Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

bende bişe sorcam arkadaşlar..ay anneme bile soramadığım bişey bu umarım bana yardımcı olursunuz:))ben 8 ayık evliyim ve 25 yaşımdayım..aslında eşimde bende daha erken diyoruz ama adet olunca da üzülüyoruz:))şimdi sorum şu ..ben 5 şubatta adet oldum ve 10 nuda bitti..adet bittikten sonraki 1 hafta içinde girilen ilişki sonrasında hamile kalabilrmiyim sizce?yani bu mümkün mü?aranızda bunu yaşayan var mı?vücudumda gariplikler hissetmeye başladımiçim kıpır kıpır oluyo garip bi heyecan var ama bunu anlamam için 5 marttan sonrasını bekleeyecem tabii..yine de soruma cevap verirseniz çok mutlu olurum..

merhaba olumlu 27 ben aslında uzun zaman form a girmeme kararı almıştım ama gelen e-postarı okuyunca senin için girdim. bende 25 yaşındayım ve biraz erken evlendim (21 yaşında) o sıralar bebek hiçistemiyorduk ve korunduk ama 10. ayda bıraktık korunmayı herkes korunmayı bıraktıktan 3-4 ay sonra olur diyordu bizde 1 yıldan fazla olur evliliğimiz dedik ama gel görki 4 yılımızın bitmasine 1 ay var ve hala uğraşıyoruz teşhisimiz infertilite yani eşlerin ikisindede hiç bir problem yokken hamile kalamama nedensiz ve geçici kısırlık diyelim yani 2 ay önce ilk aşılamayı olduk ve tutmadı her ayda ayrı bi hayal kırıklığı işin cabası o yüzden eğer hamilemiyim diye düşününce o heyecanı yaşıyorsan içten içe hazırlanıyorsun demektir beynini tamamen kaplamadan o düşünce korunmayı bırak derim çünkü sonradan psikolojine engel olamıyorsun bizim doktorumuz psikolojik diyor o yüzden aklına düştümü bebek düşüncesi icraata geçmeklazım sonra yoruluyor insan hem maddi hem manevi:çok üzgünüm:

arkadaşlar 2ay önce aşılama olmuştum tutmadı ve ara verdik 1-2 ay bu sürede ilaç kullanmayıda bıraktım tabi ve adetim aşılama olduğum ay 5 gün önce oldu bu ay da yine 5 gün öne geldi aklım karıştı normalmi böyle olması acaba yumurtlama günümde şaşmıştır tabi böyle olunca dr.henüz görüşmedim tecrübesi olanlardan akıl istiyorum opuyorumnanaktan

zeynocan benim bildiğim kadarıyla adet gününle yumurtlama dönemi doğru orantılı işliyor , bence adetin nezaman olduysa yumurtlama dönemini de ona göre hesapla. adete göre yumurtlamada değişir tabi en doğru bilgiyi yine sana doktorun vercektir arkadaşım..

inşallah bende şuan hamişimdir inşallah şuan şüphe içinde olan herkes hamişdir Allah ım her isteyene banada nasip et bu güzel duyguyu tatmayı..

valla umutlandirmak istemem ama göbek cizgisinde koyulasma oldugunu duymusdum gebelik baslangicinda...

bizim burda bi arkadas yumurtlama dönemi olannsüpheli iliskiden 12 gün sonra test yapdi , daha adeti gelmeden ve silikde olsa ikinci cizgiyi gördü sonrasi hamileee tabikiakannehirkaydirigubbakcemile3
inş hamilesindir. canım

inşallah bende şuan hamişimdir inşallah şuan şüphe içinde olan herkes hamişdir Allah ım her isteyene banada nasip et bu güzel duyguyu tatmayı..

bende şüphe içerisindeyim lavınya.1 mart adet tarihim.sol kasığımda batma var oturup kalkarken.kendimi dinliyorum resmen.senin kaç gün var adetine?

mart başı haber almayı bekleyen kimse yok muuu
canim ben de 4 martta adet olmayi bekliyorum..yani beklemiyorum:)umarim olmam bu ay cok istiyorum hamile kalmayi..yumurtlama gunum persembeydi doktorun dedigi gibi iliskiyi ayarladik ama tuttu mu bilemiyoruz tabi...inanlmaz merak ediyorum..hislerime gelince hiiiic tutmus gibi gelmiyor bu ay da bi iki gun gecikip olcak adet sanki...olmazsa onumuzdeki ay asi olcam gobekten..biz vuruyormusuz o igneyi:uhm:

bende şüphe içerisindeyim lavınya.1 mart adet tarihim.sol kasığımda batma var oturup kalkarken.kendimi dinliyorum resmen.senin kaç gün var adetine?

