Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

ama daetten öncede böyleydi 1 aydır adetten sonrada devam ediyor :) idrarımın rengi koyu sarı geliyor. yanma falan yok idrarımı yaparken üşütme olsam anlarım. bir de dediğim gibi mide bulantım var kusmasamda :KK43:

merhaba canım.adetten sonra hiç test yaptın mı?çok nadirde olsa hamileyken düzenli adet görmeye devam edebiliyor bazı kişiler.benim eltim hamileliğini tesadifen öğrendi ilk ay hamile olduğu halde adet olmuş böyle oluncada aklına bile gelmemiş hamilelik.
ayrıca teyzemde hamileyken 4 ay adet görmüştü.adet gördüğü için hamile olduğunu anlamamış ağır ilaçlar kullanmıştı ve bebeği düştü:çok üzgünüm:

Tamam.tesekkÜrler

Demet bence Carsamba gunu test yap, eger negatifse Cuma tekrarlarsin, eger pozitifse en azından 2 gun once ogrenirsin
Tabii testlerin ne kadar once yapilirsa cikma sanslari o kadar az, ben adetten 2 gun once yaptim silik cikti, o da hamilesin demek, hemen gidip kan tahlili yaptirdim hcg 108 di.
Bir de sabah kalkinca idrarina testi yap, biraz meshanede idrarin beklemesi lazim gununden ne kadar erken yapiyorsan hormon o kadar az olacagi icin o kadar konsantre bir idrar ornegi vermen gerekiyor. Yoksa adeti 1 hafta gecince daha tuvaletten kalkmadan cizgiler gorunuyor :)

herkese merhabaaa...

her sıkıntıda takip ediyordum sonunda kayıt yaptım kendimi..3 aylık evliyim..erken ama bebeğimiz olsun istiyoruz araştırıyorum bu yüzden hep hayırlısı bakalıımm :))
bence kendini hazır hissediyorsan erken diye birşey yok.çünkü ne kadar çok beklersen pişmanlığın o kadar çok oluyor.bebeğini kucağına alınca keşke daha önce yapsaydım diyor insan

ama daetten öncede böyleydi 1 aydır adetten sonrada devam ediyor :) idrarımın rengi koyu sarı geliyor. yanma falan yok idrarımı yaparken üşütme olsam anlarım. bir de dediğim gibi mide bulantım var kusmasamda :KK43:

Bence idrar rengin koyulastiysa suyu az iciyorsun, bir de bu tokluk hissi vs bobreklerle ilgili olabilir. Hamilelikte boyle bir belirti ben duymadim ama sanki dahiliyeciye gitmen gerekiyormus gibi geldi bana

Kızlar biz 2,5 aylık evliyiz ama hemen bebiş istiyoruz Şeniz son regl 18 eylülde oldu ondan sonra baya bi çalışma yaptık doğrusu :kedi: reglime 2-3 gün var dayanamadım idrar testi yaptım ve negatif çıktı gerçi idrar testlerinin regl günü geçmeden doğru sonuç veremeyebileceğini biliyorum ama bazı belirtiler görünce yada öyle zannedince testtede çıkar diye umut ettim :çok üzgünüm: bakın sizede anlatayım sizde bana akıl verin;
Göğüslerim 10 gündür şiş ve akletim bile değse acıyo normalde reglime 2-3 gün kala böyle olur ama bu kadar şişip acımazlar hele 15 gün önceden hiç olmaz, Karnım 3 gündür ağrıyor regl ağrısına benziyo sızlıyo gibi, otururken geçiyo, yürürken ve tuvaletim geldiğinde tekrar başlıyo normalde regl olmadan 1 gün önce falan ağrımaya başlar 1 hafta öncesinden başlamaz. Çok sık tuvaletim geliyo, Bazen sıcaklayıp bazen üşüyorum ve sarı akıntım oluyo. Bugün karnım ve göğüslerim daha iyi durumdalar ama hamileyim diye heveslendiğimden midir nedir arada bir midem bulanıyo başım dönüyo herşey kokuyo gibi geliyo. Akıntı ve ağrı olunca iltihap gibi bişey vardır diye telaşlandımda bi yandan. Var mı aranızda böyle bişeyler yaşamış olan? Şimdi regl günümü bekleyip ona göre hareket edeyim diyorum yada yarın gidip kan testi yaptırayım zaten dr kansızlık var tekrar test yapıp ona göre ilaç vereyim demişti arada onada baktırırım regl günü gelmeden kanda çıkıyo gebelik dimi? :bbo:

