Erken menopoz belirtileri

Katılıyorum benden beş gün arayla hormon testi aldılar prolaktinim ilkinde normal ikincisinde sınırda çıktı

Bizde gençmişsiniz bir anda nasıl oluyoda hersey böyle tepetaklak oluyo anlayamıyorum ama gidicem doktora muhakkak
Biz çocuk düşünmeye başladığımızda 2012 yılıydı. Ekim ayı gittim çocuk fikrimiz olduğu için ön kontrol yaptırmıştım. Ve doktor bana hemen hamile kalırsın dedi. Ama kızamıkçık aşısı önerdi. Yaptırdım. 3 ay korunmanız gerekiyor dedi. Korunduk. Ve 2013 ocak gibi korunmayı bıraktık. 8 ay geçti doktora gittik. O an eşimde varikosel çıktı. Sonra benim yumurtamın az olduğu söylendi şaşırdık. 3 ayda nasıl oldu da böyle oldu dedik. Hani hemen hamile kalabiliyordum hızlıca ilk tedaviyi 2014 te yaptırdık. Yumurtalar kat kat ilaçla zor büyüdü. 2 yumurta çıktı. İkinci tedavimizde 2015 de o da embriyoda kromozom bozukluğu oldu transfer bile yapılamadı. Son tedaviden önce karar vermiştik zaten. Gidip çocuk için başvuru yapacaktık. Son tedaviyi de sırf memorialda tedavim yarım kaldı diye istedik.ilk tedavi medicanadaydı.
Neyse sonuç olarak 2016 martta tedaviye başladık. Nisanda noktaladık. Mayısta kızımız için gittik sosyal hizmetlere başvuru yaptık.İki yılda kızımıza kavuştuk. Şimdi beş yaşında. Ve sonraki konuşmalarımızda hep dediğimiz şey, iyiki olmamış iyiki tutmamış.
Uzun uzun anlattım kusura bakmayın.
Demem o ki hiç stres yapmayın üzülmeyin. Gün geliyor neden olmuyor olsun diye dua ettiğiniz şeylere, iyiki olmamış diyorsunuz.mevlam neylerse güzel eyler.
Temmuz ayında beyin ameliyatı oldum. Yoğun bakımda kızımın gelip elimi tutup herşey güzel olacak anneciğim demesi bile bir kez daha aslında nelere şükretmem gerektiğini anlattı bana.
Yani insan anlam veremese de herşeyde bir hayır vardır.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

Cok geçmiş olsun Rabbim kızınıza uzun ömür versin yerim ben onu minnoş herseyde bir hayır var işte benim içinde var illa ki ama suan o hayrı göremiyorum görebilen olayım inşallah benimde bir kızım var kardeşi olsun cok istiyo 11 yaşında simdi Rabbim evlatlarımıza sağlık sıhhat huzur versin inşallah

Nerde oturuyorsun il?

Umarım öyledir canım teşekkür ederim 30 yaşındayım fsh 23 amh 0.15 doktor tüp bebekle bile şansın yok dedi bi kızım var cok şükür ama kardeşi olsun cok istiyorduk sanırım nasip olmıycak

Umarım öyledir canım teşekkür ederim 30 yaşındayım fsh 23 amh 0.15 doktor tüp bebekle bile şansın yok dedi bi kızım var cok şükür ama kardeşi olsun cok istiyorduk sanırım nasip olmıycak
Neden olmasın ben ilk kızıma tüp bebekle sahip oldum 2.si doğal yolla oldu. Umut hep var sen doktorlara bakma onlara kalsa hiç çocuğumuz olamazdı.

Canım hayıt macunu ve propolis kullandın mı hiç bunlar hormonu düzenliyor yumurtalık kalitesini artrırıyor

Hiçbirşey kullanmadım. Yıllar önce tüp bebek döneminde incir kürü yapmıştım.
Gidip hormon ilaçları ile adet olmak istemiyorum.
Faydası varsa kullanayım bunları.
Kullan canım bende de menpoz başlangıcı vardı fsh 19 amh 0.68 hayıt ile propolis macunu aldım fsh düştü hatta hamilr kaldım ama düşük yaptım canım. Hayıt öcelikle adet olmuyorsan adet olmanı saglıyor daha sonra bütün hormonlarını düzene koyuyor 3 ay düzenli kullanacaksın hayıtla hamile kalan çok zaten araştır canım. Ben bursa narlıdere organik instgram sayfasından sipariş verdim aldım güvenilir ödemeyş ürünün eline geçince yapıyıdun ben aldıgım zaman şuan bilmşyorum zaten sayfadan yazım durumununanlatırsan yardımcı olurlar canım ben çom memnun kaldım ben 2 ay kullandım hayıt daha sonra 2 ay da mfk kullandım yeni bitti şuan doktorum klomen verdi beklemedeyim bebek için

Merhaba bende erken menopoz tanısı almış biriyim, 26 yaşında bekarken ilk defa adetlerimin arası uzadı, doktor bir yıl içinde tekrar olursa gel demişti yine gecikti ve tanıyı koydu, ilaçla düzenli adet olmaya başladım. 27 yaşımda evlenirken eşimle konuştum ve evlenir evlenmez tüp bebeğe başladım. İhtimalim çok düşüktü amh 0.04 tü ama sürekli tedaviye sarıldım olana kadar uğraştım. Eğer bebek istiyorsan tüp bebek merkezine koş, bebek düşünmüyorsan kadın doğum doktorunun vereceği hormon ilaçlarına başla ki vücudun hormon eksildikçe farklı semptomlar göstermesin hayat kaliteni düşürmesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…