canım benim adetim her ayın 9 udur. ama ilk defa ocak ayında hem 9unda hemde 27 sinde oldum. bu ilk defa böyle oldu normalde düzenlidir. şaşırdım bu duruma. 9undaki adetim çok koyuydu rengi ve çok yoğundu, 27sindeki ise rengi normal di ve yoğun değildi çok azdı 2 gün sürdü. benim normalde bu ay 9unda olmam gerek ama olmadım hala ve 10-15 gündür kasık ağrısı ve gaz bel ağrısı çekiyorum bilmiyorum kafam karıştı..

canım benim adetim her ayın 9 udur. ama ilk defa ocak ayında hem 9unda hemde 27 sinde oldum. bu ilk defa böyle oldu normalde düzenlidir. şaşırdım bu duruma. 9undaki adetim çok koyuydu rengi ve çok yoğundu, 27sindeki ise rengi normal di ve yoğun değildi çok azdı 2 gün sürdü. benim normalde bu ay 9unda olmam gerek ama olmadım hala ve 10-15 gündür kasık ağrısı ve gaz bel ağrısı çekiyorum bilmiyorum kafam karıştı..

canım sen benimle aynı durumdasın bende 3ocakta adet oldum dedim ben hamleyim 27de kan testi yaptırdım deilmişim sonra 30ocakta 2gün gene oldum normalde bi ay içinde 2kez olmazdım neyse sonra ben şubatın 14te gene kan da baktırdım gene çıkmadı şimdi martta dr gel dediii bakalım inşşş çıkarrr beklemek çok zormuşşş

offf kizlar yaaa yarin adet olmam lazim yani insallah olmamda:) kachaftadir kendi kendimi gözetler gibiyim kücük bi degisiklikte hemen hamileyimdir insallah diyom:S insallah öyleyimdirde ne bilim biraz korkmaya basladim cünkü bu ay yine cok ümitlendim ve adet olursam yine hayal kirikligina ugricam:KK43:of beklemek cok kötü ya:KK43:(

cuma günü test yaptim negatif cikti adetime daha 5 gün vardi ama yinede bakim dedim.
ümitsizlige kapildim ben ama yine:KK43: yarin belli olacak iste bakalim.

hamilelik belirtilerine gelince benim idrarim asiri koyulasti ve kokuyo:S Bu hamilelik belirtisimi bilemem ama kendimde olan degisikliklerden bitanesi.
gögüslerim sismedi fakat asiri sizliyiyo.Gögüs uclarimdada bi degisiklik yok.
mide bulantisi var cogu kiside oldugu gibi sabahlari degil bende aksine geceleri oluyo:KK70: mide bulantisiyla uyaniyorum:S
3-4 gün boyunca asiri akintim vardi su an öyle degil.bu 3-4 gün boyunca yüzümde fazlasiyla sivilcelenme oldu normalde sivilce problemim yoktur zaten o 4.günün sonunda cildim geri normale döndü cok sükür:)

su an ise kasiklarimda az da olsa agri hissediyom bacaklarimda cekiliyo gibi...... adet mi olacam yaaaaaaaaaaaaa:KK43:((((((

Bi ay daha beklemek istemiyom ben ama :KK43:

adetim daha gelmedi bekiyorum.bilmiyorum sag gogsumun ucunda kasinti var ama baska bir belirti faerketmedim ben hamile degilimdir belki de.bu arada bacaklarim da bazen geriliyor yani kasiliyor gibi

canım sen benimle aynı durumdasın bende 3ocakta adet oldum dedim ben hamleyim 27de kan testi yaptırdım deilmişim sonra 30ocakta 2gün gene oldum normalde bi ay içinde 2kez olmazdım neyse sonra ben şubatın 14te gene kan da baktırdım gene çıkmadı şimdi martta dr gel dediii bakalım inşşş çıkarrr beklemek çok zormuşşş

canım ya evet aynı durumdayız ; inşallah hamişsindir inşallah bende hamişimdir bugün test alıcam bakalım akşam görücem sonucu.. seninkinide merak ediyorum, hayırlısı olsun

ya kızlar bişey sorucam testi yapınca nekadar bekliyorsunuz. 5 dk beklemek yeterlimi yoksa daha mı uzun bekliycem

bizde eşimle korunmayı bırakalı 3 ay oldu ama daha bişey yok bende bir ay daha beklemek istemiyorum çok hafif göğüslerimde ağrı var ama bu normal diyorlar bakalım adetime son 6 gün inşlh olmam :KK43:

X