Arkadaşlar merhaba banada yardım ederseniz sevinirim iyice stres yapmaya başladım.en son 10/09/2009 tarihinde regl oldum normalde her adetim bir önceki ayın tarihinden öne gelir ortalama 27-28 günde bir olurum ama adet olmadım 1 yıl öncesine kadar prolaktin yüzünden tedavi oldum tedavim 2 ay önce bitti adet günüme yakın beyaz saydam renksiğz ve kokusuz 3 kez yoğun akıntı geldi dün göğüslerim biraz daha hassaslaştı bugünde kasık bölgemdem ince sancı gelip gitti bir kaç kez kısaca kasık bölgem huzursuz sık idrara çıkıyorum diyeceksiniz belki test yap diye ama inananın negatif çıkacak diye korkuyorum allahım duysun sesimizi artık hayırlısı ile bebeğimi kuzağıma alıp koklamak istiyorum NORMALDE AYIN 6-7-8 GıBı HASTALANMAM LAZIMDI

Bence idrar rengin koyulastiysa suyu az iciyorsun, bir de bu tokluk hissi vs bobreklerle ilgili olabilir. Hamilelikte boyle bir belirti ben duymadim ama sanki dahiliyeciye gitmen gerekiyormus gibi geldi bana
canım teşekkür ederim bilgilerinden dolayı :) çok sağol :)opuyorumnanaktan

merhaba canım.adetten sonra hiç test yaptın mı?çok nadirde olsa hamileyken düzenli adet görmeye devam edebiliyor bazı kişiler.benim eltim hamileliğini tesadifen öğrendi ilk ay hamile olduğu halde adet olmuş böyle oluncada aklına bile gelmemiş hamilelik.
ayrıca teyzemde hamileyken 4 ay adet görmüştü.adet gördüğü için hamile olduğunu anlamamış ağır ilaçlar kullanmıştı ve bebeği düştü:çok üzgünüm:
hayır canım adetten sonra test yapmadım çünkü bilenen şeyler adet olunca bebek olmaz diye düşündüğüm için boşverdim ve yapmadım.acaba bendeki psikolojikmi ne dersin. ama belli aralıkla gelenmide bulantım var ve yine diyorum sol tarafımda sanki bir kımıldıma veya dolgunluk var nedir anlamıyorum suzancım :)):kedi:

Arkadaşlar merhaba banada yardım ederseniz sevinirim iyice stres yapmaya başladım.en son 10/09/2009 tarihinde regl oldum normalde her adetim bir önceki ayın tarihinden öne gelir ortalama 27-28 günde bir olurum ama adet olmadım 1 yıl öncesine kadar prolaktin yüzünden tedavi oldum tedavim 2 ay önce bitti adet günüme yakın beyaz saydam renksiğz ve kokusuz 3 kez yoğun akıntı geldi dün göğüslerim biraz daha hassaslaştı bugünde kasık bölgemdem ince sancı gelip gitti bir kaç kez kısaca kasık bölgem huzursuz sık idrara çıkıyorum diyeceksiniz belki test yap diye ama inananın negatif çıkacak diye korkuyorum allahım duysun sesimizi artık hayırlısı ile bebeğimi kuzağıma alıp koklamak istiyorum NORMALDE AYIN 6-7-8 GİBİ HASTALANMAM LAZIMDI

