgım doktor cok olumlu konustu benle..asıl sonucları adetın 2. Veya 3. Gunu yapılan testle anlayabılırız dedı..bende tarlusal ıctım adet olmak ıcın,bugun bıttı ılacım,bakalım ne zaman adet olursam test yenılenıcek..ınsallah guzel sonuclar cıkar..adet olayım bende bıtkısel destek alıcam..senın adına da cook sevındım,cok mucadele etmıssın ama degmıs..ınsallah 2. Bebegınıze de en kısa zamanda kavusursunuz canım..

Selam canim evet asil sonuclar adetin 2.3 belli oluyor e2 yuksek ama duzelebilir sorun olmaz benimde son tedavimde e2 250 kusurdu fsh 7.2 hamile kalmistim senin yasin coook genc insallah olacak Rabbimin izniyle stres yamamaya calis insallah sonucunu yazarsin

doktorumda aynen oyle dedı..E2 degerını cok fazla cıddıye almıyoruz,LH uzerıne bır tedavı uygularız dedı test sonucuna göre..canım ınsallah dedıgın gıbı olur..ben bebeklerı o kadar sevıyorum ki anlatamam,Allahım ınsallah hepımızın yuzunuze guler..bırde hayıt tohumu LH degerını dengelıyormuş,şu ılacın etkısıyle bır adet olup test yapılsın,hemen baslıcam hayıta..bır ara kullanmıstım ve kısa bır sure gecen sene,şöyle soylıyeyım,ocagın 21ınde adet olmustum gecen sene,subat ortası hayıt ıcmeye basladım ve 5 Martta yenıden hastalanmıstım,ki bu benım ıcın cok guzel bır sure..daha uzun zaman cook adet olmadıgım olmustu..sımdı ınsallah yıne etkısını gosterır..

benim adetin 5. günü olan sonuçlarım (3. gün yaptıramadım malesef )
E 2 : 40

Ih :5,27

Fsh : 20,37

Prolaktin : 14,68 çıktı

Aktardan arı sütü-polen,keçi boynuzu pekmezi,civan perçemli bitkisel çay karışımı tozu ve hayıt suyu aldım...Hayırlısı inşallah....:)

merhabalar herkeze
nil 1971 sizi yaklaşık 1.5 sene önce amh değeri düşük olanlar forumunda farkettim .o zaman riskli bir hamileliğiniz olduğundan söz etmiştiniz ama görüyorum ki nur topu gibi bir oğlunuz olmuş.bende 33 yaşındayım 6 yıllık evliyim 5 sene çocuk isteğimiz olmadı tam çocuk olsun artık dediğimde hormon tahlıllerımde fsh :11 çıktı tabi yıkıldım ama o ay kendim hamile kaldım fakat düştü bu arada bir çok tüp bebek merkezine e-mail gönderdim ve kendim amh yaptırdım ve ne yazıkki 0.4 geldi .fakat ankara da tü bebek merkezinden bir hoca beni aradı ve sizde antral fol. sayıldımı dedi sayılmamıştı atladım gittim ankaraya tolam 6 folükül sayıldı ve bana hemen tüp bebek önermedi 4-6 ay deneyin olmazsa görüşelim dedi ve Allah o kadar büyükki ben düşükten 1 ay sonra hamile kaldım Allaha bin şükür 8 aylık kızım var. size özellikle mesaj atmamın sebebi şu oğlunuz kaç aylık ne zaman bir tü bebek merkezine başvurdunuz ben hala emziriyorum ilk doğum sonrası 6. ayda adet oldum sonrasında 20 gun gecikti tabii emzirdiğim için bu düzensizliğni yaşadığım söylendi ama malum overler bitik içim rahat etmedi tü bebek merkezine basvurdum orada fsh:10.6 ve us da 5-6 adet folükül saptandı emzirmeyi kesin 2 ay sonra mini ıvf yapalım dediler ama ben ankaradaki doktorumu aradım o da kızdı tümüyle ticari düşünmüşler normal emzirin sonrasında 6 ay bir kendiniz bakın denıldı siz bebeğiniz kaç aylıkken merkeze basvurdunuz ne denildi. özelden msj atmak istedim ama yeni üye oolduğum için atamadım.

Ucin ben fsh 11 ken 36 yaşındaydım,tedaviyle ikizlerime hamile kalmıştım..Ancak 18 haftalıkken rahim ağzı yetmezliği yüzünden kaybetmiştim..İlk hamileliğimdi..
37 yaşındayken fsh 16 iken yine tedaviyle ikizlere hamile kaldım..Şu an 1,5 yaşındalar..:)

LH ve FSH değerlerının normal aralığı ne kadar arkadaslar..benım LH tavan yapmıs adet olmadıgım donemde su tahlıllerden sonra bıtkısel yollarla bı dusurmeyı denıcem bende..ınsallah adet olurumda hormonlarım bıraz daha duzelmıs olur:|

Elimdeki tahlil kağıdındaki referans aralıklarına göre :

LH : ............MIU/ml....FOLLICULAR : 1,0 - 18
MID-CYCLE : 24 - 105
LUTEAL : 0,4 - 20
POSTMENAPOZ : 15 - 62
ERKEK : 2-12

FSH...............MIU/ml...FOLLICULAR : 4 - 13
MID-CYCLE : 5 - 22
LUTEAL : 2 -13
POSTMENAPOZ : 20-138
ERKEK : 1-8

LH'ye göre Postmenopoz oluyorum yanıııı ne karısık bu sonuclar ya

Allah bağışlasın ikisinide ben bir tane yakaladım çok şükür bundan sonra bir tane daha olsun isterim ama ne yamayalım bundan sonra bilemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…