canım seni çok iyi anlıyorum bende çok direndim test yapmamak için ama en fazla 3 gün dayanabildim bence bekleme daha fazla sonuç negatifte olsa en azından hamile olmadığını öğrenirsin içinde şüphe kalmaz umarım hamilesindir

hayır canım adetten sonra test yapmadım çünkü bilenen şeyler adet olunca bebek olmaz diye düşündüğüm için boşverdim ve yapmadım.acaba bendeki psikolojikmi ne dersin. ama belli aralıkla gelenmide bulantım var ve yine diyorum sol tarafımda sanki bir kımıldıma veya dolgunluk var nedir anlamıyorum suzancım :)):kedi:

psikolojikte olabiliyo tabiki ama arkadaşında dediği gibi hamile olduğu halde adet olanlar var annem de yaşadık biz bunu en küçük kardeşime hamileyken 4 ay adet oldu ve benim annem çok zayıftır hamileliklerinde karnı çıkmaz biz 4 ay sonra öğrendik hamile olduğunu ve şimdi kardeşim 13 yaşında şükür ki annem ilaç kullanmayı sevmez de kardeşim sağlıklı seni umutlandırmak istemem ama bi test al yap en azından olup olmadığından emin olursun

mrb arkadaşlar ben 3 aydır klomen kullanıyorum her ay farklı şeyler yaşadım. bu ay yumurtlama gününden sonra belimde ağrı oldu sivilce çıktı sanki adet olacakmışım gibi. 4-5 gün sonra çok hafif bi leklenme oldu. (genelde yumurtlama esnasında olabilirmiş ama doktorun dediğine göre çoktan yumurtlamıştım) bugün tahminen yumurtlamanın 10. günü göğüslerimde ağrı var ve karnımda belimde daha adetime bir hafta var adet belirtileri 2-2,5 hafta önce başlar mı???????

Eylüll özleden msJ yazdım ama sorun var galiba gönderilemedi dedi... bende burdan cevap veeyim.. benim bu kahverengi akıntılarım regl tarihimde 9 gün önce başladı.. 15 ekim olması gereken regl tarihim..ben daha önce klomen kullanırken kist sorunu yaşadığımda böyle akıntılarım olmuştu.. endişelendim ve akıntım başladıktan 2 gün sonra dr a gittim. kist falan yok. sorun olmadığını söledi... umarım bu akıntılar bebeklerimizin bize merhaba deyişidir...

psikolojikte olabiliyo tabiki ama arkadaşında dediği gibi hamile olduğu halde adet olanlar var annem de yaşadık biz bunu en küçük kardeşime hamileyken 4 ay adet oldu ve benim annem çok zayıftır hamileliklerinde karnı çıkmaz biz 4 ay sonra öğrendik hamile olduğunu ve şimdi kardeşim 13 yaşında şükür ki annem ilaç kullanmayı sevmez de kardeşim sağlıklı seni umutlandırmak istemem ama bi test al yap en azından olup olmadığından emin olursun
dediğin gibi ben bir test yapayım canım en iyisi bu aslında haklısın :):eek:

eylülcüm başka ağrın varmı diye sormuşsun belki psikolojik ama nerdeyse tüm hamilelik belirtilerini yaşıyorum.. kaydirigubbakcemile3 göğüslerim hassas ve ağrıyo, kasıklarıma 2-3 gündür ara ara sancılar giriyo ve bugün yemeklerden sonra midem bulanıyo...

:)) bende de aynı belirtiler vardı... günüm geçtikten sonra test yaptım çıktı şimdi 4 haftalık bebişim:) hadi bakalım inşallah hamilesindir..

ay canım ne güzel ya hamileymişsin Allah hayırlısıyla sağıklı sıhhatli kucaklamanı nasip etsincanım
benim o belirtiler boşa çıktı galiba yaaaa yine olmadı hiç olmıcak galiba adetime 4 gün var test yaptım hiçbişey yok silik bişey bile yoook çıldırıcam ya ağlamak istiyorummm

X